Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ ρε παιδιά βλέπω ότι το 90% από τις συζητήσεις που κάνουμε είναι για την μπαταρία.

Εντάξει...κουράστηκα....(δεν το λέω για τα παιδιά εδώ που το συζητάμε.)

Το λέω με την έννοια ότι ΑΝ το τηλεφωνάκι μας είχε μία μπαταρία που μας έβγαζε 3 μέρες τι θα συζητούσαμε άραγε ?

Το τηλέφωνο το γουστάρω με 1000.Με χαλάει λίγο η μπαταρία.Εντάξει.Από το να είμαι ψάξε-βάλε-βγάλε-ρώτα για αυτονομία....έκανα και εγώ αυτό που είπε ο φίλος κάποιες σελίδες πίσω....και νομίζω ότι πλέον με μια 2η μπαταρία στο τσαντάκι μου(που το έχω πάντα μαζί μου) δεν έχω πλέον λόγο να ασχολούμαι με το πόσο θα με βγάλει η μπαταρία.Όποτε πέφτει η στάθμη..... στη φόρτιση.Και αν βρεθείς σε ανάγκη ή κάπου που δεν μπορείς να φορτίσεις .....σε ώρα ανάγκης δηλαδή μια 2η μπαταρία σου λύνει τα χέρια.Με 13 ευρώ κόστος έχω την εντύπωση ότι τσάμπα το κουράζουμε και προτείνω το ίδιο και σε εσάς.Μιλάω πάντα γιαυτούς που τους βολεύει ή είναι στο πιο χαλαρό με την χρήση του τηλεφώνου.Αν όμως το τηλέφωνο είναι για κάποιον εργαλείο για την δουλειά του (π.χ πωλητής ή μηχανικός) ε εντάξει-γιαυτόν δεν είναι και η πιο ενδεδειγμένη λύση.....Για πολλούς όμως από εμάς εγώ πιστεύω ότι το παρακάτω λινκ είναι μία πολύ καλή λύση.;)

http://www.ebay.com/itm/High-Quality-BM45-Battery-for-Xiaomi-Redmi-Note-2-C66-Universal-Charger-/111917470498?hash=item1a0ecd1322:g:fLEAAOSwZ1lWgjwH

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει καποιος γιατι δεν μου εμφανιζει τα 'θεματα'?? Δεν φορτωνει τις φωτογραφιες τους κλπ

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, τυχαίνει να έχω άποψη για όλα τα παραπάνω. Έχω το γυαλί της NILLKIN με αυτή ακριβώς τη θήκη. Και έχω δοκιμάσει και τις δύο ρομ. Εγώ θα σου πρότεινα την τελευταία. Βγάζω σίγουρα 4.30 ώρες οθόνη, με μια ώρα δεδομένα και WiFi πάντα ανοιχτό. Και με 15% υπόλοιπο. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ο player δεν έχει το "πίσω" κουμπί. Όσο για την θήκη νιώθω ασφάλεια αλλά μεγαλώνει αρκετά τη συσκευή και μερικά βύσματα, (φορτιστές, ακουστικά), δεν χωράνε, πρέπει να βγεί η θήκη.

 

καλως..θα δοκιμασω την τελευταια..οσο για την θηκη,οντως το μεγαλωνει.γι αυτο ειπα ειναι θεμα γουστου..μ αρεσει παρα πολυ!εμενα δεν μου κουμπωνει το καλωδιο του otg και πρεπει να βγει η θηκη.αλλα δεν πειραζει.ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στα εξής:

1. εχω την 7.1.1.0 rom απο το http://en.miui.com. Είδα ότι έχει βγεί η 7.1.3.0. Πως την βάζω χωρίς να ξανα περνάω apps, settings, data; Μέσα απο το updater ή TWRP?

2. απ' ότι είδα το xiaomi.eu με το en.miui.com έχουν την ίδια stable rom ή κάνω λάθος;

3. έχει κανένας αντιιμετωπίσει πρόβλημα με το tehering; Συνδέεται το laptop, πέρνει IP αλλά δεν έχω internet. 2 φόρες είχα χωρίς να πειράξω κάτι. απο κει και πέρα δεν μπορώ να μπω.

