Jump to content

The O.C. (Fox)


menelia
 Κοινοποίηση

Πως σας φαίνεται η σειρά;  

288 members have voted

  1. 1. Πως σας φαίνεται η σειρά;

    • Τέλεια
      104
    • Καλή
      70
    • Βαρετή/Δε βλέπεται
      59
    • Δεν την έχω παρακολουθήσει ποτέ
      55


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το ψιλοευχαριστηθηκα παντως γιατι ειχε γινει πολυ κουραστικη. Ολο πηγαινε να επανελθει και ολο ξανακυλουσε.

 

Αυτο που με προβληματιζει ειναι η σχεση Σεθ-Σαμερ για την επομενη σαιζον...τελικα τι εκανε ο Σεθουλης με το πανεπιστημιο; Πειτε μου καποιος (μεχρι το 3.21 εχω δει).

 

 

Να της βαλω ενα Χ στην υπογραφη μου;;; :devil:

 

Εγώ πάντως θα σημφωνήσω με την deb... σχεδόν αναμενόμενο.

Μια ζωή με αλκοόλ, ναρκωτικά και όλα τα καλά ασχολούταν... δεν ήξερε τι ήθελε, είχε ένα σωρό ψυχολογικά προβλήματα κτλ κτλ.

 

Εγώ άρχισα να τη "μισώ" απο τη πρώτη σεζόν απο την εποχή του Oliver.... αλλα το μίσος μου κορυφώθηκε στη εποχή του Johny...

 

Εγω τώρα αναρωτιέμαι με τη Julie πως θα πάει όλη η ιστορία... μη ξεχνάμε ότι πλέον η Julie είναι συμπαθητικός χαρακτήρας (βασικά απο τα μισά της 2ης σεζόν έχει γίνει συμπαθητική) αλλα και οι Σάμερ-Σεθ... μακάρι να αντέξουν... γιατί πάει μετά το ενδιαφέρον μου για τη σειρά.

 

Επίσης έρχεται και η Kaitlin... για μόνιμη... μεγάλο μυστήριο πως θα πάει ο χαρακτήρας της... θα είναι άραγε η κλασική σκύλα του λυκείου ή θα είναι το καλό κοριτσάκι που ξεχωρίζει απο το πλήθος ? Επίσης η Taylor τι ρόλο θα παίξει?... έχει γίνει και αυτή συμπαθητική και πιστεύω ότι θα γίνει κολλητή των Summer-Seth. Επίσης στο spoilerfix λέει "The person most excited about leaving high school finds himself as a... teacher" Τι εννοεί ο ποιητής ? Ποιος είναι ?

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα σημφωνήσω με την deb... σχεδόν αναμενόμενο.

Μια ζωή με αλκοόλ, ναρκωτικά και όλα τα καλά ασχολούταν... δεν ήξερε τι ήθελε, είχε ένα σωρό ψυχολογικά προβλήματα κτλ κτλ.

 

Εγώ άρχισα να τη "μισώ" απο τη πρώτη σεζόν απο την εποχή του Oliver.... αλλα το μίσος μου κορυφώθηκε στη εποχή του Johny...

 

Εγω τώρα αναρωτιέμαι με τη Julie πως θα πάει όλη η ιστορία... μη ξεχνάμε ότι πλέον η Julie είναι συμπαθητικός χαρακτήρας (βασικά απο τα μισά της 2ης σεζόν έχει γίνει συμπαθητική) αλλα και οι Σάμερ-Σεθ... μακάρι να αντέξουν... γιατί πάει μετά το ενδιαφέρον μου για τη σειρά.

 

Επίσης έρχεται και η Kaitlin... για μόνιμη... μεγάλο μυστήριο πως θα πάει ο χαρακτήρας της... θα είναι άραγε η κλασική σκύλα του λυκείου ή θα είναι το καλό κοριτσάκι που ξεχωρίζει απο το πλήθος ? Επίσης η Taylor τι ρόλο θα παίξει?... έχει γίνει και αυτή συμπαθητική και πιστεύω ότι θα γίνει κολλητή των Summer-Seth. Επίσης στο spoilerfix λέει "The person most excited about leaving high school finds himself as a... teacher" Τι εννοεί ο ποιητής ? Ποιος είναι ?

 

Kaneis den thn mishse guyz apla me ola auta pou aneferes alla kai thn empistosunh pou deixnei se olous sou spaei ta neura..

 

H taylor den paei

Gallia(sto panepisthmio ths Sorbonne)

?

 

Oso gia auto pou leei to spoilerfix mallon apo tous

3

mallon o Seth(poios allos einai excited?)

