Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μου ηρθε ειδοποίηση για update σε v6.7.7.0 stable (κινεζικη). Την εκανα με το καλημέρα, καμια διαφορά δεν έχω δει και changelog δεν έχω βρει! Επίσης ουτε διαφορά στη μπαταρία έχω δει καθώς όπως όλες τις μέρες μέχρι τώρα κατα τις 7 το απόγευμα αναγκάζομαι να το βάζω μπριζα!

[ATTACH]64039[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Βλέπω στις γνωστές κινεζικές σελίδες eu warehouse. Πχ minideal. Τι γίνεται με αυτά? Από που στέλνουν? Γράφει για 2-7 μέρες delivery αν είναι στοκ το τηλέφωνο που θα παραγγείλεις. Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί?

 

του minideal είναι στην ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ την Κυριακή από το Vickmall την Prime έκδοση σε μαύρο χρώμα αλλά δεν μου έχουν στείλει tracking number ακόμα.

Θήκη παρήγγειλα μια ΙΜΑΚ Cowboy που είναι ίδια με αυτή που έχω στο τωρινό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση του wifi τι λεει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

το wifi πολύ δυνατό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ένταση του wifi τι λεει;

 

Δε μπορω να ολοκληρωσω τη διαδικασια του πρωτου link.

Eimai se win10 64 bit. Προσπάθησα και σε win 7 64. Kατι πρέπει να παίζει με τους drivers

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση που θέλω να την κάνω μέρες και όλο το ξεχνάω. Όταν είχα εισερχόμενη κλήση στο X8 και πάταγα κάποιο απ' τα πλήκτρα της έντασης, σταμάταγε επιτόπου και ήχος και δόνηση. Στο Xiaomi που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Χμ και μενα με ενδιαφέρει αυτο.. Και το hongmi και το A8 ετσι ήταν, το θεωρω ψιλοαυτονοητο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χμ και μενα με ενδιαφέρει αυτο.. Και το hongmi και το A8 ετσι ήταν, το θεωρω ψιλοαυτονοητο

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση που θέλω να την κάνω μέρες και όλο το ξεχνάω. Όταν είχα εισερχόμενη κλήση στο X8 και πάταγα κάποιο απ' τα πλήκτρα της έντασης, σταμάταγε επιτόπου και ήχος και δόνηση. Στο Xiaomi που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση; Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.

Πατάτε το κουμπί power μια φορά και σταματά ο ήχος και η δόνηση....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από μια εβδομάδα που το έχω στα χέρια μου μπορώ να πω με σιγουριά οτι είμαι ................... απογοητευμένος.

Ας πώ στην αρχή τα καλά.

Οθόνη μου άρεσε πολύ. Κάμερα πολύ καλή. Ντιζάιν και εμφάνιση πολύ καλή.

 

Τα άσχημα για μένα.

Η μπαταρία με το ζόρι κρατάει 12 ώρες χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση.:mad::mad::mad:

Δεν παίζει βίντεο από το Άλμπουμ φωτογραφιών.

Έχει δικές του εφαρμογές σαν Mi και όταν βάζω και δικές μου βαράνε και τα δύο μαζί.(πχ εμαιλ)

Όταν πηγαίνω να βγάλω μια εφαρμογή από την επιφάνεια την σβήνει τελείως.

Όταν βάζεις Ελληνική γλώσσα στα γράμματα αφήνει κενά μεταξύ τους με αποτέλεσμα να είναι χάλια.

 

Για να μην είναι παράλογος.

Επειδή δεν ξέρω από andriod, δεν το έχω πειράξει καθόλου και το έχω όπως ακριβώς μου το έστειλαν.

Αν το συγκρίνω με το προηγούμενο THL 5000 που είχα νομίζω ότι θέλω το παλιό μου.

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σε κάτι για να το διορθώσω λίγο περιμένω μήνυμα του.

Με εκτίμηση

Γιάννης

http://i.imgur.com/pYjfLZ4.jpg

http://i.imgur.com/SfnMOew.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από μια εβδομάδα που το έχω στα χέρια μου μπορώ να πω με σιγουριά οτι είμαι ................... απογοητευμένος.

Ας πώ στην αρχή τα καλά.

Οθόνη μου άρεσε πολύ. Κάμερα πολύ καλή. Ντιζάιν και εμφάνιση πολύ καλή.

 

Τα άσχημα για μένα.

Η μπαταρία με το ζόρι κρατάει 12 ώρες χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση.:mad::mad::mad:

Δεν παίζει βίντεο από το Άλμπουμ φωτογραφιών.

Έχει δικές του εφαρμογές σαν Mi και όταν βάζω και δικές μου βαράνε και τα δύο μαζί.(πχ εμαιλ)

Όταν πηγαίνω να βγάλω μια εφαρμογή από την επιφάνεια την σβήνει τελείως.

