Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, ρυθμιζεται με εναν root explorer. Το εχουν ρυθμισει τα παιδια στις ελληνικες dev, δε χρειαζεται να κανεις τπτ, απλα εγω το ανεβαζω συνηθως λιγο για να εχει πιο πολλη σπιρταδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται ότι δεν γίνεται. Η τηλεόραση δεν είναι υπολογιστής για να δει το κινητό μέσω usb.

 

Αν ειναι smart TV αυτή που έχεις μπορείς να δοκιμάσεις μέσω dlna. Αν δεν είναι πρέπει να αγοράσεις κάποιο chromecast

 

Αυτα τα κινεζικα (στικακια) cast, κανουν ακομα και αν δεν ειναι chromecast?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτα τα κινεζικα (στικακια) cast, κανουν ακομα και αν δεν ειναι chromecast?

 

Θα σε γελάσω. Λογικά θα κάνουν απλά από επιδόσεις δεν ξέρω τι θα λένε.

Link to comment
Share on other sites

5.12.3!

Δεν εχω εντωπισει καποιο προβλημα και μου εβγαλε χθες 5 ωρες με λιγο παιχνιδι στο τελος, πιστευω εχει 5,5 ωρες οθονη (!), κατι που δεν ειχα σε κανενα κινητο μου (μια καρτα απενεργοποιημενη, φορτισμα overnight, touchboost στο 1183).

 

Στο ποσό της % το βάζεις για φόρτιση?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλω βραδυ, κοιταω να ειναι ειναι κατω απο 10%, 5-8%.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλω βραδυ, κοιταω να ειναι ειναι κατω απο 10%, 5-8%.

 

Ωραία!όπως είπα η παραπάνω ώρα φόρτισης πιστεύω ειναι μονόδρομος!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1. [ROM]sAOSP Project [battery++][underClock][swapOn][Tweaks][sSmooth]

2. [ROM][AOSP] Delirium Xperia

3. AOSP xperia v6 update 03-12-2015 based on xperia z3

4. [AOSP] 5.0.2 Hermes [Clean Aosp][Everything except HDR works] 18-10-2015

 

επειδη ξερω οτι με miui δε θα βγαλω ακρη (ποτε δε συμπαθησα το ui) θα φλασαρω aosp μολις ερθει η συσκευη (prime)

ξεχωρισα τις 4 παραπανω, απ τους xda.

 

την 1 σκεφτομαι κατα 80% να βαλω. λιγο το clearmotion (θα καταλαβω διαφορα;), λιγο το battery++ στον τιτλο, swap(περισσοτερη ραμ;;;; αρα σα να εχει 2.5gb;) με τραβανε προς αυτην. το HDR δε ξερω τι ειναι και λογικα δε προκειται να το χρησιμοποιησω ποτε (δεν ειμαι φαν της καμερας). φωτεινοτητα θα φροντισω να την εχω αυτοματο/ψηλα. το uc δε θα με ενοχλησει φανταζομαι. επισης παιζει το gravity box, dolby atmos βλεπω!!!!

σα συνολο θεωρω οτι ειναι καλη ρομ! επισης εχει και καλουτσικη μπαταρια (σημαντικο για μενα)

 

οι 2 και 3 ειναι η ιδια ρομ;;;; με χαλανε ολα τα xperia ζ3 που εχει :p

 

η 4 με κανει κλικ μονο για την διαρκεια μπαταριας (λιιιγο καλυτερη απ την 1 πρεπει να εχει)

 

 

καποια αποψη περι aosp;;;;

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω το πηρα προχθες περιμενω να στοκαρουν και να μου το στειλουν!

Απο οσο ξερω banggood ειναι καλο μαγαζι και εκανα αγορα μεσο paypal Οποτε δν νμζω να εχω προβλημα!

 

Και εγω απο κει πηρα ενα prime με κουπονι xmas06 δινει ενα 6% .

Τους εστειλα ομως το μην που στελναμε στο vickmail και ειπαν δε κανουν ρουτ και δε βγαζουν τις κινεζιες και οτι θελουμε μονοι μας :-)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

:clap::clap::clap:

Σε παρακαλώ, πέρνα έξω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε παρακαλώ, πέρνα έξω..

 

:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα το κινητο διαβασα καποια πραγματα και λεω εννοειται θα βαλω την ελληνικη dev που χει φουλ ελληνικα...και καθε φορα που χω αναπαντητη γραφει "missed call".... ..λοιπον λεω να δοκιμασω 7.08 eu...οταν λεμε clean install εννοουμε oλα τα wipe με factory reset η οπως στον οδηγο στην πρωτη σελιδα.;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχεις κανει scroll και δεν το βλεπεις?

