Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχει βαλει λογαριασμο microsoft το hotmail του τοτε θα τις εχει συγχρονισει αυτοματα τις επαφες, πες του να το δει απο το hotmail απο το pc. Τo προηγουμενο κινητο δεν το εχει ακομα για να μεταφερει τις επαφες μεσω συγχρονισμου email; Δηλαδη απο το προηγουμενο να τις συγχρονισει στο hotmail και μολις βαλει το hotmail στο 535 θα κατεβουν και οι επαφες αυτοματα.

Το 000-33 οπως ειπε και ο @Alex_tz δεν ανηκε σε καποια χωρα αλλα γενικα στην Ευρωπη..το ιδιο εχω και εγω.

 

Ειχα βαλει την δευτερη επιλογη που εχει για τα emails (hotmail κτλ) .

Μπηκα στο outlook της και ειδα οτι οντως υπαρχουν οι επαφες απο το Γ και κατω. Συγχρωνιζονται απο μονες τους ? Ή οχι και το επελεξα εγω στην αρχη καθως το εβαζα απο καπου και δεν το θυμαμαι ?

Στο κουτι μεσα ειχε βιβλιαρακια για τρεις γλωσσες. Τωρα μου περασε απο το μυαλο. Αρα ισχυει αυτο που λες για το γενικα.

Σημερα ηταν μια εξουθενωτικη μερα για τα ματακια μου :p

Σας ευχαριστω για της απαντησεις σας ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη σας μερα !!! μετα απο μια εβδομαδα παρεα με το lumia 535 το μονο που εχω παρατηρισει ειναι οτι το double tap δουλευει οποτε θυματε....:wacko:

Κατα τα αλλα ολα δουλευουν ρολοι !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα !!! μετα απο μια εβδομαδα παρεα με το lumia 535 το μονο που εχω παρατηρισει ειναι οτι το double tap δουλευει οποτε θυματε....:wacko:

Κατα τα αλλα ολα δουλευουν ρολοι !!!

 

Και στο δικό μου έχω παρατηρήσει ότι το double tap δουλεύει όποτε θυμάται, επίσης όμως εάν έχει λίγη βρομιά η οθόνη ή είναι τα χέρια μου ιδρωμένα δεν ανταποκρίνεται καλά η οθόνη. Επίσης σε μερικά σημεία πιάνει όποτε θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα !!! μετα απο μια εβδομαδα παρεα με το lumia 535 το μονο που εχω παρατηρισει ειναι οτι το double tap δουλευει οποτε θυματε....:wacko:

Κατα τα αλλα ολα δουλευουν ρολοι !!!

 

Το double tap ειναι πονεμενη ιστορια, σε κανενα lumia που ειχα δεν δουλευε σωστα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω για το GPS σε άλλα μοντέλα γραφεί η σελίδα της ΝΟΚΙΑ : Τεχνολογίες τοποθεσίας: A-GLONASS, A-GPS, BeiDou και Αναλυτικές οδηγίες πεζοπορίας, Χάρτης χώρων διοργάνωσης - κέντρα αγορών και δημόσιων συγκοινωνιών ενώ στο 535 δεν αναφέρει το BeiDou καθώς και τα Αναλυτικές οδηγίες πεζοπορίας, Χάρτης χώρων διοργάνωσης - κέντρα αγορών και δημόσιων συγκοινωνιών ξέρει κανένας τις διαφορές ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει παρατηρησει κανεις οτι το πισω καπακι δεν κουμπωνει καλα? Θελω να πω ναι κλεινει κανονικα οπως πρεπει αλλα γενικα κανει τριγμους το κινητο, διαβασα καπου βαζεις ενα χαρτακι μεσα και οτι σταματανε, αλλα επειδη φοβαμαι να το βαλω μπριζα να φορτησει με χαρτακι μεσα πισω απο την μπαταρια μην παθει καμια ζημια, εχει κανεις αναλογη εμπειρια με το τηλεφωνο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω για το GPS σε άλλα μοντέλα γραφεί η σελίδα της ΝΟΚΙΑ : Τεχνολογίες τοποθεσίας: A-GLONASS, A-GPS, BeiDou και Αναλυτικές οδηγίες πεζοπορίας, Χάρτης χώρων διοργάνωσης - κέντρα αγορών και δημόσιων συγκοινωνιών ενώ στο 535 δεν αναφέρει το BeiDou καθώς και τα Αναλυτικές οδηγίες πεζοπορίας, Χάρτης χώρων διοργάνωσης - κέντρα αγορών και δημόσιων συγκοινωνιών ξέρει κανένας τις διαφορές ευχαριστώ