Link to comment
Share on other sites

καλως..θα δοκιμασω την τελευταια..οσο για την θηκη,οντως το μεγαλωνει.γι αυτο ειπα ειναι θεμα γουστου..μ αρεσει παρα πολυ!εμενα δεν μου κουμπωνει το καλωδιο του otg και πρεπει να βγει η θηκη.αλλα δεν πειραζει.ευχαριστω παντως!

 

Τίποτα φίλε μου. Και εμένα μου αρέσει η συγκεκριμένη θήκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια η ενημερωσεις έρχονται μονες τους η τις κατεβάζουμε?

 

Εξαρτάται την ρομ που φοράς. Δες στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στα εξής:

1. εχω την 7.1.1.0 rom απο το http://en.miui.com. Είδα ότι έχει βγεί η 7.1.3.0. Πως την βάζω χωρίς να ξανα περνάω apps, settings, data; Μέσα απο το updater ή TWRP?

2. απ' ότι είδα το xiaomi.eu με το en.miui.com έχουν την ίδια stable rom ή κάνω λάθος;

3. έχει κανένας αντιιμετωπίσει πρόβλημα με το tehering; Συνδέεται το laptop, πέρνει IP αλλά δεν έχω internet. 2 φόρες είχα χωρίς να πειράξω κάτι. απο κει και πέρα δεν μπορώ να μπω.

 

1. Tην περνάς όπως θες. Μετά κάνε wipe dalvik, cache.

2. H μια είναι η ευρωπαϊκή η άλλη έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

3. Με stable δεν γνωρίζω, ας σου απαντήσει κάποιος άλλος.

 

 

edit: Όσο για την μπαταρία, τελικά βάζοντας να δω καμιά σειρά από showbox χθες και σήμερα, είδα ότι μου τρώει την μπαταρία σα νεράκι. Ιδίως χθες από 50% σε 3% με 35 λεπτά mobile data 4G βλέποντας το Flash. Ίσως η ρομ, ίσως οτι το τσάκισα στο 4g, πλέον, κοιτάζω για 2η μπαταρία.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα όργανα...

 

Λοιπόν μου κάνανε παράπονο χθες ότι το τηλέφωνο μου μετά από 3,4 κλήσεις έχει κάποιο πρόβλημα κτλ.

Το τσέκαρα σήμερα από το σταθερό μου,έπαιρνα στο κινητό και όντως μετά από τέσσερα χτυπήματα μου βγάζει η κλήση σας προωθείτε.

Ενημερωτικά πριν δεν είχα κάποιο πρόβλημα και φοράω την 6.1.29.

 

Και κάτι ακόμα αυτό το είχα από την αρχή, όταν έχω αναπάντητη δεν μου το γράφει στα ελληνικά μου το βγάζει στα αγγλικά(missing call)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία SOS ερώτηση..

Μόλις παρέλαβα το 16άρι και φοράει την τελευταία επίσιμη Κινέζικη ρομ..

Θέλω να το κανω όμως καθαρη εγκατασταση και να του περασω την τελευταια ελληνικη stable..

Έχω διαβαση τον οδηγό και έχω κατεβασμένα ολα τα αρχεια που χρειαζονται :

1. Tο πρόγραμμα Mi Flash

2. Tην τελευταία επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom (V7)

3. Την τελευταία ελληνική Stable rom

 

Αλλά κάποιος στο xiaomi-miui.gr μου πόσταρε αυτό: "Αγγλοκινέζικη είναι η fastboot ROM που θα χρειαστείς για την πρώτη σου καθαρή εγκατάσταση σε περίπτωση μη κλειδωμένου recovery."

