Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με angels and demons 4 + οθονη και 25% υπόλοιπο

Το screenshot που δίνεις υποδεικνύει το ποσοστό χρήσης της μπαταρίας απο την οθόνη και το φωτισμό. Απο αυτό μόνο δεν προκύπτει ότι στο τηλέφωνο γίνεται κάποια ιδιαίτερη χρήση. Με άλλα λόγια αν έχεις αφήσει ανοικτή την οθόνη με χαμηλό φωτισμό και δεν κάνεις κάτι άλλο στο τηλέφωνο αυτό γράφει ώρες sot με ποσοστό χρήσης απο την οθόνη αρκετά υψηλό όπως το δικο σου (71%). Καλύτερα δείξε και τις υπόλοιπες καρτέλες χρήσης μπαταρίας για να καταλάβουμε με τι χρήση είναι αυτός ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ... Πόσες ώρες οθόνης βγάζεις φίλε και με τι χρήση;

προχτες εβγαλα 2.50 με λιγο ποκεμον γο.

χωρις αυτο και με μετρια χρηση, θα βγάζω 4 ωρες περιπου. οσο με τις αλλες.

κανω αρκετό ταπαταλκ, γουατςαππ, σερφαρισμα, σμσ.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα ότι και να λέμε καμία rom δεν κάνει την διαφορά στην κατανάλωση. Προφανώς την μπαταρία τρώει η οθόνη όποτε ότι και να κάνουμε είναι μάταιο..

 

Ας το αποδεχτούμε λοιπόν και ας δούμε τα πλεονεκτήματα του κινητού.. Η μπαταρία ότι και να κάνουμε θα είναι επιεικώς μέτρια..

Link to comment
Share on other sites

Άρα ότι και να λέμε καμία rom δεν κάνει την διαφορά στην κατανάλωση. Προφανώς την μπαταρία τρώει η οθόνη όποτε ότι και να κάνουμε είναι μάταιο..

 

Ας το αποδεχτούμε λοιπόν και ας δούμε τα πλεονεκτήματα του κινητού.. Η μπαταρία ότι και να κάνουμε θα είναι επιεικώς μέτρια..

Πολύ σωστά τα λες φίλε μια χαρά είναι το κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

παιδες οπως είπα ξανα το κινητό "σπερνει"

και η λύση 2ης μπαταριας ειναι μαστ! περα απ το power bank που δινει ογκο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 7-5-3 και χθες μετα από εκκαθαριση εφαρμογών απελευθερωσε 1.5 γιγα μνημης.Το κοιτουσα και δεν το πιστευα.Εκανα επαναληψη και το διατηρησε.Σημερα βεβαια επεστρεψε στα 1.1γιγα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Βάζω ένα στικάκι στο OTG, 128 GB (115 είναι πραγματικά), αλλά δεν το βλέπει καθόλου, είτε σε fat32 είτε σε NTFS. Μικρότερο το βλέπει (16άρι π.χ.) βλέπει μέχρι ένα όριο;;; όπως και στις κάρτες SD;;; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 7-5-3 και χθες μετα από εκκαθαριση εφαρμογών απελευθερωσε 1.5 γιγα μνημης.Το κοιτουσα και δεν το πιστευα.Εκανα επαναληψη και το διατηρησε.Σημερα βεβαια επεστρεψε στα 1.1γιγα.

ελληνική?

τι να την κάνεις την φρι ραμ? ας μην εχει καθολου, αρκει να μη χανει το μουλτιτασκινγκ.... ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ελληνική?

τι να την κάνεις την φρι ραμ? ας μην εχει καθολου, αρκει να μη χανει το μουλτιτασκινγκ.... ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Την ευρωπαικη εχω.ψυχολογικο είναι όχι κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

οχι, γιατι το δικο μου ειδε εξωτερικό σκληρο

 

Τι σκληρό δοκίμασες αν επιτρέπεται; Έναν Western Digital My passport 1TB που δοκίμασα δεν το διάβαζε.. (δεν χρειάζεται ανεξάρτητη παροχή ρεύματος).

Link to comment
Share on other sites

Τι σκληρό δοκίμασες αν επιτρέπεται; Έναν Western Digital My passport 1TB που δοκίμασα δεν το διάβαζε.. (δεν χρειάζεται ανεξάρτητη παροχή ρεύματος).

Είσαι σίγουρος ότι το κινητό μπορεί να δώσει τόσο ρεύμα? Πολύ αμφιβάλλω..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το κινητό μπορεί να δώσει τόσο ρεύμα? Πολύ αμφιβάλλω..

υπάρχουν ειδικα καλωδια που εχουν είσοδο για εξτρα πηγη ρεύματος.....

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πίσω καπάκι που είχα παραγγείλει είχε φτάσει στα ΕΛΤΑ από τις 18/7 (δηλαδή την πρώτη μέρα που έλεγε ο πωλητής) και η ειδοποίηση μου ήρθε προχτές. Πήγα χτες και το πήρα. Πολύ όμορφο εμφανισιακά και αφήνει μια πιο ωραία αίσθηση στο χέρι. Θα σας βγάλω φωτογραφίες να το δείτε. Μόνο αρνητικό είναι ότι όντως μυρίζει έντονα πλαστικό που έλεγε και ένας φίλος προχτές, αλλά με τη διάφανη θήκη που του έχω, δεν με ενοχλεί.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το κινητό μπορεί να δώσει τόσο ρεύμα? Πολύ αμφιβάλλω..

