Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μήπως έχεις ζητήσει από τον πάροχό σου να σου κόψει τα data? Ή μήπως αν το γυρίσεις σε 3G συνδέεται;

Οχι ουτε 3g συνδεεται,αυτο που λες δεν το σκεφτηκα,να επικοινωνησω με cosmote να ρωτησω,γιατι δεν εχω δουλεψει ποτε δικτυο,παντου ειμαι με wifi και δεν χρειαστηκε,μηπως ειχα ζητησει τιποτα παλια και δεν το θυμαμαι,τι να πω?να σαι καλα θα τσεκαρω κι αυτο να δουμε

 

 

EDIT:Οκ φιλε,mclound, ειχες απολυτο δικιο,ειχα απενεργοποιησει με αιτημα μου τη συνδεση internet εδω και πολυ καιρο και το ειχα ξεχασει,εστειλα μυνημα ενεργοποιηησης και πλεον παει σφαιρα με 4g που το δοκιμασα,να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ,ξερεις με ανανεωσεις καρτας δινουν 1gb δωρεαν και γιατι να μην το δουλεψουμε λιγο,βεβαια η μπαταρια απο οτι διαβασα φευγει αερα,αλλα τεσπα..

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα ...γινομαι κουραστικος για το ποιο να διαλεξω Redmi note 2 pro η να παρω το redmi note 3 16gb....

Να πάρεις το redmi note 3 pro 2GB/16GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα το mi-note2 μιας και το meizu mx5 πηγε πισω αλλα καπως επρεπε να βολευτω προσωρινα. Αριστο τηλεφωνο αλλα ελληνικα δεν εχει..μηπως ειναι πουθενα κρυμενα γιατι βλεπω ολες της γλωσσες εκτος ελληνικα .MIUI 7 CLOBAL 6,5,12 BETA εκδοση εχει πανω, ετσι μου ηρθε
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω την stable του gkalen, που έχει άλλα καλούδια....

εάν ενδιαφέρεται κανείς, θα σας πω εντυπώσεις.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9606-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-PRIME-τα-πάντα-για-το-νέο-smartphone/?pageNo=526

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .. μ επεσε δυστυχως το κινητο μεσα σε νερο... εβγαλα μπαταρια αμεσως το πηγα σε εναν καταστημα της γειτονιας και μ ειπαν οτι το δοκιμασαν με αλλη οθονη και το κινητο δουλευει μια χαρα απλα εχει καει η οθονη.. μ εξηγησαν βεβαια οτι απο την υγρασια οσο καλα και αν το καθαρισαν μπορει τωρα να ειναι μονο η οθονη το θεμα αλλα σε ενα μηνα σε 6 μηνες μπορει να βγαλει αλλο προβλημα.. μπορει βεβαια να μην βγαλει και ποτε .... οποτε σκεφτηκα να παραγγειλω οθονη γιατι αυτος μ ειπε οτι θελει 60 ευρω για την οθονη και μου φανηκε υπερβολικο το νουμερο. εχετε να προτεινετε απο καπου να παραγγειλω καινουρια οθονη ?? θα ηθελα το συντομοτερο δυνατο να ειναι εδω... εχω βρει με 20 δολαρια απο alliexpress αλλα θα κανει πανω απο μηνα... οποια προταση ευροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

να δωσεις 20 να την παρεις απ το αλι

αν και καλυτερα να παρεις νεα συσκευη

 

Για τα χρήματα που θέλει για επισκευή (20€) δεν είναι πολλά αφού είναι μόνο αυτό,φανταζομαι ίσως χρειαστεί και αλλαγή ηχείου.

Δεν πιστεύω ότι πρέπει να παει για άλλο.

Έχω κινητό που ο πιτσιρίκος φίλου μου το έπλυνε στη βρύση γιατί είχε λερωμενη οθόνη.:lol:

Με αλλαγή νέας και ηχείων παίζει τέλεια πάνω από 8 μήνες!!

Link to comment
Share on other sites

υπουλη η υγρασια. ανα πσα ωρα και στιγμη μπορει να σε αφησει....

επισης μπορει και να μη σε αφησει ποτε :p

Link to comment
Share on other sites

Από ali μου κάνουν τελευταία 2 βδομαδες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα χθες την MOKEE του Bule http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-cm-12-1-mokee-bule-mokee-blue-t3328382

 

Πολύ γρήγορη μεγάλη διαφορά στην απόκριση...

Δουλεύει άψογα με ότι έχω δοκιμάσει εκτός του FM Radio (δεν έχει και δε με απασχολεί).