 

Episis na doume ti tha ginei me thn

anna

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρακολούθησα το φινάλε της σαιζόν χτες και ήταν το κάτι άλλο! :X Φοβερό επεισόδιο, από τα καλύτερα στην ιστορία της σειράς και το τέλος πραγματικά σου σπαράζει την καρδιά! :cry: Όπως είπε κι ο Xaker, αν και το περιμέναμε με όσα ακούγονταν, παρ' όλ' αυτά όταν το παρακολουθείς, πιστέψτε με, στεναχωριέσαι πάρα πολύ!

 

Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει στην τέταρτη σαιζόν, αν και η

απώλεια της Μαρίσα, όσο να'ναι θ' αφήσει κάποιο κενό.

 

Ένα μεγάλο λάθος που κάνει ο Josh για την 4η σαιζόν πιστεύω πως είναι η Κέιτλην. Κατά τη γνώμη μου δε θα'πρεπε να προστεθεί στο καστ. Ας την είχε απλώς γκεστ. Θέλω να πω, ποιό το νόημα να δούμε την Κέιτλην ΞΑΝΑ στο λύκειο; Τους είδαμε στο λύκειο και τώρα θα θέλαμε να τους δούμε στο πανεπιστήμιο! Η Κέιτλην θα τραβήξει πίσω τη ροή της ιστορίας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελείωσα και εγω την 3 σεσον είδα και το τελευταίο επεισόδιο και θέλω να πω οτι ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΠΟΪΛΕΡΣ ΑΠΟ ΤΟ 325κατα 24% περιμέναμε να πεθάνει η Μαρίσα. Προς το τέλος(και αφου δεν πέθανε απο μεγάλη χρήση ναρκωτικών που είχαν πει) οταν έβλεπα οτι φεύγει και την πάει ο Ράϊαν στο αεροδρόμια κατάλαβα οτι φεύγει απο την σειρά αλλα... αυτο που έγινε ήταν μεγάλη αντροπή και ξέγραψε την Μαρίσα εντελώς απο την σειρά.:cry: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελείωσα και εγω την 3 σεσον είδα και το τελευταίο επεισόδιο και θέλω να πω οτι ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΠΟΪΛΕΡΣ ΑΠΟ ΤΟ 325κατα 24% περιμέναμε να πεθάνει η Μαρίσα. Προς το τέλος(και αφου δεν πέθανε απο μεγάλη χρήση ναρκωτικών που είχαν πει) οταν έβλεπα οτι φεύγει και την πάει ο Ράϊαν στο αεροδρόμια κατάλαβα οτι φεύγει απο την σειρά αλλα... αυτο που έγινε ήταν μεγάλη αντροπή και ξέγραψε την Μαρίσα εντελώς απο την σειρά.:cry: :blink:

 

Pote prolaves re thee?

Egw vlepw pali olh thn 3h gia na ftasw sto finale:cry:

Link to comment
Share on other sites

Molis teleiwsa thn 3h season..

 

Re guyz

einai sigouro oti pethane?mhpws ginei kamia ekplixh sth 4h season kai einai sto cast?Thelw na pw oti den epiase o Ryan ton sfigmo ths px gia na sigoureutei oti pethane oute edeixe skhnes apo to nosokomeio pou tha pige..

Apo thn allh o jimmy cooper kai kala tha thn epairne sta karavia(anti na paei sto berkley, kai oxi mono gia to kalokairi alla gia 1 olokliro xrono?)?imarton

Epishs an thimaste o Ryan edwse sthn mana tou 2 eisithria to 1 to pire auti to allo ti egine?

H etairia ti tha ginei twra pou o sandy tha paei xana sto DA's office?Tha analavei i kirsten?

Genika kati den mou kollise sto episodio..

 

P.S. : Oso gia thn fash sthn pisina sto model home htan h kalhterh tou episodiou pou htan apo ta kala episodia..

 

Link to comment
Share on other sites

 

As Ryan drives, Volchok rams his car from behind. He then pulls alongside and tries to run Ryan off the road. And he succeeds. Ryan barrels through a curve and over an embankment. The car rolls end over end down the hill, finally crashing on another road below. Coming back to his senses, Ryan crawls out of the car. Noticing gas pouring from the tank and a small fire, he grabs an unconscious Marissa and carries her free of the wreckage in a mirror from the time he found her in Tijuana. The car explodes and Ryan lays Marissa down on the pavement and rouses her. He tells her he’s going to get help, but she begs him to stay. And then she dies.

 

 

 

πηγή : http://www.fox.com/oc/recaps/325.htm

πρόσεξε αυτό που έχω βάλει σε bold στην τελευταία πρόταση

αυτό σημαίνει,ότι φάνηκε στο επεισόδιο έγινε:p

Link to comment
Share on other sites

As Ryan drives, Volchok rams his car from behind. He then pulls alongside and tries to run Ryan off the road. And he succeeds. Ryan barrels through a curve and over an embankment. The car rolls end over end down the hill, finally crashing on another road below. Coming back to his senses, Ryan crawls out of the car. Noticing gas pouring from the tank and a small fire, he grabs an unconscious Marissa and carries her free of the wreckage in a mirror from the time he found her in Tijuana. The car explodes and Ryan lays Marissa down on the pavement and rouses her. He tells her he’s going to get help, but she begs him to stay. And then she dies.

