Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μπορεσουμε να βγαλουμε μια ακρη ολοι οι υπολοιποι που εχουμε το θεμα. Επισης δεν ειναι κανενα εξαντλητικο τεστ η συγκεκριμενη εφαρμογη απλως σου αποδεικνυει οτι οντως κατι δεν λειτουργει καλα στην αφη. Τωρα αν δεν θες να βοηθησεις δεν υπαρχει κανενα προβλημα! Χαιρομαι που δεν αντιμετωπιζεις κανενα θεμα με το κινητο σου!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στη παρέα.Είπα να το δοκιμάσω κι εγώ και έχω την εξής απορία:Προσωπικούς ήχους κλήσης mp3 δε παίρνει;Το ρωτάω,γιατί ενώ λέει ότι παίρνει,δε βλέπω να τα βρίσκει στη λίστα με τους ήχους.Και όταν προσπαθώ να τους συγχρονίσω από το λάπτοπ,μου βγάζει κάτι λάθη(στο πρόγραμμα συγχρονισμού)με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τους περάσω.Γνωρίζει κανείς να μου πει τι να κάνω:Κατά τ' άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Έχω το δύκαρτο και το πήρα σήμερα από το MediaMarkt Πυλαίας Θεσσαλονίκης.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλοριζικο! Παιρνει μια χαρα τουλαχιστον με τη χρηση εφαρμογης που το εχω κανει εγω. Συγκεκριμενα χρησιμοποιω αυτη την εφαρμογη: http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/audiko/b068e776-5cf7-4946-8c8c-c72524c71868
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.Είπα να το δοκιμάσω κι εγώ και έχω την εξής απορία:Προσωπικούς ήχους κλήσης mp3 δε παίρνει;Το ρωτάω,γιατί ενώ λέει ότι παίρνει,δε βλέπω να τα βρίσκει στη λίστα με τους ήχους.Και όταν προσπαθώ να τους συγχρονίσω από το λάπτοπ,μου βγάζει κάτι λάθη(στο πρόγραμμα συγχρονισμού)με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τους περάσω.Γνωρίζει κανείς να μου πει τι να κάνω:Κατά τ' άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Έχω το δύκαρτο και το πήρα σήμερα από το MediaMarkt Πυλαίας Θεσσαλονίκης.

 

Για να γίνει ένα αρχείο .mp3 ήχος κλήσης μπορείς να κατεβάσεις το Ringtone Maker της Microsoft Mobile από το Windows Phone Store. Θα πατήσεις εκεί που λέει pick a song και θα διαλέξεις το τραγούδι που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλοριζικο! Παιρνει μια χαρα τουλαχιστον με τη χρηση εφαρμογης που το εχω κανει εγω. Συγκεκριμενα χρησιμοποιω αυτη την εφαρμογη: http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/audiko/b068e776-5cf7-4946-8c8c-c72524c71868

 

Για να γίνει ένα αρχείο .mp3 ήχος κλήσης μπορείς να κατεβάσεις το Ringtone Maker της Microsoft Mobile από το Windows Phone Store.

 

Α μάλιστα.Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βάλει δύο αποσπάσματα mp3 απο το λαπτοπ στο κινητό γιατί δεν με ικανοποιουσε κάποιο απο τα προεγκατεστημένα ringtones και λειτουργούν κανονικά, το έκανα συνδέοντας το τηλέφωνο με καλώδιο usb στο λαπτοπ και στη συνέχεια με copy paste στην καρτα του κινητού.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.Είπα να το δοκιμάσω κι εγώ και έχω την εξής απορία:Προσωπικούς ήχους κλήσης mp3 δε παίρνει;Το ρωτάω,γιατί ενώ λέει ότι παίρνει,δε βλέπω να τα βρίσκει στη λίστα με τους ήχους.Και όταν προσπαθώ να τους συγχρονίσω από το λάπτοπ,μου βγάζει κάτι λάθη(στο πρόγραμμα συγχρονισμού)με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τους περάσω.Γνωρίζει κανείς να μου πει τι να κάνω:Κατά τ' άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Έχω το δύκαρτο και το πήρα σήμερα από το MediaMarkt Πυλαίας Θεσσαλονίκης.

