Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Duos


ASTERIOS11416
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ. Μεταχειρισμενη συσκευή από μαγαζί με εγγύηση υπάρχει περίπτωση; ;

 

Δεν το γνωρίζω φίλε αυτό… Λογικά είναι ανάλογα την πολιτική του μαγαζιού αλλά θέλει ψάξιμο… Μιλάμε και για συσκευή 2 χρόνων στο κάτω κάτω και μάλιστα το duos όχι τα μονόκαρτα note που την κάνει ακόμα ποιο δυσεύρετη…Μόνο από αγγελίες, forums ή από κανένα buy & sell mobile shop αν έχει ξεμείνει κανένα και βρεις κάτι… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Καλή φάση, ωραίος!

Δύο ερωτήσεις μόνο, 1) έχει την 809αρα μπάντα;

2) microsd slot έχει ξεχωριστά ή μπαίνει στη sim2;

Δεν βλέπω κάτι στο σαιτ τους

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση, ωραίος!

Δύο ερωτήσεις μόνο, 1) έχει την 809αρα μπάντα;

2) microsd slot έχει ξεχωριστά ή μπαίνει στη sim2;

Δεν βλέπω κάτι στο σαιτ τους

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Για το πρώτο δεν ξέρω. Ούτε σε άλλα το έχω δει δε γνωρίζω.

Για το δεύτερο βλέπω πως ναι κανονικά.

 

Έχει κάποιος εμπειρία από το site να μας πει εντυπώσεις; ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενδιαφερομαι για το κινητό σε μαύρο χρώμα.... Υπάρχει κάποιο μαγαζί στην Ευρώπη να το βρούμε καινούργιο ή σε άριστη κατάσταση και σε καλή τιμή?

Στάλθηκε από το GT-N5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ ενδιαφέρομαι για αγορά νέας συσκευής. Υπάρχει περίπτωση να το βρω Ελλάδα για να γλιτώσω το ΦΠΑ; ;; ευχαριστώ.

 

Samsung Galaxy Note 4 Duos (16GB) στο MrMobi στην Αθήνα στα 380 ευρώ

http://www.skroutz.gr/s/6068934/Samsung-Galaxy-Note-4-Duos-16GB.html

http://mrmobi.skroutzstore.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-4-Duos-SM-N9100-ASPRO.1403119.html

Edited by NovaLacertae
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είμαι ήδη κάτοχος. Μετά το note II, note 3 neo, note 4, τώρα πια στο N 9100!!! Καλώς με δεχτήκατε
Link to comment
Share on other sites

 

Κρίμα. Αν ήταν μαύρο θα το τσίμπαγα :(

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

:!: Να υπενθυμίσω ότι οι συζητήσεις που αφορούν αγγελίες-αγοραπωλησίες μεταξύ των μελών απαγορεύονται. Γι'αυτό το σκοπό υπάρχει το buy & sell.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατοχος απο προχθες του εν λογω κινητου.πηρα το n9100 το οποιο σε σχεση με το 9106w υποστηριζει περισσοτερες συχνοτητες..και ειναι και πιο ακριβο απο το 9106w.Τωρα,το 9100 ειναι unbranded ενω το 9106w ειναι στην china unicom.και τα δυο ομως ειναι ξεκλειδωτα.και στα 2 ,οι γλωσσες που εχουν εγκατεστημενες ειναι κινεζικα και αγγλικα και φυσικα δεν εχει και google play ,πραγμα ομως που διορθωνεται.

Παντως οι πρωτες εντυπωσεις ειναι υπεροχες!πολυ καλη κατασκευη,μεταλλικο περιβλημα,λιγο πιο βαρυ απο το 3αρι,οθονη super!Αυτα..

Επισης,οποιο απο τα δυο μοντελα να παρει καποιος,ειναι factory unlocked,4G,απλως το 9100 ειναι καπου στα 50€ πιο ακριβο σε σχεση με το αλλο αλλα τα χαρακτηριστικα ειναι ιδια,δουλευουν κανονικα Ελλαδα και τα δυο,απλα περισσοτερες συχνοτητες υποστηριζομενες στο 9100.

