Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου έδειξε το gmail με μεγάλη κατανάλωση. Ο πλοηγός, τι εννοούμε; τον browser, το gps ή κάτι άλλο; (το'χω στα αγγλικά γι' αυτό ποιο εννοείς αντίστοιχο του;)

Με το Gmail είχα και γω θέμα. Μέσα σε μια μερα είχε φάει 300 mb. Συνολικά 2 φορές μου το έκανε. Πότε δεν βρήκα το γιατί. Απλά το είχα καταλάβει γιατί το κινητό ήταν ζεστό και τα data στην notification bar δεν ήταν στο 0.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα καποια βοηθεια αν ξερει καποιος πως επαναφερουμε το su binary ? εβαλα το hide my root μπας και παιξει το nova go αλλα εχασε τα προνομια root και δεν το επαναφερει ,το root checker μου βγαζει no root access αν και εχω τικαρει στα προνομια root την εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

Παιδες με τη sd καρτα μπορουμε καπως να ρυθμισουμε τη θα πηγαινει εκει και τι οχι?

 

Δηλαδη εγω τη θελω μονο για ταινιες/εικονες/μουσικη δε θελω να μπαινουν εκει οι εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπαίνουν, μην ανησυχείς. Το αντίστροφο είναι το δύσκολο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπαίνουν, μην ανησυχείς. Το αντίστροφο είναι το δύσκολο

 

Οκ ευχαριστω...!!

 

Νομιζω πως ειμαι ετοιμος:

http://s24.postimg.org/crsktg4jp/1123.png

Link to comment
Share on other sites

μου έδειξε το gmail με μεγάλη κατανάλωση. Ο πλοηγός, τι εννοούμε; τον browser, το gps ή κάτι άλλο; (το'χω στα αγγλικά γι' αυτό ποιο εννοείς αντίστοιχο του;)

 

Ο browser είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε τον Lightung browser!Μακραν ο πιο γρηγορος,πιο ελαφρυς κ λιγοτερο ενεργοβορος!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με τη sd καρτα μπορουμε καπως να ρυθμισουμε τη θα πηγαινει εκει και τι οχι?

 

Δηλαδη εγω τη θελω μονο για ταινιες/εικονες/μουσικη δε θελω να μπαινουν εκει οι εφαρμογες.

 

Ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος και κάτω κάτω στο μενού έχει ρυθμίσεις αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε ιδέα αν μπορώ να παγώσω άφοβα το "calendar storage" και το "xiaomi service framework". Greenify δε μπορώ να τα κάνω καθώς είναι εφαρμογές συστήματος [ATTACH]64452[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα θέμα. Δεν μπορώ να δημιουργήσω φάκελο στην εσωτερική την μνήμη με κανένα file manager ούτε το μανισιο. Γιατί συμβαίνει αυτό? Έτσι μερικές εφαρμογές πχ μια με wallpapers με βγάζει σφάλμα μόλις πάω να κατεβάσω το φόντο.

Είμαι με την τελευταία ελληνική ρομ.

 

Edit:στην SD δημιουργήτε κανονικά νέος φάκελος

 

Edit :μέσα στο root της εσωτερικής μνήμη έχει ένα φάκελο pictures που δεν μπορεί να διαγραφεί. Μόνο εκεί μέσα δεν μπορώ να δημιουργήσω νέο φάκελο. Μεταονομασα τον φάκελο και οι εφαρμογή με τα φόντα δουλεύει κανονικά τώρα.

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!συνεχιζει η μπαταρια να κανει παπαδες πραγματικα!!Χθες μετα απο μιαμιση μερα χωρις φορτιση εβγαλα σχεδον 6 ωρες οθονης με 1 ωρα κλησεις,πολυ browsing(lighting browser),μιση ωρα+ gaming(βαρυ παιχνιδι το unkilled) και φυσικα φωτογραφιες και μου εμειναν και 13% μπαταρια!!!

Ειμαι με την τελευταια ελληνικη εκδοση!!! :)

Έχουν κάνει αλλαγές στο πως δουλεύει ο επεξεργαστής στην τελευταία έκδοση. Στην προηγούμενη έκδοση είχαν ρυθμισμένο το TouchBoost στα 2 GHz (δηλαδή μόλις άγγιζες την οθόνη ο επεξεργαστής πήγαινε απότομα στα 2 GHz). Τώρα το έχουν ρίξει στα 1183 MHz.
Link to comment
Share on other sites

Με το Gmail είχα και γω θέμα. Μέσα σε μια μερα είχε φάει 300 mb. Συνολικά 2 φορές μου το έκανε. Πότε δεν βρήκα το γιατί. Απλά το είχα καταλάβει γιατί το κινητό ήταν ζεστό και τα data στην notification bar δεν ήταν στο 0.

Kαι εγώ είχα θέμα με το gmail. Μια μέρα μου έφαγε 1.2gb. Ευτυχως δεν το έχει ξανακάνει

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ είχα θέμα με το gmail. Μια μέρα μου έφαγε 1.2gb. Ευτυχως δεν το έχει ξανακάνει

 

Τι κατέβαζε 1,2GB ???!!!???

 

Μήπως είχες ενεργοποιήσει κάποια επιλογή sync σε τοπικό επίπεδο και κατέβαζε όλα τα email που έχεις στείλει και λάβει από τότε που δημιουργήθηκε το account?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Τι κατέβαζε 1,2GB ???!!!???

 

Μήπως είχες ενεργοποιήσει κάποια επιλογή sync σε τοπικό επίπεδο και κατέβαζε όλα τα email που έχεις στείλει και λάβει από τότε που δημιουργήθηκε το account?