 

"μη κλειδωμένου recovery"? Δηλαδη? Εγω φανταστηκα ότι μόλις έρθει θα φλασαρω την επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom και μετα την Ελληνικη rom, οπως λέει και ο οδηγός.. μου διαφεύγει κάτι..?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία SOS ερώτηση..

Μόλις παρέλαβα το 16άρι και φοράει την τελευταία επίσιμη Κινέζικη ρομ..

Θέλω να το κανω όμως καθαρη εγκατασταση και να του περασω την τελευταια ελληνικη stable..

Έχω διαβαση τον οδηγό και έχω κατεβασμένα ολα τα αρχεια που χρειαζονται :

1. Tο πρόγραμμα Mi Flash

2. Tην τελευταία επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom (V7)

3. Την τελευταία ελληνική Stable rom

 

Αλλά κάποιος στο xiaomi-miui.gr μου πόσταρε αυτό: "Αγγλοκινέζικη είναι η fastboot ROM που θα χρειαστείς για την πρώτη σου καθαρή εγκατάσταση σε περίπτωση μη κλειδωμένου recovery."

 

"μη κλειδωμένου recovery"? Δηλαδη? Εγω φανταστηκα ότι μόλις έρθει θα φλασαρω την επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom και μετα την Ελληνικη rom, οπως λέει και ο οδηγός.. μου διαφεύγει κάτι..?

Το rn2 δεν εχει κλειδωμενο bootloader οποτε μπορεις να συνεχισεις οπως οι οδηγιες

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία SOS ερώτηση..

Μόλις παρέλαβα το 16άρι και φοράει την τελευταία επίσιμη Κινέζικη ρομ..

Θέλω να το κανω όμως καθαρη εγκατασταση και να του περασω την τελευταια ελληνικη stable..

Έχω διαβαση τον οδηγό και έχω κατεβασμένα ολα τα αρχεια που χρειαζονται :

1. Tο πρόγραμμα Mi Flash

2. Tην τελευταία επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom (V7)

3. Την τελευταία ελληνική Stable rom

 

Αλλά κάποιος στο xiaomi-miui.gr μου πόσταρε αυτό: "Αγγλοκινέζικη είναι η fastboot ROM που θα χρειαστείς για την πρώτη σου καθαρή εγκατάσταση σε περίπτωση μη κλειδωμένου recovery."

 

"μη κλειδωμένου recovery"? Δηλαδη? Εγω φανταστηκα ότι μόλις έρθει θα φλασαρω την επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom και μετα την Ελληνικη rom, οπως λέει και ο οδηγός.. μου διαφεύγει κάτι..?

 

Προχώρα κανονικά με τον οδηγό που λες με miflash κτλ.Αν σου βγάλει το miflash error "missmatching image and device error" ακολούθησε την διαδικασία αυτή https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11410-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FASTBOOT-ROM-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BB%CF%8E%CE%BD-DOS-Unspecified-error-0x80004005-Missmatch/

για να βάλεις την fastboot rom.

Μετά μέσω twrp περνάς την ελληνική

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία SOS ερώτηση..

Μόλις παρέλαβα το 16άρι και φοράει την τελευταία επίσιμη Κινέζικη ρομ..

Θέλω να το κανω όμως καθαρη εγκατασταση και να του περασω την τελευταια ελληνικη stable..

Έχω διαβαση τον οδηγό και έχω κατεβασμένα ολα τα αρχεια που χρειαζονται :

1. Tο πρόγραμμα Mi Flash

2. Tην τελευταία επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom (V7)

3. Την τελευταία ελληνική Stable rom

 

Αλλά κάποιος στο xiaomi-miui.gr μου πόσταρε αυτό: "Αγγλοκινέζικη είναι η fastboot ROM που θα χρειαστείς για την πρώτη σου καθαρή εγκατάσταση σε περίπτωση μη κλειδωμένου recovery."

 

"μη κλειδωμένου recovery"? Δηλαδη? Εγω φανταστηκα ότι μόλις έρθει θα φλασαρω την επίσημη αγγλοκινέζικη Fastboot Rom και μετα την Ελληνικη rom, οπως λέει και ο οδηγός.. μου διαφεύγει κάτι..?

