Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει καποιο καταστημα που να μπορουεμ να προμηθευτουμε δευτερη μπαταρια για τη συσκευη εντος Ελλαδας?

Καταλαβαίνω το άγχος που έχεις σαν πρώτη φορά που παραγγελνεις από έξω αλλά αν μπορείς μάζεψε τις ερωτήσεις που έχεις σε ένα post. Εδώ είναι forum και όχι chat..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα μαγκες. Μήπως ξέρετε αν υπαρχουν ρυθμίσεις για βίντεο στο μενού γιατί τώρα τελευταία μου στέλνουν βίντεο από κάμερα και δε μου τα ανοίγει παρά μόνο για μερικά δεύτερη. και δε ξέρω γιατί.το ίδιο και στο messenger.ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το mus8ight και η γραμματοσειρά vir mix theme n1 v1.το θέμα το κατεβασα σαν mtz αρχείο από το miui.com.γραφτηκα στο miui online theme creator για να μπορώ να κάνω θέματα εισαγωγή από sd card.

Η θήκη είναι υπέροχη. Καμία σχέση με την προηγούμενη. Πολύ ελαφριά σα να μην υπάρχει

 

Ελα ρε συντοπιτη σεν το βρήκα το θεμα οσο κ αν εψαξα

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δε μ αφηνει να περασω καμμια ρομ σημαινει οτι ειναι κλειδωμενο ? (αγορασμενο απο banggood)

και πρεπει να φλασαριστει πρωτα ?

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αν βρεις λύση ενδιαφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αν βρεις λύση ενδιαφέρομαι.

 

Κανε καθαρη εγκατασταση όπως το λέει η πρώτη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... πείτε μου αν ξέρετε.....

 

Το κινητό ενώ υποστηρίζει κανονικά ράδιο, δεν μου το δίνει σαν εφαρμογή διαθέσιμο.

Αν μπω όμως στης εφαρμογές, βρίσκω κανονικά εφαρμογή Fm Ράδιο μέσα.

Υπόψην, μετά την απογευματινή γκέλα, είμαι και πάλι "μαμά" με την ευρωπαική Rom που μου ήερθε το κινητό.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "βγάλω" την εφαρμογή στην οθόνη του κινητού, προς χρήση?

Δεν υπάρχει μέσα στο φάκελο "Εργαλεία ";

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το mus8ight και η γραμματοσειρά vir mix theme n1 v1.το θέμα το κατεβασα σαν mtz αρχείο από το miui.com.γραφτηκα στο miui online theme creator για να μπορώ να κάνω θέματα εισαγωγή από sd card.

Η θήκη είναι υπέροχη. Καμία σχέση με την προηγούμενη. Πολύ ελαφριά σα να μην υπάρχει

Πως περασες το θεμα το βρηκα αλλα δε μπορεσα να το κανω εγκατασταση , λεει οτι δεν αφηνει αλλα θεματα κατι τετοιο

 

 

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αν βρεις λύση ενδιαφέρομαι.

ακριβως αυτα που λεει στην αρχη και με τη βοηθεια ενος φιλου που το ειχε ξανακανει φλασαριστηκε και περασα την 7.0.8 stable.

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μέσα στο φάκελο "Εργαλεία ";

 

Μπαίνεις μέσα στον φάκελο βρίσκεις την εφαρμογή κρατάς πατημένο πάνω της την παίρνεις την πας τέρμα γωνία περιμένεις ένα δεύτερο κ βγαίνει έξω

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα βαλει ποτε τη stable και καπου ειδα εδω που το εγραφαν , αλλα οκ rooted μαλλον δε το θελει , αρα της βαζω τη stable και ειμαστε ολοι οκ .. Ευχαριστω φιλε :-)

Χωρίς συζήτηση φίλε μου.

Την έβαλα και ησύχασα. Μετά από χρόνια με custom, unofficial, nightly κτλ. Είχα φάει τα σκώτια μου. Να δε δουλεύει το ράδιο, να δεν παίρνει Bluetooth mouse, να πρόβλημα σε Voip, να δε παίρνει HDMI...

Πότε ο Γιάννης δεν μπορεί, πότε ο ***** του πονεί. (Πράγμα το οποίο πριν λίγο καιρό θα μας έβαζε σε σκέψεις για το Γιάννη, αλλά, πλέον

μετά το σύμφωνο συμβίωσης, και συγγνώμη που αργήσαμε, είμαστε πιο χαλαροί και open minded ).

Link to comment
Share on other sites

Πως περασες το θεμα το βρηκα αλλα δε μπορεσα να το κανω εγκατασταση , λεει οτι δεν αφηνει αλλα θεματα κατι τετοιο

 

κ μενα το ιδιο μου γραφει οτι δεν μπορει να περασει το θεμα επειδη ειναο απο τριτες πηγες

Link to comment
Share on other sites

Tην δοκίμασες; Το σκέφτομαι να αφήσω την ελληνική και να την δοκιμάσω:D
Δεν την δοκίμασα, ανέβηκε πριν λίγο η ευρωπαϊκή έκδοση στο xiaomi.eu https://www.androidfilehost.com/?fid=24352994023706866
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συντοπιτη σεν το βρήκα το θεμα οσο κ αν εψαξα

 

Καλημέρα! Εδώ είσαι!

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=202964&extra=page%3D2&mobile=2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μέσα στο φάκελο "Εργαλεία ";

 

Ητανε θέμα της ρομ τελικά.

