Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις λογω της γωνιας που κανει το συγκεκριμενο στικακι.

Δοκιμασα μιας που το ρωτησες και ενα otg adapter και αυτος δουλευει μια χαρα με απλα στικακια...

Λογικα δεν θα εχεις θεμα με οτι παρεις

 

Εγω βασικα ψηνομαι για κατι αναλογο

http://gloimg.gearbest.com/gb/2015/201509/goods-img/1443048897503-P-3153415.jpg

http://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_241630.html[/QUOT

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοεις λογω της γωνιας που κανει το συγκεκριμενο στικακι.

Δοκιμασα μιας που το ρωτησες και ενα otg adapter και αυτος δουλευει μια χαρα με απλα στικακια...

Λογικα δεν θα εχεις θεμα με οτι παρεις

 

Εγω βασικα ψηνομαι για κατι αναλογο

http://gloimg.gearbest.com/gb/2015/201509/goods-img/1443048897503-P-3153415.jpg

http://www.gearbest.com/usb-flash-drives/pp_241630.html[/QUOT

 

ωραιος μου δωσες ιδεα να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το backup μαλλον.. Αλλα πλεον υπαρχουν κιαλλοι τροποι

 

Clean install μπορεί να γίνει μέσω του stock recovery πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Δε μπαινει stable με wipe data που εχει; :confused:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω τη 5.10.8 θα μου πει καποιος γιατι να βαλω την 5.10.16

τι διαφορες υπαρχουν

Και εγώ την 5.10.8 είχα , και έβαλα την 5.10.16 (διορθωμένη 5.10.15 ) παρ' όλο που στο changelog δεν φαίνονται τίποτα

ιδιαίτερες διορθώσεις /βελτιώσεις . Μπορείς αν θέλεις να την βάλεις με τον Updater χωρίς κανένα πρόβλημα . Εγώ δεν βρήκα διαφορές ,

αλλά το βρίσκω και άσκοπο να γυρίσω στην 5.10.8

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου prime. :)

Vickmall ; Μάλλον σε μαύρο η άσπρο το εχεις; Ρωτώ γιατί εγώ Παρασκευή που έκανα την αγορά το πήρα σε γαλάζιο που πριν δεν υπήρχε σε prime. Σε ποσες μέρες σου ήρθε ;Πες μας κι εμας εντυπώσεις, που ακομα το περιμένουμε!

Καλορίζικο...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 4 μέρες. Είμαι υπερευχαριστημένη!Το μόνο που με ζορίζει είναι το μέγεθος γιατί είναι λίγο μεγάλο για το δικό μου χέρι.

Έχω 5.10.8. Όλα πάνε σφαίρα. Και κάτι που παρατήρησα (και άργησα στη δουλειά σήμερα), το ξυπνητήρι δεν χτύπησε επειδή το είχα στο αθόρυβο. Γίνεται αυτό να αλλάξει κάπως? Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Εχει εντοπισει κανεις πως μπορω να αλλαξω τον ηχο κλησης για συγκεκριμενες επαφες?

Ψαχνω αλλα δεν βρισκω ακρη

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 4 μέρες. Είμαι υπερευχαριστημένη!Το μόνο που με ζορίζει είναι το μέγεθος γιατί είναι λίγο μεγάλο για το δικό μου χέρι.

Έχω 5.10.8. Όλα πάνε σφαίρα. Και κάτι που παρατήρησα (και άργησα στη δουλειά σήμερα), το ξυπνητήρι δεν χτύπησε επειδή το είχα στο αθόρυβο. Γίνεται αυτό να αλλάξει κάπως? Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

 

Αυτο ειναι προβλημα του android 5+, αν επαιρνε xposed θα μπορουσε να διορθωθει και αυτο. Ελπιζω να βγαινουν σιγα σιγα κι αλλες aosp πιο ολοκληρωμένες, για να εκμεταλλευτουμε πληρως τις δυνατοτητες

του κινητού και του mediatek (πχ. clearvision).