 

Καλησπέρα Πέτρο και καλορίζικο!

Θα αντιγράψεις το mp3 που θέλεις από τον υπολογιστή σου στον φάκελο "Ringtones". Θα το βρεις μετά λογικά στους διαθέσιμους ήχους κλήσης στις ρυθμίσεις. Εναλλακτικά θα κατεβάσεις την εφαρμογή Ringtone Maker και θα κάνεις την δουλεία σου μέσω αυτής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βάλει δύο αποσπάσματα mp3 απο το λαπτοπ στο κινητό γιατί δεν με ικανοποιουσε κάποιο απο τα προεγκατεστημένα ringtones και λειτουργούν κανονικά, το έκανα συνδέοντας το τηλέφωνο με καλώδιο usb στο λαπτοπ και στη συνέχεια με copy paste στην καρτα του κινητού.

 

Καλησπέρα Πέτρο και καλορίζικο!

Θα αντιγράψεις το mp3 που θέλεις από τον υπολογιστή σου στον φάκελο "Ringtones". Θα το βρεις μετά λογικά στους διαθέσιμους ήχους κλήσης στις ρυθμίσεις. Εναλλακτικά θα κατεβάσεις την εφαρμογή Ringtone Maker και θα κάνεις την δουλεία σου μέσω αυτής.

 

Καλησπέρα και στους δυο.Δοκίμασα φίλε niotheros αυτό πρώτα,αλλά δε τα βρίσκει!Οπότε κατέβασα το προγραμματάκι που μου είπατε και θα δοκιμάσω.:)

Edit:Όλα καλά!Με το Ringtone Maker 8.1 για την ακρίβεια.Σας ευχαριστώ και πάλι.

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το harware version που λετε που το βρισκεις; Στο "προσθετα+πληροφοριες" δεν το βρισκω.

 

Στο Αγγλικό menu είναι Settings > About > More Info

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο να κατεβασεις την εφαρμογη και να δεις πως σου συμπεριφερεται και εσενα στο multi touch. Σε καθημερινη χρηση δεν γινεται ευκολα αντιληπτη καθως δεν χρησιμοποιεις συχνα δυο δαχτυλα για τις λειτουργιες, ισως και να θεωρεις οτι πατησες εσυ λαθος στην οθονη.

 

Δεν μπορω να βρω αλλη εξηγηση! Παντως το θεμα ειναι αισθητο και οταν πληκτρολογεις κειμενο σε εμενα, τα εχω αναφερει και πιο πριν.

 

Λοιπόν εγώ δε πρέπει να έχω τέτοιο πρόβλημα σε δύκαρτο και με 3.0.0 από Mediamarkt αγορασμένο.Έκανα το τεστ με την εφαρμογή που λες και ανταποκρίνεται το ίδιο καλά σε όλη την οθόνη.Το έκανα 3-4 φορές.:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι καλο νεο! Θα το παω τη Δευτερα στο Nokia care να μαθω και την γνωμη τους και βλεπουμε. Ευχαριστω για τον χρονο σου!!
Link to comment
Share on other sites

Οκ, και εγω την 3.0.0.0 εχω. Απο amazon.fr αγορασμενο.

 

Εκανα το τεστ αυτο με την εφαρμογη multitouch και στο 535 και στο 520 που εχω, στο 520 εβαλα και τα 5 δαχτυλα στην οθονη και ολα κομπλε, στο 535 απο τα 3 και μετα τα παιζει..