 

γεια σου φιλε πηρα το note 4 duos N9100 μπορω να του περασω ελληνικη rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι έτοιμος να αγοράσω ένα Note 4 N9100 από κατάστημα στην Αθήνα. Επειδή είναι asian specs, μπορείτε όσοι έχετε το κινητό να με διαφωτίσετε στο θέμα της γλώσσας?

Καταλαβαίνω πως έχει ελληνικά στο μενού, αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν αναγνωρίζει ελληνικά στο πενάκι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι TGY HONG KONG δηλαδή, κανονικά. Αν μιλάμε για το ίδιο μοντέλο όλα οκ. Μόλις ανοίξει είναι σε κινέζικο μενού αλλά αν έχεις σχετική εμπειρία το προχωράς και βάζεις ελληνικά.

 

Και μια ερώτηση :

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αναβάθμιση που μου ήρθε είναι πάνω από ένα γιγα.

 

1044,18 MB

Έκδοση: N9100ZHU1DPK3/N9100ZZH1DPK3/N9100ZHU1DPK3

 

Είναι για 6.0 εγώ στο site της Samsung βλέπω πως μας έδωσε την 6.0.1 αρα μαλλον γι αυτήν πρόκειται. Κάποιος να με βοηθήσει αν πρέπει να προχωρήσω σε αναβάθμιση από 5.1.1 ή να παραμείνω. Έχει προβλήματα η mm ή έχουν διορθωθεί; ;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Επίσης αν ξέρει κάποιος να μου πει. ..

Θέλω να κατεβάσω το αρχείο αναβάθμισης στο κινητό αλλά να κάνω install αργότερα. Μπορώ; ;; Νομίζω μόνο από το site της samsung και όχι με αναβάθμιση από το κινητό άμεσα. Σωστά; ;

Edited by vasilispatra
Πρόσθεση ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή είμαι νέο μέλος ζητώ την κατανόησή σας.

 

Προς τον διαχειριστή που έγραψε πριν για το buy & sell hyperlink, να ενημερώσω ότι μου βγάζει σφάλμα.

 

Ο λόγος που γράφω είναι γιατί μόλις αγόρασα το Ν9100 από Ελλάδα και επειδή δεν έχω χρόνο να ψαχτώ με τους τρόπους φλασαρίσματος και θέλω κάτι πιο έτοιμο όσον αφορά google apps και γενικότερα αμεσότητα χρήσης προσπαθώ να το πουλήσω.

 

Παρακαλώ στείλτε μου κάποιο link για να μπορέσω να βάλω την αγγελία μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή είμαι νέο μέλος ζητώ την κατανόησή σας.

 

Προς τον διαχειριστή που έγραψε πριν για το buy & sell hyperlink, να ενημερώσω ότι μου βγάζει σφάλμα.

 

Ο λόγος που γράφω είναι γιατί μόλις αγόρασα το Ν9100 από Ελλάδα και επειδή δεν έχω χρόνο να ψαχτώ με τους τρόπους φλασαρίσματος και θέλω κάτι πιο έτοιμο όσον αφορά google apps και γενικότερα αμεσότητα χρήσης προσπαθώ να το πουλήσω.

 

Παρακαλώ στείλτε μου κάποιο link για να μπορέσω να βάλω την αγγελία μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιάννης

 

Φιλε μου νομιζω οτι δεν σου ανοιγει το λινκ γιατι πρεπει να εχεις καποιον αριθμο μηνυματων στο φορουμ για να μπορεις να βαζεις αγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ετοιμάζομαι να παραλάβω το note N9100, ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να αγοράσει κανείς μια microsd 128gb.

Θα ήθελα να μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι είδους εφαρμογές "τρέχουν" και μέσα από την εξωτερική μνήμη, ώστε να καταλάβω αν έχει νόημα να αγοράσω τόσο μεγάλη μνήμη.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι έτοιμος να αγοράσω ένα Note 4 N9100 από κατάστημα στην Αθήνα. Επειδή είναι asian specs, μπορείτε όσοι έχετε το κινητό να με διαφωτίσετε στο θέμα της γλώσσας?

Καταλαβαίνω πως έχει ελληνικά στο μενού, αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν αναγνωρίζει ελληνικά στο πενάκι?

