Jump to content

iNew V7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιείς το gps χωρίς να εχεις ανοιχτά τα δεδομένα ή το wifi. Μετά πας σε ενα ανοιχτό χώρο όπως μια ταράτσα ή μια πλατεία ώστε να μην έχει κτίρια γύρω σου και ανοιγεις το google maps και περιμένεις να δεις αν θα σε βγάλει στην σωστή διεύθυνση που είσαι. Να σημείωσω πως πρέπει να κατεβάσεις το χάρτη πρώτα της περιοχής σου πριν τα κανεις όλα αυτά που σου είπα.Ανοίγεις το google maps και πατάς πανω αριστερά στις επιλογές και κάπου εκεί έχει την αποθήκευση χαρτών.Για να κάνεις αποθήκευση χάρτη πρέπει να είσαι online καλύτερα με wifi.Δε μπορείς να κατεβάσεις το χάρτη όλης της Ελλάδας παρα μόνο περιοχές. Αστο μπέρδεμα...καλυτερα βρες κάποιο άλλο πρόγραμμα αν είναι να χρησιμοποιήσεις gps.Υπάρχει ανάλογο thread στο forum αν ψαξεις.Πάντως τα κινέζικα είχαν θέμα με την ακρίβεια του σήματος μιας και σε βρίσκει μεν αλλά σε δείχνει δυο δρόμους παρακάτω. Ελπίζω να το διόρθωσαν στα νέα μοντέλα όπως το inew v7. Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Επειδή δεν πολυασχολουμε με το gps πως να το τσεκαρω με το google maps?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά!! εντυπώσεις για το κινητό από όσους το έχουν σε θέμα μπαταρίας, χώρου εφαρμογών, gps και φωτογραφιών???? και από ποιό μαγαζί το αγοράσατε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι κ εγώ να το παραγγείλω. Μπορεί κανένα καλό παιδί να μου πει αν είναι ευχαριστημένο με το κινητό κ αν παρουσιαζει κανένα σφάλμα ή κόλλημα ή τελοσπάντων αν χρησιμοποιώντας το είχε κανένας παράπονο από τη συνολική εικόνα κ λειτουργίες του κινητου?

Ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι νωρίς ακόμα για εμπεριστατωμένη εικόνα μιας και δεν θα βρεις πολλούς κατόχους. Αν κρίνω όμως από το όνομα που άφησε η εταιρία σχετικά με την ποιότητα του ν3... θα ανησυχούσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιλάω και από ίδια πείρα αλλά... ρίξε μια ματιά στο σχετικό θέμα για να δεις τις συζητήσεις για την ποιότητα πλαστικών, συναρμογής, gps κτλ της συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά!! εντυπώσεις για το κινητό από όσους το έχουν σε θέμα μπαταρίας, χώρου εφαρμογών, gps και φωτογραφιών???? και από ποιό μαγαζί το αγοράσατε??

 