 

Για δείξε μας το ποστ που έγραψες. Γιατί δεν βρήκα το σχόλιο σου εκεί. Δεν σου εξήγησε το παιδί τι εννοεί; Δεν θυμάμαι εγώ προσωπικά ότι με τα νέα xiaomi redmi note 2 να έχει θέμα κλειδωμένου bootloader. Αυτό συμβαίνει στα redmi note 3 και redmi note 3 pro.

 

Πήρε από πάνω απάντηση, οπότε δοκίμασε και θα είσαι οκ.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ..το τηλεφωνο μου εσβησε και δεν κανει τιποτα ...μου λενε απο vickmall να δοκιμασω μια αλλη μπαταρια.

μπορει να βοηθησει καποιος κατοχος απο θεσσαλονικη ,να δοκιμασω λιγο με την μπαταρια του..:(

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ρε παιδιά βλέπω ότι το 90% από τις συζητήσεις που κάνουμε είναι για την μπαταρία.

Εντάξει...κουράστηκα....(δεν το λέω για τα παιδιά εδώ που το συζητάμε.)

Το λέω με την έννοια ότι ΑΝ το τηλεφωνάκι μας είχε μία μπαταρία που μας έβγαζε 3 μέρες τι θα συζητούσαμε άραγε ?

Το τηλέφωνο το γουστάρω με 1000.Με χαλάει λίγο η μπαταρία.Εντάξει.Από το να είμαι ψάξε-βάλε-βγάλε-ρώτα για αυτονομία....έκανα και εγώ αυτό που είπε ο φίλος κάποιες σελίδες πίσω....και νομίζω ότι πλέον με μια 2η μπαταρία στο τσαντάκι μου(που το έχω πάντα μαζί μου) δεν έχω πλέον λόγο να ασχολούμαι με το πόσο θα με βγάλει η μπαταρία.Όποτε πέφτει η στάθμη..... στη φόρτιση.Και αν βρεθείς σε ανάγκη ή κάπου που δεν μπορείς να φορτίσεις .....σε ώρα ανάγκης δηλαδή μια 2η μπαταρία σου λύνει τα χέρια.Με 13 ευρώ κόστος έχω την εντύπωση ότι τσάμπα το κουράζουμε και προτείνω το ίδιο και σε εσάς.Μιλάω πάντα γιαυτούς που τους βολεύει ή είναι στο πιο χαλαρό με την χρήση του τηλεφώνου.Αν όμως το τηλέφωνο είναι για κάποιον εργαλείο για την δουλειά του (π.χ πωλητής ή μηχανικός) ε εντάξει-γιαυτόν δεν είναι και η πιο ενδεδειγμένη λύση.....Για πολλούς όμως από εμάς εγώ πιστεύω ότι το παρακάτω λινκ είναι μία πολύ καλή λύση.;)

http://www.ebay.com/itm/High-Quality-BM45-Battery-for-Xiaomi-Redmi-Note-2-C66-Universal-Charger-/111917470498?hash=item1a0ecd1322:g:fLEAAOSwZ1lWgjwH

 

το 90% των ποστ αφορουν τη μπαταρια γιατι ολοι εχουνε παραπονα απο τη μπαταρια.το κινητο ειναι αψογο αλλα σε αυτο τον τομεα,αντικειμενικα υποφερει..και γω γκρινιαζα αλλα εχω συμβιβαστει..μεχρι ενα σημειο..

το ξερω οτι ειναι λογικο να τρωει μπαταρια σε gaming η χρηση 4g,αλλα μου τη σπαει οταν πρεπει να το φορτισω 2 ωρες παρα πανω οταν παει 100%(αυτο δεν το χω δει σε αλλες συσκευες)..και αν το βγαλεις νωριτερα απο τη μπριζα σε 5 λεπτα εχει παει στο 90% και μετα απο λιγο στο 70% με ουτε 25 λεπτα οθονης.

