Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα την 5.10.16 και απ οτι βλεπω το θεματακι με τιην ονομασια των sim μετα απο επανεκινηση παραμενει...

Αν και εχω φτιαξει το θεμα με τον αριθμο χωρας (+30) στα εισερχομενα μυνηματα δεν μου βγαζει το ονομα της επαφης αλλα μονο τον αρ. κινητου (δεχθηκα μυνημα απο Ελληνικο κινητο αλλα απο Αμστερνταμ...ισως να φταιει αυτο)

Τελος σε μερικες επαφες δεν εμφανιζεται η φωτο του αυτου που καλει... ουτε οταν τον καλω εγω...

 

Αυτα προς το παρον...Μπαταρια συνεχιζει να βελτιωνεται...Θα ενημερωσω οταν εχω σαφη εικονα (φορτισα χθες βραδυ εβγαλα σημερα το πρωι)

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

Φλάσαρα πρώτη φορά την 5.10.16 (ελληνικη) μέσω recovery. Θέλω τώρα να περάσω την 5.10.22.Τι θα πρέπει να κάνω wipe μέσα απ΄το recovery πριν ξεκινήσω το update?

 

Θα πρέπει να πάρω backup? Θέλω να κρατήσω sms, call log και τις εφαρμογές μου. Επίσης έχω εγκαταστήσει και titanium backup.

Κάνεις απλά wipe cashe, wipe dalvik cashe, και install την καινούρια ρομ. Δεν χάνεις τίποτα από δεδομένα,αλλά ένα backup πάντα πρέπει να κρατάμε για παν ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η 5.10.22 βγήκε και ελληνικη;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιο gps fix για τον mtk6795?

 

Τι το θες αυτο?Δεν δουλευει σωστα το gps?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η 5.10.22 βγήκε και ελληνικη;

 

Ναι, έχει βγεί αλλά ακόμα δεν μπορούμε να την έχουμε. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η 5.10.22 βγήκε και ελληνικη;

 

Με την 5.10.22 απ οτι λενε διορθωθηκε το προβλημα με την αλλαγη ονομασιας των sim μετα απο restart

 

Εδω τα σχετικα links

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10129-GTV-5-10-22-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?pageNo=1

 

 

 

Με πρόλαβες Βαγγέλη. Αυτό θα έγραφα τώρα!

 

Αλκη την περνας κλασσικα μεσω του update εχοντας παρει backup νωριτερα?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε αναβαθμιση συχνη, αυτο πιστευω ειναι υπερβολικο και προχειρο.Βγαλε μια εκδοση ολοκληρωμενη.Καθε 2 ημερες και άλλη εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις απλά wipe cashe, wipe dalvik cashe, και install την καινούρια ρομ. Δεν χάνεις τίποτα από δεδομένα,αλλά ένα backup πάντα πρέπει να κρατάμε για παν ενδεχόμενο.

 

Από που τα κάνεις αυτά; wipe cashe, wipe dalvik; Εγώ όταν τα έκανα από το recovery τα έχασα όλα

Link to comment
Share on other sites

Αλκη την περνας κλασσικα μεσω του update εχοντας παρει backup νωριτερα?

 

Τώρα θα κάνω clean install. Πρώτη φορά θα παω σε Ελληνική.

 

Ειπαμε αναβαθμιση συχνη, αυτο πιστευω ειναι υπερβολικο και προχειρο.Βγαλε μια εκδοση ολοκληρωμενη.Καθε 2 ημερες και άλλη εκδοση?

 

Παραπονιόμαστε ότι δεν μας δίνουν αναβαθμίσεις και εδώ που έχουμε κάθε εβδομάδα και από μια, πάλι παραπονιόμαστε. Αμάν ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε αναβαθμιση συχνη, αυτο πιστευω ειναι υπερβολικο και προχειρο.Βγαλε μια εκδοση ολοκληρωμενη.Καθε 2 ημερες και άλλη εκδοση?

 

Ερχεται και αυτο σν θυμαμαι καλα στις 27/10.. Απλα βγαινουν rom που βελτιωνουν θεματα που προκυπτουν.

Ειναι καθαρα θεμα επιλογης το να περασει κανεις καθε rom που βγαινει...

 

 

Τώρα θα κάνω clean install. Πρώτη φορά θα παω σε Ελληνική.

 

Εγω εχω ηδη τις Ελληνικες οποτε μαλλον θα παω με updater

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ηδη τις Ελληνικες οποτε μαλλον θα παω με updater

 

Καλύτερα έτσι. Μην παιδεύεσαι με Clean Install κλπ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε ήδη την Ελληνική ROM και θέλετε να κρατήσετε το TWRP πρέπει να κάνετε φλας τη ROM μέσω του Recovery.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε ήδη την Ελληνική ROM και θέλετε να κρατήσετε το TWRP πρέπει να κάνετε φλας τη ROM μέσω του Recovery.

 

Επειδη εδω το χανω λιγο το θεματακι για δωσε λιγο παραπανω φως στο τι πρεπει να γινει

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Να πάρω nandroid backup απο twrp τσεκάροντας όλες τις επιλογές για να το έχω καβάτζα?

