Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Duos


ASTERIOS11416
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αν μη τι άλλο , εντυπωσιακός δίδυμος - δίκαρτος αδερφός της κορυφαίας ναυαρχίδας παρουσιάστηκε και κυκλοφόρησε τον Οκτώβριο (2014) στις αγορές της Ασίας.

εδώ θα συζητήσουμε για το Samsung Galaxy Note 4 Duos , τα τεχνικά του χαρακτηριστικά αλλά και τις εντυπώσεις μας για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Αν τώρα κάποιος γνωρίζει πληροφορίες αν το ΝΟΤΕ 4 duos λειτουργεί και στα ελληνικά δίκτυα αλλά και αν έχει βρεί κάποιος τρόπο να το αγοράσει να μας ενημερώσει.

Δεκτές είναι και όλες οι γνώμες για αυτή την πρόταση της Samsung.

 

Samsung Galaxy Note 4 Duos SM-N9100 (For China)

GENERAL

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1

GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 2

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - SIM 1

TD-SCDMA 1880 / 2010 - SIM 1

4G Network LTE 1800 / 2100 / 2600 (Bands 1, 3, 7) - SIM 1

TD-LTE 1900 / 2300 / 2500 / 2600 (Bands 38, 39, 40, 41) - SIM 1

SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

Announced 2014, October

Status Available. Released 2014, October

BODY Dimensions 153.5 x 78.6 x 8.5 mm (6.04 x 3.09 x 0.33 in)

Weight 175 g (6.17 oz)

- Fingerprint sensor (PayPal certified)

- S Pen stylus

DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 1440 x 2560 pixels, 5.7 inches (~515 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 3

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

MEMORY Card slot microSD, up to 128 GB

Internal 16 GB, 3 GB RAM

DATA GPRS Yes

EDGE Yes

Speed HSDPA, HSUPA, LTE

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

Bluetooth v4.1, A2DP, EDR, LE

NFC Yes

Infrared port Yes

USB microUSB v2.0 (MHL 3), USB Host, USB On-the-go

CAMERA Primary 16 MP, 5312 x 2988 pixels, optical image stabilization, autofocus, LED flash

Features Dual Shot, Simultaneous HD video and image recording, geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@60fps, optical stabilization, dual-video rec.

Secondary 3.7 MP, 1440p

FEATURES OS Android OS, v4.4.4 (KitKat)

Chipset Qualcomm Snapdragon 805

CPU Quad-core 2.7 GHz Krait 450

GPU Adreno 420

Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, gesture, UV, heart rate, SpO2

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser HTML5

Radio No

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, Beidou

Java Yes, via Java MIDP emulator

Colors Frosted white, Charcoal black, Bronze Gold, Blossom Pink

- Fast battery charging: 60% in 30 min (Quick Charge 2.0)

- ANT+ support

- S-Voice natural language commands and dictation

- Air gestures

- Dropbox (50 GB cloud storage)

- Active noise cancellation with dedicated mic

- TV-out (via MHL A/V link)

- MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 player

- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player

- Photo/video editor

- Document editor

- Voice memo/dial/commands

BATTERY Li-Ion 3000 mAh battery

Stand-by (2G) / Up to 381 h (3G)

Talk time

MISC SAR US 0.33 W/kg (head) 1.09 W/kg (body)

SAR EU 0.20 W/kg (head) 0.27 W/kg (body)

Price group About 700 EUR (before taxies)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by ASTERIOS11416

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι ομως στο european warehouse..δυστυχως

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία...

Γιατί βρε σεις (εταιρείες) ... πως να σας πω...αφου θέλετε να πουλήσετε και στόχο έχετε το κέρδος , γιατί δεν μπορώ να βρω όλες τις συσκευές και στη χώρα μας από τη στιγμή που έχετε επίσημο αντιπρόσωπο και εδώ ???

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samsung Galaxy Note 4 N9100 είναι το δίκαρτο με το international language άλλα σε βίντεο δεν είδα πουθενά Ελληνικά...

Και φυικά κάποιον να το πουλάει ακόμη...