επισης εχει σταματησει το κινητο μου μετα απο τις 2 ωρες παραπανω φορτιση να πεφτει στο 99 μετα απο 15 λεπτα οθονης..πλεον μετα απο ολονυκτια φορτιση το βγαζω απο τη μπριζα και σε 2-3 λεπτα η μπαταρια αρχιζει και πεφτει.πιστευω για ολα αυτα γκρινιαζει ο κοσμος και με το δικιο του.αλλα ειπαμε δεν γινεται κατι να εχει μονο θετικα..καπου θα εχει και τα αρνητικα του.

πιστευω οτι θα επρεπε το κινητο να βγαινει με χρονισμενο τον επεξεργαστη πιο χαμηλα..γι αυτο αναγκαζομαστε και περναμε εφαρμογες του τυπου redmi note tool.ειναι σαν να χεις ενα αυτοκινητο 500 αλογα για να κινηθεις μεσα στην πολη..οσο αργα και να πηγαινεις θα καει!

Link to comment
Share on other sites

1. Tην περνάς όπως θες. Μετά κάνε wipe dalvik, cache.

2. H μια είναι η ευρωπαϊκή η άλλη έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

3. Με stable δεν γνωρίζω, ας σου απαντήσει κάποιος άλλος.

 

 

edit: Όσο για την μπαταρία, τελικά βάζοντας να δω καμιά σειρά από showbox χθες και σήμερα, είδα ότι μου τρώει την μπαταρία σα νεράκι. Ιδίως χθες από 50% σε 3% με 35 λεπτά mobile data 4G βλέποντας το Flash. Ίσως η ρομ, ίσως οτι το τσάκισα στο 4g, πλέον, κοιτάζω για 2η μπαταρία.

Απο τα 5-6 τηλεφ. που :χω αλλαξει ολα ολα, αυτο εχει την χειροτερη αυτονομια. Με redmi tools, greenify και 2g κλησεις και φωτεινοτητα 20% κ.λ.π μoυ κρατουσε 4-4.5 sot, xωρις να κανω τιποτα σοβαρη χρηση (ελαχιστο σερφαρισμα και κανα ταβλι). Αν εβαζα κανα youtube, showbox επρεπε να ειχα τον φορτιστη εκει κοντα. Και επειδη πιστευω πλεον οτι η αυτονομια δεν ειναι θεμα ρομ αλλα hardware, γιαυτο το εδωσα (μαζι με καποια αλλα προβληματακια που παρουσιασε). Κριμα γιατι ειναι καλο τηλεφωνακι. Και εχω και μια απορια. Σε ολα τα συγχρονα τηλεφ. η οθονη καταναλωνει το 40-60% της μπαταριας? Διοτι στις συσκευες που εχω σπιτι, αυτες με hd οθονη , καταναλωνουν το 5-6% της μπαταριας και με πιο πολυ φωτεινοτητα απο το rn2

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ επειδή όμως μου αρέσει το κινητό και δεν πρόκειται άμεσα να το αλλάξω. Είχα στο νου μου να το κρατήσω. Η 2η μπαταρία είναι μονόδρομος.

Απλά έχω μια υπόνοια για ότι στην τελευταία developers βάζοντας το xposed να μου πέφτει πιο γρήγορα. Θα την φλασάρω ξανά για να έχω καλύτερη εικόνα.

Στην φαμίλια έχουμε και ένα lg g3 μια μέρα κρατά η μπαταρία σε στοκ ρομ και δεν κάνει βέβαια τις χρήσεις που κάνω εγώ κλπ. Πιο απλά facebook, κλήσεις, wifi πιο συχνά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε ένα asus είδα πρόσφατα που λειτουργεί και σαν powerbank για άλλα κινητά, γιατί δεν το σκέφτεστε? Θα ηρεμήσει και λίγο το θέμα από τα ίδια ποστ
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1. Tην περνάς όπως θες. Μετά κάνε wipe dalvik, cache.

