Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος υπέθεσες, φίλε μου :p Σε κάθε ρομ περνάω την ρομ και μετά wipe cache, dalvik.

 

Σωστά , αλλά τότε κάπως δικαιολογείται το 8% απώλεια της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχασα 2%, από 100% σε 98% μόλις άνοιξε. Έχει τύχει να χάσω και 10%.

το φόρτισες 100% , άνοιξες την οθόνη και έχασες 2% , σαυτό το τηλέφωνο δεν γίνεται , ψάξε ποια εφαρμογή σου το κάνει

(έχω μια κάμερα ip , όταν ανιχνεύσει κίνηση μου στέλνει email και στιγμιαία ανοίγει η οθόνη και παραμένει στο 100%)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ελέγχεις την rom που κατέβασες με το 7-zip

ναι και με τους δύο τρόπους , αν έχεις την ίδια προηγούμενη rom (όχι π.χ. από stable σε dev )

σε twrp recovery , κάνεις

reboot=>recovery , για να δει σωστά τα αρχεία και την rom

μετά τα γνωστά , wipe..........

 

παντα το ελεγχω. τεσπα.

την κατεβαζω και δοκιμαζω

Link to comment
Share on other sites

παντα το ελεγχω. τεσπα.

την κατεβαζω και δοκιμαζω

το κάνω από recovery για να κάνω τα wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου έσβησε δεν επανερχετε με τίποτα..

το εχω πάρει απο vickmall εχει κάνεις εμπειρία επιστροφής κτλ.. είναι μεγάλη μανούρα?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου έσβησε δεν επανερχετε με τίποτα..

το εχω πάρει απο vickmall εχει κάνεις εμπειρία επιστροφής κτλ.. είναι μεγάλη μανούρα?

τι εννοείς σου έσβησε ? μπαίνεις σε recovery ? σε fastboot ? αν ναι λύνεται

πάνω από 2 μήνες θα κάνει , στείλε γρήγορο μήνυμα, κάτω δεξιά στην σελίδα τους , αν σου έστειλαν email με την αγορά σου , απάντησε εκεί..........

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εκανα χαζομαρα.

ενω κατεβαινε η τελευταια ελληνικη dev, ενα reboot.

οταν ανοιξε, συνεχισε να κατεβαινει, σα να μη συνεβει τιποτα.

θα ειναι οκ το ζιπ ή φτου ξανα απ την αρχη;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι και οκ, αλλα μπορεις να την ξανακατεβασεις, κανενα δεκαλεπτο δεν κανει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

το φόρτισες 100% , άνοιξες την οθόνη και έχασες 2% , σαυτό το τηλέφωνο δεν γίνεται , ψάξε ποια εφαρμογή σου το κάνει

(έχω μια κάμερα ip , όταν ανιχνεύσει κίνηση μου στέλνει email και στιγμιαία ανοίγει η οθόνη και παραμένει στο 100%)

 

Κάποιος απ τους δύο μας κατάλαβε κάτι λάθος. Εγώ λέω ότι από τη στιγμή που έκλεισα το κινητό και ξεκίνησα την εγκατάσταση της νεας ROM, μέχρι τη στιγμή που το ξανάνοιξα, έχασα 2% μπαταρία στην όλη διαδικασία. Αν δεν λεγατε αυτό, κατάλαβα λάθος εγώ. :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να κανουμε ροοτ? Πρεπει να χω φαει υιο και βρισκω αυτο

 

http://forums.androidcentral.com/ask-question/493264-how-do-i-get-rid-fun-weather.html

 

I received my Xiaomi Redmi Note 2 yesterday and found that it had funweather installed and other horrible "uninstallable" apps. Having researched and spent hours trying to remove them I finally came up with a FIX.

1. Root your phone - this is an simple process and instructions can be found on youtube

2. Install a root file explorer

3. Install Malwarebytes Anti malware

4. Run Anti-Malware

5. The AntiMalware will detect the malware and indicate the file location of the nasty files

6. Use the root file explorer to go to each malware location and delete relevant files or folder

7. Delete the funweather apk in the phone storage folder (I did not need to "Uninstall the funweather app, but just delete all the files, folders, and apk in the phone storage folder)

8. Turn off phone

9. Turn on phone and run anti-malware.

IN my case no malware was detected and the funweather and other apps had been successfully removed. Also I was able to update to MIUI 7 which I was unable to perform before this

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι και οκ, αλλα μπορεις να την ξανακατεβασεις, κανενα δεκαλεπτο δεν κανει;

Θα την ξανακατεβασω αργότερα.

 

Πως εμφανιζω στην στάτους μπαρ τα βελάκια της ταχύτητας του νετ?

Εψαξα εψαξα, σε τα βρήκα.

Παλιότερα το είχα κάνει, αλλά δε θυμάμαι πως

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα τα παντα δεν ανταποκρινετε καθολου.

