Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που έχω λάβει διαβάζοντας και τα παρακαλώ για τα φώτα σας!

 

Είμαι μεταξύ τριών επιλογών, Doogee F5, Cubot X15 & τούτου του RedMi Note 2. Αναφορικά με το τελευταίο, με προβληματίζει το λειτουργικό. Όλες μου οι συσκευές ήταν android και ήθελα να ξερω αν υπάρχει ουσιαστική διαφορά ή μειονέκτημα. Χρηστικά είναι το ίδιο; Οι εφαρμογές του Google Play παίζουν όλες κανονικά ή υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας; Γενικά, θα έπρεπε να γνωρίζω κάτι για το MIUI προτού αποφασίσω να αγοράσω την εν λόγω συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί διαβάζω για άλλες εκδόσεις και είμαι τελείως νέος στο θέμα με τα Xiaomi. Και το σκέφτομαι να παραγγείλω. Γτ έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής στην ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall?

 

Γιατι απο τν ευρωπαϊκή αποθηκη του vickmall θα Σου ερθει , θεωρητικά, σε 5-6 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

καποιες εφαρμογες ενω ειναι στην αυτοματη εναρξη δε ξεκινανε οταν ανοιγω το κινητο

 

μπορει καποια εφαρμογη να τις μπλοκαρει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως κάνω στη MIUI μεταφορά εφαρμογών απο την εσωτερική μνήμη στην sd card? Γιατί μέσω των εφαρμογών δεν μπορώ να το βρω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Nα ρωτήσω λίγο εγώ που έχω Wind και το κινητό δεν υποστηρίζει συχνότητα (800 Β1) θα μπορώ να έχω 4G από την συχνότητες (1800 Β3), (2600 Β7) μέσο Wind η μπα; (δηλαδή θα πιάσoυμε καθόλου 4G)

Γιατί από ότι βλέπω με cosmote και vodafon είναι οκ

Edited by Billysgt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που έχω λάβει διαβάζοντας και τα παρακαλώ για τα φώτα σας!

 

Είμαι μεταξύ τριών επιλογών, Doogee F5, Cubot X15 & τούτου του RedMi Note 2. Αναφορικά με το τελευταίο, με προβληματίζει το λειτουργικό. Όλες μου οι συσκευές ήταν android και ήθελα να ξερω αν υπάρχει ουσιαστική διαφορά ή μειονέκτημα. Χρηστικά είναι το ίδιο; Οι εφαρμογές του Google Play παίζουν όλες κανονικά ή υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας; Γενικά, θα έπρεπε να γνωρίζω κάτι για το MIUI προτού αποφασίσω να αγοράσω την εν λόγω συσκευή;

 

Το miui ειναι android και μαλιστα φοραει lollipop. Η ονομασία miui αναφέρεται σε αλλαγές που κάνει η xiaomi στο android για να το κάνει πιο χρηστικό, μοναδικό κτλ. Βεβαίως εχει πλήρη συμβατότητα με όλες τις εφαρμογές του google play.

Χωρίς να έχω γνώμη για τα αλλα δύο κινητά που ανέφερες, μπορώ να πώ ότι μετα απο 2 εβδομάδες, το redmi note 2 δεν θα το άλλαζα με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως κάνω στη MIUI μεταφορά εφαρμογών απο την εσωτερική μνήμη στην sd card? Γιατί μέσω των εφαρμογών δεν μπορώ να το βρω...

 

Ενα ερωτημα ειναι γιατι θες να πας εφαρμογες στην εξωτερική, οταν εχει 32 ή 16 gb μνημη...

Η διαδικασια δεν ειναι απλοποιημενη απο android 4.4 και μετα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο τν ευρωπαϊκή αποθηκη του vickmall θα Σου ερθει , θεωρητικά, σε 5-6 ημερες.

Απλά στο κινέζικο μου βγάζει 2 ίδια θεωρητικά (μάλλον κινεζική η μία έκδοση και ιντερνασιοναλ η άλλη??).. Και το ένα έχει 149 και το άλλο 169

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση έχει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με τα δίκτυα της Ελλάδος:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

Επίσης το vickmall δέχεται το paypal(χωρίς paypal balance)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Nα ρωτήσω λίγο εγώ που έχω Wind και το κινητό δεν υποστηρίζει συχνότητα (800 Β1) θα μπορώ να έχω 4G από την συχνότητες (1800 Β3), (2600 Β7) μέσο Wind η μπα; (δηλαδή θα πιάσoυμε καθόλου 4G)

Γιατί από ότι βλέπω με cosmote και vodafon είναι οκ

Κανένα πρόβλημα με 4G και Wind σε φίλο στην δυτική Θεσ/κη.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο κινέζικο μου βγάζει 2 ίδια θεωρητικά (μάλλον κινεζική η μία έκδοση και ιντερνασιοναλ η άλλη??).. Και το ένα έχει 149 και το άλλο 169

 

Στην τιμή 169 βλέπω ότι δίνει κάποια δωράκια(θήκη, ζελατίνα, Tempered Glass) που δεν τα έχει το δεύτερο.

ίσως απο εκεί η διαφορά τιμής.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. που βάζω το tracking number μετα απο αγορα απο vickmall ώστε να δω που βρίσκεται το δέμα?

τι τρόπο πληρωμής έκανες στο vickmall?

Paypal απλό ή με paypal balance?

