Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι την επισημη απο εδω

 

http://en.miui.com/download-274.html

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α εγω λεω για ελληνική.. Αλλά βασίζεται στην επίσημη, δεν ξερω τι γίνεται, μάλλον θα σου έρθει κάποια στιγμη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

OK θα κοιταξω και την Ελληνικη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησε το dolby atmos νομιζω δουλευει σε ανοικτη ακροαση και θα σου αυξηση την ενταση αρκετα

 

Δυστυχώς και με ενεργοποιημένο το dolby atmos και μετα απο clear dalvik/cashe το πρόβλημα παραμένει. Το παράξενο ειναι πως οταν παίζει μουσική απο το ηχείο η ένταση ειναι αρκετά δυνατή. Αυτό φαντάζομαι δείχνει πως το πρόβλημα δεν ειναι (ευτυχώς!!) στο ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την xiaomi.eu 6.1.29 dev που έχω υπήρχε OTA αναβάθμιση. Έκτοτε δεν υπάρχει. Σταμάτησαν οι αυτόματες ενημερώσεις ή είναι δικό μου πρόβλημα;

Σταμάτησαν φίλε τωρα την κατεβαζεις εσυ, και εγώ eu είχα τώρα πέρασα την ελληνική

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εγω έκανα μια τρελα, χωρίς να εχω ιδέα απο φλασαρισμα και καθαρη εγκατάσταση, για να περάσω την ελληνική. Είχα την eu 6.3.24 developer κατέβασα την ελληνική ρομ 6.3.24 ζιπ πήγα στην εφαρμογή αναβάθμιση και την πέρασα από εκεί. Το κινητό δουλεύει απροβληματιστο μια χαρά. Απο ότι μου είπαν κανονικά δεν γίνεται έτσι να περάσεις νέα ρομ είναι επικίνδυνο. 3 μέρες τώρα όλα μια χαρά δουλεύουν

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει δε δουλεύει, δε χρειάζεται να κάνεις τέτοιο ακτιβισμό... Έτσι κιαλλιως ένα wipe cache/ art cache πρέπει να το κάνεις οπωσδήποτε

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς γιατί εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

αντιπετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή Here maps. Εμφανίζει το αρχικό logo και μετά κλείνει,δοικιμασα διαφορα αλλα τιποτα...

εχω την ρομ 6.3.24

Edited by azakan5678
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

αντιπετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή Here maps. Εμφανίζει το αρχικό logo και μετά κλείνει,δοικιμασα διαφορα αλλα τιποτα...

εχω την ρομ 6.3.24

 

Εμένα, παίζει κανονικά(είμαι με την τελευταια dev) , μάλιστα έκανα και ενημέρωση στους χάρτες. Δοκίμασε να ξανά περάσεις την ίδια ρομ από πάνω. Με την τελευταια dev, σας ανοίγουν οι ρυθμίσεις του daily lock screen ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, παίζει κανονικά(είμαι με την τελευταια dev) , μάλιστα έκανα και ενημέρωση στους χάρτες. Δοκίμασε να ξανά περάσεις την ίδια ρομ από πάνω. Με την τελευταια dev, σας ανοίγουν οι ρυθμίσεις του daily lock screen ;

 

 

ok thanks το κοιταω και λεω

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και με ενεργοποιημένο το dolby atmos και μετα απο clear dalvik/cashe το πρόβλημα παραμένει. Το παράξενο ειναι πως οταν παίζει μουσική απο το ηχείο η ένταση ειναι αρκετά δυνατή. Αυτό φαντάζομαι δείχνει πως το πρόβλημα δεν ειναι (ευτυχώς!!) στο ηχείο.

 

Δοκιμασε να βαλεις βγαλεις ακουστικα σε ανοιχτη ακροαση να δεις μηπως αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πού μπορώ να βρω ακουστικο και μικρόφωνο. Άλλαξα οθόνη και κόπηκαν τα συρματακια.

 

Από Ali κοιταξες και δεν βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανεις το ιδιο θεματακι που αντιμετωπιζω με τον note 2?

οταν ειμαι στο δρομο με εντονο περιβαλλοντα ηχο...ο συνομιλητης μου ακουει πιο εντονα τους γυρω γυρω θορυβους απο την φωνη μου.

για παραδειγμα , ειμαι εντος το αυτοκινητου και περναει ενα μηχανακι ..αντι να ακουει εμενα ..θα ακουσει το μηχανακι πολυ εντονα.

Δηλαδη το μικροφωνο λειτουργει πολυ ''ευαισθητα'' ?

