Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δοκίμασα να την περάσω από global 8.5 που έχω και έβγαζε σφάλμα, ώσπου διαβασα ότι ειναι η αγγλοκινεζικη.

 

Edit:spdiv η ρομ που έβαλες είναι ευρωπαϊκή developer. Για stable global ακόμα υπομονή.

 

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

https://androidfilehost.com/?fid=817906626617955044 ναι έχεις δίκιο. Αυτή είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έκλεισα κι εγώ 2 χρόνια αυτές τις μέρες. όταν το πήρα στα 115€ δεν περίμενα ότι θα είναι άκρως λειτουργικό μετά από τόσο καιρό. και η χιαομι ακόμα το υποστηρίζει. εν αναμονή τώρα της miui 9 global stable.
Link to comment
Share on other sites

έκλεισα κι εγώ 2 χρόνια αυτές τις μέρες. όταν το πήρα στα 115€ δεν περίμενα ότι θα είναι άκρως λειτουργικό μετά από τόσο καιρό. και η χιαομι ακόμα το υποστηρίζει. εν αναμονή τώρα της miui 9 global stable.

Βγήκε η 9 stable...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την "Ελληνική" 9.2 Stable XTRV και την σετάρω, αφού είμουν σε dev. Νεώτερα... του χρόνου! :lol:
Link to comment
Share on other sites

global ή ελληνική stable? εγώ global έχω. στις ρυθμίσεις που πάω στην ενημέρωση συστήματος μου λέει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Global δεν έχει βγεί, οπότε η Ελληνική προφανώς βασίζεται στην Κινέζικη.
Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα τα σπάει η XTRV stable 9.2.2...μπραβο στα παιδιά έκαναν πολύ ωραία δουλειά, το μόνο να τσεκαρουμε την κατανάλωση μπαταρίας και αν και εκεί έχει γίνει πρόοδος τότε τους αξίζουν συγχαρητήρια και χίλια μπράβο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, μου φαίνεται μισό κλικ πιο γρήγορη από την προτελευταία dev, και στις δυο βέβαια προηγήθηκε format του εσωτερικού χώρου - οπότε καθάρισε για τα καλά η συσκευή - αλλά μετά ξαναέβαλα όλη την "σαββούρα" μου και δεν καταλαβαίνει τίποτα! Προτίμησα το root με Magisk αντί supersu, να δούμε πως τα πάει...

 

Απέφυγα την aroma γιατί στο παρελθόν είχα διάφορα προβλήματα.

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα τα σπάει η XTRV stable 9.2.2...μπραβο στα παιδιά έκαναν πολύ ωραία δουλειά, το μόνο να τσεκαρουμε την κατανάλωση μπαταρίας και αν και εκεί έχει γίνει πρόοδος τότε τους αξίζουν συγχαρητήρια και χίλια μπράβο!!!!

 

Την πέρασα πάνω από 8.5 και βλέπω πραγματική διαφορά στις επιδόσεις. Άξιζε η αναμονή της ROM.

Από μπαταρία νομίζω τα πάει καλύτερα. Και ειδικά στα παιχνίδια που έχουν βάλει software που ανεβάζει τις επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η stable v.9.2.2 xtrv https://androidfilehost.com/?fid=673791459329070289

 

Προσοχή αν είσαι σε dev θέλει οπωσδήποτε καθαρή εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα εγκατάσταση πάνω σπίτι 8.2 stable. Όλα καλά αλλά δεν μου παίζει ο συγχρονισμός του default email client...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Είμαι με global dev..σε miui 9

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω εντελώς clean εγκατάσταση της stable 9 Xrtv;

Γιατι εχω κανα εξάμηνο και πάνω να ασχοληθώ ;

 

Κανένα λινκ;

Διάβασα και στο miui greece αλλά μου φαίνεται too much

 

Επίσης , έχει νόημα να πάω στην stable 8global που είναι πιο εύκολη διαδικασία;

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα την νέα stable....

Στην προηγούμενη rom είχα στην αρχική οθόνη επάνω αριστερά ρολόι και 4x5 εφαρμογές....

Δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει όταν προσπαθώ να το κάνω τώρα γράφει δεν υπάρχει αρκετός χωρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα την νέα stable....

Στην προηγούμενη rom είχα στην αρχική οθόνη επάνω αριστερά ρολόι και 4x5 εφαρμογές....

