Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια.. εχω ενα Redmi Note 2 και προσπαθω να βρω πως μπορω και απο που να επιλεξω χωρο αποθηκευσης την καρτα sd.. σιγουρα δεν μου δινει επιλογη αποθηκευσης απο το μενου των ρυθμισεων απο το αποθηκευτικος χωρος..μπορει να μου πει καποιος???

Αποθηκευτικός χώρος , μετά πας κάτω κάτω εκεί που λέει ρυθμίσεις αποθηκεύσης. Εκεί μπορείς να επιλέξεις τι θες να αποθηκεύεται στην εξωτερική sdcard.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μετά από καιρό σε stable και τελευταίο καιρό στην 7.2.3, είπα να πάω λίγο στου gkalen που άκουσα καλά λόγια. Φυσικά έκανα ένα back up, θα την δοκιμάσω λιγάκι και βλέπουμε. Απλά είδα να μειώνεται η μπαταρία όλη μέρα ανοιχτό wifi και αρκετό 4G και όλα τα κλασσικά. Είχα 3 ώρες και κάτι, το πολύ. Ας δοκιμάσω και αυτήν και βλέπω. Σίγουρα όμως θέλω να γυρίσω όταν βγει η 7.3 stable (ελληνική) όταν θα βγει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα την gkalen και πήγα σε 7.2.3 δεν το μετάνιωσα (χωρίς όμως να έχω τρελαθεί από τις επιδόσεις του τηλεφώνου). Στου gkalen πιστεύω το πρόβλημα ήταν κάποια tweaks scripts στον init.d φάκελο τα οποία μετά από λίγη χρήση του τηλεφώνου δημιουργούσαν αρκετά ενοχλητικό lag και κολλήματα. Όταν τα αφαίρεσα τα πράγματα καλυτερεψαν με κάποια απώλεια στην διάρκεια μπαταρίας. Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Τον Οκτώβριο από vickmal...απο την αρχή είχε πρόβλημα είχε θέμα με την φορτίζει αλλά παλευοταν,τώρα ένας γνωστος είπε να περάση άλλη rom γιατί εγώ δεν ξέρω και έγινε χειρότερο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ να είσαι καλα...θα το προσπαθήσω τώρα...εχει σημασία αν είναι root;το κακό είναι πως δεν εχω αρκετή μπαταρία Edited by john1xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω το redmi note 2 prime με stable από τον Νοεμβριο χωρίς κανένα θέμα. Ξαφνικά το κινητό δεν φορτίζει ενώ ανάβει το λαμπάκι φόρτισης μόνιμα. Δοκιμασα και άλλον φορτιστη αλλά τίποτα. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Γεια σου οταν μπεις ξανά στειλε αν εχεις ακομα νεκρή την μπαταρία σου...μια λύση είναι να την φορτίσεις με φορτιστή για μπαταρίες κάμερας με κινούμενα ακροδεκτακια είναι δες στο internet μάρκα universal θα καταλάβεις τι εννοώ..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λίγο τα εμπλεξα στο μυαλο μου για να παμε απο stable σε developer κ το αντίθετο θέλει καθαρη εγκατάσταση. Δηλ ολα ta wipes η flashrool κ miflash.....;;;;;;;;; εγω ως τωρα εκανα μονο ολα τα wipes αλλα δεν είναι προβλημα να κάνω κ την άλλη διαδικασία.. Αν μπορεί κάποιος να πει ακριβώς τι είναι η καθαρή εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ακολουθήσεις κατά γράμμα τον οδηγό που σου έστειλε ο mol.

Μήπως να δοκιμαζες με διαφορετικό καλώδιο να το φορτώσεις? Είναι πιθανό να είναι ελαττωματα κόσμο το ορίτζιναλ καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λίγο τα εμπλεξα στο μυαλο μου για να παμε απο stable σε developer κ το αντίθετο θέλει καθαρη εγκατάσταση. Δηλ ολα ta wipes η flashrool κ miflash.....;;;;;;;;; εγω ως τωρα εκανα μονο ολα τα wipes αλλα δεν είναι προβλημα να κάνω κ την άλλη διαδικασία.. Αν μπορεί κάποιος να πει ακριβώς τι είναι η καθαρή εγκατάσταση

 

Εμένα πάλι όταν προσπάθησα να κάνω καθαρή εγκατάσταση όπως λέει και στην πρώτη σελίδα, μου βγάζει κάποιο ακαθόριστο σφάλμα, με κόκκινα γράμματα. Με το MiFlash. Το έχει συναντήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς για το "missmathcing" error, που αναφέρεται σε αρκετά σημεία στο miui.gr, επιμένετε να μην κάνετε καμιά αναζήτηση..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς για το "missmathcing" error, που αναφέρεται σε αρκετά σημεία στο miui.gr, επιμένετε να μην κάνετε καμιά αναζήτηση..

 

Δεν νομίζω ότι έβγαζε αυτό το σφάλμα. Δεν θυμάμαι, γιατί τελικά το παράτησα και έκανα τα wipes από το twrp. Ήθελα να βάλω την ρομ του gkalen και είπα να κάνω καθαρή εγκατάσταση. Θα το δοκιμάσω όμως ξανά στο άμεσο μέλλον και θα δω τι σφάλμα βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη Stable κατεβασμένη από το miui.gr και δεν μου έχει μέσα το supersu.zip για να κάνω root. Ξέρει κανένας τι παίζει;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

οι stable δεν ειναι ρουτ

πρεπει να φλασαρεις το zip απ το recovery

 

Ναι, σ'αυτό αναφέρομαι. Μπαίνω στο TWRP στην ιντερναλ μνήμη και δεν υπάρχει supersu.zip αρχείο για να φλασάρω.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη Stable κατεβασμένη από το miui.gr και δεν μου έχει μέσα το supersu.zip για να κάνω root. Ξέρει κανένας τι παίζει;

 

Κατέβασε και φλασαρε το http://download.chainfire.eu/supersu-stable

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειναι καθοδον και μενα μετα απο παραγγελια σε βικμολ

το δικο μου το εχω με dev μιας και ειμαι ΟΚ με τις μιουι και αλλαζω σχεδον ανα διμηνο

 

αυτο παει σε φιλο λιγο ασχετουλη

 

ποια stable προτεινετε ωστε να μην με πρηξει?

χρηση κανονικη

λιγο νετ λιγο email και αυτα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

η τελευταία ρομ gtv 6.4.28 κολλάει αρκετά,θα την κρατήσω 1-2 μέρες και θα επανέλθω με σχόλιο σε περίπτωση που βιάστηκα να κρίνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειναι καθοδον και μενα μετα απο παραγγελια σε βικμολ

το δικο μου το εχω με dev μιας και ειμαι ΟΚ με τις μιουι και αλλαζω σχεδον ανα διμηνο

 

αυτο παει σε φιλο λιγο ασχετουλη

 

ποια stable προτεινετε ωστε να μην με πρηξει?

χρηση κανονικη

λιγο νετ λιγο email και αυτα

την τελευταια ελληνικη σταβλε

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...