Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ !!! σε BILLERIDIS και PITSPAN... ολα καλα ευχαριστο πολυ!!!

Κιολας ρε θηριο;;;αντε μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα την Ελληνική 5.12.3 με Clean Install. Περνάω εφαρμογές κλπ και επανέρχομαι αύριο με τις πρώτες εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα την Ελληνική 5.12.3 με Clean Install. Περνάω εφαρμογές κλπ και επανέρχομαι αύριο με τις πρώτες εντυπώσεις.

Γιατί έτσι? Δεν βαριέσαι να τα ξαναπερνας όλα? Εγώ πάντως την έβαλα πριν λίγο μεσω TWRP. Όλα καλά μέχρι τωρα. Antutu 6: 51k. Επίσης διάβασα σε ένα miui forum για το RN2 , ότι την επόμενη εβδομάδα βγαίνει μια κινεζική ρομ με το marshmallow. Και ρωτούσαν αν θα βγει και αγγλική.

Λέτε?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/Ηχος & Δονηση/Ηχος Κλησης/ξανα επιλεγεις Ηχος Κλησης/το κουτακι με το βελακι κατω στο κεντρο απο οπου και σου ανοιγει Αρχεια-Μουσικη-Ηχογραφηση κλπ.... Αυτα με developers rom

Δεν υπαρχουν αυτα στην stable

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια απο αγγλικη stable σε dev γινεται με το recovery της xiaomi ?

Το αναποδο το εκανα χτες επιτυχως

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν αυτα στην stable

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια απο αγγλικη stable σε dev γινεται με το recovery της xiaomi ?

Το αναποδο το εκανα χτες επιτυχως

Νομίζω ότι και στις δύο χρειάζεται clean install.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν αυτα στην stable

 

Στην δικιά μου 7.0.8.0 Multi stable μία χαρά υπάρχουν !!!

 

http://s16.postimg.org/ybfwobqyd/20151205_095429.jpg

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και στις δύο χρειάζεται clean install.

 

Εννοείται ότι όταν πας από developers rom σε stable(και το αντίθετο) πάντα μα πάντα καθαρή εγκατάσταση.:happy:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου 7.0.8.0 Multi stable μία χαρά υπάρχουν !!!

 

http://s16.postimg.org/ybfwobqyd/20151205_095429.jpg

Υπαρχει αυτο που λες αλλα δε μπορω να εμφανισω το mp3 που θελω .Ο καταλογος ειναι αδειος και δεν βρισκω τροπο να το βρω εκει που το εχω αποθηκευσει

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα την τελευταια stable και προσπαθω να βαλω ενα mp3 (pyxis.mpe ) ως ringtone και δεν μπορω .Το αντεγραψα στην εξωτερικη καρτα και στην εσωτερικη στο φακελο ringtones αλλα δεν το βλεπει με τιποτα .Οταν πας να επιλεξεις εχει καποιους ηδη και αν πας στο browse ανοιγει την εφαρμογη music και δεν μπορεις να επιλεξεις απο καποιο φακελο

Βοηθεια κανεις ?

Η ρομ ειναι η 7.0.8 global

 

Καλημέρα φίλε μου. Με την επιφύλαξη ότι δεν είναι απαραίτητα η λύση στο πρόβλημά σου, δοκίμασε αυτό που έκανα εγώ σε ένα παρόμοιο πρόβλημα που είχα: Ρυθμίσεις>Εφαρμογές συστήματος>ΦΙΛΤΡΑΡΕΤΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΗΧΟΥ: Εδώ ξετικάρισα τις επιλογές ΄΄Ανά μέγεθος΄΄ και ΄΄Ανά διάρκεια΄΄και στην επιλογή ΄΄Ανά φάκελο΄΄ τικάρισα τους φακέλλους που μου εμφανίστηκαν. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω αγοράσει το κινητό για τον πατέρα μου.

 

Να περάσω την τελευταία ελληνική ROM; Μας ενδιαφέρει η διάρκεια της μπαταρίας κυρίως.

Τι θα προτείνατε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην 7.0.8.0 δεν υπαρχει το μενου ασφαλεια και απορρητο ξερετε τι παιζει?δεν μπορω να κανω usb debaging για να κανω ροοτ
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Με την επιφύλαξη ότι δεν είναι απαραίτητα η λύση στο πρόβλημά σου, δοκίμασε αυτό που έκανα εγώ σε ένα παρόμοιο πρόβλημα που είχα: Ρυθμίσεις>Εφαρμογές συστήματος>ΦΙΛΤΡΑΡΕΤΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΗΧΟΥ: Εδώ ξετικάρισα τις επιλογές ΄΄Ανά μέγεθος΄΄ και ΄΄Ανά διάρκεια΄΄και στην επιλογή ΄΄Ανά φάκελο΄΄ τικάρισα τους φακέλλους που μου εμφανίστηκαν. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Σε ευχαριστω πολυ , αυτο ειναι δεν το εβλεπε γιατι ηταν μικρο αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι? Δεν βαριέσαι να τα ξαναπερνας όλα? Εγώ πάντως την έβαλα πριν λίγο μεσω TWRP. Όλα καλά μέχρι τωρα. Antutu 6: 51k. Επίσης διάβασα σε ένα miui forum για το RN2 , ότι την επόμενη εβδομάδα βγαίνει μια κινεζική ρομ με το marshmallow. Και ρωτούσαν αν θα βγει και αγγλική.

