Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο thread του note 3 λένε ότι ούτε το 2 ούτε το 3 υποστηρίζουν την 800 μπάντα. Έτσι είναι? Διότι είχα την εντύπωση ότι ή fdd έκδοση τα παίζει όλα. Όχι πως με ενδιαφέρει και πολύ, απλώς μπερδεύτηκα λίγο :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση εάν δεν κάνεις sign in ως designer.

 

http://designer.xiaomi.com/

 

Μπες με τον λογαριασμό σου όπως στο mi account. Κάνεις αίτηση και λογικά θα σε δεχτούν. Μετά θα μπορείς να βάζεις ότι θέμα θες.

 

Ευχαριστω....!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια please!

Επειδη το νημα ειναι τεραστιο ,θελει η κορη μου τηλ. απαραιτητος και απ'οτι καταλαβα ειναι περισσοτερες απο μια οι εκδοσεις του Xiaomi Redmi Note 2 πια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο VFM εκδοση της και αν ξερεται απο που πιο φθηνα κ.τ.λ?

Thank's προκαταβολικα σε οσους απαντησουν!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγω για αγορα. Βλέπω οτι το 16gb το εχει το vickmall 128 ευρώ. Εκτός απο την χωρητικότητα, εχει κάποια άλλη διάφορα με το Prime; Επίσης γράφει οτι δεν παίζει 4g αλλά το κάνουν root αυτοί και μετα παιζει κανονικά. Ισχύει;

Για την ρόμ πρέπει να τους ζητήσω να το ρόυταρουν; Εαν δεν θελω να ασχολούμαι και πολύ με τα τεχνικά θέματα, τι θα πρέπει να ζητήσω. Αυτο που σκέφτομαι να τους Ητησω να μην το πειράξουν και να βάλω την ελληνικη ρόμ απο τους δικούς μας developers. Σε αυτήν θα πρέπει να κάνω συνέχεια updates;

Επίσης θελω απαραίτητα καλή μπαταρία. Παιζει ρόλο τι ρόμ θα έχεις; Κάπου το διάβασα στο νήμα.

 

θα παρεις την fdd.

το prime εχει 32gb, επεξεργαστη@2.2ghz, γραφικων υπερχρονισμενη.

 

μη τους πεις τιποτα.

μολις ερθει περνας την ελληνικη και εισαι οκ

 

Εννοείς την fdd των 16gb, σωστά?

Οταν λες να μην τους πω τίποτα εννοείς απλά να το παραγγείλω και να τους πω να μην πειράξουν ρομ? μέσα στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου λέει οτι δεν παιζει 4g και το φτιάχνουν αυτοί. Εαν κατάλαβα καλά μου λες οτι με την ελληνικη ρόμ που θα εγκαταστήσω θα εχω το ίδιο αποτέλεσμα. απο τα σχόλια στις παραγγελίες βλέπω οτι όλοι ζητάνε να ρουταριστει. Για να μην μπέρδεψω κανέναν μιλάω για το note 2 των 16gb στην τιμή των 128 ευρώ στο vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβησεις το λογαριασμό google, κάνε εκκαθάριση δεδομενων του Playstore, earth, κάνε καμιά επανεκκίνηση και ξαναβαλε λογαριασμό google

 

Πώς θα σβήσω το λογαριασμό μου; και εκκαθάριση δεδομένων του Playstore;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις>Λογαριασμοι>ολα>google>προτιμήσεις λογαριασμου >Διαγραφή του λογαριασμού.

Εκκαθάριση των δεδομένων με το Titanium για παράδειγμα ή από ρυθμίσεις >εφαρμογές >Playstore, δεν εχεις κανει ποτέ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο thread του note 3 λένε ότι ούτε το 2 ούτε το 3 υποστηρίζουν την 800 μπάντα. Έτσι είναι? Διότι είχα την εντύπωση ότι ή fdd έκδοση τα παίζει όλα. Όχι πως με ενδιαφέρει και πολύ, απλώς μπερδεύτηκα λίγο :lol:

Ναι, γενικά τα Xiaomi.. 4g πιάνουμε κανονικά βέβαια, ακόμα δεν έχει εφαρμοστεί η 800αρα μπαντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε κανεις 6.1.7.;απο μπαταρια τι λεει;

Τη δοκιμάζω τώρα, μου έδινε την εντύπωση οτι κρατάει αρκετα, αλλα στο 55% που το κοίταξα είχε λιγότερο από δύο ώρες, άρα πιστεύω σαν την .31 θα εχει 4 ώρες..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

]Ρυθμισεις>Λογαριασμοι>ολα>google>προτιμήσεις λογαριασμου >Διαγραφή του λογαριασμού.