Xiaomi Redmi Note 2 , MIUI 7, GTV 5.12.17
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν φίλε τωρα την κατεβαζεις εσυ, και εγώ eu είχα τώρα πέρασα την ελληνική

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εγω έκανα μια τρελα, χωρίς να εχω ιδέα απο φλασαρισμα και καθαρη εγκατάσταση, για να περάσω την ελληνική. Είχα την eu 6.3.24 developer κατέβασα την ελληνική ρομ 6.3.24 ζιπ πήγα στην εφαρμογή αναβάθμιση και την πέρασα από εκεί. Το κινητό δουλεύει απροβληματιστο μια χαρά. Απο ότι μου είπαν κανονικά δεν γίνεται έτσι να περάσεις νέα ρομ είναι επικίνδυνο. 3 μέρες τώρα όλα μια χαρά δουλεύουν

 

Δεν είναι σωστός τρόπος εγκατάστασης ρομ, ιδίως από ευρωπαϊκή σε ελληνική. Μπορεί να μην έχεις εντοπίσει ακόμη ότι έχει bugs κλπ. Όπως σου είπαν πιστεύω και στο miui.gr θα πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Δική σου επιλογή.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον. Θέλω να πάρω το prime για την γυναίκα μου. Η χρήση που θα το κάνει είναι να μπαίνει στο facebook, και στο chrome. Από Rom είμαστε τελείως άσχετοι. Μπορείτε να μου πείτε με ποια Rom να το παραγγείλω; Με multi ή την κανονική που έχει το τηλέφωνο; Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον. Θέλω να πάρω το prime για την γυναίκα μου. Η χρήση που θα το κάνει είναι να μπαίνει στο facebook, και στο chrome. Από Rom είμαστε τελείως άσχετοι. Μπορείτε να μου πείτε με ποια Rom να το παραγγείλω; Με multi ή την κανονική που έχει το τηλέφωνο; Ευχαριστώ!!!

Στο Vickmall περνάνε και την ελληνική. Έχει πολλές ρομ εσύ πες την multi και οταν έρθει θα δεις ποια έχει. Μετά περνάς την ελληνική για σιγουριά

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον. Θέλω να πάρω το prime για την γυναίκα μου. Η χρήση που θα το κάνει είναι να μπαίνει στο facebook, και στο chrome. Από Rom είμαστε τελείως άσχετοι. Μπορείτε να μου πείτε με ποια Rom να το παραγγείλω; Με multi ή την κανονική που έχει το τηλέφωνο; Ευχαριστώ!!!

 

Θα συμφωνήσω και εγώ, όποια και να σου βάλουνε οι Κινέζοι, δεν θα είσαι σίγουρος. Διαβάζεις την 1η σελίδα, του περνάς μια stable ελληνική, να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω να ασχοληθώ με ROM (φοράω την dev 5.12.10) και γενικά με ο,τι έχει να κάνει με το κινητό κτλπ από τον Νοέμβριο. Έχω χάσει τίποτα σπουδαίο; Έχει βγει κάποια καλύτερη ROM;

 

Κάτι τελευταίο. Έχω πρόβλημα με το viber, δεν μου εμφανίζει το παράθυρο όταν μου στέλνουν μήνυμα ενώ το έχω ενεργοποίηση από το κέντρο ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον. Θέλω να πάρω το prime για την γυναίκα μου. Η χρήση που θα το κάνει είναι να μπαίνει στο facebook, και στο chrome. Από Rom είμαστε τελείως άσχετοι. Μπορείτε να μου πείτε με ποια Rom να το παραγγείλω; Με multi ή την κανονική που έχει το τηλέφωνο; Ευχαριστώ!!!

 

Παρήγγειλε το με τη multi απο vickmall και ξέρουν αυτοί, θα σου έρθει με την ελληνική 5.12.17 dev.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Έχω να ασχοληθώ με ROM (φοράω την dev 5.12.10) και γενικά με ο,τι έχει να κάνει με το κινητό κτλπ από τον Νοέμβριο. Έχω χάσει τίποτα σπουδαίο; Έχει βγει κάποια καλύτερη ROM;

 

Κάτι τελευταίο. Έχω πρόβλημα με το viber, δεν μου εμφανίζει το παράθυρο όταν μου στέλνουν μήνυμα ενώ το έχω ενεργοποίηση από το κέντρο ασφαλείας.

 

Εγώ φίλε έχω την 6.1.29 dev την οποία πέρασα μετά την 5.12.17 όπως μου ήρθε από vick και άραξα.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το viber και με καμία άλλη εφαρμογή, όπως επίσης και με την αυτονομία του τηλεφώνου. :)

Edited by petran7777
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα από eBay. 3.50 euro. Ευχαριστώ

Καλησπέρα μπορείς να στείλεις το link για έναν φίλο πριν το σπάσει! :D

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

προβλημα

καλησπερα .. μολις παρελαβα το redmi note 2 απο vickmall και δεν ανοιγει με τιποτα ... το εβαλα να φορτισει σε περιπτωση που δεν εχει καθολου μπαταρια και στην αρχη μου κανει σαν ενα διακοπτομενο βουητο σαν δονηση και μετα απο καποια στιγμη σταματαει το βουητο αλλα παρολο αυτα το κινητο ειναι νεκρο ... καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

προβλημα

καλησπερα .. μολις παρελαβα το redmi note 2 απο vickmall και δεν ανοιγει με τιποτα ... το εβαλα να φορτισει σε περιπτωση που δεν εχει καθολου μπαταρια και στην αρχη μου κανει σαν ενα διακοπτομενο βουητο σαν δονηση και μετα απο καποια στιγμη σταματαει το βουητο αλλα παρολο αυτα το κινητο ειναι νεκρο ... καμια ιδεα ?

Βγάλε το αυτοκόλλητο από την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...