Είμαι κάτοχος του κινητού μια βδομάδα. Μέχρι τώρα δεν μπορω να σχηματησω γνώμη γιατί είναι πολύ νωρίς γιατι μεχρι τώρα λειτουργει άψογα. Μονο ένα πρόβλημα μου έβγαλε ξαφνικα δεν είχε ηχο σε ενα παιχνίδι και μετα απο καποιες ώρες δεν είχε καθολου ουτε οτάν με παιρναν τηλέφωνο λες και το είχα βάλει στο αθορηβο το πρόβλημα βέβαια διορθωθηκε αμέσως με ενα ρησταρτ και μεχριτωρα δεν το έχει ξανακάνει. Επίσης να πω για την ρομ που ειναι 16gb και την έχει όλη σαν κυρία μνήμη και όχι σπασμενη. Απο θέμα φωτογραφιών είμαι Πόλυ ευχαριστημένος μιας και δεν έχω και τρέλες απαιτήσεις , από μπαταρια κλασσικά όσο το χρησιμοποιεις την ρουφάει γρήγορα αλλά σε αναμονη όχι. Η οθόνη είναι άψογη και ζωντανη. Αυτά προς το παρον η πορεια θα δειξει. Τέλος να πω ότι το αγορασα απο to2c.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του κινητού μια βδομάδα. Μέχρι τώρα δεν μπορω να σχηματησω γνώμη γιατί είναι πολύ νωρίς γιατι μεχρι τώρα λειτουργει άψογα. Μονο ένα πρόβλημα μου έβγαλε ξαφνικα δεν είχε ηχο σε ενα παιχνίδι και μετα απο καποιες ώρες δεν είχε καθολου ουτε οτάν με παιρναν τηλέφωνο λες και το είχα βάλει στο αθορηβο το πρόβλημα βέβαια διορθωθηκε αμέσως με ενα ρησταρτ και μεχριτωρα δεν το έχει ξανακάνει. Επίσης να πω για την ρομ που ειναι 16gb και την έχει όλη σαν κυρία μνήμη και όχι σπασμενη. Απο θέμα φωτογραφιών είμαι Πόλυ ευχαριστημένος μιας και δεν έχω και τρέλες απαιτήσεις , από μπαταρια κλασσικά όσο το χρησιμοποιεις την ρουφάει γρήγορα αλλά σε αναμονη όχι. Η οθόνη είναι άψογη και ζωντανη. Αυτά προς το παρον η πορεια θα δειξει. Τέλος να πω ότι το αγορασα απο to2c.

 

Ευχαριστω φιλε για τις απαντησεις!! Το gps το δοκιμασες καθολου?? Και η μπαταρια με καλο πειραγμα κινητου κραταει μια μερα??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. κανεις ακομη δεν παρελαβε?? γιατι δεν γραφει κανεις εντυπωσεις??? αξιζει τον κοπο η οχι .πρεπει να παραγγειλω δυο και περιμενω καθε μερα να διαβασω εντυπωσεις.παρακαλω ας γραψει καποιος που το εχει καποια πραγματα.ευχαριστω και καλη χρονια
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το περιμένω...αλλά δεν αγχωνομαι. Τα inew είναι πολύ καλά κινητά!!!
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου το στειλανε οι φιλοι μας οι κινεζοι

στην αναμονη μεχρι να το παρω στα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα

διαβασα καπου οτι δεν εχει led ειδοποίησης ισχυει?

 

Ε και? Είναι λόγος για να μην αγοράσεις το κινητό? Σε λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου και θα σας λύσω ότι απορίες θέλετε. Πάντως led ειδοποίησης σίγουρα θα έχει χρώματος κόκκινο.Απλά δε ξέρω αν είναι πολύχρωμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το v7 εδώ και 10 μερες. Προτού πω τις εντυπώσεις απο το τηλεφωνο να σας ενημερωσω οτι είχα το δικαρτο xperia e. Κατ αρχήν απο design και ποιότητα υλικού είναι πολύ καλό. Οθόνη καλα χρώματα και φωτεινή. Wifi και internet δουλεύουν σωστα. Απόδοση επεξεργαστή πολύ καλή. Έχω βάλει αρκετές βαριες εφαρμογές οπως asphalt 8, FIFA 15, injustice κ.α ,φορτώνει γρήγορα και δεν κολαει. Τώρα, πάμε και στα μειον. Πρώτον και βασικό αδύναμο σήμα κινητης τηλεφωνίας και δεύτερον η κάμερα δεν είναι όπως την περιμενα, μου βγαίνουν λίγο κίτρινες οι φωτό αλλά το βίντεο αρκετά καλό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το v7 εδώ και 10 μερες. Προτού πω τις εντυπώσεις απο το τηλεφωνο να σας ενημερωσω οτι είχα το δικαρτο xperia e. Κατ αρχήν απο design και ποιότητα υλικού είναι πολύ καλό. Οθόνη καλα χρώματα και φωτεινή. Wifi και internet δουλεύουν σωστα. Απόδοση επεξεργαστή πολύ καλή. Έχω βάλει αρκετές βαριες εφαρμογές οπως asphalt 8, FIFA 15, injustice κ.α ,φορτώνει γρήγορα και δεν κολαει. Τώρα, πάμε και στα μειον. Πρώτον και βασικό αδύναμο σήμα κινητης τηλεφωνίας και δεύτερον η κάμερα δεν είναι όπως την περιμενα, μου βγαίνουν λίγο κίτρινες οι φωτό αλλά το βίντεο αρκετά καλό.

