Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή από twrp recovery για να κάνει επανεκκίνηση στο λειτουργικό πως γίνεται; Για να καταλάβω δηλαδή αν και μπορώ να κάνω δοκιμές!

Παταμε volume+ και Power και ξαναμπαινει recovery χωρις φαινομενικα να αλλαξει κατι :D

(και μετα πατας reboot to system)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζουμε SAR για το συγκεκριμένο?

 

http://lmgtfy.com/?q=xiaomi+redmi+note+2+sar

 

Αφού δεν θέλεις να ψάξεις 1 σελίδα πίσω

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

χτες παρελαβα και εγω το redmi note 2 με την εκδοση 6v6.7.2.0...υπαρχει καπιοια καλυτερη rom να εγκαταστησω ή καποια τρικ που πρεπει να ξερω? και εαν ναι αν μπορει καποιος να μου στειλει link για download και οδηγο για το πως να το κανω εγκατασταση...(γνωριζω οτι επαναλαμβανομαι και οτι υπαρχουν απαντησεις πανω στο θεμα μου αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να διαβασω και να βρω το θεμα μου)
Link to comment
Share on other sites

χτες παρελαβα και εγω το redmi note 2 με την εκδοση 6v6.7.2.0...υπαρχει καπιοια καλυτερη rom να εγκαταστησω ή καποια τρικ που πρεπει να ξερω? και εαν ναι αν μπορει καποιος να μου στειλει link για download και οδηγο για το πως να το κανω εγκατασταση...(γνωριζω οτι επαναλαμβανομαι και οτι υπαρχουν απαντησεις πανω στο θεμα μου αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να διαβασω και να βρω το θεμα μου)

 

Δες το πρώτο ποστ. Όλα είναι εκεί μαζεμένα και νοικοκυρεμένα! Αν θα χρειαστείς κάτι στην πορεία, εδώ είμαστε. Για αρχή να περάσεις την ελληνική ρομ για να χαρείς το κινητό σου ;)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλιαράκι πάντως γράφει ότι το SAR είναι μικρότερο από 2 αλλά δεν γράφει συγκεκριμένη. Το site που γράφει 0.602 W/Kg δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο.

αρα δεν γράφει συγκεκριμένη τιμή, ετσι δεν είναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πολυ σωστο, αυτο λεω σε οσους με ρωτανε

 

συγνώμη φίλε αλλα δεν συμφωνώ. τι παει να πεί οτι θα καθυστερησουν και οτι έχουν αναπτύξει τέτοια τεχνολογία που το SAR θα ειναι μικρό. Ισα ισα μπορει να είναι στα ύψη. Θα έπρεπε να το αναφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν γράφει συγκεκριμένη τιμή, ετσι δεν είναι?

 

Κοίτα, πάνω από 2 δεν είναι. Όσο γράφει εκείνο το site, το έχω πετύχει και αλλού σε άλλα site οπότε θέλουμε να πιστεύουμε ότι τόσο είναι

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, τι λέτε για τις τιμές SAR; Είναι δυνατόν να μην υπάρχουν επειδή δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα;!

Anyway, πέρα από το ότι αν ψάξει λίγο κανείς εύκολα μπορεί να τις βρει, έχουν γραφεί προ πολλού & σ' αυτό το θέμα: http://nambor.com/xiaomi-redmi-note-2-pros-cons-benchmarks-camera/

 

συμφωνώ τα σαιτ δεν ειναι αξιόπιστα όπως το επισημο σαιτ της Xiaomi. θα έπρεπε να αναγράφουν τις τιμές. Απαράδεκτοι. εχουμε και μικρα παιδία. οπως λεεί και καποιος φίλος που άνοιξε το κουτί γράφει μικρότερο απο 2. οκ εαν καλύπτει καποιους αυτο, παω πασο. εμένα πάντως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να ρυθμίσω την οθόνη να απενεργοποιείται αυτόματα όταν κλείνω την θήκη flip και το ανάποδο όταν την ανοίγω? Κι αν ναι που είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν την βρίσκω πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να ρυθμίσω την οθόνη να απενεργοποιείται αυτόματα όταν κλείνω την θήκη flip και το ανάποδο όταν την ανοίγω? Κι αν ναι που είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν την βρίσκω πουθενά
Πρέπει να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή όπως το Gravity Screen για να το κάνεις αυτό, δεν έχει ενσωματωμένη τέτοια λειτουργία το MIUI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Στο miui.gr είδα οτι έχουν φτιάξει την fastboot rom και έχουν αντικαταστήσει το mi recovery με το twrp.Οπότε σύμφωνα με αυτό φλασάρουμε με miflash και μετά μέσω twrp(αφού θα είναι ήδη μέσα) κάνουμε τα απαραίτητα wipes και φλασάρουμε την ελληνική(ή την stable ή την dev)?Σωστά?