Άλλα γνωστά bug είναι ότι παίζει μόνο το δεξί ηχείο και η δεύτερη sim έχει μόνο 2G...

 

Η rom είναι πολύ προσεγμένη, είχε 2-3 κινεζιές μέσα που έφυγαν εύκολα με το SD Maid Pro...

Για μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να πω γιατί δεν έκανα πλήρη φόρτιση ακόμα... Πάντως χθες που την φλάσαρα, σετάρισα το τηλέφωνο, πέρασα όλες τις εφαρμογές μου και το σκάλιξα αρκετά με ρυθμίσεις, θέματα κλπ... από το 65% που ξεκίνησα μέχρι το 18% είχα 2,5 ώρες οθόνη... πιστεύω το τετράωρο το έχει χαλαρά με το δικό μου τρόπο χρήσης πάντα (με την τελευταία dev έβγαζα 3-3,5 ώρες)... Θα τη δουλέψω για μερικές μέρες και θα επανέλθω με περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα χθες την MOKEE του Bule http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-cm-12-1-mokee-bule-mokee-blue-t3328382

 

Πολύ γρήγορη μεγάλη διαφορά στην απόκριση...

Δουλεύει άψογα με ότι έχω δοκιμάσει εκτός του FM Radio (δεν έχει και δε με απασχολεί).

Άλλα γνωστά bug είναι ότι παίζει μόνο το δεξί ηχείο και η δεύτερη sim έχει μόνο 2G...

 

Η rom είναι πολύ προσεγμένη, είχε 2-3 κινεζιές μέσα που έφυγαν εύκολα με το SD Maid Pro...

Για μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να πω γιατί δεν έκανα πλήρη φόρτιση ακόμα... Πάντως χθες που την φλάσαρα, σετάρισα το τηλέφωνο, πέρασα όλες τις εφαρμογές μου και το σκάλιξα αρκετά με ρυθμίσεις, θέματα κλπ... από το 65% που ξεκίνησα μέχρι το 18% είχα 2,5 ώρες οθόνη... πιστεύω το τετράωρο το έχει χαλαρά με το δικό μου τρόπο χρήσης πάντα (με την τελευταία dev έβγαζα 3-3,5 ώρες)... Θα τη δουλέψω για μερικές μέρες και θα επανέλθω με περισσότερα...

Την πέρασα και εγώ όπως έχω ήδη πει. Πάνω κάτω τα ίδια σχόλια. Αυτό που με ενδιαφέρει, η μπαταρία πολύ καλή..

 

Βέβαια είχα πολύ καιρό να δω κινεζικές εφαρμογές και μου φάνηκε κάπως. Τις απενεργοποιώ από τις εφαρμογές και κανένα πρόβλημα.

 

Πιστεύω πως σύντομα θα δούμε ακόμα καλύτερες rom. Πάντως μεταξύ aosp και cm κλίνω σαφώς υπέρ των δεύτερων..

 

Επίσης στην mokee η εφαρμογή της κάμερας είναι πολύ καλή και πλησιάζει την μαμά εφαρμογή..

 

Η άλλη που επίσης μου αρέσει είναι η aicp και η cm αυτή με τα περισσότερα σχόλια στο xda.. Αυτές τις τρεις τις θεωρώ τις πιο ολοκληρωμένες αν και εξαιρέσεις το ραδιόφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Guys, με την aicp του vova ολα κυλαν τέλεια.

Εκτος απο 2. Ζεστενεται πολύ στα παιχνίδια και η μπαταρια πασχει αρκετά (φταει και η θερμοκρασια φανταζομαι)

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ όπως έχω ήδη πει. Πάνω κάτω τα ίδια σχόλια. Αυτό που με ενδιαφέρει, η μπαταρία πολύ καλή..

 

Βέβαια είχα πολύ καιρό να δω κινεζικές εφαρμογές και μου φάνηκε κάπως. Τις απενεργοποιώ από τις εφαρμογές και κανένα πρόβλημα.

 

Πιστεύω πως σύντομα θα δούμε ακόμα καλύτερες rom. Πάντως μεταξύ aosp και cm κλίνω σαφώς υπέρ των δεύτερων..

 

Επίσης στην mokee η εφαρμογή της κάμερας είναι πολύ καλή και πλησιάζει την μαμά εφαρμογή..

 

Η άλλη που επίσης μου αρέσει είναι η aicp και η cm αυτή με τα περισσότερα σχόλια στο xda.. Αυτές τις τρεις τις θεωρώ τις πιο ολοκληρωμένες αν και εξαιρέσεις το ραδιόφωνο..

