Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το prime είναι μια ιδέα ποιο γρήγορο. Εγώ ξεκίνησα για το απλό και κατέληξα στο prime είναι ανάλογα τι χρειάζεσαι και αν μπορείς να καλύψεις την διαφορά 30€ περίπου

Αν δώσω +30€ που το σκέφτομαι, μήπως είναι καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω στο note 3 ή όχι?

Είμαι πριν το κλικ για να αγοράσω και έχω τις αγωνίες μου ξέρετε...

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

για το αν αξιζει το νοτε 3 εναντι του 2, εσυ το ξερεις.

προσωπικα ηθελα Micro sd και αποσπωμενη μπαταρια. ετσι θυσιασα μπαταρια και παρπανω ραμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κεντρο ασφαλειας-δικαιωματα-προνομια ρουτ

Τικαρεις την εφαρμογή και εισαι οκ

 

 

τικαρω το διαχειριση δικαιωματων αλλα δεν μου εμφανιζει τις εφαρμογες,να ξαναπερασω την ρομ ,μηπως δεν εκατσε σωστα;:(

Link to comment
Share on other sites

τικαρω το διαχειριση δικαιωματων αλλα δεν μου εμφανιζει τις εφαρμογες,να ξαναπερασω την ρομ ,μηπως δεν εκατσε σωστα;:(

Πηγαίνεις Κέντρο ασφαλείας -> Διακαιώματα -> Προνόμια Root και ενεργοποιείς την εφαρμογή που θέλεις.

Αν δεν εμφανίζεται η εφαρμογή στα προνόμια root δοκίμασε να τρέξεις την εφαρμογή και μετά ξαναμπές στα προνόμια root

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μια ερώτηση,έχω το prime και όταν πάω να κατεβασω κάποια εφαρμογή από το playstore με δεδομένα δεν με αφήνει μου λέει μόνο με wifi.κάποια ρύθμιση πρέπει να είναι αλλά που;αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αφού μυήθηκα εγώ στα κινέζικα, έφερα την αδερφή μου στο club, ήρθε η ώρα να φέρω και τον αδερφό μου :p

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-2-2gb-16gb

Το κινητό είναι αυτό σωστά;

Ποια σελίδα να προτιμήσω; Το aliexpress είναι καλό; Γράφουν μικρότερη τιμή πάνω μην έχω θέμα με τελωνείο;

 

ΕΔΙΤ: φαντάζομαι το κινητό πετάει.. Δε χρειάζεται να ρωτήσω xiaomi είναι :)

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

@spiros2008

καπου ειναι η ρυθμιση... εψαχνα προχτες και δε το βρηκα.

εχει αναφερθει και εδω μεσα νομιζω

 

@Tolis_95

παρτο απο βικμολ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μια ερώτηση,έχω το prime και όταν πάω να κατεβασω κάποια εφαρμογή από το playstore με δεδομένα δεν με αφήνει μου λέει μόνο με wifi.κάποια ρύθμιση πρέπει να είναι αλλά που;αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Πας στην εφαρμογή λήψεις μετά πατάς τις τρεις τελιτσες μετά ρυθμίσεις και μετά βάζεις το όριο λήψης απεριόριστο.

Link to comment
Share on other sites

@spiros2008

@Tolis_95

παρτο απο βικμολ

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

Μπορείς να μου πεις ποια η διαφορά μεταξύ τους; Ποιο θέλω να πάρω εγώ; :confused:

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει η διαφορα τους. θα την διαβασεις στο πρωτο ποστ

κοιτα να παρεις την εκδοση fdd ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει η διαφορα τους. θα την διαβασεις στο πρωτο ποστ

κοιτα να παρεις την εκδοση fdd ;)

 

:confused:

Στα Spec γράφουν τα ίδια ακριβώς:

Band

4G:TDD-LTE (B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz)

FDD-LTE (B1/B3/B7)

3G:TD-SCDMA (B34/B39)、WCDMA (B1/B2/B5/B8)

2G:GSM (B2/B3/B8)

Βλέπω ότι στα σχόλια λένε όλοι "Make sure I get the FDD LTE version".

Να τσιμπήσω το φθηνό που γράφει και "Original XIAOMI Redmi Note 2 Smartphone TD FDD LTE MTK Helio X10" στο τίτλο;

 

Αυτό μου τη σπάει στα κινέζικα :mad:

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Το TD είναι για το κινέζικο δίκτυο τηλεφωνίας. Αλλά δεν είναι πρόβλημα στα Σάομι, καθώς τους περνάς κανονικότατα το λογισμικό του άλλου και γίνονται το ίδιο. Από τα καλά του να έχεις Σάομι. ;)

 

Με την ευκαιρία, ας υποστηρίξουμε την ελληνική υποψηφιότητα. Θέλει 5' και είναι για τα παιδιά που κάνουν εθελοντικά τις ελληνικές ρομ και την απέραντη υποστήριξη για τα Σάομι :)

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Off-topic: Το X το αγγλικό όταν είναι το πρώτο γράμμα της λέξης προφέρεται σαν ελληνικό Ζ. Xena the princess, Ζήνα η πριγκίπισσα, Xenon lights, φώτα ζενον όχι ξένον κτλπ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ον τοπικ :p

πριν λιγο φλασαρα cm12.1

μεχρι στιγμης ρολαρει τελεια.

δε βρισκω ομως αν εχει αυτοματη φωτεινοτητα

Link to comment
Share on other sites

@mol αν μπορείς ενημέρωσε μας για τυχόν προβλήματα και αν δουλεύει το xposed, καθώς και για την μπαταρία γιατι και γώ ψήνομαι άσχημα
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από minideal αλλά όταν έβαλα γλώσσα ελληνικά δεν τα μεταφράζει όλα όπως φίλου που παρήγγειλε από Vickmall... Μερικά ελληνικά κ μερικά αγγλικά...
Link to comment
Share on other sites

χθες μου έσβησε στα καλά καθούμενα ! ελπίζω να μη μου ξανασυμβεί....
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από minideal αλλά όταν έβαλα γλώσσα ελληνικά δεν τα μεταφράζει όλα όπως φίλου που παρήγγειλε από Vickmall... Μερικά ελληνικά κ μερικά αγγλικά...

 

προφανώς είναι πρόβλημα της rom που έχει το κινητό σου...μπορείς να εγκαταστήσεις πλήρη Ελληνικοποιημένη rom από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-updated/

Link to comment
Share on other sites

ον τοπικ :p

πριν λιγο φλασαρα cm12.1

μεχρι στιγμης ρολαρει τελεια.

δε βρισκω ομως αν εχει αυτοματη φωτεινοτητα

 

Ποια έκδοση φλάσαρες?

Εντυπώσεις μετά από κάποιες ώρες δοκιμής ακόμη θετικές??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...