Όταν βάζεις Ελληνική γλώσσα στα γράμματα αφήνει κενά μεταξύ τους με αποτέλεσμα να είναι χάλια.

 

Για να μην είναι παράλογος.

Επειδή δεν ξέρω από andriod, δεν το έχω πειράξει καθόλου και το έχω όπως ακριβώς μου το έστειλαν.

Αν το συγκρίνω με το προηγούμενο THL 5000 που είχα νομίζω ότι θέλω το παλιό μου.

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σε κάτι για να το διορθώσω λίγο περιμένω μήνυμα του.

Με εκτίμηση

Γιάννης

http://i.imgur.com/pYjfLZ4.jpg

http://i.imgur.com/SfnMOew.jpg

 

Πέτα το το ρημάααααδιιιι . Λοιπόν βάλε την ελληνική miui rom (ναι πρεπει να το πειραξεις) και θα δεις διαφορες μετα .Το απογοητευμενος καλυτερα να το κρατησεις γιατι μαλλον ακομα δεν εχεις καταλαβει τι οπλο κρατας στα χερια σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από μια εβδομάδα που το έχω στα χέρια μου μπορώ να πω με σιγουριά οτι είμαι ................... απογοητευμένος.

Ας πώ στην αρχή τα καλά.

Οθόνη μου άρεσε πολύ. Κάμερα πολύ καλή. Ντιζάιν και εμφάνιση πολύ καλή.

 

Τα άσχημα για μένα.

Η μπαταρία με το ζόρι κρατάει 12 ώρες χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση.:mad::mad::mad:

Δεν παίζει βίντεο από το Άλμπουμ φωτογραφιών.

Έχει δικές του εφαρμογές σαν Mi και όταν βάζω και δικές μου βαράνε και τα δύο μαζί.(πχ εμαιλ)

Όταν πηγαίνω να βγάλω μια εφαρμογή από την επιφάνεια την σβήνει τελείως.

Όταν βάζεις Ελληνική γλώσσα στα γράμματα αφήνει κενά μεταξύ τους με αποτέλεσμα να είναι χάλια.

 

Για να μην είναι παράλογος.

Επειδή δεν ξέρω από andriod, δεν το έχω πειράξει καθόλου και το έχω όπως ακριβώς μου το έστειλαν.

Αν το συγκρίνω με το προηγούμενο THL 5000 που είχα νομίζω ότι θέλω το παλιό μου.

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει σε κάτι για να το διορθώσω λίγο περιμένω μήνυμα του.

Με εκτίμηση

Γιάννης

http://i.imgur.com/pYjfLZ4.jpg

http://i.imgur.com/SfnMOew.jpg

 

 

Έχουμε και λέμε.. .

1 & 2: βάλε άλλη rom από ότι λένε είναι βελτιωμένη

3: άλλαξε launcher πχ nova

4: άλλαξε γραμματοσειρά ή rom όπως στο 1&2

Link to comment
Share on other sites

Αφού το MIUI δεν έχει και App Drawer, λογικό να σβήνει όποια εφαρμογή βγάζεις από την αρχική. Είναι σε στυλ iOS. Με έναν launcher που διαθέτει App Drawer, λύνεις το πρόβλημά σου. Για τα υπόλοιπα, απάντησαν παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την 5.9.18 με factory reset και έχει αρκετά προβλήματα με wifi, viber instagram... ενώ στα περισσότερα σημεία πάει κοπιδι σε κάποιες εφαρμογές κολλάει εντελώς...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την 5.9.18 με factory reset και έχει αρκετά προβλήματα με wifi, viber instagram... ενώ στα περισσότερα σημεία πάει κοπιδι σε κάποιες εφαρμογές κολλάει εντελώς...

 

Εκανες wipe dalvik cache και cache?

Αλλh λυση ειναι να κανεις clear cache στα apps που σου παρουσιαζουν το προβλημα κ πιθανων θα λυθει.

Προσωπικα εγω με 5.9.18 κανενα απολυτως προβλημα σε viber wifi απλα οπως προαναφερθηκε κρασαρει το music.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την 5.9.18 με factory reset και έχει αρκετά προβλήματα με wifi, viber instagram... ενώ στα περισσότερα σημεία πάει κοπιδι σε κάποιες εφαρμογές κολλάει εντελώς...