 

 

 

 

Εχει εντοπισει κανεις πως μπορω να αλλαξω τον ηχο κλησης για συγκεκριμενες επαφες?

Ψαχνω αλλα δεν βρισκω ακρη

 

Πας στις επαφές,πατάς πάνω σε αυτήν που θες, σέρνεις λίγο προς τα πάνω να εμφανιστούν και οι παρακάτω επιλογές,και πατάς προεπιλεγμένος ήχος κλήσης .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν δουλεύει το xposed μεγάλο αγκαθι για μένα...Είχα καλομαθει με την resurrection remix(cm12.1) στο z ultra που είχα. το clearmotion τι ακριβώς είναι?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πας στις επαφές,πατάς πάνω σε αυτήν που θες, σέρνεις λίγο προς τα πάνω να εμφανιστούν και οι παρακάτω επιλογές,και πατάς προεπιλεγμένος ήχος κλήσης .

 

Επιτελους λυθηκε και αυτο.

Σε ευχαριστω αδερφε

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν δουλεύει το xposed μεγάλο αγκαθι για μένα...Είχα καλομαθει με την resurrection remix(cm12.1) στο z ultra που είχα. το clearmotion τι ακριβώς είναι?

 

Το συγκρίνει στο video, για μένα έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκρίνει στο video, για μένα έχει διαφορά.

 

Πώς είναι δυνατόν να μην τα ενεργοποίησε αυτά η xiaomi δεν καταλαβαίνω....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Vickmall ; Μάλλον σε μαύρο η άσπρο το εχεις; Ρωτώ γιατί εγώ Παρασκευή που έκανα την αγορά το πήρα σε γαλάζιο που πριν δεν υπήρχε σε prime. Σε ποσες μέρες σου ήρθε ;Πες μας κι εμας εντυπώσεις, που ακομα το περιμένουμε!

Καλορίζικο...

 

vickmall μαυρο, εντυπωσεις ειναι πολυ νωρις. ακομη το σεταρω. πρωτη παρατηρηση ειναι πολυ γλιστερο. κανα δυο φορες πηγε να μου φυγει απο το χερι :)

Link to comment
Share on other sites

Δίχως να το ψάξω πολύ, έβαλα σήμερα παραγγελία στην Βίκυ και εγώ. Το αν έκανα σωστά ή λάθος θα δείξει. Το inew v3 μπαίνει στο χρονοντουλαπο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια πλέον κατοχος εδω και δυο εβδομάδες ... Ειμαι υπερ ευχαριστημενος... Απλα παρήγγειλα μια καρτα μνημης 64gb θα την αναγνωριζει;;; κι αν εχει βάλει καποιος ας τσεκαρει η ας ποσταρει φωτο να δουμε αν του δουλευει σαν 64αρα κι οχι σαν 32αρα...Ευχαριστώ... Αν ειναι να ακυρώσω την παραγγελία ειναι κριμα
Link to comment
Share on other sites

Δίχως να το ψάξω πολύ, έβαλα σήμερα παραγγελία στην Βίκυ και εγώ. Το αν έκανα σωστά ή λάθος θα δείξει. Το inew v3 μπαίνει στο χρονοντουλαπο

 

Έχει ένα μήνα που έκανα ακριβώς το ίδιο! Μέρα με νύχτα στα πάντα, με επιφύλαξη την πίσω κάμερα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη χαλασε το Xiaomi Mi4 που εχω... λεω να παω για redmi note 2

 

Οπου βλεπω 32GB ROM Σημαινει οτι ειναι το Prime με τον επεξεργαστη που τρεχει στα 2.2Ghz ?