 

Πιθανολογω οτι ειναι λογω ελλειψης πυξιδας. Αλλα ειναι για ειδικες εφαρμογες που απαιτουν πυξιδα οπως το city lens, σαν navigation δουλευει αριστα.

Link to comment
Share on other sites

Μου δόθηκε το εν λόγο κινητό αν και η αίσθηση του touch της οθόνης είναι κάπως μιας και μοιάζει με πρόβλημα calibration είδα και κάτι που φαίνεται κουφό στην κάμερα Δεν έχει ζουμ επίσης ενώ το βύσμα των ακουστικών πατάει μένει μέρος του έξω πάντως σχετικά με τα χρήματα που δίνει κανείς για αυτό μια χαρά κατά τα αλλά δείχνει σαν εμπειρία χρήσης είναι αρκετά καλό αν κάποιος βρει τρόπο να βάλουμε και ζουμ στην κάμερα και να ακούγεται το κουδούνι με όποιο ακουστικό ας το πει ,όσο για τα windows phone νομίζω έχουν ακόμη δρόμο να γίνουν το νέο λειτουργικό
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου δόθηκε το εν λόγο κινητό αν και η αίσθηση του touch της οθόνης είναι κάπως μιας και μοιάζει με πρόβλημα calibration είδα και κάτι που φαίνεται κουφό στην κάμερα Δεν έχει ζουμ επίσης ενώ το βύσμα των ακουστικών πατάει μένει μέρος του έξω πάντως σχετικά με τα χρήματα που δίνει κανείς για αυτό μια χαρά κατά τα αλλά δείχνει σαν εμπειρία χρήσης είναι αρκετά καλό αν κάποιος βρει τρόπο να βάλουμε και ζουμ στην κάμερα και να ακούγεται το κουδούνι με όποιο ακουστικό ας το πει ,όσο για τα windows phone νομίζω έχουν ακόμη δρόμο να γίνουν το νέο λειτουργικό

 

Κι εγώ φίλε μου είδα ότι δεν έχει ζουμ άλλα κατέβασα την εφαρμογή camera 360 και όλα μια χαρά!

δοκιμασετο αν θες είναι δωρεάν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι δεν εχει zoom στην αρχικη application της καμερας, οπως ειπε ο φιλος βαλε το camera 360 και θα εισαι κομπλε!

Οσο για το χαρτακι που ελεγα για το πισω καπακι που κανει τριγμους μια χαρα διορθωθηκε, και φορτιση κανονικα κανενα προβλημα, σπαστικο να πρεπει να κανει κανεις πατεντες σε νεο κινητο αλλα τελος καλο ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε ποια ακριβώς εφαρμογή δεν έχει ζουμ;

Δοκιμάστε λίγο στην Lumia camera να ζουμάρετε όπως ζουμάρετε στις αποθηκευμένες φωτογραφίες.

Στο 925 κάνει κανονικά ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι η lumia camera στο 535 δεν εχει ζουμ. Κατεβαστε μια αλλη εφαρμογη οπως το πολυ καλο camera360 sight που υποστηριζει ζουμ.