 

 

 

πηγή : http://www.fox.com/oc/recaps/325.htm

πρόσεξε αυτό που έχω βάλει σε bold στην τελευταία πρόταση

αυτό σημαίνει,ότι φάνηκε στο επεισόδιο έγινε:p

 

Kai o lazaros den pethane..:lol: :p

Alla anasththike..

 

Giati den afises thn elpida na periplanietai?

Link to comment
Share on other sites

Apo thn allh o jimmy cooper kai kala tha thn epairne sta karavia(anti na paei sto berkley, kai oxi mono gia to kalokairi alla gia 1 olokliro xrono?)?imarton

Epishs an thimaste o Ryan edwse sthn mana tou 2 eisithria to 1 to pire auti to allo ti egine?

 

 

Ναι ηθελε να ερθει στα ελληνικα νησια η μανταμ μαζι με το μπαμπα και να καθαριζει ντοματες για να ξεφυγει απο την αγχωτικη ζωη του Orange County...:p :p Βρε ΟΥΣΤ :devil:

 

 

το αλλο εισιτηριο εδειξε στο 3.21 οτι ηταν για τον φιλο της μανας του

 

 

Θέλω να πω, ποιό το νόημα να δούμε την Κέιτλην ΞΑΝΑ στο λύκειο; Τους είδαμε στο λύκειο και τώρα θα θέλαμε να τους δούμε στο πανεπιστήμιο! Η Κέιτλην θα τραβήξει πίσω τη ροή της ιστορίας!

 

Aυτη θα τους κανει ολους ανω κατω γι’αυτο ειπα και πριν οτι φοβαμαι για το υπερτατο ζευγος...

υποτιθεται οτι η Σαμερ θα παει στο Μπραουν το Σεπτεμβρη και ο Σεθουλης θα παει στο RISD στο β’ εξαμηνο που σημαινει οτι μεσολαβει κενο 6 μηνων που ο Σεθ θα τριγυρναει σαν την αδικη καταρα μονος του στο Newport και η Κειτλιν που πρεπει με κατι να ασχολειται πιθανοτατα να του ορμηξει και να κανει ζημια.

 

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηθελε να ερθει στα ελληνικα νησια η μανταμ μαζι με το μπαμπα και να καθαριζει ντοματες για να ξεφυγει απο την αγχωτικη ζωη του Orange County...:p :p Βρε ΟΥΣΤ :devil:

 

 

το αλλο εισιτηριο εδειξε στο 3.21 οτι ηταν για τον φιλο της μανας του

 

 

 

 

Aυτη θα τους κανει ολους ανω κατω γι’αυτο ειπα και πριν οτι φοβαμαι για το υπερτατο ζευγος...

υποτιθεται οτι η Σαμερ θα παει στο Μπραουν το Σεπτεμβρη και ο Σεθουλης θα παει στο RISD στο β’ εξαμηνο που σημαινει οτι μεσολαβει κενο 6 μηνων που ο Σεθ θα τριγυρναει σαν την αδικη καταρα μονος του στο Newport και η Κειτλιν που πρεπει με κατι να ασχολειται πιθανοτατα να του ορμηξει και να κανει ζημια.

 

Na rwthsw kati: sto 112, akrivws prin pesoun oi titloi arxhs o sandy me ton ryan lene mia frash kai tsougrizoun tis koupes tous.. xerei kaneis pia frash einai auth kai pws metafrazetai?(perito na pw oti apo thn arxh aftou tou episodiou mexri kai tous titlous arxhs einai THEIKO)!!

 

 

Twra to thimithika ithela na to pw alla to xexasa, eipan gia greek islands kai an den kanw lathos kai gia rode..

 

 

To allo eisithrio to thimame oti itan gia auton alla autos pou itan kai kalutera h allh servitora pou phge mazi ths giati den fanike xana..

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έλεγε για το Rhode Island?

 

http://www.weekendguide.com/states/ri.php

 

Και μια φίλη μου την ίδια παρανόηση είχε κάνει...

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έλεγε για το Rhode Island?

 

http://www.weekendguide.com/states/ri.php

 

Και μια φίλη μου την ίδια παρανόηση είχε κάνει...

 

Eipe stadar gia greek islands pantos.

 

Auto pou les den to ixera..:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη που σας βγάζω από το θέμα αλλά επειδή παρακολουθώ τα επεισόδια του σταρ έχω μια απορία. η Μαρίσα θα γίνει ζευγάρι με την Αλεξ; πάντως πολύ χάρηκα που

την βγάζουν από τη σειρά.