 

Samsung Galaxy Note 4 N9106w παίζει στα 700 κάτι ευρώ άλλα είναι κινέζικο μοντέλο... :X

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχουν κάποια κομμάτια απο Hong Kong (με ότι προβλήματα μπορεί να υπάρχουν - LTE Bands/Customs fees/Warranty, etc)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχουν κάποια κομμάτια απο Hong Kong (με ότι προβλήματα μπορεί να υπάρχουν - LTE Bands/Customs fees/Warranty, etc)

 

Στην τοποθεσίας δείχνει Hong Kong οπότε έχουνε τελωνείο σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 4 N9100 είναι το δίκαρτο με το international language άλλα σε βίντεο δεν είδα πουθενά Ελληνικά...

Και φυικά κάποιον να το πουλάει ακόμη...

 

Samsung Galaxy Note 4 N9106w παίζει στα 700 κάτι ευρώ άλλα είναι κινέζικο μοντέλο... :X

 

Κατοχος απο προχθες του εν λογω κινητου.πηρα το n9100 το οποιο σε σχεση με το 9106w υποστηριζει περισσοτερες συχνοτητες..και ειναι και πιο ακριβο απο το 9106w.Τωρα,το 9100 ειναι unbranded ενω το 9106w ειναι στην china unicom.και τα δυο ομως ειναι ξεκλειδωτα.και στα 2 ,οι γλωσσες που εχουν εγκατεστημενες ειναι κινεζικα και αγγλικα και φυσικα δεν εχει και google play ,πραγμα ομως που διορθωνεται.

Παντως οι πρωτες εντυπωσεις ειναι υπεροχες!πολυ καλη κατασκευη,μεταλλικο περιβλημα,λιγο πιο βαρυ απο το 3αρι,οθονη super!Αυτα..

Επισης,οποιο απο τα δυο μοντελα να παρει καποιος,ειναι factory unlocked,4G,απλως το 9100 ειναι καπου στα 50€ πιο ακριβο σε σχεση με το αλλο αλλα τα χαρακτηριστικα ειναι ιδια,δουλευουν κανονικα Ελλαδα και τα δυο,απλα περισσοτερες συχνοτητες υποστηριζομενες στο 9100.

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο προχθες του εν λογω κινητου.πηρα το n9100 το οποιο σε σχεση με το 9106w υποστηριζει περισσοτερες συχνοτητες..και ειναι και πιο ακριβο απο το 9106w.Τωρα,το 9100 ειναι unbranded ενω το 9106w ειναι στην china unicom.και τα δυο ομως ειναι ξεκλειδωτα.και στα 2 ,οι γλωσσες που εχουν εγκατεστημενες ειναι κινεζικα και αγγλικα και φυσικα δεν εχει και google play ,πραγμα ομως που διορθωνεται.

Παντως οι πρωτες εντυπωσεις ειναι υπεροχες!πολυ καλη κατασκευη,μεταλλικο περιβλημα,λιγο πιο βαρυ απο το 3αρι,οθονη super!Αυτα..

Επισης,οποιο απο τα δυο μοντελα να παρει καποιος,ειναι factory unlocked,4G,απλως το 9100 ειναι καπου στα 50€ πιο ακριβο σε σχεση με το αλλο αλλα τα χαρακτηριστικα ειναι ιδια,δουλευουν κανονικα Ελλαδα και τα δυο,απλα περισσοτερες συχνοτητες υποστηριζομενες στο 9100.

 

Βασίλη μεγια την κινητήρα !!! Φιλε μου σε παρακαλώ , δούλεψε καμια εβδομάδα , "ξεσκονισέ" το για τα καλά και πες μας εντυπώσεις.

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλα τα παιδιά που τα προηγούμενα χρόνια αγόρασαν δίκαρτες ναυαρχίδες της Samsung τα πήραν από Κίνα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλα τα παιδιά που τα προηγούμενα χρόνια αγόρασαν δίκαρτες ναυαρχίδες της Samsung τα πήραν από Κίνα.