 

Ευχαριστώ

 

Φιλε μου εγω το πηρα σημερα απο το Mr Mobi στην Αθηνα στα 380 ευρω και εχει και ελληνικη γλωσσα και play store. Ειναι το SM-Ν9100, ειχε lolipop και μου ηρθε αμεσως αναβαθμιση σε 6.0.1. Το πενακι εχει ελληνικα κανονικα. Μονο που ειναι λευκο:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω το πηρα σημερα απο το Mr Mobi στην Αθηνα στα 380 ευρω και εχει και ελληνικη γλωσσα και play store. Ειναι το SM-Ν9100, ειχε lolipop και μου ηρθε αμεσως αναβαθμιση σε 6.0.1. Το πενακι εχει ελληνικα κανονικα. Μονο που ειναι λευκο:D

 

Τέλειο νέο. Κι εγώ από εκεί το πήρα. Δηλαδή το πενάκι του έχει ελληνική γραφή? Αυτό είναι σπουδαίο γιατί πίστευα πως δεν υπάρχει στο Note 4. Από καρτούλα τι θα χρησιμοποιήσεις για μνήμη? Κι εγώ το λευκό δεν το ήθελα αλλά τι να κάνουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο νέο. Κι εγώ από εκεί το πήρα. Δηλαδή το πενάκι του έχει ελληνική γραφή? Αυτό είναι σπουδαίο γιατί πίστευα πως δεν υπάρχει στο Note 4. Από καρτούλα τι θα χρησιμοποιήσεις για μνήμη? Κι εγώ το λευκό δεν το ήθελα αλλά τι να κάνουμε :)

 

Ναι φίλε μου υποστηρίζει ελληνική γραφη κανονικοτατα το πενακι. Δεν χρησιμοποιω πολλες εφαρμογες και του εβαλα μια 32giga που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είμαι ήδη κάτοχος. Μετά το note II, note 3 neo, note 4, τώρα πια στο N 9100!!! Καλώς με δεχτήκατε

 

 

Μιας και ειχες και το μονοκαρτο Note 4 για πες εντυπωσεις συγκρινοντας τα μεταξυ τους.

 

Ολα ιδια απο αποδοσεις και ταχυτητα ?

 

Η δευτερη καρτα μπορει να ειναι standby ή λειτουργει αναγκαστικα και αυτη ?

 

Εχει λιγοτερες δυνατοτητες συνδεσης σε δικτυα ή κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω στο gsmarena και στην συγκριση μεταξυ τους οτι τα μεν μοντελα N910F, N910C που ειναι τα ευρωπαικα τρεχουν 4G στις μπαντες LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 17(700), 20(800) αλλα το δικαρτο μονον στις μπαντες LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500).

 

Αυτο πρακτικα τι σημαινει για την συνδεσιμοτητα σε 4G ? Οτι υπαρχει θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειχες και το μονοκαρτο Note 4 για πες εντυπωσεις συγκρινοντας τα μεταξυ τους.

 

Ολα ιδια απο αποδοσεις και ταχυτητα ?

 

Η δευτερη καρτα μπορει να ειναι standby ή λειτουργει αναγκαστικα και αυτη ?

 

Εχει λιγοτερες δυνατοτητες συνδεσης σε δικτυα ή κανω λαθος ?

 

Δεν μπορώ να πω για διαφορές. Για την κάρτα δεν γνωρίζω.

Για τα δίκτυα Δεν ξέρω αν οι μπάντες πού έχει μας καλυπτουν στην Ελλάδα ή αν θα έχουμε θέμα μελλοντικά...

Link to comment
Share on other sites

Επισης επισκευαζεται αυτο στην Ελλαδα ? Η θα πρεπει να παει πισω στον τοπο προορισμου του ? (ή αντικατασταση ? )

 

Κανας που το εχει, εχει δοκιμασει (το 9100) να συνδεθει σε δικτυο 4G ? Σε ολες τις εταιρειες ?

Link to comment
Share on other sites

Επισης επισκευαζεται αυτο στην Ελλαδα ? Η θα πρεπει να παει πισω στον τοπο προορισμου του ? (ή αντικατασταση ? )

 

Κανας που το εχει, εχει δοκιμασει (το 9100) να συνδεθει σε δικτυο 4G ? Σε ολες τις εταιρειες ?

 

Εγώ μπαίνω σε 4G κανονικά .οπου έχει ηVodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...