 

Σε CM υπάρχει και αυτή που παίζει το FM Radio... θα είναι η επόμενη για δοκιμή:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/rom-unofficial-t3310551

 

Δεν ξέρω αν αυτήν εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η θηκούλα σήμερα.

Δεν είναι πραγματικό ξύλο,φέρνει σε καοτσούκ η αίσθηση που δίνει.

Βέβαια δεν μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός με το ανθρακί καπάκι που έχω.Πίστευα θα του πήγαινε περισσότερο.

Ίσως αγοράσω και ένα λευκό καπάκι μπαταρίας :lol: :p

 

http://s33.postimg.org/f6otp190r/1_Custom.jpg

 

http://s33.postimg.org/logx00y5n/2_Custom.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φαίνεται! Με γεια!

Εμενα εκανε ενα σημαδι στο καπακι. Πανω αριστερα. Δίπλα απ το 3.5 jack. :(

Δεν επεσε και δε θυμαμαι να το ακουμπησα καπου.

Τελικα θηκη να πιανει και πανω κατω ειναι οτι πρεπει.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε CM υπάρχει και αυτή που παίζει το FM Radio... θα είναι η επόμενη για δοκιμή:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/rom-unofficial-t3310551

 

Δεν ξέρω αν αυτήν εννοείς...

Δεν εννοούσα αυτή αλλά και αυτή είναι μια από τις πιο διαδεδομένες καητνπχπ λες και με ράδιο.. Κάποια στιγμή θα την περάσω. Απλά νομίζω πως ο συγκεκριμένος developer κυκλοφορεί αναβαθμίσεις πολύ συχνά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Guys, με την aicp του vova ολα κυλαν τέλεια.

Εκτος απο 2. Ζεστενεται πολύ στα παιχνίδια και η μπαταρια πασχει αρκετά (φταει και η θερμοκρασια φανταζομαι)

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Άρα όχι όλα καλά.. Ειδικά αν δεν τα Πάει καλά με την μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φαίνεται! Με γεια!

Εμενα εκανε ενα σημαδι στο καπακι. Πανω αριστερα. Δίπλα απ το 3.5 jack. :(

Δεν επεσε και δε θυμαμαι να το ακουμπησα καπου.

Τελικα θηκη να πιανει και πανω κατω ειναι οτι πρεπει.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Να σαι καλα φιλε mol.Ναι δυστυχώς και μένα έχει γίνει αυτό που λες σε xiaomi hongmi ανθρακί.

Link to comment
Share on other sites

φαινεται σα χτυπημα ομως

το προσεχω τοσο πολυ που σε τσεπη/τσαντακι δε το βαζω με αντικειμενα που μπορει να το βλαψουν.

 

μηπως ηταν ετσι εξ αρχης? (δε νομιζω) περιεργο...

 

Sent from my Ainol Novo Hero I using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω την stable του gkalen, που έχει άλλα καλούδια....

εάν ενδιαφέρεται κανείς, θα σας πω εντυπώσεις.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9606-XIAOMI-REDMI-NOTE-2-PRIME-τα-πάντα-για-το-νέο-smartphone/?pageNo=526

Πως την βλεπεις?

Εχω την 7.3.2 stable (την διορθωμενη) και μπορω να πω οτι ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος σε ολα τα θεματα.

Αξιζει του gkalen?

Βλεπεις καποια διαφορα γιατι οπως παρακολουθω ειχες κι εσυ την 7.3.2 stable.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Πως την βλεπεις?

Εχω την 7.3.2 stable (την διορθωμενη) και μπορω να πω οτι ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος σε ολα τα θεματα.

Αξιζει του gkalen?

Βλεπεις καποια διαφορα γιατι οπως παρακολουθω ειχες κι εσυ την 7.3.2 stable.

Μια μέρα την έχω. Καλύτερο Multitasking σίγουρα. Μπαταρία δεν έχω ακόμα άποψη. Έχει περισσότερες επιλογές όταν πατάς το power button.

Δεν είναι τόσο δυνατός ο ήχος σε σχέση με πριν, καλύτερα δηλαδή γιατί πριν το έβρισκα υπερβολή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τη βλέπω την MOKEE από θέμα μπαταρίας (πρώτη πλήρης φόρτιση)...

To πρωί κατά τις 8.30 βγήκε από την μπρίζα, WIFI ανοιχτό συνέχεια, μισή ώρα κλήσεις, 45 λεπτά ελαφρύ gaming και συνεχίζουμε... Με την τελευταία dev θα ήμουν 1 ώρα SoT κάτω...

 

http://i65.tinypic.com/2n096yo.jpg

http://i65.tinypic.com/24fz990.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...