Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εβαλα μολις, ναι κανει νουμερα, αλλα οση ωρα το εστεινα και μυνημα εστειλα και τα παντα, ολα καλα.... παιχνιδια δεν προκειτε να πέξει η γυναικα μου, οποτε δεν νομιζω να καταλάβει κατι.... μέρχρι να βρεθει λύση....
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως λεω και γω... ειναι μια χαρα η συσκευη και αν καποιος χρησιμοποιει μεχρι 2 δαχτυλα ταυτοχρονα, ειναι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Και το δευτερο που πηρα ειναι μια χαρα, η κοπελια το εχει καταχαρει..επαθε πολιτισμικο σοκ απο το galaxy core που ειχε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η Nokia -Microsoft που έβγαλε ενα κινητό με τέτοιο πρόβλημα.

Πρέπει να αλλάξει προμηθευτή για τις οθόνες του 535.

Το πρόβλημα δεν ειναι μόνο αισθητό όταν χρειάζονται δυο η περισσότερα δάκτυλα στην οθόνη.

Ακόμη και σε απλή χρήση το καταλαβαίνεις. Ιδιαίτερα όταν πληκτρολογεις ή ανοίγεις τις επιλογές μιας εφαρμογής.

Η οθόνη κολλάει, συγκεκριμένα σημεία δεν πατιουνται, η χρήση ειναι δύσκολη.

Πραγματικά κρίμα γιατί η συσκευή ειναι μια χαρά κατα τα αλλα, όμως η οθόνη ειναι το πιο σημαντικό σε μια συσκευή αφής.

 

Δεν νομιζω ότι κάποιο update θα λύσει το πρόβλημα hardware. Θα μάθουν οι χρήστες να ζουν με αυτό.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η Nokia -Microsoft που έβγαλε ενα κινητό με τέτοιο πρόβλημα.

Πρέπει να αλλάξει προμηθευτή για τις οθόνες του 535.

Το πρόβλημα δεν ειναι μόνο αισθητό όταν χρειάζονται δυο η περισσότερα δάκτυλα στην οθόνη.

Ακόμη και σε απλή χρήση το καταλαβαίνεις. Ιδιαίτερα όταν πληκτρολογεις ή ανοίγεις τις επιλογές μιας εφαρμογής.

Η οθόνη κολλάει, συγκεκριμένα σημεία δεν πατιουνται, η χρήση ειναι δύσκολη.

Πραγματικά κρίμα γιατί η συσκευή ειναι μια χαρά κατα τα αλλα, όμως η οθόνη ειναι το πιο σημαντικό σε μια συσκευή αφής.

 

Δεν νομιζω ότι κάποιο update θα λύσει το πρόβλημα hardware. Θα μάθουν οι χρήστες να ζουν με αυτό.

 

Σήμερα με πήρανε τηλ από το Service του Γερμανού και μου είπανε ότι θα μου το αλλάξουνε.. ελπίζω να μην είναι προβληματική η νέα συσκευή.

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρε ο αδερφός μου και δεν έχει κάποιο θέμα με την οθόνη...

Βαλαμε το multi touch test και όλα καλά....

Ίσως να είναι θέμα παρτίδας...Δεν γίνετε αυτό το πρόβλημα να υπάρχει ατα μισά και ατα αλλά μισά όχι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρε ο αδερφός μου και δεν έχει κάποιο θέμα με την οθόνη...

Βαλαμε το multi touch test και όλα καλά....

Ίσως να είναι θέμα παρτίδας...Δεν γίνετε αυτό το πρόβλημα να υπάρχει ατα μισά και ατα αλλά μισά όχι...

 

Απο που το πηρε φιλε μου; Γιατι σκεφτομαι να το παρω κι εγω..

Link to comment
Share on other sites

Hi all,

Sharing with you the official statement regarding this matter:

 

“Most of Lumia 535 and 535 Dual-SIM customers are happy with their phone, but we know that some of you have experienced touchscreen functionality problems. We improved the touch experience with the software update released earlier in December,however the problem still persists for some customers. Our technical team is definitely committed to addressing the issue and are working hard on further software updates to be released in the near future, we'll timely update you onprogress.Thank you very much for your patience.”

 

Στο nokia discussions απο εκπροσωπο της Microsoft

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας μια μετάφραση

 

Η ουσια ειναι οτι ενω με το update του Δεκεμβριου λυθηκε το προβλημα για ορισμενους, καποιοι αλλοι εχουν ακομα θεματα με το κινητο και η τεχνικη ομαδα δουλευει για νεο update.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσια ειναι οτι ενω με το update του Δεκεμβριου λυθηκε το προβλημα για ορισμενους, καποιοι αλλοι εχουν ακομα θεματα με το κινητο και η τεχνικη ομαδα δουλευει για νεο update.

 

οκ.

κατι αλλο που προσεξα το τελευταιο καιρο ειναι οταν το φορτιζω και θελω να γραψω μηνυμα. η οθονη του στο αγγιγμα τρελεται οτι ναναι παταει. αυτο γινεται και σε ολους που εχουν το κινητο;

θα περιμενουμε λοιπον την ενημερωση γιατι ενω το κινητο ειναι τελειο σε καποια μικροπραγματα σε ''χαλαει'',οχι ομως τοσο ωστε να το βαλεισ στηνακρη. το κινητο το χρησιμοποιω συνεχως με ιντερνετ για ενημερωση,face για χαβαλε, συνομιλια μεσω φωνης-γραπτα και παιχνιδια για να περασει η ωρα. ανταποκρινετε αψογα σε οτι και αν το βαλω να κανει και ας εχει εναν βασικο επεξεργαστη της snapdragon. το κινητο αυτο το ευχαριστιεμαι και δεν μετανιωσα στιγμη παρα το μικρο του ελλατωμα. ειχα android συσκευη και δεν ξαναπερνω με τιποτα android.

