Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί από όσο ξέρω όταν τις έχεις στην sd δουλεύει πιο καλά το κινητό... 32gb έχω

Μπα ίσα ίσα.. Η εσωτερική μνήμη είναι πιο γρηγορη και ειναι πολυ καλύτερο. Μονο άμα γεμίσει ίσως δε δουλεύει καλά, πράγμα που δε βλέπω να γίνεται με 32gb ποτέ. Σε προηγούμενο κινητό με 16 είχα βαλει ότι εφαρμογες χρειαζόμουν και δε χρειαζόμουν και παιχνίδια μεγάλα και παλι χώραγε και full nandroid backup στην εσωτερική. Επίσης οι εξωτερικές μνήμες χαλανε.

Πάντως τώρα που προσπάθησα, ούτε με Titanium ούτε με Link2SD τις μεταφερει...

Ίσως χρειάζεται το κόλπο με το FolderMount όπου πρέπει να αλλάξεις την εσωτερική με εξωτερική μνήμη.. Αλλα πραγματικά δε χρειάζεται τέτοιο πράγμα με 32GB

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείς πως στο vickmall δουλεύει το PayPal.?

 

Ναι, στο vickmall δουλεύει κανονικά το paypal, αν έχεις την καλοσύνη διάβασε τα αντίστοιχα θέματα και μη γεμίζεις αυτό...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα! Nα ρωτήσω λίγο εγώ που έχω Wind και το κινητό δεν υποστηρίζει συχνότητα (800 Β1) θα μπορώ να έχω 4G από την συχνότητες (1800 Β3), (2600 Β7) μέσο Wind η μπα; (δηλαδή θα πιάσoυμε καθόλου 4G)

Γιατί από ότι βλέπω με cosmote και vodafon είναι οκ

 

Κανένα πρόβλημα με 4G και Wind σε φίλο στην δυτική Θεσ/κη.

 

Επιβεβαιωνω για Θεσσαλονικη (δυτικα & κεντρο) full σημα Wind 4G

 

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβλημα με την καινουργια αναβαθμιση που περασα 5.9.18. δεν μπορω να μεταφερω αρχεια στο κινητο οταν το συνδεω με usb. Το κινητο απλα φορτιζει δεν μου βγαζει καμια επιλογη στο notification bar. Με την 5.9.2 μπορουσα να μεταφερω. Τι γινεται παρχει καποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να αναφέρω το ποσό τραγική είναι η εφαρμογή για το ξυπνητήρι. Αντί να σου έχει την επιλογή της ώρας που θες να χτυπήσει το ξυπνητήρι πχ 10 το πρωί που έχουν όλα τα τηλέφωνα, σου λέει σε πόσες ώρες και λεπτά θες να ξυπνήσεις. Δηλαδή πρέπει να κάτσω να σκεφτώ τώρα που είναι 22:52 πόσες ώρες και λεπτά θέλει ως τις 10 το πρωί! Όχι ρε Κινέζε δεν θα κάνω τη ζωή μου δύσκολη.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να αναφέρω το ποσό τραγική είναι η εφαρμογή για το ξυπνητήρι. Αντί να σου έχει την επιλογή της ώρας που θες να χτυπήσει το ξυπνητήρι πχ 10 το πρωί που έχουν όλα τα τηλέφωνα, σου λέει σε πόσες ώρες και λεπτά θες να ξυπνήσεις. Δηλαδή πρέπει να κάτσω να σκεφτώ τώρα που είναι 22:52 πόσες ώρες και λεπτά θέλει ως τις 10 το πρωί! Όχι ρε Κινέζε δεν θα κάνω τη ζωή μου δύσκολη.

 

Συγγνώμη αλλά που μπαίνεις;!;

Εμενα μια χαρα φυσιολογικο μου φαινεται! Οπως κ σε ολα τα υπολοιπα κινητα!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να αναφέρω το ποσό τραγική είναι η εφαρμογή για το ξυπνητήρι. Αντί να σου έχει την επιλογή της ώρας που θες να χτυπήσει το ξυπνητήρι πχ 10 το πρωί που έχουν όλα τα τηλέφωνα, σου λέει σε πόσες ώρες και λεπτά θες να ξυπνήσεις. Δηλαδή πρέπει να κάτσω να σκεφτώ τώρα που είναι 22:52 πόσες ώρες και λεπτά θέλει ως τις 10 το πρωί! Όχι ρε Κινέζε δεν θα κάνω τη ζωή μου δύσκολη.