Εκκαθάριση των δεδομένων με το Titanium για παράδειγμα ή από ρυθμίσεις >εφαρμογές >Playstore, δεν εχεις κανει ποτέ;

 

Μπά, τίποτα, πάλι τα ίδια κάνει τέλος πάντων :zzz:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την fdd των 16gb, σωστά?

Οταν λες να μην τους πω τίποτα εννοείς απλά να το παραγγείλω και να τους πω να μην πειράξουν ρομ? μέσα στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου λέει οτι δεν παιζει 4g και το φτιάχνουν αυτοί. Εαν κατάλαβα καλά μου λες οτι με την ελληνικη ρόμ που θα εγκαταστήσω θα εχω το ίδιο αποτέλεσμα. απο τα σχόλια στις παραγγελίες βλέπω οτι όλοι ζητάνε να ρουταριστει. Για να μην μπέρδεψω κανέναν μιλάω για το note 2 των 16gb στην τιμή των 128 ευρώ στο vickmall.

 

Το τηλέφωνο είναι αυτό http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html το 4g παίζει κανονικά εκτός 800 αρας μπάντας και το ρουτάρισμα αν θέλεις τους το ζητάς όπως και να σου ρθει δηλαδή δεν έχεις πρόβλημα αφού θα βάλεις την ελληνική ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.1.7 έχω ένα προβληματάκι. Ενώ έχω κανονικά σήμα στο μέρος που είμαι, η ένδειξη στην 1η κάρτα SIM μένει μόνιμα down και δεν ανεβαίνει καμία γραμμή. Σαν να μην έχω καθόλου σήμα δηλαδή. Μόνο δικό μου θέμα είναι ή το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Στην 6.1.7 έχω ένα προβληματάκι. Ενώ έχω κανονικά σήμα στο μέρος που είμαι, η ένδειξη στην 1η κάρτα SIM μένει μόνιμα down και δεν ανεβαίνει καμία γραμμή. Σαν να μην έχω καθόλου σήμα δηλαδή. Μόνο δικό μου θέμα είναι ή το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος;

Ναι, είναι bug της ΡΟΜ.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα έτσι, κανένας άλλος που να κρασάρει το Google Earth;

 

Και σε εμένα πιο παλιά κρασαρε αλλά αφού το ανοιγα κάνα 2,3 φορές μετά έπαιζε κανονικά , ίσως να θέλει wipe data του google maps

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα πιο παλιά κρασαρε αλλά αφού το ανοιγα κάνα 2,3 φορές μετά έπαιζε κανονικά , ίσως να θέλει wipe data του google maps

Όχι ούτε έτσι, τι περίεργο, πίστευα ότι ήταν η ρομ αλλά το κάνει σε όλες (τις dev).

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.1.7 έχω ένα προβληματάκι. Ενώ έχω κανονικά σήμα στο μέρος που είμαι, η ένδειξη στην 1η κάρτα SIM μένει μόνιμα down και δεν ανεβαίνει καμία γραμμή. Σαν να μην έχω καθόλου σήμα δηλαδή. Μόνο δικό μου θέμα είναι ή το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος;

 

Σε μένα για αυτό το λόγο συχνά το viber συνδέεται και ξεσυνδέεται συνέχεια. ελπίζω να το φτιάξουν σύντομα

Edited by bkan82
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι επαθε το https://xiaomi-miui.gr/community/ ?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι επαθε το https://xiaomi-miui.gr/community/ ?

Και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι μάλλον θα έπεσε η σελίδα. Λες να μας εκαναν καμία επίθεση οι Ινδοι;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Διότι ο όγκος των μηνυμάτων στο thread είναι μεγάλος και υπάρχει πιθανότητα κάποιος που όντως το πήρε να μην το είδε και για αυτό το λόγο να μην απάντησε.Δευτέρον το "ξανά και ξανά" που με κατηγορείς είναι 2 φορες...

