Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά συγνώμη για το άσχετο αλλά τόσο μεγάλη διαφορά έχει το 3g με το 4g στην διάρκεια τής μπαταρίας? Πρώτη φορά το έχω γυρίσει σήμερα σε 3g κ νομίζω ότι βλέπω αρκετά καλύτερη μπαταρία!!!! Ή είναι τόσο η ιδέα μού?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά συγνώμη για το άσχετο αλλά τόσο μεγάλη διαφορά έχει το 3g με το 4g στην διάρκεια τής μπαταρίας? Πρώτη φορά το έχω γυρίσει σήμερα σε 3g κ νομίζω ότι βλέπω αρκετά καλύτερη μπαταρία!!!! Ή είναι τόσο η ιδέα μού?

 

Κι εγώ σε 3G το έχω κι αν θέλω τις "απίστευτα γρήγορες ταχύτητες του 4G της Vodafone" :lol::lol::lol: το γυρνάω εκείνη την ώρα... Αρκετή διαφορά, τουλάχιστον μισή ώρα επιπλέον SoT...

Link to comment
Share on other sites

@galiatsogio είχες απόλυτο δίκιο ήταν του θέματος! Ευχαριστώ πολύ.
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την τελευταια του gkalen και βλέπω καλύτερα την διάρκεια της μπαταρίας. Από την άλλη το κέντρο ασφαλείας, έχει θέμα με τα δικαιώματα. Στην αυτόματη έναρξη δεν υπάρχει καμία εφαρμογή, στα προνόμια ρούτ επίσης και όταν πατάω δικαιώματα, κρασάρει τελείως. Επίσης κάτι που βλέπω και στις τρεις τελευταίες του gkalen, όταν κάνω αναζήτηση (στο πλαίσιο αναζήτησης) από τον default browser, κρασάρει τελείως. Εσείς που έχετε την τελευταία dev, έχετε τέτοια θέματα;
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έχει πρόβλημα με το root, γύρνα στην προηγούμενη.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα περιμένω μέχρι την επόμενη γιατί βλέπω την μπαταρία μετά από πολύ καιρό να βγάζει 4 ώρες και κάτι, με υπόλοιπο 15% . Άσε που για να πάω πίσω στην προηγούμενη πρέπει να κάνω full wipes, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κράτησες (για κάποιο περίεργο λόγο) backup, ναι. Εγώ μια βδομάδα χωρίς ρουτ δε θα ζούσα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κράτησες (για κάποιο περίεργο λόγο) backup, ναι. Εγώ μια βδομάδα χωρίς ρουτ δε θα ζούσα..

 

Εμένα πάλι μου τη δίνει, να βλέπω μια τόσο πετυχημένη συσκευή, να βγάζει 3.30 ώρες ενώ μπορεί να βγάλει άνετα τέσσερις (για τα δικά μου δεδομένα). Είναι τι ψάχνει ο καθένας, εννοείται φυσικά, ότι δεν θα την άλλαζα με καμία άλλη σε αυτά τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πως γυρναμε πισω στην 5.12.17 dev απο μεταγενεστερη dev??Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δύο ποστ πριν το αναφέρω, με full wipes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν κάποιος το ανέφερε αλλά η συσκευή μας υποστηρίζεται πλέον επίσημα από την ομάδα TeamWin.

TeamWin - TWRP for Xiaomi Redmi Note 2 όπου υπάρχουν και οι αντίστοιχες οδηγίες για τον τρόπο εγκατάστασης (στα αγγλικά).

 

Οδηγίες (συνοπτικά)

Κατεβάζουμε από το παραπάνω link το official πλεον TWRP για την συσκευή μας.

Ενεργοποιούμε την συσκευή μας σε fastboot mode (Power & Volume down). (Έχοντας εγκατεστημένους τους adb drivers).

Συνδέουμε την συσκευή μας με τον υπολογιστή.

Και τέλος από dos mode (command mode) τρέχουμε τις παρακάτω εντολές:

fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-hermes.img

(όπου twrp-3.0.2-0-hermes.img το αρχείο twrp που κατεβάσαμε)

fastboot reboot

 

Αυτό που δεν έγραψα είναι ότι χρειάζεται να έχουμε τα platform-tools από το Android SDK ή απλά κατεβάζουμε το fastboot-twrp-hermes.zip το οποίο περιέχει τα απαραίτητα αρχεία καθώς και το hermes.bat το οποίο τρέχει τις παραπάνω εντολές.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν κάποιος το ανέφερε αλλά η συσκευή μας υποστηρίζεται πλέον επίσημα από την ομάδα TeamWin.