Λογικα θα προτεινει ΟΤΑ update.

Με νεωτερες roms υπαρχει παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Κατοχος του prime απο σημερα.Μου ηρθε απο gearbest με 5.10.16 dev.Η ερωτηση μου και απορια ειναι πως δεν βρηκα ραδιοφωνο γιατι διαβασα οτι εχει.... εννοω offline ραδιοφωνο.περιμενω τα φωτα σας!!!!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10648-GTV-5-12-3-4-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?postID=72904#post72904

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τις roms που δεν είναι miui τις βάζουμε κλασικά μέσω TWRP μετά από full wipes και επιστρέφουμε αν θέλουμε σε Miui με τον ίδιο τρόπo;
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα το κινητο απο Banggood το prime και περιμενω να ερθει!

(θα αργησει βεβαια αλλα ειμαι απο τωρα στα φορουμ και διαβαζω για να ειμαι προετοιμασμένος)

 

Οι aosp rom σαν "φαν" του στοκ ανδροιδ ειναι καλες για αυτο το κινητο?

Γιατι διαβασα για battery drain ειδικα οταν εισαι σε idle!

Και γνκα πως παει απο μπαταρια? Ειδικα σε standby γτ πολλα κινητα στο παρελθον επεφταν μεχρι και 20% ολο το βραδυ και ειναι πολυ σπαστικο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Τις roms που δεν είναι miui τις βάζουμε κλασικά μέσω TWRP μετά από full wipes και επιστρέφουμε αν θέλουμε σε Miui με τον ίδιο τρόπo;

ε ναι. πως αλλιως?

εγω τουλαχιστον ετσι θα φλασαρω.

 

 

Οhm μαλλον κανεις δεν ασχολειται με aosp...

Link to comment
Share on other sites

Οhm μαλλον κανεις δεν ασχολειται με aosp...

 

Ε ναι.. Και στα porsche fan clubs δεν πολυμιλανε για lamborgini... :X

Link to comment
Share on other sites

Οι aosp rom σαν "φαν" του στοκ ανδροιδ ειναι καλες για αυτο το κινητο?

Γιατι διαβασα για battery drain ειδικα οταν εισαι σε idle!

Και γνκα πως παει απο μπαταρια? Ειδικα σε standby γτ πολλα κινητα στο παρελθον επεφταν μεχρι και 20% ολο το βραδυ και ειναι πολυ σπαστικο αυτο!

 

εαν είαι flashholic τότε να τις δοκιμάσεις. Όμως όλες παρουσιάζουν κάποιο bug, όχι όμως drain σε Standby.

Τώρα έσκασε μύτη και CyanogenMod που προσωπικά εαν εξελιχθεί καλά εγώ εκεί θα πάω..

καλή,χρυσή και η Miui αλλά και αυτή έχει πολλά bugs.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμία λύση???

 

Λοιπον καλησπερα .

Αρχικα θα πρεπει να δεις αν στα options του κινητου σου στο μενου οθονη σου δειχνη την επιλογη οθονη Η προβολη .

Αφου υπαρχει μπες και στα 2 και δες αν σου δειχνη καμμια επιλογη screen mirroring η κατι αλλο σχετικο με αυτο .

Στην εκδοση 4,2 kai 4,4 νομιζω οτι υπηρχε κανονικα μεσα στο μενου τις οθονης .

Επισης θα πρεπει να ξερεις οτι αν δεν εχει κατι απο αυτα , για να μπορεσει το κινητο να μεταδοση εικονα στην τηλεοραση θα πρεπει να ειναι συγχρόνως και στην φόρτιση .

Εξου και τα MHL ( http://www.ebay.com/itm/111720879881?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT )

Επισης μια αλλη επολογη ειναι τα Chromecast ( http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=Chromecast&_sacat=0 )

Αλλα αυτα ειναι αμφιβολου επιδοσεων και συνδεσεων .

Δες σχετικα με το μενου του κινητου τιποτα που να λεει προβολη / οθονη η κατι αλλο σχετικα με το mirroring .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλησπερα .

Αρχικα θα πρεπει να δεις αν στα options του κινητου σου στο μενου οθονη σου δειχνη την επιλογη οθονη Η προβολη .

Αφου υπαρχει μπες και στα 2 και δες αν σου δειχνη καμμια επιλογη screen mirroring η κατι αλλο σχετικο με αυτο .