 

1.2Γιγα?Δε νμιζω.Μαλλον δουλευει και δημιουργει ψηφιακο χρημα.Να μην χρησιμοποιείτε 4G.Απλο G και μονο όταν χρειαζεστε 4G να το ενεργοποιείτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..Το παρήγγειλα κι εγώ χτες από everbuying στα 175 δολάρια και μου χρέωσαν 165 στο paypal

μετά την άσχημη πτώση ενός jiayu s3 που είχα..

Μπορώ να ρωτήσω αν δοκιμάσατε 64gb sd card? γιατί λέει μέχρι 32 αλλά εγώ έχω 64άρα.

Επίσης μόλις μου έρθει περνάω με το τρόπο που λέτε στη πρώτη σελίδα την 5.10.22 μέσα από τη rom?

Μπορώ να κάνω επαναφορά των εφαρμογών μου που είχα στο titanium στο jiayu s3 ή να τις περάσω από την αρχή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα αυτή την flip θήκη στο ebay, την έχει πάρει κανείς ή έχει άποψη εάν είναι καλή; Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει το παραθυράκι; Έχει κενό εκεί ή κάτι σαν ζελατίνα προστατευτική;

http://www.ebay.co.uk/itm/171910136893?var=470828652688

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ε παραθυρο πλαστικο θα ειναι..

 

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν κλεινω καποια εφαρμογη απο τις προσφατες, αντι να αυξανεται η Ραμ, μειωνεται;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι κατέβαζε 1,2GB ???!!!???

 

Μήπως είχες ενεργοποιήσει κάποια επιλογή sync σε τοπικό επίπεδο και κατέβαζε όλα τα email που έχεις στείλει και λάβει από τότε που δημιουργήθηκε το account?

Το gmail app το έχω με τις default ρυθμίσεις.

Δεν πήρα screenshot από την συγκεκριμένη μέρα δυστυχώς αλλά δες τα στατιστικά του τελευταίου μηνα...

https://www.dropbox.com/s/bedsf3tzslbkhat/Screenshot_2015-10-26-11-19-14_com.miui.networkassistant-2.png?dl=0

 

Απο τότε ευτυχώς δεν το έχει ξανακάνει

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα την τελευταια ελληνικη και δεν εχουν προσθεσει το double tab στην οθονη και πρεπει να πατας τα κουμπια πολυ σπαστικο αυτο!Ολα τα καινουρια κινητα εχουν την λειτουργια αυτη.Ποτε θα την προσθεσουνε στην ρομ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι θελουν double tab δοκιμασα αυτη την εφαρμογη και δουλευει knockr.Ο επεξεργαστης helio 10 το υποστηριζει οπως και σε αλλες εταιριες που φορανε τον ιδιο επεξεργαστη!H xiaomi μας γραφει κανονικα...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tecnology.angs.knockr&hl=el

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε double tap ποτε σε MIUI, υπαρχει μονο σε ενα μοντελο (Mi4c αν δεν κανω λαθος). Δεν ειναι απλως θεμα ρομ, να το βαλουν και τελειωσε, ειναι θεμα kernel. Υπαρχει η φημη οτι θα προστεθει καποια στιγμη και οχι μονο double tap, αλλα και ελεγχος της συσκευης με χτυπημα στα πλαγια της συσκευης αριστερα και δεξια... Αντε να δουμε

Ειναι οντως γενικευμενο πλεον χαρακτηριστικο και σε φτηνα μοντελα.

 

Αυτη η εφαρμογη δεν ειναι πραγματικο double tap, κραταει συνεχως την οθονη ενεργη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6335048#post6335048

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ε παραθυρο πλαστικο θα ειναι..

 

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν κλεινω καποια εφαρμογη απο τις προσφατες, αντι να αυξανεται η Ραμ, μειωνεται;

Έτσι θα έπρεπε να γίνεται. Το σβήνεις από την μνήμη Ram και αυτή αυξάνεται. Φυσιολογικό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

είμαι ανάμεσα στο xiaomi redmi note 2 32giga και στο letv x600.

αποτι έχω διάβαση για το xiaomi εδώ , έχει συνεχεία αναβάθμισης οπότε είναι και υπέρ

άπλα σκέφτομαι και το letv λόγο καλύτερων κάπως χαρακτιριστικον.αλλα από rom δεν ξέρω αν έχει υποστήριξη

τι προτείνετε αν είμαι έκτος θέματος sorry, άλλα νομίζω ιστέ οι κατάλληλοι αποτι βλέπω

ευχαριστώ

Edited by tzeskos
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

είμαι ανάμεσα στο xiaomi redmi note 2 32giga και στο letv x600.

αποτι έχω διάβαση για το xiaomi εδώ , έχει συνεχεία αναβάθμισης οπότε είναι και υπέρ

άπλα σκέφτομαι και το letv λόγο καλύτερων κάπως χαρακτιριστικον.αλλα από rom δεν ξέρω αν έχει υποστήριξη

τι προτείνετε αν είμαι έκτος θέματος άλλα νομίζω ιστέ οι κατάλληλοι αποτι βλέπω

ευχαριστώ

 

ήμουν ακριβώς ανάμεσα στα 2 αυτά καθώς στη τιμή αυτή φαίνοντε τα τοπ...

με αποθάρρυνε η μη υπάρξη sd καρτούλας στο letv και μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν κλεινω καποια εφαρμογη απο τις προσφατες, αντι να αυξανεται η Ραμ, μειωνεται;

 

Έτσι θα έπρεπε να γίνεται. Το σβήνεις από την μνήμη Ram και αυτή αυξάνεται. Φυσιολογικό.

 

αντι να αυξανεται η Ραμ, μειωνεται.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...