 

Ακολούθα αυτον τον οδηγό όπως ακριβώς είναι

 

συμφωνώ τα σαιτ δεν ειναι αξιόπιστα όπως το επισημο σαιτ της Xiaomi. θα έπρεπε να αναγράφουν τις τιμές. Απαράδεκτοι. εχουμε και μικρα παιδία. οπως λεεί και καποιος φίλος που άνοιξε το κουτί γράφει μικρότερο απο 2. οκ εαν καλύπτει καποιους αυτο, παω πασο. εμένα πάντως όχι.

 

Το sar άρχισαν να το γράφουν οι συσκευές απο τότε που έγινε υποχρεωτικό λόγο ευρωπαϊκής ένωσης... Η Xiaomi δεν πουλάει στην Ευρώπη, γιατί λοιπόν να το γράφει...?

Link to comment
Share on other sites

Δες το πρώτο ποστ. Όλα είναι εκεί μαζεμένα και νοικοκυρεμένα! Αν θα χρειαστείς κάτι στην πορεία, εδώ είμαστε. Για αρχή να περάσεις την ελληνική ρομ για να χαρείς το κινητό σου ;)

 

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου...την GTV-5-11-1 να περασω? :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου...την GTV-5-11-1 να περασω? :)

 

Ναι αυτή ακριβώς!

 

@nickgt7 Αφού έχεις αμφιβολίες προτείνω να μην το πάρεις και να κοιτάξεις τα ελληνικά μαγαζιά και όχι από Κίνα μεριά. Απλά σε αυτά τα λεφτά θα αρκεστείς στο χαμηλό (που μπορεί να είναι και το ίδιο ή και μεγαλύτερο) SAR και στις μισές επιδόσεις του redmi note 2.

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να παραγγείλω το Redmi 2 note prime. εχω βρεί απο το vickmall. δεν μου βγάζει EU warehouse. θα έχω πρόβλημα?

1. εαν παραγγείλω ποσο περίπου θα κάνει?

2. στην παραγγελία θα βάλω mofi leather case και θα κλικάρω και το gift. πρεπει να τους γράψω και κάτι αλλο για να έρθει η συσκευή ετοιμη για λειτουργία?

3. το vickmall εχει καποιό προβλημα και δεν λειτουργεί? (καποια κηδεία)

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να παραγγείλω το Redmi 2 note prime. εχω βρεί απο το vickmall. δεν μου βγάζει EU warehouse. θα έχω πρόβλημα?

1. εαν παραγγείλω ποσο περίπου θα κάνει?

2. στην παραγγελία θα βάλω mofi leather case και θα κλικάρω και το gift. πρεπει να τους γράψω και κάτι αλλο για να έρθει η συσκευή ετοιμη για λειτουργία?

3. το vickmall εχει καποιό προβλημα και δεν λειτουργεί? (καποια κηδεία)

 

1. Σε εμένα έκανε 12 μέρες. Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν είναι EU warehouse. Αργεί λίγο παραπάνω αλλά ειναι φθηνότερο.

2. Να πεις ότι θέλεις είναι low cost gift. Βασικά δες τι γράφουν και στα σχόλια όλοι οι άλλοι, να πεις τα ίδια!

3. Σε εμένα λειτουργεί πάντως..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο κινητό που είχα είχα μια εφαρμογή που μου έδειχνε ποιός με καλεί όταν δεν τον είχα στκ ν τηλεφωνικό κατάλογο (11880)

Εδώ δεν έχω καταφέρει να δουλέψει.

Έχετε βρει εσείς κάποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο κινητό που είχα είχα μια εφαρμογή που μου έδειχνε ποιός με καλεί όταν δεν τον είχα στκ ν τηλεφωνικό κατάλογο (11880)

Εδώ δεν έχω καταφέρει να δουλέψει.

Έχετε βρει εσείς κάποια εφαρμογή?

 

Έχει η xiami στο λογισμικό ενσωματωμένο κάτι αντίστοιχο... Τώρα δεν ξέρω κατα πόσο είναι ενημερωμένο για Ελληνικούς αριθμούς...