 

Ειχα στο παρελθον σε δικαρτα s4,note 3 και τωρα note 4 ολα μου τα εφερε φιλος απο Κινα που δουλευε!Μονο να ξερετε δεν υπαρχει διαφορα στα δυο μοντελα καμια,μαλιστα οποιος μπορει να παρει το 9106 w,θα γλιτωσει και ενα 50ρικο ευρω!;)

Το ηξερα και γω αλλα ...οκ!!:blink:

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του δικαρτου τι τρέχουν? Snapdragon ή exynos??

 

Καλορίζικο. .λύνει χέρια το δικαρτο. ..απορώ γιατί δεν το φέρνουν και προς τα εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Στην Κινα κυκλοφορουν 4 μοντελα,τα δυο κλειδωμενα σε κινεζικους παροχους κ τα αλλα δυο ξεκλειδωτα,ολα με snapdragon!!σε αντιθεση με το δικαρτο s4 που ειχε βγει σε οκταπυρηνο,χωρις ομως να δουλευουν κ οι 8 πυρηνες μαζι...και τωρα δεν το εχουν βγαλει με exynos,ακομη τουλαχιστον...:worry:

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στο παρελθον σε δικαρτα s4,note 3 και τωρα note 4 ολα μου τα εφερε φιλος απο Κινα που δουλευε!Μονο να ξερετε δεν υπαρχει διαφορα στα δυο μοντελα καμια,μαλιστα οποιος μπορει να παρει το 9106 w,θα γλιτωσει και ενα 50ρικο ευρω!;)

Το ηξερα και γω αλλα ...οκ!!:blink:

 

Ρε Βασίλη πότε προλαβαίνουν και στα φέρνουν και δεν μιλάς και για εμάς... :P

Σε θυμάμαι τότε με το s4 duos!

 

Στο ψαχνό τώρα λες ότι το N9100 με το 9106w παίζουνε Ελλάδα χωρίς προβλήματα

( - των Ελληνικών που φαντάζομαι θα βρεις την λύση... :P )

Γιατί εδώ υπάρχει διαθέσιμο http://www.merimobiles.com/samsung-galaxy-note-4-dual-sim-smartphone_p/meri10169.htm και αν δεν κάνω λάθος δεν πληρώνουμε τελωνεία κτλπ σωστά;

 

Εσυ σε τι τιμή το πήρες;

Ελπίζω να μας κάνεις ένα review μπαταρία προβλήματα + - του κινητού... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ασε,μαλλον ειναι τελευταια φορα τουλαχιστον που τα παιρνω αμεσα απο Κινα γιατι φευγει ο φιλος μου απο Κινα,οποτε προβλημα αργοτερα!βλεπω πως το κινητο που δειχνεις στο link δεν υπαρχει στο european warehouse,οποτε μπορει και να παιζει τελωνειο..μπορει κ οχι ομως αν εισαι τυχερος!το ρισκαρεις αραγε?

Εγω το πηρα 710 ενω το 9106 ειχε 660€!ισως βλακεια να εκανα και γω που πηρα αυτο και να εχασα 50€,αλλα επειδη δεν ηξερα ποιο να παρω,ειπα στον φιλο μου να παρει οποιο θελει....και τελικα πηρε το πιο ακριβο γοα να ειμαστε σιγουροι...

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ασε,μαλλον ειναι τελευταια φορα τουλαχιστον που τα παιρνω αμεσα απο Κινα γιατι φευγει ο φιλος μου απο Κινα,οποτε προβλημα αργοτερα!βλεπω πως το κινητο που δειχνεις στο link δεν υπαρχει στο european wearhouse,οποτε μπορει και να παιζει τελωνειο..μπορει κ οχι ομως αν εισαι τυχερος!το ρισκαρεις αραγε?

Εγω το πηρα 710 ενω το 9106 ειχε 660€!ισως βλακεια να εκανα και γω που πηρα αυτο και να εχασα 50€,αλλα επειδη δεν ηξερα ποιο να παρω,ειπα στον φιλο μου να παρει οποιο θελει....και τελικα πηρε το πιο ακριβο γοα να ειμαστε σιγουροι...