 

Πάρε αντίγραφο μέσω του Αντίγραφα & Επαναφορά. Μια αποθήκευση στην SD και είσαι έτοιμος αν θες να κάνεις Clean Install.

Link to comment
Share on other sites

Παραπονιόμαστε ότι δεν μας δίνουν αναβαθμίσεις και εδώ που έχουμε κάθε εβδομάδα και από μια, πάλι παραπονιόμαστε. Αμάν ρε παιδιά.

 

Συμφωνω απολυτα!!! Ειμαι με ενα Samsung Tab το οποιο εχει παρει μονο μια αναβαθμιση και τελος.

Ο λογος που αγοραζεις Xiaomi ειναι η Υποστηριξη σε ρομ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εδω το χανω λιγο το θεματακι για δωσε λιγο παραπανω φως στο τι πρεπει να γινει

 

Ειδικά για το δικό μας κινητό κάνουμε κανονικά μέσω update. Απο Recovery κάνουν άλλα κινητά της xiaomi.

Οι δικές μας rom συνεχίζουν να έχουν TWRP Recovery.

 

Οπότε :

1. Download τη rom

2. Update

3. Enjoy

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Από που τα κάνεις αυτά; wipe cashe, wipe dalvik; Εγώ όταν τα έκανα από το recovery τα έχασα όλα

Αν έχεις το TWRP recovery , τότε επιλέγεις αυτά τα δύο και δεν χάνεις τίποτα. Αν κάνεις wipe data/system τότε σβήνονται όλα από την ρομ,και μπαίνει καθαρή αυτή που θα βάλεις, δηλαδή clean install.

Αν είχατε ήδη την Ελληνική ROM και θέλετε να κρατήσετε το TWRP πρέπει να κάνετε φλας τη ROM μέσω του Recovery.

Σωστός, στην miui Hellas αναφέρουν ότι πλέον στις ρομ που βγαίνουν δεν συμπεριλαμβάνεται το twrp, και όταν γίνεται η αναβάθμιση από τον updater τότε μπαίνει το απλό της miui. Οποιος θέλει να κρατάει το twrp όταν κάνει αναβαθμίσεις, μόνο από το recovery με install zip.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι κατοχος samsung i8260 core σκεφτομαι να παρω το redmi 2 πιστευεται οτι στο θέμα φωτογραφιας θα βγάζω καλυτερες φωτογραφιες εχω μείνει ευχαριστημενος απο τις ληψεις κατα την διάρκεια της ημέρας και νυχτας ....δεν θελω να κανω downgrade ....
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που το πηρε απο Ευρωπαικη αποθηκη και εκανε οσο λεει 2-4 εργασιμες?

Επισης καλο θα ηταν να μη εχει DHL Κ 20Ευρω επιπλεον. Υπαρχει κατι τετοιο

σε διαθεσιμοτητα? Αν ναι... απο που?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω ότι σήμερα το έχω σκίσει το κινητό που κάθομαι όλη μέρα σπίτι. Το έβγαλα από τη φόρτιση στις 3 το μεσημέρι και είμαι τώρα με 26% μπαταρία και 2 ώρες και 50 λεπτά οθόνη. Είδα ταινία, μπήκα YouTube, έγραψα είδηση για το myphone (ναι, γίνεται και αυτό, έστω και δύσκολα :p), έκανα κλήση λίγο πάνω από μια ώρα και γενικά δεν το άφησα από τα χέρια μου. Όλα τα παραπάνω φυσικά με φουλ φωτεινότητα, WiFi ή 3G μόνιμα ανοικτά και συγχρονισμούς ανοικτούς. I like it!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι κατοχος samsung i8260 core σκεφτομαι να παρω το redmi 2 πιστευεται οτι στο θέμα φωτογραφιας θα βγάζω καλυτερες φωτογραφιες εχω μείνει ευχαριστημενος απο τις ληψεις κατα την διάρκεια της ημέρας και νυχτας ....δεν θελω να κανω downgrade ....

 

Μιλαμε για ενα τηλεφωνο (Note2) που ειναι η μερα με την νυχτα σε σχεση με αυτο που εχεις... Τωρα εαν το μοναδικο σου κριτηριο ειναι η ποιοτητα της καμερας δεν θα σου απαντησω γιατι το να συγκρινω μια καμερα 5mp με 480p video με αυτη του Note 2 ειναι απο μονο του εκτος λογικης... Ολα τα τηλεφωνα (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων ) εχουν θεμα με τις νυχτερινες φωτο & βιντεο. Demo απο φωτογραφιες υπαρχουν στο νημα...συγκρινε και παρε την αποφαση σου...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση σημαίνει κάνω κάτι καλύτερο απο ότι ήταν.Νέα έκδοση δε σημαίνει αναβαθμιση.Καποιος που θέλει να δουλεύει η συσκευή του απροβλημάτιστα σίγουρα δεν παίζει με τις νέες εκδόσεις αλλα μονο με αναβαθμιση που ονομάζεται stable.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...