από πέρυσι μου 'χε σπάσει τα νεύρα..

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη που σας βγάζω από το θέμα αλλά επειδή παρακολουθώ τα επεισόδια του σταρ έχω μια απορία. η Μαρίσα θα γίνει ζευγάρι με την Αλεξ; πάντως πολύ χάρηκα που

την βγάζουν από τη σειρά.

από πέρυσι μου 'χε σπάσει τα νεύρα..

 

 

Na alla tha xanaxwrisoun

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα κατα τυχη εβαλα star και ειχε OC καινουρια επεισοδια και επαθα την πλακα μου! καθολου καλα δεν το διαφημισαν! ειχαν βαλει πριν απο ενα μηνα μια διαφημιση που ελεγε σαββατοκυριακο OC και τιποτα αλλο. ουτε για καινουριο κυκλο, ουτε τιποτα! και εγω θεωρησα οτι θα ειναι επαναληψεις..

 

μπορει καποιος να μου πει ποσα επεισοδια εχουν περασει; αυτος ειναι ο δευτερος ή ο τριτος κυκλος; και μια μικρη περιληψη; ισως υπαρχει σε καποιο site; ο ραιαν ειναι με αλλη, ο σεθ μονος και η μαρισα λεσβια! πολλες ανατροπες..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, σήμερα ήτο το 12ο επεισόδιο, του 2ου κύκλου.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

σημερα κατα τυχη εβαλα star και ειχε OC καινουρια επεισοδια και επαθα την πλακα μου! καθολου καλα δεν το διαφημισαν! ειχαν βαλει πριν απο ενα μηνα μια διαφημιση που ελεγε σαββατοκυριακο OC και τιποτα αλλο. ουτε για καινουριο κυκλο, ουτε τιποτα! και εγω θεωρησα οτι θα ειναι επαναληψεις..

 

μπορει καποιος να μου πει ποσα επεισοδια εχουν περασει; αυτος ειναι ο δευτερος ή ο τριτος κυκλος; και μια μικρη περιληψη; ισως υπαρχει σε καποιο site; ο ραιαν ειναι με αλλη, ο σεθ μονος και η μαρισα λεσβια! πολλες ανατροπες..

 

Lux einai polla gia na ta poume etsi..

An exeis grigorh sundesh katevase ta.. h an den exeis noikiase thn season..

 

Se ligo kairo tha vgei kai h 3h se dvd..

 

Swsta Veco to 212 htan.Prosoxh mhn xasete to episode ths allhs kuriakhs(214)

 

Pou na deite tis diafimiseis ths seiras sthn USA(G*M*NE)..

Link to comment
Share on other sites

σπόιλερς!!!

 

 

Σιγά μην πέθανε η Μαρίσσα...

 

Τα ίδια δεν έγιναν και με τον τρέι, στο 2.24??? Πρέπει να είναι πολύ πασιφανές, για να πούμε οτι οντως πέθενε...

 

:heat:
Link to comment
Share on other sites

σπόιλερς!!!

 

 

Σιγά μην πέθανε η Μαρίσσα...

 

Τα ίδια δεν έγιναν και με τον τρέι, στο 2.24??? Πρέπει να είναι πολύ πασιφανές, για να πούμε οτι οντως πέθενε...

 

Man kai egw to idio fatastika otan eida to episode alla sthn periptwsh auth to anaferei to site tou fox sthn perilhpsh tou episodiou..

 

Diavase ta spoiler pio panw kai tha deis

Link to comment
Share on other sites

το ενδεχομενο να ειναι διαφημιστικο κολπο το εχετε σκεφτει?

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Egw guyz gia na sigoureutw piga kai eida ti eixan grapsei gia to sto 224

pou pirovolise h marissa ton Tray kai to parathetw: Just as Trey’s about to hit Ryan over the head with a telephone, Marissa picks up the gun and shoots Trey in the back He stands stunned, blood quickly running from his body, and falls to the ground. Seth and Summer arrive in time to witness the tragic scene.

 

Vlepetai pouthena na leei died?Etsi eixan afhsei anoixto to endexomeno..

 

Vevaia mporei na na ta vroune to kalokairi Micha kai Fox kai na pane na grapsoun oti <<kai kala eixe molis pethanei, thn vazei katw o Ryan kai ths kanei texnith anapnoh, opote kai epanerxetai sthn zwh(kai ola auta opws egine kai sto 301 na ta vlepei o Ryan ston ypno tou kai etsi)>>:shifty: .M@lakies lew e?:wacko:

 

 

P.S: Xaker den einai anagh na grafeis 2 mhnhmata sunexomena eidika an einai mikra..(no offence man)

 

edit: Opoios xerei ti shmainei h ekfrash pou eipa pio panw as pei plz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...