TeamWin - TWRP for Xiaomi Redmi Note 2 όπου υπάρχουν και οι αντίστοιχες οδηγίες για τον τρόπο εγκατάστασης (στα αγγλικά).

 

Οδηγίες (συνοπτικά)

Κατεβάζουμε από το παραπάνω link το official πλεον TWRP για την συσκευή μας.

Ενεργοποιούμε την συσκευή μας σε fastboot mode (Power & Volume down). (Έχοντας εγκατεστημένους τους adb drivers).

Συνδέουμε την συσκευή μας με τον υπολογιστή.

Και τέλος από dos mode (command mode) τρέχουμε τις παρακάτω εντολές:

fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-hermes.img

(όπου twrp-3.0.2-0-hermes.img το αρχείο twrp που κατεβάσαμε)

fastboot reboot

 

Αυτό που δεν έγραψα είναι ότι χρειάζεται να έχουμε τα platform-tools από το Android SDK ή απλά κατεβάζουμε το fastboot-twrp-hermes.zip το οποίο περιέχει τα απαραίτητα αρχεία καθώς και το hermes.bat το οποίο τρέχει τις παραπάνω εντολές.

Τι έχουμε να κερδίσουν επιπλέον?

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε να κερδίσουν επιπλέον?

 

Αντί να γράφει twrp 3.0.0 γράφει twrp 3.0.2.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν κάποιος το ανέφερε αλλά η συσκευή μας υποστηρίζεται πλέον επίσημα από την ομάδα TeamWin.

TeamWin - TWRP for Xiaomi Redmi Note 2 όπου υπάρχουν και οι αντίστοιχες οδηγίες για τον τρόπο εγκατάστασης (στα αγγλικά).

 

Οδηγίες (συνοπτικά)

Κατεβάζουμε από το παραπάνω link το official πλεον TWRP για την συσκευή μας.

Ενεργοποιούμε την συσκευή μας σε fastboot mode (Power & Volume down). (Έχοντας εγκατεστημένους τους adb drivers).

Συνδέουμε την συσκευή μας με τον υπολογιστή.

Και τέλος από dos mode (command mode) τρέχουμε τις παρακάτω εντολές:

fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-hermes.img

(όπου twrp-3.0.2-0-hermes.img το αρχείο twrp που κατεβάσαμε)

fastboot reboot

 

Αυτό που δεν έγραψα είναι ότι χρειάζεται να έχουμε τα platform-tools από το Android SDK ή απλά κατεβάζουμε το fastboot-twrp-hermes.zip το οποίο περιέχει τα απαραίτητα αρχεία καθώς και το hermes.bat το οποίο τρέχει τις παραπάνω εντολές.

Λογικά θα γίνεται και πιο απλά με το flashify. Με ένα nandroid backup για παν ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζεται πλέον από την ομάδα TWRP, πιθανώς θα ακολουθεί τις αναβαθμίσεις και τέλος θα μπορεί μέσω της εφαρμογής TWRP Manager (από το Google Play) να αναβαθμίζεται.

Για τους πιο ψαγμένους υπάρχει ο source κώδικας στο github της ομάδας TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γίνεται και πιο απλά με το flashify. Με ένα nandroid backup για παν ενδεχόμενο.

 

Γινεται μεσω του twrp install , image, το αρχειο και επιλογή recovery

Link to comment
Share on other sites

Γινεται μεσω του twrp install , image, το αρχειο και επιλογή recovery

Έχεις δίκαιο, γίνεται και πιο απλά από την εφαρμογή TWRP Manager (θέλει δικαιώματα root) από το Google Play.

Εγκαθιστούμε την εφαρμογή, την ανοίγουμε, επιλέγουμε Install TWRP, από την λίστα που εμφανίζει επιλέγουμε την συσκευή μας (hermes) και τέλος επιλέγουμε Install Recovery. Το recovery θα κατέβει και θα εγκατασταθεί αυτόματα. (οδηγίες από την σελίδα που παρέθεσα στο προηγούμενο post)

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση του κινητού με pc με λειτουργικό Windows 10 pro γίνεται σε σας; εμένα το κινητό δεν το βλέπει με τίποτα...

 

Εχεις κανει επαναφορά του κινητου από αποθηκευμενο αρχειο?Εαν ναι αυτό φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.

Μόλις το βρήκα 107 ευρώ στο coolicool. Να το πάρω; Αξίζει τα λεφτά αυτά ή είναι αρκετά παλιό;

http://www.coolicool.com/stock-in-europe-xiaomi-redmi-hongmi-note-2-16gb-rom-mtk6795-20ghz-64bit-octa-core-55-inch-fhd-scre-g-42108?utm_source=cm&utm_medium=email&utm_campaign=cm160518&currency=EUR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...