 

δηλαδη λες οτι εχει χειροτερο σημα απο το xperia e? το gps πως τα παει?

πες και η μπαταρια ποσο κραταει?

Edited by dimitris_chr
Link to comment
Share on other sites

Το GPS λοκαρει γρήγορα και με ακρίβεια αν και το έχω δοκιμάσει μονο για λίγο.

Η μπαταρία είναι μέτρια με πολλή χρηση δεν κρατάει πολύ με μέτρια χρήση με βγάζει μια μέρα, αλλά με μια μπαταρία power bank λύνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κίτρινο χρώμα στις φωτό;; Την κολλητική ταινία στο φακό της κάμερας την έβγαλες; Έτσι την είχα πατήσει εγώ με ενα άλλο κινέζικο. Led notification έχει; Είναι πολύχρωμο; Τα τρία κουμπιά επιλογών στην βάση της οθόνης,είναι φωτιζώμενα; (Ερωτήσεις προηγούμενων χρηστών). Και δική μου ερώτηση....το gps το λειτουργησες καθόλου. Σε δείχνει εκεί που είσαι η πάλι σε δείχνει 3 στενά πιο κάτω;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παρήγγειλα προχθες απο ebay.Βρήκα με 30000mah και φόρτιση και απο ήλιο με 10ευρω μόνο!!!! Εξωφρενικά χαμηλή τιμή αλλά ας φτασει πρωτα να δουμε πως δουλεύει. Απο κριτικές πάντως είχε πολύ καλά σχόλια. Αξίζει παντως αγορά του αν δεν είσαι συχνα στο σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Κίτρινο χρώμα στις φωτό;; Την κολλητική ταινία στο φακό της κάμερας την έβγαλες; Έτσι την είχα πατήσει εγώ με ενα άλλο κινέζικο. Led notification έχει; Είναι πολύχρωμο; Τα τρία κουμπιά επιλογών στην βάση της οθόνης,είναι φωτιζώμενα; (Ερωτήσεις προηγούμενων χρηστών). Και δική μου ερώτηση....το gps το λειτουργησες καθόλου. Σε δείχνει εκεί που είσαι η πάλι σε δείχνει 3 στενά πιο κάτω;

 

Το κίτρινο δεν είναι πολύ έντονο και νομιζω οτι έχει να κανει με την επιλογή σκηνης. Led notification δεν έχει. Τα κουμπιά επιλογων είναι φωτιζομενα και το GPS δείχνει με ακρίβεια

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο αν θα προτινες για αγορα με την μεχρι τωρα εμπειρια σου?

με χαλαει που δεν εχει led αλλα εχει τοσα αλλα καλα μαλον θα ειναι το επομενο κινητο μου αυτο

Edited by dimitris_chr
Link to comment
Share on other sites

μπαταρία power bank που την βρισκουμαι?

 

θα το προτινες για αγορα, μεχρι τωρα εισαι ευχαριστημενος?

 

Με προβληματίζει μόνο το σήμα κινητής αλλιώς θα το πρότεινα με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παρήγγειλα προχθες απο ebay.Βρήκα με 30000mah και φόρτιση και απο ήλιο με 10ευρω μόνο!!!! Εξωφρενικά χαμηλή τιμή αλλά ας φτασει πρωτα να δουμε πως δουλεύει. Απο κριτικές πάντως είχε πολύ καλά σχόλια. Αξίζει παντως αγορά του αν δεν είσαι συχνα στο σπίτι.

 

Με προβληματίζει μόνο το σήμα κινητής αλλιώς θα το πρότεινα με κλειστά μάτια.

 

 

δηλαδη ποσο κακο σημα κινητης εχει? αρχιζω να φοβαμαι....

Edited by dimitris_chr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...