Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβαζω τωρα !!!! οταν λεσ εισαι root? ti ενοεις?

αδελφέ δεν βλέπω να σωνεσαι μόνο με adblock...έτσι την είχε πάθει και ο γιος μου με το κινητό και αναγκάστηκα να περάσω νέα ρομ (την ελληνική stable) όταν το είχε πρωτοπάρει 2-3 μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω κανει 2 φορεσ φορματ και παλι τα ιδια , και δεν κατεβαζω ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα περιεργο
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει 2 φορεσ φορματ και παλι τα ιδια , και δεν κατεβαζω ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα περιεργο

το ίδιο ακριβώς....πέρνα νέα ρομ με mi flash(αν το λέω σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα περναω μιυι με mi flash και στο καπακι cm...

Θελω προταση ομως....

Δοκιμασμένη και καλή :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβλεπα τραγικα SOT με ολες τις rom, εβαλα skinny 6.8.25 beta απενεργοποιησα διαφορα autostart εφαρμογων εβγαλα messenger facebook, απενεργοποιησα 4G και τωρα ειμαι τελεια.
Link to comment
Share on other sites

Τι μοντεμ χρησιμοποιείτε οσοι εχετε καλο σοτ?

Εχω το Ρ51

Προτεινετε την αλλαγη του?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι μονο θεμα του κινητού. Κολλάει και το router. Θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και καθαρισμο ολες τις συσκευές που συνδέονται στο ιδιο δίκτυο. Έτσι εκανα εγω..
Link to comment
Share on other sites

Από alliexpres την nohon εχτές την πήρα συγκεκριμένα. Φαίνεται πολύ καλή μέχρι στιγμής.

Μπορείς να δώσεις link ή κατάστημα?

Παρήγγειλα πριν 1,5+ μηνα από aliexpress, δεν ήρθε και χθες έκανα dispute.

Πόσο έκανε να έρθει?

Εάν περάσουν μερικές μέρες γράψε εντυπώσεις στο forum γιατί το θέμα μπαταρία στο REDMI NOTE 2 πονάει και στο aliexpress πολλά σχόλια με βάλανε σε σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

100% Original NOHON Battery 3060mAh High Capacity Replacement Batteries BM45 For Xiaomi RedMi Hongmi Note2 Red Rice Note 2

http://s.aliexpress.com/umQfuym2

(from AliExpress Android)

2 εβδομάδες έκανε να έρθει. Θα την δουλέψω καμία βδομάδα να δω τι κανει

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπάθησα να φτιαξω φακελο στην αρχικη οθονη και να βαλω μεσα εφαρμογες και δεν το κανει ενω παλιοτερα μπορουσα (παταγα παρατεταμενα τις τρεις παυλες εμφανιζε εικονίδιο widgets μετα εφαρμογες και μπορουσα να δημιουργω φακελο) καποια βοηθεια.....;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπάθησα να φτιαξω φακελο στην αρχικη οθονη και να βαλω μεσα εφαρμογες και δεν το κανει ενω παλιοτερα μπορουσα (παταγα παρατεταμενα τις τρεις παυλες εμφανιζε εικονίδιο widgets μετα εφαρμογες και μπορουσα να δημιουργω φακελο) καποια βοηθεια.....;;

 

Για δοκίμασε να βάλεις την μία εφαρμογή πάνω στην άλλη. Λογικά θα δημιουργηθεί φάκελος

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις την μία εφαρμογή πάνω στην άλλη. Λογικά θα δημιουργηθεί φάκελος

 

Ευχαριστω πολυ επιασε....!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κάποιος μπαταρία για το Xiaomi Redmi Note 2 και έμεινε ευχαριστημένος και από πού?

 

Από ebay πήρα nohon.την χρησιμοποιώ εδώ και 15 μέρες.μια πολύ καλή λύση για να δώσεις πνοή στο κινητό σου.αποφορτίζεται κανονικα χωρίς να χάνει ποσοστά επί τις %.και μου βγάζει γύρω στις 4 ώρες οθόνης με 2 κάρτες sim αρκετό 4g και πολύ messenger

Link to comment
Share on other sites

Από ebay πήρα nohon.την χρησιμοποιώ εδώ και 15 μέρες.μια πολύ καλή λύση για να δώσεις πνοή στο κινητό σου.αποφορτίζεται κανονικα χωρίς να χάνει ποσοστά επί τις %.και μου βγάζει γύρω στις 4 ώρες οθόνης με 2 κάρτες sim αρκετό 4g και πολύ messenger

 

Όπως έγραψα και πιο παλιά, η Nohon είναι πολύ καλύτερη από τις "original" Xiaomi που κυκλοφορούν εδώ κι εκεί (έχω μια τέτοια και την έχω μόνο για την ύστατη ανάγκη) αλλά σε καμία περίπτωση δε φτάνει σε διάρκεια ζωής την αυθεντική μπαταρία. Αλλά όπως γράφουν και τα παιδιά δεν έχει προβλήματα. Επειδή παίζω αρκετά στο κινητό, τη χρησιμοποιώ εναλλάξ με την αυθεντική και δεν μένω ποτέ από μπαταρία. Με την τύηου Xiaomi όποτε έβαζα να παίξω, έκλεινε μόνη της σε άσχετες στιγμές...

Link to comment
Share on other sites

ενώ είμαι ευχαριστημένος με την nohon, τον τελευταίο καιρό όταν φορτίσει 100% το κινητό και το αφήσω λίγο παραπάνω τότε καμιά φορά κάνει restart από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες, παω σε cm παλι.

Νομιζω πως με μιυι καπου σκαλώνει το θεμα. Κολλαει στα παιχνιδια

Κυριως. Συν κατι force closes στα καλα καθουμενα.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παει ποτέ σε cm.αν και απόλυτα ικανοποιημένος όταν είχα oneplus one εδώ δεν τόλμησα την αλλαγή.δεν ξέρω γιατί αλλά μάλλον είναι συνυφασμένο στο μυαλό μου μόνο με το συγκεκριμένο κινητό. Edited by referi
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες, παω σε cm παλι.

Νομιζω πως με μιυι καπου σκαλώνει το θεμα. Κολλαει στα παιχνιδια

Κυριως. Συν κατι force closes στα καλα καθουμενα.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Και πολύ άργησες...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε θελω μιυι. Σε cm παω σιγουρα.

Ποια δεν αποφάσισα ακομα.

Η mokee ή aurora

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω του danielpinto8zz6 την πρώτη του Δεκεμβρίου γιατί η δεύτερη είχε πρόβλημα. Μια χαρά.. Έχω αράξει και δεν το σκαλίζω ξανά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...