Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα..Να πω κάτι χωρίς να φανώ κακός. Επειδή αντικατάσταση συσκευής ή πλακέτας - οθόνης στην Ελλάδα δεν έχω δει ακόμη, παρατήρησα σε σελίδα με πωλήσεις συσκευών μια μαζική πώληση του 535 απο χρήστες οι οποίοι το έχουν λιγότερο απο μήνα στα χέρια τους. Ίσως να έχουνε καταλάβει ότι δεν θα βρούνε λύση στο πρόβλημα του συγκεκριμένου μοντέλου και το πουλάνε σε τιμή λιγότερο των 100 ευρώ για να αγοράσουνε κάτι καλύτερο. Δεν κατηγορώ κανενάν τους και καλά κάνουνε εφόσον δεν βρίσκουν κάποια επίσημη απάντηση από Microsoft και Νokia care..Προσωπικά μετάνιωσα και γω ο ίδιος που πούλησα το 525 (11 μηνών) και πήρα το 535 παρόλο που δεν αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα στην χρήση του. Ας ελπίσουμε για κάτι καλύτερο από το συγκεκρίμένη εταιρεία και στα επόμενα μοντέλα της να έχει κάνει αρκετές δοκιμές πριν τα εισάγει στην αγορά.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα..Να πω κάτι χωρίς να φανώ κακός. Επειδή αντικατάσταση συσκευής ή πλακέτας - οθόνης στην Ελλάδα δεν έχω δει ακόμη, παρατήρησα σε σελίδα με πωλήσεις συσκευών μια μαζική πώληση του 535 απο χρήστες οι οποίοι το έχουν λιγότερο απο μήνα στα χέρια τους. Ίσως να έχουνε καταλάβει ότι δεν θα βρούνε λύση στο πρόβλημα του συγκεκριμένου μοντέλου και το πουλάνε σε τιμή λιγότερο των 100 ευρώ για να αγοράσουνε κάτι καλύτερο. Δεν κατηγορώ κανενάν τους και καλά κάνουνε εφόσον δεν βρίσκουν κάποια επίσημη απάντηση από Microsoft και Νokia care..Προσωπικά μετάνιωσα και γω ο ίδιος που πούλησα το 525 (11 μηνών) και πήρα το 535 παρόλο που δεν αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα στην χρήση του. Ας ελπίσουμε για κάτι καλύτερο από το συγκεκρίμένη εταιρεία και στα επόμενα μοντέλα της να έχει κάνει αρκετές δοκιμές πριν τα εισάγει στην αγορά.

 

Δηλαδή εμένα που δε δουλεύει καν η οθόνη μου τι θα κάνουνε ? δε θα μου αλλάξουν οθόνη ?

το κινητό μου ήταν 20 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο περιστερίου και το είδα πάλι σε λευκό.Τα ίδια συμπτώματα και εκεί.,πρόβλημα στο pinch to zoom,άνοιγε εφαρμογές στο scrolling και είμαι σίγουρος ότι άν κατέβαζα το multitouch test θα βάραγε ώπου να ναι....

 

Έρχεται η κοπέλα (καλό κομμάτι) "θα μπορούσα να σας εξυπηρετήσω?" όχι της λέω απλά το κοιτάζω να δω αν έχει κάποιο πρόβλημα στο touch."γιατί να έχει πρόβλημα,είναι πολύ καλό κινητό το έχω και εγώ" (εδώ είμαστε λέω....)...για κατέβασε από το store το multitouch test. -παύση....το κατεβάζει.Αλλού για αλλού με 2 κουμπιά μόλις...."δεν το ήξερα μου λέει" και της λέω ψάξτο στο google πολλά παράπονα για το panel και το πρόβλημα στο touch.

 

Πωωω μου λέει σε ευχαριστώ θα το ψάξω περισσότερο.Στήν διάθεση σου για οποιαδήποτε ερώτηση της λέω.:p :lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμένα που δε δουλεύει καν η οθόνη μου τι θα κάνουνε ? δε θα μου αλλάξουν οθόνη ?

το κινητό μου ήταν 20 ημερών.

 

http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/manufacturers-limited-warranty/

 

Το είχα ποσταρει τις προηγούμενες μέρες.. κάπου στην μέση αναφέρει : Κατά τη διάρκεια της περιόδου ισχύος της εγγύησης, ο Κατασκευαστής, εντός εύλογου χρονικού διαστήματος, θα αποκαθιστά το Ελάττωμα δωρεάν, είτε επισκευάζοντας είτε αντικαθιστώντας, κατά την κρίση του, το ελαττωματικό Προϊόν ή το ελαττωματικό μέρος αυτού, με την προϋπόθεση ότι έχετε ενημερώσει τον Κατασκευαστή σχετικά με το Ελάττωμα πριν από τη λήξη της περιόδου ισχύος της εγγύησης. Κατά την επισκευή ή αντικατάσταση του Προϊόντος, ο Κατασκευαστής μπορεί να χρησιμοποιήσει καινούργια ή ανακαινισμένα εξαρτήματα ή προϊόντα.