Δεν θυμάμαι πως το είχα κάνει όταν προσπαθώ να το κάνω τώρα γράφει δεν υπάρχει αρκετός χωρος

 

Ρυθμίσεις -> Αρχική Οθόνη -> Διάταξη αρχικής οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα δεν γίνεται να υπάρχει και ρολοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό θέλω να κανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Είμαι με global dev..σε miui 9

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω εντελώς clean εγκατάσταση της stable 9 Xrtv;

Γιατι εχω κανα εξάμηνο και πάνω να ασχοληθώ ;

 

Κανένα λινκ;

Διάβασα και στο miui greece αλλά μου φαίνεται too much

 

Επίσης , έχει νόημα να πάω στην stable 8global που είναι πιο εύκολη διαδικασία;

 

Δεν είναι πιο έυκολη, από dev σε stable ΠΑΝΤΑ με factory reset, που σβήνει τα πάντα όλα. Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω twrp, πας στο μενού wipe και όταν πατήσεις εκεί έχει επιλογή κάτω δεξιά "factory reset". Πριν το κάνεις αυτό βέβαια, βάζεις τα .zip που χρειάζεσαι χύμα στην ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ sd, και αφού τελειώσει το fs ΔΕΝ κανεις reboot - πας πίσω, install επιλέγεις το .zip της rom και... αυτό ήταν. Αν θέλεις και root, έχεις και το supersu.zip στην sd - οπότε αφού τελειώσεις με την εγκατάσταση της rom, πας πάλι πίσω install, το επιλέγεις και αφού τελειώσει κι αυτό, reboot και περιμένεις περίπου 5-10 λεπτά να πάρει εμπρός. Εννοείται ότι πρέπει να περάσεις πάλι τα στοιχεία των λογαριασμών σου και όλες τις εφαρμογές σου - εκτός αν είσαι ήδη root και τις φέρεις πίσω μέσω titanium ή αν έχεις local backup miui στην εξωτερική sd ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ όχι όλο το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πιο έυκολη, από dev σε stable ΠΑΝΤΑ με factory reset, που σβήνει τα πάντα όλα. Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω twrp, πας στο μενού wipe και όταν πατήσεις εκεί έχει επιλογή κάτω δεξιά "factory reset". Πριν το κάνεις αυτό βέβαια, βάζεις τα .zip που χρειάζεσαι χύμα στην ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ sd, και αφού τελειώσει το fs ΔΕΝ κανεις reboot - πας πίσω, install επιλέγεις το .zip της rom και... αυτό ήταν. Αν θέλεις και root, έχεις και το supersu.zip στην sd - οπότε αφού τελειώσεις με την εγκατάσταση της rom, πας πάλι πίσω install, το επιλέγεις και αφού τελειώσει κι αυτό, reboot και περιμένεις περίπου 5-10 λεπτά να πάρει εμπρός. Εννοείται ότι πρέπει να περάσεις πάλι τα στοιχεία των λογαριασμών σου και όλες τις εφαρμογές σου - εκτός αν είσαι ήδη root και τις φέρεις πίσω μέσω titanium ή αν έχεις local backup miui στην εξωτερική sd ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ όχι όλο το σύστημα.

 

καλημερα και χρονια πολλα

ευχαριστω για την απαντηση

ναι απο dev to stable global θελει factory reset και τον εχω τον τροπο διοτι παντα φυλαω ολες τις εφαρμογες σε local back up

 

το βασικο ερωτημα ειναι αν υπαρχει ευκολος τροπος απο global να περασω την xrtv , αλλα νομιζω αυτο θελει κοπο!!!

 

νομιζω θα παω σε global stable και θα περιμενω ποτε θα αναβαθμιστει σε 9

 

και ολα αυτα ετσι για την αλλαγη:p διοτι η συσκευη ακομα τα σπαει

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που να αγορασω μια μπαταρια ? Αφου original δεν βρησκεις πουθενα αυτη την nohon που την βρισκω ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω , την παρηγγειλα .Ειδα και αλλες "γνησιες " εκει αλλα δεν ξερω ...

Εχω διαβασει εδω για την nohon και ειπα να δοκιμασω

Εχω εδω και 11 μηνες το redni note 4 αλλα λυπαμαι να πεταξω το που εκτος απο την μπαταρια ειναι σαν καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Η σύζυγος πάντως συνεχίζει να αντιμετωπίζει θέματα από τότε που της έβαλα την nohon. Σβήνει ξαφνικά σε διάφορες στιγμές ενώ έχει π.χ 30-50%
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...