 

Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές συστήματος-->Ρυθμίσεις κλήσεων-->Αναγνώριση αγνώστων αριθμών

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω βοηθεια

εχω το coolpad ''5'' 1 χρονο και δεν ειμαι ευχαριστημενος

Σκεφτομαι να παρω το xiaomi '5,5'

αυτο που με προβληματιζει ειναι

εχει καλη μπαταρια ??

root εγω δε ξερω να κανω,,,και δε θελω να κανω ...θα ειναι ενταξει το κινητο ????η αν δε κανω ρουτ καποιες εφαρμογρε δε θα δουλευουν καλά και ποιες??

να το αγορασω απο κινα???κ σε ποιο σαιτ???η μηπως απο ebay που ειναι ποιο ακριβά ή απο ΕΛΛΑΔΑ που ειναι ακόμα ποιο ακριβά

Υπαρχουν διαφορές εκτός από τη τιμή????

Μηπως να αγορασω κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η αλήθεια είναι πως παρότι το εντυσα καλά σήμερα...το απόγευμα μου ανέβασε θερμοκρασια με μερικά δέκατα οπότε του εβρασα ένα τσάι και του δωσα αντιβιωση:lol::lol::lol:

Σοβαρά τώρα δε παρατήρησα τίποτα σε υπερθέρμανση και χω 3 ωριτσες οθόνη με 45% μπαταρία...κατι πρωτοφανές για μένα (και χω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις Rom και τα πάντα -ακόμα και με ultrex το λουσα).

 

Εγώ έχω καταφέρει να ξεπεράσω τις 5 ώρες οθόνη,μόνο όταν κατέβασα τον επεξεργαστή στο 1,5ghz στην 5.10.18, τώρα με την 5.10.29 είμαι περίπου στις 4 ώρες. Οι εφαρμογές που τρέχουν από πίσω είναι αυτές που χρησιμοποιούν όλοι,viber,Whatsapp, εφαρμογή καιρού κτλ. Κλειστα bluetooth,gps αυτοματοι συγχρονισμοι.

Εχω αρκετές εγκατεστημένες,αλλά καμία που να τρέχει παράλληλα. Τα περισσότερα wakelock τα έχω από υπηρεσίες google και τηλεφώνου. Εχω και το greenify επιπλέον. Καθαρή εγκατάσταση έκανα μόνο όταν πρωτοπερασα την 5.9.27, μετά μόνο wipe cashe& dalvik cashe. Πάντως όλα λειτουργούν ρολόι, για να μην έχει κάτσει κάτι καλά. Θα περιμενω να περάσω αυτήν που θα βγει σήμερα ή αύριο,αλλιώς την 5.11.1 με τον ίδιο τρόπο,και μάλλον την επόμενη με καθαρή εγκατάσταση, αν και βαριέμαι πολύ να το ξαναστηνω όπως το θέλω..

 

Τον κερνελ νομίζω δεν τον έχουν αλλάξει, το έχουν σε interactive, θα μπορούσε να αλλάξει σε ondemand ή powersave. Εγώ θα προτιμούσα να το κάνω ondemand, αλλά δεν έχω δει να υπάρχει τρόπος ακόμα. Οτι βελτιώσεις έχουν γίνει στην αυτονομία είναι με την μείωση του touchboost, και ίσως σε πιο σωστό τρόπο λειτουργίας των πυρήνων.

 

Επίσης μου βγήκε η προφύλαξη οθόνης και στο swipe right to unlock δεν ανταποκρίνεται.:confused:

 

Οταν σου βγάζει την πρόταση swipe right to unlock, τότε συρεις από τέρμα αριστερά μέχρι τέρμα δεξιά της οθόνης σταθερά, στο υψος της προτασης αυτης, σαν να υπάρχει η μπάρα όταν φλασαρεις μια ρομ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω βοηθεια

εχω το coolpad ''5'' 1 χρονο και δεν ειμαι ευχαριστημενος

Σκεφτομαι να παρω το xiaomi '5,5'

αυτο που με προβληματιζει ειναι

εχει καλη μπαταρια ??

root εγω δε ξερω να κανω,,,και δε θελω να κανω ...θα ειναι ενταξει το κινητο ????η αν δε κανω ρουτ καποιες εφαρμογρε δε θα δουλευουν καλά και ποιες??

να το αγορασω απο κινα???κ σε ποιο σαιτ???η μηπως απο ebay που ειναι ποιο ακριβά ή απο ΕΛΛΑΔΑ που ειναι ακόμα ποιο ακριβά

Υπαρχουν διαφορές εκτός από τη τιμή????

Μηπως να αγορασω κατι αλλο???

