Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την 6.3.3 που έχει το dolby atmos και έχει βελτιώσει πολύ τον ήχο και σαν ποιότητα και σαν ένταση και για ήχο κλήσης είναι πάρα πολύ καλό αλλά έχει ανεβάσει γενικά οοοολους τους υπόλοιπους ήχους όπως τις ειδοποιήσεις fb, messenger, κτλ μέχρι και το ανοιγμα-κλεισημο της οθόνης και ακούγονται πέρα από το πολύ δυνατά αλλά και χάλια, το ψάχνω να βρω αν υπάρχουν ρυθμίσεις ξεχωριστά αλλά δεν βρίσκω κάτι, γνωρίζει κανείς τίποτα για την εφαρμογή????

 

Το έλεγξε κανένας??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε τι προτείνετε;;; απεγκατάσταση;;

 

Ανάλογα τι χρήση κάνεις. Εάν παίζεις βαριά παιχνίδια που φέρνουν το τηλέφωνο στα όρια του τότε ίσως δεις διαφορά στην αυτονομία με το redmi note 2 tool

 

Για ελαφριά χρήση όπως browsing κλπ δεν έχει νόημα να ρίξεις την συχνότητα.

Για παράδειγμα εάν μια ιστοσελίδα θέλει 3 δευτερόλεπτα για να φορτώσει στα 2158MHz και 5 δευτερόλεπτα στα 1183MHz η κατανάλωση είναι σχεδόν ίδια και στις δύο περιπτώσεις μιας και στα 1183MHz ο επεξεργαστής θα δουλεύει για περισσότερη ώρα για να φορτώσει η σελίδα. Το μόνο που θα κερδίσεις σε αυτή την περίπτωση είναι χαμηλότερη θερμοκρασία του επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι χρήση κάνεις. Εάν παίζεις βαριά παιχνίδια που φέρνουν το τηλέφωνο στα όρια του τότε ίσως δεις διαφορά στην αυτονομία με το redmi note 2 tool

 

Για ελαφριά χρήση όπως browsing κλπ δεν έχει νόημα να ρίξεις την συχνότητα.

Για παράδειγμα εάν μια ιστοσελίδα θέλει 3 δευτερόλεπτα για να φορτώσει στα 2158MHz και 5 δευτερόλεπτα στα 1183MHz η κατανάλωση είναι σχεδόν ίδια και στις δύο περιπτώσεις μιας και στα 1183MHz ο επεξεργαστής θα δουλεύει για περισσότερη ώρα για να φορτώσει η σελίδα. Το μόνο που θα κερδίσεις σε αυτή την περίπτωση είναι χαμηλότερη θερμοκρασία του επεξεργαστή.

 

Οκ σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζεις με και χωρίς αυτό, προσπάθεις να κανείς ίδια χρήση και στις 2 περιπτώσεις και αποφασίζεις.

Το λες και σε μας να ξέρουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι χρήση κάνεις. Εάν παίζεις βαριά παιχνίδια που φέρνουν το τηλέφωνο στα όρια του τότε ίσως δεις διαφορά στην αυτονομία με το redmi note 2 tool

 

Για ελαφριά χρήση όπως browsing κλπ δεν έχει νόημα να ρίξεις την συχνότητα.

Για παράδειγμα εάν μια ιστοσελίδα θέλει 3 δευτερόλεπτα για να φορτώσει στα 2158MHz και 5 δευτερόλεπτα στα 1183MHz η κατανάλωση είναι σχεδόν ίδια και στις δύο περιπτώσεις μιας και στα 1183MHz ο επεξεργαστής θα δουλεύει για περισσότερη ώρα για να φορτώσει η σελίδα. Το μόνο που θα κερδίσεις σε αυτή την περίπτωση είναι χαμηλότερη θερμοκρασία του επεξεργαστή.

 

Οκ σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχει ο αδερφός μου το κινητό και απο τότε που το πήρε δεν μπορεί να δει κανένα συνημμένο αρχείο απο το yahoo ούτε απο το app αλλά ούτε και απο το internet. Επίσης εχθές του έβαλα το δικό μου το micro usb και σε εμένα διαβάζει κανονικά όλα τα αρχεία ενώ σε εκείνον δεν ανοίγει κανένα. Έχει την ελληνική rom.

Υπάρχει κάποια λύση ?

Σκέφτομαι να του πω να περάσει τη multi.

 

Έχει κάνεις να προτείνει κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει την τελευταία ελληνικη; καπου θυμαμαι οτι το ειχα ακουσει αυτο, αλλα δε θυμαμαι, νομιζω οφειλόταν σε παλια ρομ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει την τελευταία ελληνικη; καπου θυμαμαι οτι το ειχα ακουσει αυτο, αλλα δε θυμαμαι, νομιζω οφειλόταν σε παλια ρομ

 

Είχε βάλει την ελληνική μόλις το αγόρασε, πριν περίπου 4 μήνες.

Απο εκεί και πέρα δεν έχει αλλάξει κάτι. Δε γνωρίζει κιόλας για να αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εβαλε την ελληνικη, ας βαλει τωρα και την τελευταία. Για να μην πουμε προς το παρόν για (πεντα)καθαρες εγκαταστασεις.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλανε την 6.3.3. τι έχουν να πούνε σχετικά με την διαχείριση της μπαταρίας συγκριτικά με τις προηγούμενες rom?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλανε την 6.3.3. τι έχουν να πούνε σχετικά με την διαχείριση της μπαταρίας συγκριτικά με τις προηγούμενες rom?