 

Γιατί ρωτάς εννοώ τι θέλεις να μάθεις!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρωτάς εννοώ τι θέλεις να μάθεις!

 

Ρωτάω διότι ενδιαφέρομαι να πάρω την TD έκδοση για τους γονείς μου και η διαφορά τιμής με το vickmall, τουλαχίστον προχθές που στο everbuying το είχε στα ~103Ε, είναι αρκετή άμα αγοράσεις 2 συσκευές. Επειδη δεν έχει τύχει να ξαναπαραγγείλω από το εν λόγω μαγαζί ρωτάω άμα πήρε κάποιος γιατί στο thread τους είδα αρκετά παράπονα για απόστολες που αργούν. Άμα έχει πάρει στείλε μου πμ να μην συνεχίσω να σπαμάρω εδώ.

 

Επίσης κάτι για την rom.Eγώ έχω stable 7.0.6 αλλα όταν είχα προσπαθήσει να κάνω root με kingroot μου έβγαλε οτι δεν γινόταν.Οπότε σκέφτομαι να περάσω κάποια dev rom για να έχω automate και adaway.Αυτο που θέλω να μάθω είναι αν μπορώ να κρατήσω το τηλεφωνο όπως είναι με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις που έχω κάνει ή πρέπει να κανώ clean install.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω διότι ενδιαφέρομαι να πάρω την TD έκδοση για τους γονείς μου και η διαφορά τιμής με το vickmall, τουλαχίστον προχθές που στο everbuying το είχε στα ~103Ε, είναι αρκετή άμα αγοράσεις 2 συσκευές. Επειδη δεν έχει τύχει να ξαναπαραγγείλω από το εν λόγω μαγαζί ρωτάω άμα πήρε κάποιος γιατί στο thread τους είδα αρκετά παράπονα για απόστολες που αργούν. Άμα έχει πάρει στείλε μου πμ να μην συνεχίσω να σπαμάρω εδώ.

 

Επίσης κάτι για την rom.Eγώ έχω stable 7.0.6 αλλα όταν είχα προσπαθήσει να κάνω root με kingroot μου έβγαλε οτι δεν γινόταν.Οπότε σκέφτομαι να περάσω κάποια dev rom για να έχω automate και adaway.Αυτο που θέλω να μάθω είναι αν μπορώ να κρατήσω το τηλεφωνο όπως είναι με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις που έχω κάνει ή πρέπει να κανώ clean install.

 

Everbuying - ναι αργουν αληθεια ειναι. Εγω εχω κανει παραγγελεια και αργησαν αυτο ειναι γνωστο. Εγω δεν βιαζομαι οποτε μου κανει αν βιαζεσαι δεν σου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι μάλλον θα έπεσε η σελίδα. Λες να μας εκαναν καμία επίθεση οι Ινδοι;;

 

Η εκαναν συντηρηση? Backups Κλπ? επανηλθε

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θέλω να μάθω είναι αν μπορώ να κρατήσω το τηλεφωνο όπως είναι με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις που έχω κάνει ή πρέπει να κανώ clean install.

 

Δεν έχεις δει ότι στο "Λογαριασμό Mi" / "Mi Cloud" σου κάνει backup τα πάντα , ακόμα και εφαρμογές ??? Τα επαναφέρει από το Cloud πάλι όταν βάλεις το Mi Account σε μια φρέσκια συσκευή

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω FDD 32g...το χτυπαω απο minideal ή απο vickmall?

με ψηνει λιγο περισσοτερο το vickmall γιατι εχει επιλογες σε χρωμα και με ενδιαφερει το κιτρινο.

το περνω οπως ειναι ή να τους ζητησω να κανουν κατι.να σας πω πως δεν εχω ιδεα απο ρομ ροοτ κ.τ.λ..

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν τους λες τίποτα ή τους λες να εγκαταστήσουν την ελληνική ρομ.

 

Όπως και να ρθει, σε 5 λεπτα αλλαζεις(αν θες) την Ρομ και είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...