 

Αυτα ολα μπορεις να τα ρωτησεις στην ενοτητα "Αγορα συσκευης" οχι εδω

Απο αυτο το νημα απλα διαβασε για να ενημερωθεις σε αυτα που ρωτας

Υπαρχει κανεις εδω που θα σου πει να μην το παρεις?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

27 παραγγελία, σήμερα παραλαβή για μένα από Βίκυ. Ελπίζω να μην σας γίνω μεγάλο τσιμπουρι από σήμερα :lol:

 

τι;;;;;;; μέσα σε 6-7 μέρες σου ήρθε;;; εμένα εδώ και 2 μέρες είναι ακόμα processing...

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο κινητό που είχα είχα μια εφαρμογή που μου έδειχνε ποιός με καλεί όταν δεν τον είχα στκ ν τηλεφωνικό κατάλογο (11880)

Εδώ δεν έχω καταφέρει να δουλέψει.

Έχετε βρει εσείς κάποια εφαρμογή?

 

Βάλε από το Play το Greek Caller ID.

Δουλεύει άψογα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταφέρει να ξεπεράσω τις 5 ώρες οθόνη,μόνο όταν κατέβασα τον επεξεργαστή στο 1,5ghz στην 5.10.18, τώρα με την 5.10.29 είμαι περίπου στις 4 ώρες. Οι εφαρμογές που τρέχουν από πίσω είναι αυτές που χρησιμοποιούν όλοι,viber,Whatsapp, εφαρμογή καιρού κτλ. Κλειστα bluetooth,gps αυτοματοι συγχρονισμοι.

Εχω αρκετές εγκατεστημένες,αλλά καμία που να τρέχει παράλληλα. Τα περισσότερα wakelock τα έχω από υπηρεσίες google και τηλεφώνου. Εχω και το greenify επιπλέον. Καθαρή εγκατάσταση έκανα μόνο όταν πρωτοπερασα την 5.9.27, μετά μόνο wipe cashe& dalvik cashe. Πάντως όλα λειτουργούν ρολόι, για να μην έχει κάτσει κάτι καλά. Θα περιμενω να περάσω αυτήν που θα βγει σήμερα ή αύριο,αλλιώς την 5.11.1 με τον ίδιο τρόπο,και μάλλον την επόμενη με καθαρή εγκατάσταση, αν και βαριέμαι πολύ να το ξαναστηνω όπως το θέλω..

 

Συγνώμη αλλά επειδή το χω ξανακούσει εννοείται ότι με wifi ανοιχτό το κινητό δε διαρκεί πάνω από 5 ώρες?

δε κρατάει μια ολόκληρη μέρα νυχτα με νύχτα τουλάχιστο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταφέρει να ξεπεράσω τις 5 ώρες οθόνη,μόνο όταν κατέβασα τον επεξεργαστή στο 1,5ghz στην 5.10.18, τώρα με την 5.10.29 είμαι περίπου στις 4 ώρες. Οι εφαρμογές που τρέχουν από πίσω είναι αυτές που χρησιμοποιούν όλοι,viber,Whatsapp, εφαρμογή καιρού κτλ. Κλειστα bluetooth,gps αυτοματοι συγχρονισμοι.

Εχω αρκετές εγκατεστημένες,αλλά καμία που να τρέχει παράλληλα. Τα περισσότερα wakelock τα έχω από υπηρεσίες google και τηλεφώνου. Εχω και το greenify επιπλέον. Καθαρή εγκατάσταση έκανα μόνο όταν πρωτοπερασα την 5.9.27, μετά μόνο wipe cashe& dalvik cashe. Πάντως όλα λειτουργούν ρολόι, για να μην έχει κάτσει κάτι καλά. Θα περιμενω να περάσω αυτήν που θα βγει σήμερα ή αύριο,αλλιώς την 5.11.1 με τον ίδιο τρόπο,και μάλλον την επόμενη με καθαρή εγκατάσταση, αν και βαριέμαι πολύ να το ξαναστηνω όπως το θέλω..

 

Συγνώμη αλλά επειδή το χω ξανακούσει εννοείται ότι με wifi ανοιχτό το κινητό δε διαρκεί πάνω από 5 ώρες?

δε κρατάει μια ολόκληρη μέρα νυχτα με νύχτα τουλάχιστο?

 

5 ώρες οθόνη όχι 5 ώρες συνολική διάρκεια μπαταρίας!ή αλλιώς sot ,screen on time

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,σήμερα παρέλαβα το κινητό το εβαλα να φορτίζει και μετά από 5 ώρες ανέβηκε από 22% στο 60.η πρώτη φορα είναι η δεν είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχει βρει κανένας αν δουλεύει η εφαρμογή τηλεχειρισμού σε ψηφιακό δέκτη; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...