Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι με dev 5.12.10 και έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές όταν με καλούν δεν μπορώ να σηκώσω το τηλ. Ανάβουν όλα κανονικά, τα εικονίδια χοροπηδάνε, τα τρία buttons (recent, home, back) κάνουν δόνηση όταν τα πατάω αλλά να τραβήξω προς τα πάνω να σηκώσω ή να απορρίψω την κλήση δεν γίνεται. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι με dev 5.12.10 και έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές όταν με καλούν δεν μπορώ να σηκώσω το τηλ. Ανάβουν όλα κανονικά, τα εικονίδια χοροπηδάνε, τα τρία buttons (recent, home, back) κάνουν δόνηση όταν τα πατάω αλλά να τραβήξω προς τα πάνω να σηκώσω ή να απορρίψω την κλήση δεν γίνεται. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις dev τον τελευταίο εναμισή μηνα και δεν είχα κανένα θέμα. Αυτό όμως που έχω παρατηρήσει είναι ότι σε 1-2 θέματα απο τα πολλα που δοκιμασα , άλλο πατούσες και άλλο έβγαινε, ειδικά στο καντράν των κλησεων. Πατούσα το 4 και έβγαινε το 1, το 6 στο 3 κ.λ.π. Έπρεπε να σημαδεύω λίγο πάνω ή κάτω για να βγάλω το σωστό. Μήπως έχεις βάλει και εσύ κάνα τέτοιο θέμα?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα και έχω παίξει με αρκετά θέματα.

Από εκεί και πέρα ψαχτειτε με τις ρομ που βάλατε ή έχετε. Μόνο την ελληνική εμπιστεύομαι εγώ, προς το παρόν που έβαλα με clean install την πρώτη φορά.

Καλό θα ήταν ένα wipe cache, dalvik cache. Που δεν χάνεις τίποτα. Η 15.12.10 μια εβδομάδα που την είχα ήταν όλα καλά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βάζω την προτελευταία ελληνική ρομ όταν ανοίγει το κινητό έχει χαθεί το κουμπί για την μπροστινή κάμερα.κανω επανεκκίνηση επανέρχεται αλλα μετα από μισή ώρα ξαναχανεται.τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ένα θέμα win-ios και το τηλέφωνο φυσάει. Διαολους βγαζει :lol::D:lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διάβασα πουθενά, οπότε θεωρώ χρήσιμο να αναφερθεί.

 

Στο global forum της Xiaomi τρέχει ένας διαγωνισμός για την ανάδειξη του καλύτερου εθνικού site.

http://en.miui.com/thread-197206-1-1.html

 

Με την καταπληκτική υποστήριξη που παρέχει το ελληνικό site των φίλων της Xiaomi, πιστεύω πως αξίζει κι εμείς να το υποστηρίξουμε με την ψήφο μας. Προσωπικά ήδη το έκανα.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10887-%CE%A8%CE%B7%CF%86%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-MIUI-Fan-Site-Awards-2015-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B5/.

 

Σημείωση:

Αυτή τη στιγμή είμαστε πρώτοι στην ψηφοφορία, περνώντας ακόμη & την Ινδία με την οποία χτυπιόμαστε για την πρωτιά.

Πέρυσι είχε δημιουργηθεί "θέμα" στην ψηφοφορία, λόγω της ονομασίας "MIUI Macedonia" που εμφανίζεται το site των fan της FYROM. Η πρόταση που έκανα στο ελληνικό site σχετικά με το θέμα της επίσημης ονομασίας τους είναι να κάνουμε clopy/paste απόσπασμα από ένα μετριοπαθές (αλλά πλήρως ενημερωτικό:cool:) κείμενο του Υπουργείου Εξωτερικών που παρέθεσα στο post μου στην ψηφοφορία του global.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά έκανες και το ανέφερες. Εγώ ήδη είχα ψηφίσει χθες που ήμασταν δεύτεροι. Μια χαρά εάν σκεφτείς ότι η Ινδία δεν έχει και λίγους! Όσοι μπορείτε μπείτε, κάντε 4-5 ποστς για να μπορείτε να ψηφίσετε.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει ρόλο που είσαι με win 10.Και εγώ win 10 έχω.Τι σου βγάζει ακριβώς?Στο miflash πρέπει στο browse να φορτώσεις τον φάκελο με την ROM κ μετά από το βελάκι που είναι δίπλα στο browse να επιλέξεις advanced και στο fastboot script να επιλέξεις από τον φάκελο της ROM το "flash_all.bat" . Βάζεις το κινητό σε fastboot mode,το συνδέεις στο pc ,πατάς refresh στο miflash και εκεί σου αναγνωρίζει στο miflash την συσκευή.Μαρκάρεις στο miflash τον κωδικό της συσκευής που έχει αναγνωρίσει ,να γίνει μπλε, και πατάς Flash.