Κι εγώ αμφιβάλλω γιατί συνέχεια συνδεόταν και απόσυνδεόταν :P (όπως φαίνονταν στον ES File Explorer)

 

υπάρχουν ειδικα καλωδια που εχουν είσοδο για εξτρα πηγη ρεύματος.....

 

Εννοείς καλώδιο που συνδέεται στην USB τοθ σκληρού και μετά βγάζει δύο άκρες; Γιατί ο σκληρός δεν έχει θύρα για ρεύμα..

 

 

1tb σε εξωτερική usb 3 θηκη. seagate νομιζω ειναι

 

Χμμ, κι εμένα USB 3 είναι..

Μάλλον πρέπει να αναζητήσω αλλού το πρόβλημα.

 

Λέτε να φταίει που είναι γεμάτος;

Link to comment
Share on other sites

εμενα σχεδον άδειος ητανε.

θα το τσεκαρω βέβαια μόλις επιστρέψω. ήμουν με cm, δε ξερω αν παιζει ρολο. τωρα είμαι με μιυι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πίσω καπάκι που είχα παραγγείλει είχε φτάσει στα ΕΛΤΑ από τις 18/7 (δηλαδή την πρώτη μέρα που έλεγε ο πωλητής) και η ειδοποίηση μου ήρθε προχτές. Πήγα χτες και το πήρα. Πολύ όμορφο εμφανισιακά και αφήνει μια πιο ωραία αίσθηση στο χέρι. Θα σας βγάλω φωτογραφίες να το δείτε. Μόνο αρνητικό είναι ότι όντως μυρίζει έντονα πλαστικό που έλεγε και ένας φίλος προχτές, αλλά με τη διάφανη θήκη που του έχω, δεν με ενοχλεί.

 

Σήμερα το πήρα και εγώ στα χέρια μου.αψογη εφαρμογή με το υπόλοιπο σώμα του κινητού.ευτυχως ή πλαστικιλα υποχωρεί σιγά σιγα.θα συμφωνησω φιλε αλκη πολύ ωραία αίσθηση σε αφή βέβαια το άφησα χωρίς θήκη για να το χαρώ.εξαλλου για αυτό το αγορασα και σημάδια να κάνει βάζω το ' μαμα' και την θήκη και όλα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείς καλώδιο που συνδέεται στην USB τοθ σκληρού και μετά βγάζει δύο άκρες; Γιατί ο σκληρός δεν έχει θύρα για ρεύμα..

 

 

 

Ναι

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ στα χέρια μου.αψογη εφαρμογή με το υπόλοιπο σώμα του κινητού.ευτυχως ή πλαστικιλα υποχωρεί σιγά σιγα.θα συμφωνησω φιλε αλκη πολύ ωραία αίσθηση σε αφή βέβαια το άφησα χωρίς θήκη για να το χαρώ.εξαλλου για αυτό το αγορασα και σημάδια να κάνει βάζω το ' μαμα' και την θήκη και όλα κομπλε.

 

Το φοβάμαι πολύ να το αφήσω χωρίς θήκη, ακόμα και τώρα. Έκανα το μεγάλο βήμα από flip σε κανονική αλλά δύσκολα θα το αφήσω χωρίς. Γι' αυτό έχω τη διάφανη. Φαίνεται το καπάκι και έχω κ εγώ την αίσθηση ασφάλειας:p

Μάλλον τον άλλο μήνα θα πάρω ξανά, σε πιο ανοικτή απόχρωση. Ήταν το 2ο που μου άρεσε και αφού έμεινα ικανοποιημένος με το 1ο, θα χτυπήσω άλλο ένα!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αμφιβάλλω γιατί συνέχεια συνδεόταν και απόσυνδεόταν :P (όπως φαίνονταν στον ES File Explorer)

Kai εμένα αυτό κάνει ο σκληρός.... Βάλε μια φωτό του καλωδίου, ή τον κωδικό του...

Link to comment
Share on other sites

Το φοβάμαι πολύ να το αφήσω χωρίς θήκη, ακόμα και τώρα. Έκανα το μεγάλο βήμα από flip σε κανονική αλλά δύσκολα θα το αφήσω χωρίς. Γι' αυτό έχω τη διάφανη. Φαίνεται το καπάκι και έχω κ εγώ την αίσθηση ασφάλειας:p

Μάλλον τον άλλο μήνα θα πάρω ξανά, σε πιο ανοικτή απόχρωση. Ήταν το 2ο που μου άρεσε και αφού έμεινα ικανοποιημένος με το 1ο, θα χτυπήσω άλλο ένα!

 

Πριν τις γιορτές έχω σκοπό να το δώσω.λεω να το χαρώ χωρίς θήκη..τώρα αν είμαι γκαντεμης και κάνει καμία τούμπα καλή που αφήσει σημάδι ή φεύγει σε χαμηλότερη τιμή ή στην τελική το "παντρεύομαι":lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν τις γιορτές έχω σκοπό να το δώσω.λεω να το χαρώ χωρίς θήκη..τώρα αν είμαι γκαντεμης και κάνει καμία τούμπα καλή που αφήσει σημάδι ή φεύγει σε χαμηλότερη τιμή ή στην τελική το "παντρεύομαι":lol:

7 μήνες έχω το τηλ 1 μήνα το κρατησα με θήκη και τζαμακι μέχρι να το συνηθίσω στο χέρι, τα έχω βγάλει, τι ωραίο που είναι έτσι, αλλά γενικά πάντα προσέχω τα κινητά μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...