Το δικο μου κανει γενικα διαφορα παλαβα, χθες εκανε ποστ στο facebook ενος φιλου μονο του. Ειχα ανοιξει την επαφη για να παρω τηλ και αρχισαν να πατιουντε ο,τι να'ναι.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα δοκιμές για το multitouch και όντως έχει πρόβλημα... προσωπικά όσες φορές το δοκίμασα μέχρι 2 δάχτυλα μαζί δουλεύει μια χαρά, μόλις ακουμπήσω και 3ο γίνεται χαμός λολ για 4 μαζί δεν το συζητώ... :P

 

Έπαιξα και με την cortana μια χαρά λειτουργεί για beta ότι λέω κατευθείαν το βρίσκει χωρίς καθυστέρηση σφαίρα πραγματικά βοηθάει πολύ.

Έχει και φάση όταν την ρωτάς και προσωπικά διάφορα όπως ''who is your daddy, are you smart?'' και διάφορα τέτοια χαζά η αν την ρωτάς ποιος είναι ο τάδε ηθοποιός και σου εξηγεί.

Και μια μικρή συμβουλή αν είστε φαν των Halo games βάλτε την cortana σε united states την γλώσσα γιατί εκεί είναι η κανονική της προφορά....σε αγγλια έχει άλλη προφορά και εκτός αυτού, όταν την ρωτάς κάτι πρέπει να το προφερεις πολύ καλά ενώ στο αμερικα και χύμα να πεις μια λέξη θα στην βρει κατευθείαν :D

 

Στο μεταξύ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή του xbox δεν μπορώ να μπω στο xbox live μου ενώ έχω βάλει τον ms acc μου στο κινητό κανονικά κάνει sync όλα κανονικά αλλά το xbox app

μου βγάζει error code ότι έχω πρόβλημα με τον λογαριασμό του xbox και δεν με βάζει με τίποτα όλο αυτό το error βγάζει όταν πατάω sign in, δοκίμασα να αλλάξω και regions και πάλι τίποτα ενώ από το κινητό το ίδιο από IE και από smartglass μπαίνω κανονικά στο xbox live οπότε κάτι παιζει με την εφαρμογή και άλλα άτομα έχω διαβάσει δεν μπορούν να μπουν.Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? γιατί είναι κρίμα δεν μπορώ να παίξω τα παιχνίδια του xbox δεν με αφήνει να τα κατεβάσω τρώω άκυρο, εκτός και αν τα βρω πουθενά τα κατεβάσω στο pc και τα περάσω από κει μόνο ετσι.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το 520 στο 630 και τώρα στο 535.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος. Για εμένα τουλάχιστον αυτή η γκάμα τηλεφώνων είναι ό,τι ακριβώς χρειάζομαι.

 

Μια ερώτηση/απορία:

Ενώ είχα και έπαιζα χωρίς κανένα πρόβλημα το beach bug racing στο 630, στο 535 έχω ήχο αλλά μαύρη οθόνη. Το απεγκατέστησα και το ξανακατέβασα από την αρχή, το έβαλα και στην εξωτερική και στην εσωτερική μνήμη (διαδοχικά) αλλά καμία επιτυχία. Μαύρη οθόνη και κανονικά ο ήχος. Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια και εφαρμογές γενικότερα δουλεύουν άψογα.

Κάποια σκέψη, πρόταση ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Από το 520 στο 630 και τώρα στο 535.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος. Για εμένα τουλάχιστον αυτή η γκάμα τηλεφώνων είναι ό,τι ακριβώς χρειάζομαι.

 

Μια ερώτηση/απορία:

Ενώ είχα και έπαιζα χωρίς κανένα πρόβλημα το beach bug racing στο 630, στο 535 έχω ήχο αλλά μαύρη οθόνη. Το απεγκατέστησα και το ξανακατέβασα από την αρχή, το έβαλα και στην εξωτερική και στην εσωτερική μνήμη (διαδοχικά) αλλά καμία επιτυχία. Μαύρη οθόνη και κανονικά ο ήχος. Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια και εφαρμογές γενικότερα δουλεύουν άψογα.

Κάποια σκέψη, πρόταση ίσως?

ίσως το παιχνίδι να έχει κάποια ασυμβατότητα με την denim ή η GPU μπορεί να μην το σηκώνει..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

ίσως το παιχνίδι να έχει κάποια ασυμβατότητα με την denim ή η GPU μπορεί να μην το σηκώνει..