Στην εκδοση 4,2 kai 4,4 νομιζω οτι υπηρχε κανονικα μεσα στο μενου τις οθονης .

Επισης θα πρεπει να ξερεις οτι αν δεν εχει κατι απο αυτα , για να μπορεσει το κινητο να μεταδοση εικονα στην τηλεοραση θα πρεπει να ειναι συγχρόνως και στην φόρτιση .

Εξου και τα MHL ( http://www.ebay.com/itm/111720879881?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT )

Επισης μια αλλη επολογη ειναι τα Chromecast ( http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=Chromecast&_sacat=0 )

Αλλα αυτα ειναι αμφιβολου επιδοσεων και συνδεσεων .

Δες σχετικα με το μενου του κινητου τιποτα που να λεει προβολη / οθονη η κατι αλλο σχετικα με το mirroring .

 

Το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι τέτοιο, το μόνο που θα μπορούσε να δουλέψει είναι το καλώδιο και μόνο απέξω γιατί εδώ το βρήκα 15€ σευχαριστω πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Την 7.08 multi eu stable.

 

Ξέρεις τι με απασχολεί ... την έβαλα την Rom , όλα καλά και ωραία :!:

Με την Ελληνική , τώρα που βγήκε η 7.0.8.0 στο xiaomi-miui.gr αν είχα την προηγούμενη

7.0.6.0 θα την περνούσα στο κινητό και θα έκανα upgrade. Τώρα που θα βρω την επόμενη

Multi eu stable ... για να την κάνω απλά upgrade ...............................................Δεν φαίνεται

να υπάρχει κάπου σταθερό Site/Thread με Upgrades των Multi Eu.........................................

 

 

Επίσης η : http://en.miui.com/download-274.html#430

από την MIUI Official Team που χαρακτηρίζεται ως Redmi Note 2 Global έχει "σπαστά" Ελληνικά , καθόλου Ελληνικά ?

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι με απασχολεί ... την έβαλα την Rom , όλα καλά και ωραία :!:

Με την Ελληνική , τώρα που βγήκε η 7.0.8.0 στο xiaomi-miui.gr αν είχα την προηγούμενη

7.0.6.0 θα την περνούσα στο κινητό και θα έκανα upgrade. Τώρα που θα βρω την επόμενη

Multi eu stable ... για να την κάνω απλά upgrade ...............................................Δεν φαίνεται

να υπάρχει κάπου σταθερό Site/Thread με Upgrades των Multi Eu.........................................

 

 

Επίσης η : http://en.miui.com/download-274.html#430

από την MIUI Official Team που χαρακτηρίζεται ως Redmi Note 2 Global έχει "σπαστά" Ελληνικά , καθόλου Ελληνικά ?

 

Όταν βγει καινούρια κάνει αυτόματα αναβαθμιση.Εμενα έτσι έγινε απο την 7.06 στην 7.08.Την Ελληνικη έβαλα στην αρχή αλλα ειχα κάποια προβλήματα με λευκή οθόνη και κατεληξα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει καινούρια κάνει αυτόματα αναβαθμιση.Εμενα έτσι έγινε απο την 7.06 στην 7.08.Την Ελληνικη έβαλα στην αρχή αλλα ειχα κάποια προβλήματα με λευκή οθόνη και κατεληξα εδώ.

 

Ελα ρε ... Μαγεία !!! Βλέπω οτι είμαστε κιόλας Global στην 7.012.0 , ούτε η Samsung τόσες αναβαθμίσεις :lol::lol::lol:

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

ε ναι. πως αλλιως?

εγω τουλαχιστον ετσι θα φλασαρω.

 

 

Οhm μαλλον κανεις δεν ασχολειται με aosp...

 

Έλεγα μήπως επειδή μπαίνει τελείως διαφορετική ρομ αλλάζουν πχ τα partitions και θέλει μετά flash από fastboot κτλ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

XIAOMI RedMi Note 2 Android 5.0 4G Phablet with 5.5 inch FHD Screen MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core 2GB RAM + 16GB ROM -GRAY TDD VERSION

USD 117.99

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

XIAOMI RedMi Note 2 Android 5.0 4G Phablet with 5.5 inch FHD Screen MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core 2GB RAM + 16GB ROM -GRAY TDD VERSION

USD 117.99

Το χεις ποσταρει και άλλου...ειδες αν στέλνει Ελλάδα και αν χρεώσει μεταφορικών;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...