 

Με 4G (οχι παντα on τα data), μονιμο wifi και κανονικη χρηση (ληψη φωτο/βιντεο, σερφαρισμα και καποιες κλησεις), 3 ωρες και 20' sot με 33% μπαταριας να απομενει.

Πρωτη φορα τετοια καλη διαχειρηση (συνηθως 3,5 ωρες με παρομοια χρηση)

Edited by Lucifer2223
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλανε την 6.3.3. τι έχουν να πούνε σχετικά με την διαχείριση της μπαταρίας συγκριτικά με τις προηγούμενες rom?

Το ίδιο έγραψες και στο miui.gr;;; εγώ εχω την ευρωπαϊκή για μια μέρα που την δουλεύω την βλέπω καλή

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μου έχει σπάσει τα...φρυδια ή αυτόματη διόρθωση πως μπορώ να την απενεργοποίηση τελείως να ησυχασω?

 

Edit: ιδού και ή απόδειξη ακριβώς σε αυτό το post, ,ότι να ναι λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 6.3.3 που έχει το dolby atmos και έχει βελτιώσει πολύ τον ήχο και σαν ποιότητα και σαν ένταση και για ήχο κλήσης είναι πάρα πολύ καλό αλλά έχει ανεβάσει γενικά οοοολους τους υπόλοιπους ήχους όπως τις ειδοποιήσεις fb, messenger, κτλ μέχρι και το ανοιγμα-κλεισημο της οθόνης και ακούγονται πέρα από το πολύ δυνατά αλλά και χάλια, το ψάχνω να βρω αν υπάρχουν ρυθμίσεις ξεχωριστά αλλά δεν βρίσκω κάτι, γνωρίζει κανείς τίποτα για την εφαρμογή????

Ναι, σε μενα ο ήχος κλήσης είναι αυξανόμενος μόνο για τα 3 πρωτα επίπεδα, δλδ περίπου στο 25%, μετά όλα τα υπόλοιπα είναι σε φουλ ένταση, δεν υπάρχει κλιμάκωση. Επίσης οι ήχοι ειδοποιησεων είναι στο φουλ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε stable να σωθείτε, 2 βδομάδες με stable (clean install) και έχω να πω για πιο λόγο είχα dev πριν.. Stable χωρίς επιστροφή ταπεινή μου γνώμη. Ειδοποιήσεις, messenger, ρολάρισμα, τα πάντα όλα κυλάνε ρολόι και όπως λέει και το όνομα stable (σταθερότητα) σε όλο το μεγαλείο, το παραμικρό bug όμως όλα δουλεύουν ΑΨΟΓΑ. Προσπαθώ να βρω bug και δε βρίσκω όμως με τίποτα. Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μου έχει σπάσει τα...φρυδια ή αυτόματη διόρθωση πως μπορώ να την απενεργοποίηση τελείως να ησυχασω?

 

Edit: ιδού και ή απόδειξη ακριβώς σε αυτό το post, ,ότι να ναι λέμε!

 

Εννοείς στην εφαρμογή πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς; Έχεις ψάξει καθόλου τις ρυθμίσεις του;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην εφαρμογή πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς; Έχεις ψάξει καθόλου τις ρυθμίσεις του;

 

Κι όμως δεν υπάρχει.κάποια.τέτοια ρύθμιση το.έχω ψάξει, που άλλου μπορώ να πάω να βρω τη κατάλληλη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το ψήνω θέλω να ρωτήσω,έχει δυνατότητα από ποια σιμ θα καλέσεις κάθε φορά που επιλέγεις κάποια επαφή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το ψήνω θέλω να ρωτήσω,έχει δυνατότητα από ποια σιμ θα καλέσεις κάθε φορά που επιλέγεις κάποια επαφή;

 

nai μπορεις

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τί φάση αυτό?

http://www.to2c.com/xiaomi-redmi-note-22.html

το 99% σημαίνει σαν καινούργιο , είναι μεταχειρισμένο η επισκευασμένο , ακριβά το έχει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα το κινητό να βγάζει 2ωρο onscreentime,μπορεί κανένας να μου προτείνει την καλύτερη ρομ από άποψη μπαταρίας;; Έχω την Gtv 5.10.29..ξέρω έμεινα πίσω αλλά είμαι φαντάρος καο δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή.. Παρακαλώ στείλτε μου και ένα pm γιατί δεν προλαβαίνω να ακολούθησω το θέμα.. Σκέφτομαι μέχρι και νέα μπαταρία να αγοράσω.. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε stable να σωθείτε, 2 βδομάδες με stable (clean install) και έχω να πω για πιο λόγο είχα dev πριν.. Stable χωρίς επιστροφή ταπεινή μου γνώμη. Ειδοποιήσεις, messenger, ρολάρισμα, τα πάντα όλα κυλάνε ρολόι και όπως λέει και το όνομα stable (σταθερότητα) σε όλο το μεγαλείο, το παραμικρό bug όμως όλα δουλεύουν ΑΨΟΓΑ. Προσπαθώ να βρω bug και δε βρίσκω όμως με τίποτα.

 

Ποια stable έβαλες; Την ελληνική; Το έχεις και ροοτ; Γιατί το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να δοκιμάσω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...