 

Καλώς φίλε στείλε ένα p.m όταν είναι να το πουλήσεις... :)

Περιμένουμε review, ελπίζω να μπουν και τα Ελληνικά εκεί

 

EDIT : Οταν λες δεν υπάρχει στο european wearhouse, τι εννοείς; Πως το βλέπεις αυτό...;

Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχικη σελιδα του merimobiles.com, δεξια καπου εχει επιλογη european warehouse Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, warehouse, όχι wearhouse. Με συγχωρείτε για το offtopic, αλλά δεν αντεχω να το βλέπω άλλο :wacko::wacko::wacko::wacko:.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Σωστος!!!λες κ πουλανε ρουχα!!!εχεις δικιo!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Στο livechat μου είπαν αυτό :

 

>yes we ship to greece. just add item in the cart and checkout

import duties,taxes?

>yes that is possible. we do declare lower value to atleast keep the fee to a minimum in case your customs charge you

European warehouse note 4 ?

>sorry we don't have this item in our europe warehouse but we do have the samsung s5: http://www.merimobiles.com/europe-warehouse/

 

Οπότε είναι ρίσκο η αγορά απο εκεί όπως και να το κάνεις . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

εγω βρηκα αυτο εδω απο το ebay.com και ειναι το SM-N9100, γνωριζουμε αν δουλευουν και οι 2 καρτες στην Ελλαδα και αν και οι 2 μπορουν να συνδεθουν εστω με 3G (4G στην Δραμα δεν εχουμε ακομη :) );;;;

 

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα φοβαμαι γιατι ειναι πολλα τα λεφτα. Ομως χρειαζομαι τις 2 καρτες και επισης θα επαιρνα απο Ελλαδα το Note 4 ομως οχι δικαρτο. Οποτε τα 650 ευρω ειναι σιγουρα οτι θα τα δωσω. Αλλα μπορεσω να τα δωσω και να ειναι δικαρτο τοτε θα μου λυσει τα χερια και δεν με νοιαζει και πολυ-πολυ για την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο που αναφερεις υποστηριζει κανονικα 3G & 4 G.αυτο το μοντελο εχω και εγω.απλως εχει αγγλικα κ κινεζικα και δεν εχει play store.αυτο ομως λυνεται.αν το παρεις με το καλο,στειλε μου μνμ να σου πω πως θα το κανεις ελληνικο,με αλλαγη rom

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

εγω βρηκα αυτο εδω απο το ebay.com και ειναι το SM-N9100, γνωριζουμε αν δουλευουν και οι 2 καρτες στην Ελλαδα και αν και οι 2 μπορουν να συνδεθουν εστω με 3G (4G στην Δραμα δεν εχουμε ακομη :) );;;;

 

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα φοβαμαι γιατι ειναι πολλα τα λεφτα. Ομως χρειαζομαι τις 2 καρτες και επισης θα επαιρνα απο Ελλαδα το Note 4 ομως οχι δικαρτο. Οποτε τα 650 ευρω ειναι σιγουρα οτι θα τα δωσω. Αλλα μπορεσω να τα δωσω και να ειναι δικαρτο τοτε θα μου λυσει τα χερια και δεν με νοιαζει και πολυ-πολυ για την εγγυηση.

 

Στείλε κανένα link και για εμάς να το δούμε φίλε μου . . . TO ΤΕΛΩΝΕΙΟ δεν σε απασχολεί;

Link to comment
Share on other sites

]http://www.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-4-duos-sm-n9100/[/img]

Οι Σλοβένοι το έχουν στα 690€ και δίνουν δική τους εγγύηση 2 χρονών όπου αν πάθει κάτι η συσκευή μου απάντησαν πως δικό τους υπεύθυνο συνεργαζόμένο σέρβις που υπάρχει 1 σε κάθε χώρα όπου αποστέλλουν συσκευές , θα αναλάβει την επισκευή της.

Η απορία μου είναι γιατί δεν υπάρχει EU συσκευή όπως το ΝΟΤΕ 4 και για μας και βγαίνει μόνο για Ασία ???

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...