 

Γιατι δε νομιζετε οτι το εχουν λιγο φτηνο?

http://www.everbuying.net/product1078806.html [Ειναι το Prime αυτό? ]

Link to comment
Share on other sites

vickmall μαυρο, εντυπωσεις ειναι πολυ νωρις. ακομη το σεταρω. πρωτη παρατηρηση ειναι πολυ γλιστερο. κανα δυο φορες πηγε να μου φυγει απο το χερι :)

 

Θήκη δεν του έβαλες; Μαζί με την θήκη ή χωρίς σου γλιστράει; Δοκίμασες κάποια ;

Διάβασα και είδα ότι αυτή της nillkin η σκληρή θήκη είναι καλή. Τέτοια πήρα αλλά αναμένω προς το παρόν.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω......του περασα την τελευταια ελληνικη ρομ και εκανα πληρη φορτιση και περασμα εφαρμογων....μεχρι στιγμης σφαιρα!!!καποιο ενοχλητικο bug δεν εχω ανακαλυψει αν και ειναι πολυ νωρις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον επειδη χαλασε το Xiaomi Mi4 που εχω... λεω να παω για redmi note 2

 

Οπου βλεπω 32GB ROM Σημαινει οτι ειναι το Prime με τον επεξεργαστη που τρεχει στα 2.2Ghz ?

 

Γιατι δε νομιζετε οτι το εχουν λιγο φτηνο?

http://www.everbuying.net/product1078806.html [Ειναι το Prime αυτό? ]

 

το prime ειναι.

δωσε κατι παραπανω και παρτο απο vickmall.......να το εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια πλέον κατοχος εδω και δυο εβδομάδες ... Ειμαι υπερ ευχαριστημενος... Απλα παρήγγειλα μια καρτα μνημης 64gb θα την αναγνωριζει;;; κι αν εχει βάλει καποιος ας τσεκαρει η ας ποσταρει φωτο να δουμε αν του δουλευει σαν 64αρα κι οχι σαν 32αρα...Ευχαριστώ... Αν ειναι να ακυρώσω την παραγγελία ειναι κριμα

64gb κάρτα και εγώ μην αγχωνεσαι

Απλά θέλει fat32 format

ΠΡΟΣΟΧΗ μην το κάνεις από το κινητό θα σου κάνει factory reset Όλο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω διάφορα για TWPR & αδυναμία περάσματος νέας έκδοσης. Είχα την ελληνική 5.10.8 κι αναβάθμισα εύκολα (με τον 1ο τρόπο - βλ. link στο αρχικό post του θέματος) στην -επίσης ελληνική- 5.9.16, χωρίς να μου βγει κάποιο περίεργο μήνυμα. Ως μη γνώστης λοιπόν, θέλω να ρωτήσω:

  • Αν συνεχίσω να βάζω ελληνικές εκδόσεις από το miui.gr, είναι πιθανό να έχω κάποιο πρόβλημα ή/& να χρειαστεί να κάνω κάτι πέραν των ενεργειών που περιγράφονται στον 1ο τρόπο;

 

Στη δική μας συσκευή Note 2 , θα κάνεις τις αναβαθμίσεις ( developer σε developer ) από την

αναβάθμιση (update) , απλά και ωραία .

 

Εννοείς με τον 1ο τρόπο μέσω της ROM (link από το 1ο post);

Ουσιαστικά drag/drop στην εσ. μνήμη του αρχείου για update της ROM που κατεβάζουμε & μετά εντολή update επιλέγοντας το;

Sorry, αλλά λίγο αν ξεφύγουν οι απαντήσεις σας από τις οδηγίες που ξέρω/διάβασα, μετά χάνω τη μπάλα. :O

 

Αν είναι έτσι, τότε γιατί παιδευόμαστε με το TWRP;!

 

Για το backup μαλλον.. Αλλα πλεον υπαρχουν κιαλλοι τροποι

 

Το back-up το κάνω μέσω του κινητού, από το menu "Ασφάλεια" του κινητού αν θυμάμαι καλά.

Αποθηκεύω το αρχείο που δημιουργείται στην εσ. μνήμη ή στην microSD & μετά το ρίχνω στο laptop.

Σωστά κάνω ή είναι προτιμότερο να κάνω κάτι άλλο; :wacko:

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...