Αλλα ρε παιδια κανετε ζουμ σε 5αρα καμερα;;

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιακό ζοον μόνο σε pureview συσκευές...στις υπόλοιπες κάντε απλά crop και resize μετά...το ίδιο αποτέλεσμα ποιοτικά θα έχετε...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ για τον πατέρα μου την Παρασκευή. Ωραίο γενικά το κινητό, πρώτη μου επαφή με τα windows mobile, μοναδική παραφωνία το touch της οθόνης το οποίο έχει περίεργη απόκριση και μερικές φορές ανταποκρίνεται λάθος. Γνωρίζει κάποιος αν στο μενού κλήσεων μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το voicemail εντελώς? Μόνο να το αντικαταστήσω με άλλο αριθμό κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, παρατηρησα και εγω προβλημα στο Multitouch, με ενα δαχτυλο ολα καλα, εβαλα λοιπον απο περιεργεια την εφαρμογη που ειχε βαλει ενας φιλος στο φορουμ Multi-Touch Test και οντως πατιουνται αλλα ντ'αλλον, οχι οτι με νοιαζει ειδικα η συγκεκρημενη δυνατοτητα, αλλα κριμα ειναι να υφησταται προβλημα σε νεα συσκευη, ειμαι τελευταια μερα DOA και το καταστημα την παρεχει για 7 μερες, η ερωτηση μου ειναι, το παω επιτοπου με την εφαρμογη εγκατεστημενη για να δουνε επιτοπου οτι συμπεριφερεται ετσι το κινητο η το παω με εργοστασιακες ρυθμησεις? Και αν το δωσουν σε τεχνικο service οπως λενε δεν περνανε οι μερες του DOA? Ξενερωσα ασχημα και θα θελα πρωτιστως τα χρηματα μου πισω γιατι και νεα συσκευη να μου δωσουν ολα τα 535 απο οσο βλεπω εχουν αυτο το τραγικο προβλημα, αλλα δεν θελω να μπαινω σε διαδικασιες αντιπαραθεσης που σε μια τελικη θα με αφηναν για αρκετο χρονο χωρις κινητο, τα φωτα σας παρακαλω πολυ! Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες; αν δεχονται επιστρεοφη, παρε τα χρηματα σου πισω.

 

η εταιρια γνωριζει το "προβλημα" και λεει οτι ειναι software το θεμα και οτι με update θα το διορθωσουν.

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες; αν δεχονται επιστρεοφη, παρε τα χρηματα σου πισω.

 

η εταιρια γνωριζει το "προβλημα" και λεει οτι ειναι software το θεμα και οτι με update θα το διορθωσουν.

 

Απο Kaizershop εδω κεντρο αθηνας, διαβαζα στο site τους οτι κανουν DOA αλλα λενε οτι πρωτα το στελνουν σε τεχνικο service και τα λοιπα. Δεν ξερω περι update και τα λοιπα οσο και να τσεκαρα για ενημερωσεις δεν εχει καμια αλλη, βρισκομαι σε Windows Phone 8.1 Update, 02055.00000.14511.22002.

 

Εγω δεν θελω προσωπικα να παρω αλλο Lumia 535 πιστευεις θα μου δωσουν τα χρηματα μου πισω?

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω το καταστημα (ειμαι θεσσαλονικη) οποτε δε μπορω να απαντησω για την επιστροφη χρηματων

 

 

επισης ποσο τραγικο ειναι το θεμα με την οθονη;

γιατι εγω οποτε λειτουργω το 535, ΔΕΝ καταλαβαινω τιποτα. ολα γινονται οπως σε καθε αλλη συσκευη με οθονη αφης. ΜΟΝΟ στο ζουμ των φωτογραφιων αντιμετωπισα καποιο θεματακι, αλλα το ελυσα αφηνωντας περισσοτερο κενο αναμεσα στα δαχτυλα ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω το καταστημα (ειμαι θεσσαλονικη) οποτε δε μπορω να απαντησω για την επιστροφη χρηματων

 

 

επισης ποσο τραγικο ειναι το θεμα με την οθονη;