 

Δεν πιστεύω να κάνεις επαναφορά των εφαρμογών και των δεδομένων σου με Titanium Backup;

Link to comment
Share on other sites

όχι καθαρό φλασαρισμα, wipe cache, dalvik, user data. καθαρό κατέβασμα εφαρμογών και login από την αρχή... το TWRP έπρεπε να περασει αυτόματα; πήγα πάλι Recovery να κάνω πάλι τα wipe και είχε TWRP. με wipe dalvik, cache έφτιαξαν οι εφαρμογές...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Την παρασκευη παρελαβα το δικο μου redmi note 2! Γενικα μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις! Το θεμα με τη μπαταρια οντως υπαρχει! Ψαχνοντας το κινητο εκανα μια επαννεκινηση (δεν ηταν η πρωτη), εκλεισε η οθονη ακουστηκε η δονηση της επανεκκινησης και λεω ολα καλα! Οσο λοιπον ειχα το λογοτυπο της εταιριας στην οθονη, η οθονη ξανασβηνει ακουγεται ξανα η δονηση της επανεκκινησης και ξανα το λογοτυπο της εταιριας! Σα να εκανα επανεκκινηση ξανα μονο που δεν εκανα!Μοιαζει με boot looping αλλα οχι συνεχομενο. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα? Και επισης θεωρειτε οτι ειναι θεμα ρομ η hardware? Η ρομ που φοραει ειναι η 6V6.7.2.0 stable!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που βγήκε το prime σε μαύρο χρώμα στο vickmall είμαι κι εγώ ένα κλικ πριν από την παραγγελία,απλά επειδή είμαι και λίγο ψείρας σε τέτοια θέματα παιχνιδάκια τύπου Real Racing 3,Gta,Asphalt και γενικά βαριά σε γραφικά τα σηκώνει σε καλή ποιότητα?

Και αν μπορεί κανείς να μου δώσει τελική απάντηση στο ερώτημα NL h SG post θα εκτιμηθεί :p

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα επαιξα το asphalt 8 με τερμα γραφικα! Μου εβγαλε μηνυμα οτι μπορει να κρασαρει αλλα επαιξα κ δεν συνεβη τιποτα! Επισης εγω σε 10 μερες με singapore post απο vickmall το ειχα στα χερια μου!
Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω κάποια βασικά πράγματα για τους φίλους που παίρνουν την συσκευή και δυσκολεύονται να προσαρμοστούν:

 

1. Το ότι όλοι όσοι έχουν xiaomi (ή σχεδόν όλοι) σας προτείνουν να βάλετε την ελληνική rom δεν είναι τυχαίο. Αν θέλετε να πάρετε την συσκευή και να μην ασχοληθείτε με αλλαγές rom κλπ τότε κακώς την αγοράζετε (κατ'εμέ). Θα λάβετε συσκευή με κινεζιές και πολλά προβλήματα λόγω rom. Προς το παρόν δεν υπάρχει ελληνική stable. Οπότε ως ένα βαθμό θα υπάρχουν κάποια bugs (π.χ. στην τρέχουσα κρασάρει η μουσική). Μόλις βγει η stable (δεν θα αργήσει) λογικά δεν θα έχετε το παραμικρό θέμα.

 

2. Φίλε chalaido, τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις είναι θέμα rom. Όπως λέω και παραπάνω πέρνα την ελληνική και επαναξιολόγησε την συσκευή σου. Η σύγκριση με το thl 5000 είναι ατυχέστατη. Τώρα το θέμα με το σβήσιμο των εφαρμογών είναι βασική παράμετρος του miui. Το οποίο σημαίνει πως είτε θα αλλάξεις launcher είτε θα μάθεις να δουλεύεις έτσι. Σε κάθε περίπτωση ίσως έπρεπε να το ψάξεις λίγο καλύτερα. Το Miui έχει φανατικούς φίλους αλλά και ανθρώπους που δεν το γουστάρουν.

 

3. Εχθές δούλεψα ένα redmi note 2 για κανά 3ωρο. Η συσκευή κυριολεκτικά πετάει και αποτελεί ίσως την best vfm αυτή την περίοδο.

Αυτό που πρέπει να βελτιωθεί σίγουρα είναι η κατανάλωση. Για επίπεδα xiaomi δεν νοείται να βγάζεις μέρα με άγχος. Σε κάθε περίπτωση θεωρώ πως η αγορά αξίζει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! η παραγγελία έγινε στις 16 του μηνός και σήμερα το πρωί το είχα στην Θεσσαλονίκη... με SG post. η πρώτη ματιά είναι θετικότατη... απλά ξέχασαν να μου βάλουν τον eu adapter... κλαιν μαιν...
Link to comment
Share on other sites

Η annonnaki εγραψε οτι ακριβως σκεφτόμουν και ετοιμαζομουν να γραψω:p..ελπίζω να σας κάλυψε ολους...εγώ απλα με τη σειρα μου το μονο που έχω να προσθεσω είναι.."κι όποιος πει κακό για μας να του γίνει το μάτι σα λουκουμάς ". :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...