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο κινέζικο μου βγάζει 2 ίδια θεωρητικά (μάλλον κινεζική η μία έκδοση και ιντερνασιοναλ η άλλη??).. Και το ένα έχει 149 και το άλλο 169

 

Στην τιμή 169 βλέπω ότι δίνει κάποια δωράκια(θήκη, ζελατίνα, Tempered Glass) που δεν τα έχει το δεύτερο.

ίσως απο εκεί η διαφορά τιμής.

 

Καμία σχέση.Τα δωράκια δεν κάνουν τη διαφορά των 20 $. Η διαφορά οφείλεται στο ότι το φτηνό υποτίθεται ότι δεν δουλεύει στην Ευρώπη & το flashάρουν για να δουλέψει. Υπάρχουν όμως κάποια ερωτηματικά (βλ. εδώ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα. που βάζω το tracking number μετα απο αγορα απο vickmall ώστε να δω που βρίσκεται το δέμα?

http://www.17track.net/en/

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.Τα δωράκια δεν κάνουν τη διαφορά των 20 $. Η διαφορά οφείλεται στο ότι το φτηνό υποτίθεται ότι δεν δουλεύει στην Ευρώπη & το flashάρουν για να δουλέψει. Υπάρχουν όμως κάποια ερωτηματικά (βλ. εδώ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.17track.net/en/

Οπότε λέτε να πάρω την ευρωπαϊκή έκδοση για να είμαι σίγουρος?

Πάντως αν πάρω το ευρωπαϊκό λέω να το πάρω από αποθήκη μαζί με τα δωράκια, να έρθει κ γρήγορα να μην έχω περιπέτειες..

Επίσης με PayPal τι γίνεται? Δουλεύει με χρεωστικη? Και τ κρατήσεις κάνει στα 200 €?

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.Τα δωράκια δεν κάνουν τη διαφορά των 20 $. Η διαφορά οφείλεται στο ότι το φτηνό υποτίθεται ότι δεν δουλεύει στην Ευρώπη & το flashάρουν για να δουλέψει. Υπάρχουν όμως κάποια ερωτηματικά (βλ. εδώ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.17track.net/en/

 

το εβαλα αλλα δεν το βρισκει.μηπως ειναι νωρις ακομα? θελω να πω το μαιλ με τον αριθμό χθες τον πήρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι τρόπο πληρωμής έκανες στο vickmall?

Paypal απλό ή με paypal balance?

 

αυτο που βλέπω είναι paypal express. ti einai το paypal balance? ρωτάω για μελλοντική αγορα

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο που βλέπω είναι paypal express. ti einai το paypal balance? ρωτάω για μελλοντική αγορα

ειναιτα χρηματα που εχεις στο paypal

 

αλλα εδω μιλαμε για το redmi note 2 κ οxι για το paypal

 

οτι αποριες εχεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα τα παρακάτω στο site της SG Post. Καμία φορά η ανυπομονησία ξεπερνά τα πάντα. Ευχαριστώ σε όλους

NOTE: Please wait at least 24 hours

after the item(s) have been sent/posted

for tracking details to be available

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναιτα χρηματα που εχεις στο paypal

 

αλλα εδω μιλαμε για το redmi note 2 κ οxι για το paypal

 

οτι αποριες εχεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

 

ευχαριστώ.εννοείται θα το διαβάσω.

Ερώτηση: Ποια προγράμματα πιστεύετε οτι πρέπει να βάλει κάποιος στο κινητό του? Το πιστεύετε ή όχι είναι το πρώτο μου adroid κινητό κ δεν θέλω να το φορτώσω με άχρηστα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι, λάθος μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε τιποτα στοιχεια για το sar του κινιτου αν οχι γενικα η xiaomi σε τι τιμες περιπου παιζει ..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με απλά λόγια γτ στο θέμα με τις πληρωμές γντ χαμός... Το PayPal δουλεύει κανονικά με κάρτα.?

 

Το ξέρουμε πως είμαστε off topic..

Link to comment
Share on other sites

Ενα ερωτημα ειναι γιατι θες να πας εφαρμογες στην εξωτερική, οταν εχει 32 ή 16 gb μνημη...

Η διαδικασια δεν ειναι απλοποιημενη απο android 4.4 και μετα..

 

Γιατί από όσο ξέρω όταν τις έχεις στην sd δουλεύει πιο καλά το κινητό... 32gb έχω

 

εχουμε τιποτα στοιχεια για το sar του κινιτου αν οχι γενικα η xiaomi σε τι τιμες περιπου παιζει ..

 

Έχει απαντηθεί 3-4 φορές διάβασε πιο πίσω...

 

Τελικά με απλά λόγια γτ στο θέμα με τις πληρωμές γντ χαμός... Το PayPal δουλεύει κανονικά με κάρτα.?

 

Το ξέρουμε πως είμαστε off topic..

 

Όχι καλύτερα διάβασε εκεί όμως γιατί είναι πολύπλοκο. Από vickmall δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από όσο ξέρω όταν τις έχεις στην sd δουλεύει πιο καλά το κινητό... 32gb έχω

 

 

 

Έχει απαντηθεί 3-4 φορές διάβασε πιο πίσω...

 

 

 

Όχι καλύτερα διάβασε εκεί όμως γιατί είναι πολύπλοκο. Από vickmall δουλεύει...

Εννοείς πως στο vickmall δουλεύει το PayPal.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...