 

Αλλά εδώ στην Ελλάδα φίλε μου όπως καταλαβαίνεις, φέεεεετα.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μια απο τα ιδια κι εγω.

 

κι εχω παρει δυο!

 

Ας ελπισουμε οτι η Microsoft καποια στιγμη (πριν ληξει η εγγυηση) θα δωσει οριστικη λυση στο προβλημα με την Οθονη.

Microsoft Lumia 535

Δηλαδή Τρέχα Γύρευε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε update OTA

 

εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε update OTA

 

Ποια έκδοση firmaware?

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικό απο αυτο που είχε έρθει πριν 6-7 μέρες περίπου?

 

Ναι, στο fimware τωρα εχω .24004 και νομιζω ηταν .24003 πριν. Δεν εχω καταλαβει τι αλλαξε μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Τι είχατε πρίν γιατι σε εμένα δεν έχει κάτι... Εγώ έχω 24002

Παίζει να θέλει wifi για να μου το δείξει (έχω δεδομένα)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

η οθόνη κάτω από τον ήλιο διαβάζεται ?

ναι, αλλά όχι τόσο καλά όσο τα μοντέλα με clearblack. μέχρι σήμερα δεν έχω πρόβλημα αλλά σίγουρα με το lumia 820 ήταν καλυτερα στον ήλιο. Θα δούμε και με τον καλοκαιρινό ήλιο πως θα τα πάει.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Τι product code εχετε, εσεις που κατεβάσατε την αναβάθμιση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όντως η έκδοση του firmware πλέον είναι 24004. steliosk , εννοείς το mobile operator; 000-33 λέει και από ότι είδα είναι unlocked europe Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλε και εμενα κάτι με 000-33 . Υπομονη...

Ξερουμε αν το update ειναι μονο για το 535?Αν ισχυει αυτο, μιλάμε για ένα update παρόμοιο με εκεινο του Δεκεμβρίου για το touch.

Το δοκιμασατε στην εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Όντως η έκδοση του firmware πλέον είναι 24004. steliosk , εννοείς το mobile operator; 000-33 λέει και από ότι είδα είναι unlocked europe

εννοώ το product code που είναι αριθμοί και γράμματα κατι σαν:059W6D9

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

14234 (8.10.14234.375)

 

15053 (02060.00000.15053.2400x)

 

Εμένα στο τέλος που έχει 24002 αντί για 24004 και τα υπόλοιπα είναι ίδια είναι ενημερωμένο..Παίζει ρόλο που έχω single sim συσκευή η από ποιο ν πάροχο είναι η συσκευή?

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

14234 (8.10.14234.375)

 

15053 (02060.00000.15053.2400x)

 

Εμένα στο τέλος που έχει 24002 αντί για 24004 και τα υπόλοιπα είναι ίδια είναι ενημερωμένο..Παίζει ρόλο που έχω single sim συσκευή η από ποιο ν πάροχο είναι η συσκευή?

 

Παίζει ρόλο αν είναι branded η συσκευή. Μερικοί πάροχοι αργούν πολύ να δώσουν την ενημέρωση και μερικοί την δίνον πολύ γρήγορα. Τα unbranded όμως είναι τα πρώτα που ενημερώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο αν είναι branded η συσκευή. Μερικοί πάροχοι αργούν πολύ να δώσουν την ενημέρωση και μερικοί την δίνον πολύ γρήγορα. Τα unbranded όμως είναι τα πρώτα που ενημερώνονται.

 

:

Carrier: MV DTAG NL AT GR SK

 

Aυτόν τον πάροχο έχω εγώ και είχα περάσει την τελευτάια έκδοση μέσω rec tool πριν μια εβδομάδα..

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

:

Carrier: MV DTAG NL AT GR SK

 

Aυτόν τον πάροχο έχω εγώ και είχα περάσει την τελευτάια έκδοση μέσω rec tool πριν μια εβδομάδα..

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις> πρόσθετα+πληροφορίες> Mobile Operator και πες μου τι λέει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις> πρόσθετα+πληροφορίες> Mobile Operator και πες μου τι λέει εκεί.

 

Καλησπέρα, εχει ότι και εγω: 000-33.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...