Λέτε?

 

Εγώ δεν περνάω τίποτα. Παίρνω backup και μετά την εγκατάσταση, πατάω ένα κουμπί και τα φέρνει όλα πίσω, όπως ακριβώς ήταν. ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην 7.0.8.0 δεν υπαρχει το μενου ασφαλεια και απορρητο ξερετε τι παιζει?δεν μπορω να κανω usb debaging για να κανω ροοτ
Το ανέφερα και εγώ σε προηγούμενο μήνυμα, απ' ότι βλέπω το γράφουν και άλλοι σε ξένα forum, οπότε μάλλον είναι πρόβλημα της 7.0.8.0.

Εγώ έκανα root την stable εγκαθιστώντας το SuperSU 2.46 μέσω του TWRP

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ελληνική dev είμαι στο 90% τώρα με 1 ώρα και 10 λεπτά οθόνης και 15 ώρες αναμονή στο κινητό. Την μπαταρία την είχα φορτισει 4 ώρες άμα θυμάμαι καλά.

Η πολύωρη φορτισει της μπαταρίας είναι μονόδρομος πιστεύω γιατί άμα το βγάλεις όταν πάει 100% δεν φορτίζει φουλ όπως έχει υποθει!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα και εγώ σε προηγούμενο μήνυμα, απ' ότι βλέπω το γράφουν και άλλοι σε ξένα forum, οπότε μάλλον είναι πρόβλημα της 7.0.8.0.

Εγώ έκανα root την stable εγκαθιστώντας το SuperSU 2.46 μέσω του TWRP

 

το εκανα και εγω μια χαρα ολα ευχαριστω

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι φίλε μου :https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-updated/?pageNo=1

 

Υπάρχει και στην πρώτη σελίδα του thread

οκ ,ευχαριστω,απλα νομιζα μηπως βαλω καμια ετοιμη stable πιο γρηγορα και ευκολα

Στα 126$ προσφορα email στο ever

 

μακρυα απο ever,μπορει να το παρεις τα επομενα χριστουγεννα ,δεν εχουν ποτε στοκ

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ελληνική dev είμαι στο 90% τώρα με 1 ώρα και 10 λεπτά οθόνης και 15 ώρες αναμονή στο κινητό. Την μπαταρία την είχα φορτισει 4 ώρες άμα θυμάμαι καλά.

Η πολύωρη φορτισει της μπαταρίας είναι μονόδρομος πιστεύω γιατί άμα το βγάλεις όταν πάει 100% δεν φορτίζει φουλ όπως έχει υποθει!

Με τις τελευταίες dev χωρίς clean install, στην καλύτερη έβλεπα μέχρι 4-4:30 ώρες οθόνης σύνολο, με κλειστά όλα, GPS,Bluetooth,μόνο 3g & Wifi πάντα ενεργά. Θα περάσω την τελευταία με καθαρή εγκατάσταση για να δω κι εγώ, και θα ενημερώσω, ελπίζω να δω κι εγώ αυτήν την αυτονομία.

5 ώρες οθόνη βγάζω μόνο με underclock με το Automate που έχει αναφερθεί.

Επειδή ξέρω να χρησιμοποιώ το κινητό πως να μην τρώει μπαταρία, σε προηγούμενα κινητά έπαιζα μέσω kernel με undervolt και διάφορα, το λέω για να μην νομίζει κανένας ότι αφήνω από πίσω κάτι ενεργοβόρο χωρίς να μην το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ελληνική dev είμαι στο 90% τώρα με 1 ώρα και 10 λεπτά οθόνης και 15 ώρες αναμονή στο κινητό. Την μπαταρία την είχα φορτισει 4 ώρες άμα θυμάμαι καλά.

Η πολύωρη φορτισει της μπαταρίας είναι μονόδρομος πιστεύω γιατί άμα το βγάλεις όταν πάει 100% δεν φορτίζει φουλ όπως έχει υποθει!

 

Εγώ στο 52% (ξεκίνησα με 80% μετά την εγκατάσταση τις 5.12.3) με 1 ώρα και 25 λεπτά οθόνης και επαναφορά όλων των εφαρμογών (γύρω στις 50) μετά το Clean Install. Όχι άσχημα, αλλά πιο σωστά αποτελέσματα θα έχω μετά την πρώτη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα Και εγώ χθες το κινητό της γυναίκας και δεν μπορώ να βρω από που αλλάζουμε γραμματοσειρά. Δεν γίνεται πλέον;

Επίσης, τρέχει κάποιος Xposed Framework; Εμένα δεν μου δουλεύει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει xposed..

Μόνο αυτό για MIUI 7, αλλα για 4.4

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που βαζω το tracking number για να παρακολουθω την παραγγελεια μου???

Μου το εχουν στειλει εδω και 2 μερες αλλα δεν βρηκα κατι μονος μου....

 

http://www.17track.net/en

ή http://en.4px.com/

Link to comment
Share on other sites

Στο 4px, εάν αυτή μεταφέρει το δέμα σου στην μεταφορική εξωτερικού της κίνας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η βάλε το track checker στο κινητό σου βάλε τις μεταφορικές που σε ενδιαφέρουν και παρακολούθα το από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...