Εμένα πάντως έχει κανονικό προγραμματισμό όπως όλα τα κινητά κ δείχνει κ αυτό πού λες

Link to comment
Share on other sites

Μπα ίσα ίσα.. Η εσωτερική μνήμη είναι πιο γρηγορη και ειναι πολυ καλύτερο. Μονο άμα γεμίσει ίσως δε δουλεύει καλά, πράγμα που δε βλέπω να γίνεται με 32gb ποτέ. Σε προηγούμενο κινητό με 16 είχα βαλει ότι εφαρμογες χρειαζόμουν και δε χρειαζόμουν και παιχνίδια μεγάλα και παλι χώραγε και full nandroid backup στην εσωτερική. Επίσης οι εξωτερικές μνήμες χαλανε.

Πάντως τώρα που προσπάθησα, ούτε με Titanium ούτε με Link2SD τις μεταφερει...

Ίσως χρειάζεται το κόλπο με το FolderMount όπου πρέπει να αλλάξεις την εσωτερική με εξωτερική μνήμη.. Αλλα πραγματικά δε χρειάζεται τέτοιο πράγμα με 32GB

 

Δεν θα υποκριθώ οτι κατάλαβα το κόλπο που πρότεινες...:p:p Παρόλα αυτα θα σε ακούσω και δεν θα ψαχτώ άλλο...;) Αν αντιμετωπίσω πρόβλημα μέχρι τότε θα υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος! Απο εκεί και πέρα να ξέρεις οτι στο tablet μου(Samsung galaxy note 2014) που είναι androiod 4.4.4 λειτουργεί με ένα κουμπί η μεταφορά στην κάρτα sd και επίσης η κάρτα που πήρα είναι με 90MB/s R και 80MB/s W για να μην έχω προβλήματα με τις ταχύτητες...:D

 

 

Επίσης να πω και εγω για το ξθπνητήρι οτι μου φαίνεται πολύ σιγανό.... τις μισές μέρες με παίρνει ο ύπνος και αργώ να πάω στη δουλειά...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο θα παρω ενα πραιμ μεταχειρισμενο κ αγορασμενο απο μινιντιλ.τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα του εκτος απο τα οπτικα να ειναι κομπλε.παιζουν μουφες η οχι;τι χαρτι πρεπει να μου δωσει για να ισχυει η οποια εγγυησηπορει να εχει απο το μινιντιλ;

για τεμπερεντ τι προτεινεται κ απο που;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υποκριθώ οτι κατάλαβα το κόλπο που πρότεινες...:p:p Παρόλα αυτα θα σε ακούσω και δεν θα ψαχτώ άλλο...;) Αν αντιμετωπίσω πρόβλημα μέχρι τότε θα υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος! Απο εκεί και πέρα να ξέρεις οτι στο tablet μου(Samsung galaxy note 2014) που είναι androiod 4.4.4 λειτουργεί με ένα κουμπί η μεταφορά στην κάρτα sd και επίσης η κάρτα που πήρα είναι με 90MB/s R και 80MB/s W για να μην έχω προβλήματα με τις ταχύτητες...:D

 

Επίσης να πω και εγω για το ξυπνητήρι οτι μου φαίνεται πολύ σιγανό.... τις μισές μέρες με παίρνει ο ύπνος και αργώ να πάω στη δουλειά...:p

Eιναι αναλογα τη ρομ, για να περναει με τους συνηθισμενους τροπους θελει moded kernel σε μια development rom, δλδ καποιος να το φτιαξει ετσι.

Αυτος ειναι ο τροπος, που δεν εχω δοκιμασει ομως

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5963-Hongmi-Note-FolderMount-Μεταφέρετε-φακέλους-και-εφαρμογές-από-την-εσωτερική-κάρτ/

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απο 8 του μηνα μπηκε Ελλαδα αλλα ακομα δεν εχει ανοιχθει ο σακος....

Αντε και δεν αντεχω αλλο να διαβαζω....

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Απο 8 του μηνα μπηκε Ελλαδα αλλα ακομα δεν εχει ανοιχθει ο σακος....

Αντε και δεν αντεχω αλλο να διαβαζω....

Συγγνώμη, αλλά χωρίς να θέλω να γίνω εριστικός, το ποστ σου δεν προσφέρει τίποτα εποικοδομητικό στην συζήτηση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρησης του κινητου:

Εμεινα με την 27 ρομ....αρκετα καλη.

Η μπαταριά οκ...απλα καλη.βγαζει μερα με νορμαλ χρηση.

Ενα τριξιματακι στο καπακι λυθηκε με την θηκη....ουτε κιχ τωρα.

Ακουστικο αψογο...εξωτερικο ηχειο καλο.

4g σε ολα τα δικτυα κανονικα.

Οθονη πολυ καλη.μια ελαφρια θερμανση σε παιχνιδια την κανει.