γιατι εγω οποτε λειτουργω το 535, ΔΕΝ καταλαβαινω τιποτα. ολα γινονται οπως σε καθε αλλη συσκευη με οθονη αφης. ΜΟΝΟ στο ζουμ των φωτογραφιων αντιμετωπισα καποιο θεματακι, αλλα το ελυσα αφηνωντας περισσοτερο κενο αναμεσα στα δαχτυλα ;)

 

Ε κοιτα πλεον ειναι αποδεδειγμενο, βαλε την εφαρμογη Multi Touch Test απο το Store, δοκιμασε 1-2 δαχτυλα στην αρχη ολα καλα, βαλε τριτο....τεταρτο...αν σου τα βγαλει σωστα τα πατηματα, εισαι τυχερος! Για το zoom ειναι γνωστο επισης.

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω. σε παλιοτερο ποστ μου εδω περα, το ανεφερα οτι ειδα το προβλημα με την εφαρμογη ;)

κατα τα αλλα σε καθημερινη χρηση, επιμενω οτι δεν υπαρχει θεμα με το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω. σε παλιοτερο ποστ μου εδω περα, το ανεφερα οτι ειδα το προβλημα με την εφαρμογη ;)

κατα τα αλλα σε καθημερινη χρηση, επιμενω οτι δεν υπαρχει θεμα με το προβλημα

 

Σε καθημερινη δεν υπαρχει προβλημα, ναι μαζι σου, αλλα οπως και να το κανει κανεις, δινεις χρηματα για μια συσκευη που λεει οτι εχει καποια δυνατοτητα, και αυτη δεν λειτουργει, μπορει τωρα αυριο να μην χρειαζεται, αλλα στο μελλον ποτε δεν ξερεις. Τελος παντων θα το παω απο εκει και ο Θεος βοηθος!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου, για αυτο και σε ειπα να το πας πισω και να παρεις τα χρηματα σου, οχι παλι 535.

προσωπικα, δε πιστευω οτι ειναι ανασταλτικος παραγοντας το θεμα οθονη για την αγορα της συσκευης

 

το προτεινα και θα συνεχιζω να το προτεινω, εναντια σε συσκευες αλλου λειτουργικου (ιδιου ευρους τιμης-αγορα ελλαδος) που η οθονη ειναι σουπερ ντουπερ (σε χρηση) σε σχεση με το 535, αλλα ΑΧΡΗΣΤΗ καθως δε μπορεις να κανεις τιποτα (λογω χειροτερου hardware-εννοειται οχι για απλη χρηση)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου, για αυτο και σε ειπα να το πας πισω και να παρεις τα χρηματα σου, οχι παλι 535.

προσωπικα, δε πιστευω οτι ειναι ανασταλτικος παραγοντας το θεμα οθονη για την αγορα της συσκευης

 

το προτεινα και θα συνεχιζω να το προτεινω, εναντια σε συσκευες αλλου λειτουργικου (ιδιου ευρους τιμης-αγορα ελλαδος) που η οθονη ειναι σουπερ ντουπερ (σε χρηση) σε σχεση με το 535, αλλα ΑΧΡΗΣΤΗ καθως δε μπορεις να κανεις τιποτα (λογω χειροτερου hardware-εννοειται οχι για απλη χρηση)

 

Μα εννοειται οτι δεν ειναι και κανα ασχημο κινητο, μια χαρα ειναι η συσκευη, με τα ολα της, απλα νομιζω οτι ερχεται με καποια μικρο προβληματα που αξιζει να τα ξερουν οι καταναλωτες πριν προβουν στην αγορα του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα να περιμένω και χρειαζοταν αμεσα η γυναικα μου κινητο και πηγα το πείρα.... με μεγαλο αγχος ανοιξα το κινητο εκανα τις ρυθμίσεις που χρειαζοταν και μπορω να πω, οτι δουλευει τέλεια. ευτηχως.... πολυ ωραιο και πολυ καλο για τα λεφτα του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...