 

κατι με την gpu θα ειναι, γιατι ουτε στο 530 εχω εικονα

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς με 2 sim ? Λειτουργούν και οι δυο ταυτόχρονα ? ( σε αναμονή )::worry:

 

Το έχω.Σε αναμονή,φυσικά λειτουργούν ταυτόχρονα.Αλλά όταν μιλάς με τη μια γραμμή,η άλλη φαίνεται κλειστή.Και αυτό μ'ενοχλεί.Αλλά δυστυχώς,απ'όσο ξέρω,σε όλα τα δύκαρτα συμβαίνει.Δε ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση πάνω σε αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lumia 535

(RM-XXXX)

Big on experience

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/4679694/respXXL/2/-/Lumia-535-specs-front-png.png http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/4679696/respXXL/2/-/Lumia-535-specs-side-png.png

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

11 Νοεμβρίου 2014

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

The Microsoft Lumia 535 is a 3.5G quad-band (dual-band available) smartphone featuring the Windows Phone 8.1 operating system, 1.2 GHz quad-core processor, 5 MP front and rear cameras, and 5 inch Corning Gorilla® Glass® 3 display. The Lumia 535 offers seamless integrated video calling experience and high-quality selfies with its 5 MP wide angle front camera. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.1 (Lumia Denim)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Denim 02054.00000.14485.37002 - OS version 8.10.14219.341 (Country variant)

 

Δείκτης SAR:

Χ.ΧΧ W/kg

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο Τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

 

Νίκο καλησπέρα.Οι οδηγίες χρήσεως δεν ανταποκρίνονται.Μήπως να το κοιτούσες;Αν γίνεται.Θα ήταν χρήσιμο :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα λογικά.

 

Το manual υπάρχει και μεσα στο κινητο στην

εφαρμογη info.

 

Δεν εχω το κινητό.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα λογικά.

 

Το manual υπάρχει και μεσα στο κινητο στην

εφαρμογη info.

 

Δεν εχω το κινητό.

 

Οκ.Στο κινητό όντως υπάρχει.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φορτίσω σβηστο το τηλέφωνο χωρίς να ανοίγει μόνο του μετά απο 20 δευτερόλεπτα αφού το κλείσω με power off?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς με 2 sim ? Λειτουργούν και οι δυο ταυτόχρονα ? ( σε αναμονή )::worry:

Το έχω.Σε αναμονή,φυσικά λειτουργούν ταυτόχρονα.Αλλά όταν μιλάς με τη μια γραμμή,η άλλη φαίνεται κλειστή.Και αυτό μ'ενοχλεί.Αλλά δυστυχώς,απ'όσο ξέρω,σε όλα τα δύκαρτα συμβαίνει.Δε ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση πάνω σε αυτό.

ειναι Dual stand by υπάρχει όμως το smart dual που αν θες το ενεργοποιείς για να μην χάνεις κλήσεις άμα μιλάς στο ένα και σε καλούν στο άλλο.

δες εδώ αν θες:

http://lumiaconversations.microsoft.com/2014/07/30/smart-dual-sim-lumia-explained/

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να φορτίσω σβηστο το τηλέφωνο χωρίς να ανοίγει μόνο του μετά απο 20 δευτερόλεπτα αφού το κλείσω με power off?

Όχι δεν υπάρχει.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

ειναι Dual stand by υπάρχει όμως το smart dual που αν θες το ενεργοποιείς για να μην χάνεις κλήσεις άμα μιλάς στο ένα και σε καλούν στο άλλο.

δες εδώ αν θες:

http://lumiaconversations.microsoft.com/2014/07/30/smart-dual-sim-lumia-explained/

 

Ευχαριστώ φίλε μου,αλλά δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω,δεδομένου ότι δε ξέρω και καλά Αγγλικά.Αν μπορείς,πες μου εσύ τι χρειάζεται να κάνω. :)

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...