2. H μια είναι η ευρωπαϊκή η άλλη έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

3. Με stable δεν γνωρίζω, ας σου απαντήσει κάποιος άλλος.

 

 

edit: Όσο για την μπαταρία, τελικά βάζοντας να δω καμιά σειρά από showbox χθες και σήμερα, είδα ότι μου τρώει την μπαταρία σα νεράκι. Ιδίως χθες από 50% σε 3% με 35 λεπτά mobile data 4G βλέποντας το Flash. Ίσως η ρομ, ίσως οτι το τσάκισα στο 4g, πλέον, κοιτάζω για 2η μπαταρία.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε ένα asus είδα πρόσφατα που λειτουργεί και σαν powerbank για άλλα κινητά, γιατί δεν το σκέφτεστε? Θα ηρεμήσει και λίγο το θέμα από τα ίδια ποστ

 

Πολύ καλή πρόταση είναι η 2η μπαταρία ή το power bank, το asus μπα ποτέ δεν μ άρεσε!:)

Όσο για την τελευταία developers τελικά είδα στο miui.gr να σχολιάζουν παρόμοια με μένα για το πως πέφτει. Η προηγούμενη πολύ καλύτερη εν τέλει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί το λινκ του xposed για την τελευταία developer miui γιατι δεν το βρίσκω... Όποιος το έχει βάλει αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί το λινκ του xposed για την τελευταία developer miui γιατι δεν το βρίσκω... Όποιος το έχει βάλει αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα;;

 

Εδω εισαι!Κανενα απολυτος προβλημα απλα οταν ειναι να το περασεις και να περασεις κ modules κανε ενα backup την rom απο twrp πρωτα να εισαι καλυμενος!

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/xposed-framework-miui-7-1-t3320102

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και 15000 mah μπαταρία να είχε το τηλέφωνο πάλι δεν θα ήταν ευχαριστημένοι αυτοί που σε κάθε τους κίνηση στο τηλέφωνο παρακολουθούν πόσο % έπεσε η μπαταρία, γιατί θα έπρεπε να το φορτίζουν κάθε 5 μέρες ενώ θα ήθελαν σε αυτή την χωρητικότητα μπαταρίας να το φορτίσουν κάθε 8 μέρες. Η μία και μόνη λύση που τους προτείνω είναι να απενεργοποιήσουν την ένδειξη ποσοστού % από εικονίδιο μπαταρίας.

Η κατανάλωση μπαταρίας δεν είναι θέμα hardware αλλά θέμα χρήσης και γνώσης διαχείρισης του λογισμικού από το χρήστη. Η διάρκεια ζωής και δυναμικού της μπαταρίας εξαρτάται άμεσα από την διαδικασία φόρτισης. Αν ενώ φορτίζεται το τηλέφωνο , παίζεται και ταυτόχρονα power hungry παιχνίδια τότε δεν φταίει ούτε η μπαταρία ούτε το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ..το τηλεφωνο μου εσβησε και δεν κανει τιποτα ...μου λενε απο vickmall να δοκιμασω μια αλλη μπαταρια.

μπορει να βοηθησει καποιος κατοχος απο θεσσαλονικη ,να δοκιμασω λιγο με την μπαταρια του..:(

Περιοχη?

 

Ας με θυμησει κάποιος, ή stable έχει καλύτερη διάρκεια μπαταρίας απ την dev?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είσαστε ακόμα στην miui μερικοί. Προσωπικά έχω την cyanogen 12.1 από xda και μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία. Είμαι με μια ώρα οθόνης με κύρια χρήση messenger και Chrome απλό σερφαρισμα και 10 ώρες αναμονής στο 90 τις εκατό. Με miui δεν είχα κάτι ανάλογο ποτέ. Το μόνο αρνητικό σε όλο αυτό είναι ότι το φορτισα 4 ώρες. Αλλά και πάλι θεωρώ πως έχει καλύτερη αυτονομία από πολλά άλλα κινητά έχοντας την cyanogen πάνω. Σας την προτείνω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...