Σε antutu εβγαλε 49964......

Η διαχειριση ραμ αριστη.....φορτωμενο με πολλα προγραμματα και nova launcher....και σταθερα ενα giga ram ελευθερο.

Επεξεργαστης ...τι να λεμε......ταχυτατο!!!

Ενταξει δεν εχει τζαμια στρασακια αποτυπωματα air gestures.....αλλα ειναι ενα πολυ καλα στημενο τηλεφωνο στο hardware.

Γενικα πολυ καλο τηλεφωνο.....αξιζει καθε ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρησης του κινητου:

 

Η διαχειριση ραμ αριστη.....φορτωμενο με πολλα προγραμματα και nova launcher....και σταθερα ενα giga ram ελευθερο.

Εισαι σιγουρος; 1 giga εχει μονο μετα απο reboot..

 

Ενταξει δεν εχει τζαμια στρασακια αποτυπωματα air gestures.....

Aυτο που με προβληματισε πολυ για να το παρω ειναι αυτο, ομως μπορει να μας εκπληξει ευχαριστα η Xiaomi (ελπιζω), λεγεται οτι θα παρουν ολα τα μοντελα οχι μονο double tap, αλλα και χειρισμο με tap στο πλάι της συσκευης. Για να δουμε..

5784-002-jpg

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρος και με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω screenshoot....1 γιγα λευθερο και μερικες φορες ειδα και 1.1

οσο για το double tap...το προηγουμενο κινητο ηταν το huawei honor 3c....επισης πολυ καλο,σε μια αναβαθμιση του emiui που φορουσε η huawei εδωσε και το double tap....δεν βλεπω λοιπον τον λογο γιατι να μην το κανει η xiaomi.

παντως ακομα και χωρις το τηλεφωνο εχει πολυ καλο hardware!!

Link to comment
Share on other sites

Με καψανε οι κινεζοι !

 

πήγα να πάρω σήμερα ενα για τον αδερφό μου και ενώ παραγγέλνω αυτό :

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

μου είπανε ότι είναι το ίδιο με αυτό και μου βαλανε αυτό στο καλάθι :

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

 

ειναι οκ; θα εχω προβλημα στην ελλαδα με το δεύτερο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Eιναι αναλογα τη ρομ, για να περναει με τους συνηθισμενους τροπους θελει moded kernel σε μια development rom, δλδ καποιος να το φτιαξει ετσι.

Αυτος ειναι ο τροπος, που δεν εχω δοκιμασει ομως

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5963-Hongmi-Note-FolderMount-Μεταφέρετε-φακέλους-και-εφαρμογές-από-την-εσωτερική-κάρτ/

 

Οκ θα σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Εισαι σιγουρος; 1 giga εχει μονο μετα απο reboot..

 

 

Aυτο που με προβληματισε πολυ για να το παρω ειναι αυτο, ομως μπορει να μας εκπληξει ευχαριστα η Xiaomi (ελπιζω), λεγεται οτι θα παρουν ολα τα μοντελα οχι μονο double tap, αλλα και χειρισμο με tap στο πλάι της συσκευης. Για να δουμε..

5784-002-jpg

 

Ναι και εγω ποτέ δεν έχω τόση μνήμη ελεύθερη...Μακάρι να κάνουν όμως την αναβάθμιση που λέτε!!

Link to comment
Share on other sites

screenshot οχι reboot,απλα με κλεισιμο εφαρμογων και χωρις αλλο καθαρισμα....912 mb διαθεσιμα....καλα το λεω!!!!

 

A! με κλείσιμο των εφαρμογών οκ! εγω νόμιζα γενικά

Link to comment
Share on other sites

Εκει κινουμαστε ολοι νομιζω απο μνημη. 1 εως 1.1 gb βλεπω μετα απο reboot μονο.

Οσο για την μπαταρια καταφερα να βγαλω 3 ωρες οθονη. Χωρις φοβερη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Με καψανε οι κινεζοι !

 

πήγα να πάρω σήμερα ενα για τον αδερφό μου και ενώ παραγγέλνω αυτό :

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

 

μου είπανε ότι είναι το ίδιο με αυτό και μου βαλανε αυτό στο καλάθι :

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

 

ειναι οκ; θα εχω προβλημα στην ελλαδα με το δεύτερο;

 

Εννοείται ότι ΔΕΝ είναι το ίδιο... Και ας λένε ότι αν φλασάρεις fw από το FDD θα δουλεύει... Γνώμη μου πάντα refund και από αλλού (αν και πολύ δύσκολα αφού πουλάει σαν ζεστό ψωμί)... Μάλλον τους έχουν τελειώσει και προσπαθούν να διώξουν το TDD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...