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρε φιλε μου; Γιατι σκεφτομαι να το παρω κι εγω..

 

Απο το ,e-shop στο καταστημα του Μενιδίου....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ουσια ειναι οτι ενω με το update του Δεκεμβριου λυθηκε το προβλημα για ορισμενους, καποιοι αλλοι εχουν ακομα θεματα με το κινητο και η τεχνικη ομαδα δουλευει για νεο update.

 

Αρα το πρόβλημα εχει να κανει με software ....

Αν και εγώ με αυτά που διάβαζα πίστευα οτι ηταν ,hardware...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα από τους πρώτους και εγώ και έχει θέμα με το multi-touch στην εφαρμογή μετα τα δύο δάχτυλα τα παίζει εντελώς και στο κάτω μέρος της οθόνης έχει κάπως μειωμένη ευαισθησία. Θέλω να ρωτήσω αρχικά είναι θέμα που μπορεί να κάνει κάτι το service? Και αν μπορεί απευθύνομαι στα Nokia care? Είναι Ελληνικό αγορασμένο από το πλαισο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα από τους πρώτους και εγώ και έχει θέμα με το multi-touch στην εφαρμογή μετα τα δύο δάχτυλα τα παίζει εντελώς και στο κάτω μέρος της οθόνης έχει κάπως μειωμένη ευαισθησία. Θέλω να ρωτήσω αρχικά είναι θέμα που μπορεί να κάνει κάτι το service? Και αν μπορεί απευθύνομαι στα Nokia care? Είναι Ελληνικό αγορασμένο από το πλαισο

 

Φυσικά και μπορείς να απευθύνεις σε ένα Nokia care

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να απευθύνεις σε ένα Nokia care

 

Γνωριζεις να θα κάνουν κάτι και ειναι θέμα για επισκευή η αντικατάσταση?η θα μου πουνε οτι εεε έτσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρε ο αδερφός μου και δεν έχει κάποιο θέμα με την οθόνη...

Βαλαμε το multi touch test και όλα καλά....

Ίσως να είναι θέμα παρτίδας...Δεν γίνετε αυτό το πρόβλημα να υπάρχει ατα μισά και ατα αλλά μισά όχι...

 

το έβαλα και εγω, αλλα δεν κατάλαβα πως δουλεύει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή και πατάς ταυτόχρονα με 3 4 η 5 δάχτυλα , πρέπει όπου ακουμπάει το δάχτυλο να σχηματίζεται ένας σταθερός κύκλος γύρω του .

Κάπου μετά τα τρία δάχτυλα οι κύκλοι αρχίζουν και παίζουν σαν να μπερδεύονται . Το σωστό είναι να μένουν σταθεροί .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα από τους πρώτους και εγώ και έχει θέμα με το multi-touch στην εφαρμογή μετα τα δύο δάχτυλα τα παίζει εντελώς και στο κάτω μέρος της οθόνης έχει κάπως μειωμένη ευαισθησία. Θέλω να ρωτήσω αρχικά είναι θέμα που μπορεί να κάνει κάτι το service? Και αν μπορεί απευθύνομαι στα Nokia care? Είναι Ελληνικό αγορασμένο από το πλαισο

 

Μειωμένη ευαισθησία έχω παρατηρήσει κι εγώ, ιδιαίτερα κάτω δεξιά που ειναι οι επιλογές μιας εφαρμογής ή μεσα στο store, στο "διάβασε περισσότερα" στην περιγραφή ΚΑΘΕ εφαρμογής...

Θυμίζει εποχές με resistive οθόνες...

Κατα τα αλλα, μια εξαιρετική συσκευή αλλα αυτο τη χαλάει αρκετά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Αγορασα το τηλ πριν 15 μερες αποκομιζοντας καλες ως τωρα εντυπωσεις.(Επι 5ετια χρηστης ανδροιντ)

Παρατηρω οτι μια ευκολια που ειχαν τα ανδροιντ τηλ και λειπει απο τα παραθυρα ειναι οταν πληκτρολογουσες εναν αριθμο τηλ με τα πρωτα νουμερα σου εβγαζε λιστα με τις επαφες η τα τηλ που περιειχαν τους αριθμους αυτους.

Υπαρχει κατι τετοιο στη συσκευη μας η οχι?

Δεν εχω κανει το τεστ αλλα το τηλ μου δειχνει να δουλευει κανονικα παρεπιπτωντος!!!

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Αγορασα το τηλ πριν 15 μερες αποκομιζοντας καλες ως τωρα εντυπωσεις.(Επι 5ετια χρηστης ανδροιντ)

Παρατηρω οτι μια ευκολια που ειχαν τα ανδροιντ τηλ και λειπει απο τα παραθυρα ειναι οταν πληκτρολογουσες εναν αριθμο τηλ με τα πρωτα νουμερα σου εβγαζε λιστα με τις επαφες η τα τηλ που περιειχαν τους αριθμους αυτους.

Υπαρχει κατι τετοιο στη συσκευη μας η οχι?

Δεν εχω κανει το τεστ αλλα το τηλ μου δειχνει να δουλευει κανονικα παρεπιπτωντος!!!

Ευχαριστω!!

 

Καλημερα, υπαρχει η εφαρμογη RapDialer που κανει αυτο θες!

Γενικα για εφαρμογες και αποριες δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=136

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...