Και σιγουρέψου οτι έχεις κατεβάσει την σωστή ROM για το κινητό μας.Την hermes

ολα αυτα κανω την hermes εχω κατεβασει απο τον οδηγο για το miflash καθαρη εγκατασταση

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6050-FastBoot-ROM/#files

και μετα να περασω την ελληνικη αλλα καπου κολαει μετα το refresh αφου μαρκαρω το κωδικο και παταω flash βγαζει κοκινο eroor

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς σας ote tv go να μου πεί αν παίζουν τα κανάλια? γιατί όποτε πατάω προβολή δείχνει ότι θα παίξει και με πετάει έξω
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

οκ νομίζω το κατάφερα, απλά έκανα εγω λάθος

 

πες μας την διαδικασια τι εκανες φιλε και δουλεψε γιατι το ιδιο προβλημα εχω και εγω !!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα λάθος τελικά απλά νόμιζα ότι όταν επιλέγω τη fastboot rom θα έπρεπε να μου εμφανίζει το κωδικο στο πλαίσιο, αλλά το εμφανίζει τελικά αφου έχω ανοίξει το κινητό σε fastboot mode και το έχω συνδέσει με το usb
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ευτυχής κάτοχος και εγώ από σήμερα. Μια ερώτηση επειδή είχα καιρό να δουλέψω με android, δεν υπάρχει πλέον ο συγχρονισμός επαφών του facebook ?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεμα είναι?

Οκ,πλάκα κάνω. Ένα απλό ωραίο θέμα ειναι. Win-ios λέγεται :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα....

μολις σημερα παρελαβα και εγω ,και σαν πρωταρης στο miui δεν ξερω τιποτα...το μονο που βρηκα ειναι οτι φοραω την εκδοση 16,6,7,0 stable.

καλη κακη δεν ξερω να σας πω αλλα τα ελληνικα της ειναι χαλια.

 

τι προτεινετε να κανω?

XIAOMI MI8 LITE/ XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζοταν να διαβασεις ολο το θεμα. αλλα μονο το πρωτο ποστ, οπου υπαρχουν οδηγοι :)

ξεκινας διαβασμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος και πανευτυχής κάτοχος και εγώ μια ερώτηση μιας και είμαι flashaholic θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση και να περάσω twrp και supersu για να ξεκίνησε να στήνω την συσκευή.ακολουθώ τον οδηγώ που έχει στην αρχή αυτόν που λέει miflash και στο τέλος απλά φλασαρω το zipaki του supersu?
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε παιδιά έχω μπερδευτεί θέλω να παραγγείλω, βλέπω πως υπάρχει απλό και prime ποιο να επιλέξω, έχει με 16 GB και με 32GB έχουν διαφορά?

Αν έχετε υπόψιν και κάποιο site με καλή τιμή, εσείς σαν πιο έμπειροι δώστε τα φώτα σας!!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε παιδιά έχω μπερδευτεί θέλω να παραγγείλω, βλέπω πως υπάρχει απλό και prime ποιο να επιλέξω, έχει με 16 GB και με 32GB έχουν διαφορά?

Αν έχετε υπόψιν και κάποιο site με καλή τιμή, εσείς σαν πιο έμπειροι δώστε τα φώτα σας!!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

VICKMALL με 130-139$ το απλό, παίρνει και κάρτα SD, δεν αξίζει να δώσεις 40€ παραπάνω. πετάει το κινητό

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα κανω την hermes εχω κατεβασει απο τον οδηγο για το miflash καθαρη εγκατασταση

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6050-FastBoot-ROM/#files

και μετα να περασω την ελληνικη αλλα καπου κολαει μετα το refresh αφου μαρκαρω το κωδικο και παταω flash βγαζει κοκινο eroor

 

κάνε πάλι τον οδηγό από την αρχή κατά γράμμα.Μην παραλείψεις τίποτα.Το κινητό δεν παθαίνει κάτι.Να το έχεις σε θύρα usb 2 όχι σε usb 3.Ή δοκίμασε άλλη θύρα usb 2 .Ενημέρωσε αν το φτιάξεις τελικά

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε παιδιά έχω μπερδευτεί θέλω να παραγγείλω, βλέπω πως υπάρχει απλό και prime ποιο να επιλέξω, έχει με 16 GB και με 32GB έχουν διαφορά?

Αν έχετε υπόψιν και κάποιο site με καλή τιμή, εσείς σαν πιο έμπειροι δώστε τα φώτα σας!!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το prime είναι μια ιδέα ποιο γρήγορο. Εγώ ξεκίνησα για το απλό και κατέληξα στο prime είναι ανάλογα τι χρειάζεσαι και αν μπορείς να καλύψεις την διαφορά 30€ περίπου

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

την εκανα την μ...

πηρα μπακ απ την ελληνικη ντεβ, ηθελα να φασαρω αλλη ρομ μεσω twrp.

εκανα φορματ και τα εχασα ΟΛΑ...

φτου ξανα απ την αρχη στησιμο....

 

τι δεν επρεπε να σβησω?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το internal storage. Κριμα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...