η συσκευη ειναι μιας εβδομαδας και εσβησε στα καλα καθούμενα,ειδα οτι η μπαταριά ειχε πεσει πολυ την φόρτισα με εξωτερικό φορτιστή παλι τα ιδια.

εβαλα το flash tool με vcom drivers παλι δεν το βλεπει καν σε θύρα.:(

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια φορτισε καλα; Γιατι οι εξωτερικοι φορτιστες ειναι συνηθως παρα πολυ χαμηλοι. Αστο κανενα δεκαωρο..

 

Εγω τωρα θυμαμαι που λεγαμε στην αρχη οτι δεν ερχονται ειδοποιησεις, τωρα ομως θελω να αποκοψω εφαρμογες και δε γινεται, συγκεκριμενα το whatsapp. Οχι να αποτρεψω μονιμα τις ειδοποιησεις απο τις ρυθμισεις, αλλα να κανω Kill την εφαρφμογη οταν θελω. Πιστευω οτι πρεπει να την ανοιξω και να κρατησω πατημενο το "πισω", ωστε να την κλεισει, μετα δε θα ερχονται, σωστα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα τα παντα δεν ανταποκρινετε καθολου.

η συσκευη ειναι μιας εβδομαδας και εσβησε στα καλα καθούμενα,ειδα οτι η μπαταριά ειχε πεσει πολυ την φόρτισα με εξωτερικό φορτιστή παλι τα ιδια.

εβαλα το flash tool με vcom drivers παλι δεν το βλεπει καν σε θύρα.:(

 

Φαντάζομαι για τις οδηγίες του SP flash tool τις έχεις βρει από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11730-Unbrick-ή-Καθαρή-Εγκατάσταση-FastBoot-Rom-με-το-SP-Flash-Tool/

Άρα δουλεύει χωρίς μπαταρία και όταν το συνδέσεις μία το βλέπει μια το χάνει, αν έχεις αυτό το αποτέλεσμα συνεχιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα την ξανακατεβασω αργότερα.

 

Πως εμφανιζω στην στάτους μπαρ τα βελάκια της ταχύτητας του νετ?

Εψαξα εψαξα, σε τα βρήκα.

Παλιότερα το είχα κάνει, αλλά δε θυμάμαι πως

ρυθμίσεις=>γραμμή κατάστασης=>προβολή ταχύτητας σύνδεσης , αυτό θέλεις ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι για τις οδηγίες του SP flash tool τις έχεις βρει από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11730-Unbrick-ή-Καθαρή-Εγκατάσταση-FastBoot-Rom-με-το-SP-Flash-Tool/

Άρα δουλεύει χωρίς μπαταρία και όταν το συνδέσεις μία το βλέπει μια το χάνει, αν έχεις αυτό το αποτέλεσμα συνεχιζεις.

 

ναι απο εκει τα εχω βρει ...αλλα δυστηχως δεν το βλεπει καθολου.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ναι απο εκει τα εχω βρει ...αλλα δυστηχως δεν το βλεπει καθολου.

 

Δοκίμασε ξανά στό θέμα drivers,καθάρισμα στο PC καί φτου και από την αρχή, πολλά έχω συναντήσει σε αυτό το τομέα.

Αν πάλι δεν. . . .τότε μιλάς με το κατάστημα που το αγορασες.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις=>γραμμή κατάστασης=>προβολή ταχύτητας σύνδεσης , αυτό θέλεις ?

Ναι αυτό!

Το χω στα αγγλικά και δε με πήγε το μυαλό να πάω στο notifications!!!

BTW, δε δείχνει up/down ταυτόχρονα? Μόνο down?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να κανουμε ροοτ? Πρεπει να χω φαει υιο και βρισκω αυτο

 

http://forums.androidcentral.com/ask-question/493264-how-do-i-get-rid-fun-weather.html

 

Δεν χρειάζεται να ρουταρεις το κινητό.....το ίδιο έπαθε και ο γιος μου και του έκανα clean install την επίσημη κινεζική - αγγλική και μετά του πέρασα την ελληνική και όλα κομπλε....οδηγίες για clean install της επίσημης θα βρεις στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

283mb ειναι ή αλλο βλεπω;;;;:confused:

 

2,83mb :cool:

 

Το εγκατέστησα και "άκουσα" διαφορά. Ακόμα και ο ήχος που κάνει όταν κλειδώνει η οθόνη είναι πολύ καλύτερος. :)

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Με μια με ημέρα αναμονής πάντα WiFi και λίγο Bluetooth ανοιχτό. Επίσης μια ώρα βαρύ Gaming walking dead. Τελευταία stable από xiaomi.eu. Επίσης έχω xposed, amplify και greenify.

 

 

 

http://s11.postimg.org/n4crj0qtf/Screenshot_2016_02_28_02_44_18_com_miui_security.png

free photo hosting

 

http://s9.postimg.org/ikdsgokvz/Screenshot_2016_02_28_02_44_08_com_miui_security.png

screen shot pc

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...