Απλά αυτά που βάζουνε τα καταστήματα για να έχουνε ελληνικά... δεν είναι και πολύ σόϊ.

Μόλις πέρασα την ελληνική ρομ, όλα μια χαρά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αν βρεις λύση ενδιαφέρομαι.

 

Οπως έχουνε γράψει και άλλα παιδιά..... το MI Recovery έρχετε κλειδωμένο απο την xiaomi στο RN2.

Οπότε, η καλύτερη λύση, και αυτή που και εγώ τελικά ακολούθησα, είναι καθαρή εγκατάσταση με fastboοt.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνεις μέσα στον φάκελο βρίσκεις την εφαρμογή κρατάς πατημένο πάνω της την παίρνεις την πας τέρμα γωνία περιμένεις ένα δεύτερο κ βγαίνει έξω

 

Αρκεί να υπάρχει μέσα στα εργαλεία. Το θέμα με μένα ήτανε ότι δεν υπήρχε πουθενά η εφαρμογή. Απλά στην ρομ που είχανε περάσει η εφαρμογή έλειπε. Και ενώ την έδειχνε μέσα στης εφαρμογές (απο της ρυθμίσεις) κανονικά, δεν μπορούσες να την τρέξεις. Αλλαγή ρομ, όπως έγραψα και όλα κομπλέ.

Edited by Ayrton
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα από ευοσμο!

Την κατεβασα την βλεπω μεσα αλλα δεν μπορω να την κανω εφαρμογη γιατι μου λεει οτι δεν μπορει απο τριτες πηγες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από ευοσμο!

Την κατεβασα την βλεπω μεσα αλλα δεν μπορω να την κανω εφαρμογη γιατι μου λεει οτι δεν μπορει απο τριτες πηγες

 

Καλημέρα από συκιες! :) άμα μπορείς ξαναδιάβασε λίγο το ποστ μου για να δεις πως μπορείς να εγκαταστησεις τα θέματα από τριτες πηγές

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από συκιες! :) άμα μπορείς ξαναδιάβασε λίγο το ποστ μου για να δεις πως μπορείς να εγκαταστησεις τα θέματα από τριτες πηγές

 

ok εγινα designer κ τωρα περιμενω email επιβεβαίωσης ?

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξε ενα system UI stopped έτσι στο ξεκαρφωτο και άλλαξαν τα εικονίδια στο σήμα και στο WiFi στην Μπαρα. Πως επαναφερω τα αλλά που είχα?

 

Εδιτ: οκ, κρασαρε το θέμα που είχα. Ρα επανεφερα

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

ok εγινα designer κ τωρα περιμενω email επιβεβαίωσης ?

 

Ναι περιμένεις mail επιβεβαίωσης και είσαι έτοιμος.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα για τηλεκοντρόλ? Επίσης σε πιο σημείο έχει τις υπέρυθρες?

 

ir universal remote αν θελεις για τηλεοραση ειναι το καλυτερο....για aircondition χρισημοποιω του miui....επισης μπορεις να δοκιμασεις και το peel

Link to comment
Share on other sites

ok εγινα designer κ τωρα περιμενω email επιβεβαίωσης ?

 

Mπορείς να εξηγήσεις και μένα φίλε μου πως το έκανες?? 'Η που το βρήκες να το διαβάσω...(απο Εύοσμο και εγώ!!)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την τελευταία dev. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

Το μόνο που με απασχολεί είναι αν το TypeMail συγχρονίζει αυτόματα. Δηλαδή να με ειδοποιεί κάθε φορά που έρχεται νέο email.. Έχω την εντύπωση ότι άλλες φορές ειδοποιεί και άλλες όχι..

 

Εσείς τον συγχρονισμό τον έχετε ενεργό πάντα;

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να εξηγήσεις και μένα φίλε μου πως το έκανες?? 'Η που το βρήκες να το διαβάσω...(απο Εύοσμο και εγώ!!)

πανε εδω

http://designer.xiaomi.com

κανε λογαριαμο κ μετα περιμενεις λογικα εμαιλ ενεργοποίησης οπως κ εγω κ εισαι ετοιμος

απο εκει λιγο πιο κατω κατεβαζεις κ το θεμα

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=202964&highlight=mus8ight

το περνας απο την επιλογη απο sd card

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πεντε μέρες με την stable συνηδειτοποιησα ότι ολα δουλευουν ρολόι και το σημαντικότερο είναι οτι ερχονται ολες οι ειδοποιησεις ενω στην dev ερχονταν οποτε θυμοντουσαν μονο και μονο γιαυτο μενω σε stable.... υ.γ και στις δυο ειχα ενεργοποιηση την αυτοματη εναρξη απο την ασφαλεια
Link to comment
Share on other sites

το prime εχει υπερχρονισμενο επεξεργαστη στα 2.2 και υψηλοτερα χρονισμενη gpu

κατα τα αλλα τα ιδια.

διαλεγεις οποιο θες και κανεις μια χαρα τη δουλεια σου

 

To prime εχει άλλο επεξεργαστη και καρτα γραφικων από ότι εχει η απλη εκδοση.Για την μπαταρια που εχουν ιδια είναι χειροτερο.

Link to comment
Share on other sites

To prime εχει άλλο επεξεργαστη και καρτα γραφικων από ότι εχει η απλη εκδοση.Για την μπαταρια που εχουν ιδια είναι χειροτερο.

 

Ιδια κάρτα γραφικών έχουνε, μόνο ο επεξεργαστής, είναι ο 2.2Ghz αντί για τον 2.0Ghz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...