Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Duos


ASTERIOS11416
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μοντελο που αναφερεις υποστηριζει κανονικα 3G & 4 G.αυτο το μοντελο εχω και εγω.απλως εχει αγγλικα κ κινεζικα και δεν εχει play store.αυτο ομως λυνεται.αν το παρεις με το καλο,στειλε μου μνμ να σου πω πως θα το κανεις ελληνικο,με αλλαγη rom

 

τελευταία από ότι διαβάζω φαίνεται να κυκλοφορεί έκδοση Ν9100 duos hong kong. Η διαφορά από την κινέζικο N9100 duos είναι ότι έχει από την μάνα του επιλογή για ελληνικά στο μενού και κανονικά google play services.:) χωρις να υπάρχει ανάγκη για root και γενικά πειράγματος.

Αν είναι έτσι υπάρχει πιθανότηττα να δούμε αυτή την έκδοση και στην ευρώπη όπως έγινε και με το galaxy s5 duos.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δεν καταφερα να βρω την HK version...μακαρι να υπαρχει οπως υπαρχει στο LG G3 dual sim !παντως αυτο το site μου φαινεται ειναι μια καλη περιπτωση..αν δινει κ δικη του εγγυηση 2 ετων..τωρα...μονο αν παρει καποιος κ χαλασει θα μαθουμε κατα ποσο καλυπτει.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Το ειχε στο sellphone.gr μεχρι προχτες αλλα σημερα που μπηκα να το παραγγειλω δεν υπηρχε. Τους πηρα και τηλεφωνο να ρωτησω αν θα το ξαναφερουν και μου ειπαν οχι και ξενερωσα οικτρα. Κριμα...

 

Φιλος το παραγγειλε και το πηρε πριν 2 μερες. Γιατι σου ειπαν ότι δεν θα το ξαναφερουν? Πολύ περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν τους αφήνει η Samsung να το πουλάνε

 

Κι αυτό που πούλησαν δηλαδή; Τι άλλο θα ακούσουμε...

Εντωμεταξυ το δικαρτο s5 το πουλάνε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μας δώσει πληροφορίες ο φίλος που το πήρε αν υπάρχει δυνατότητα root, costom recovery, ρομ με ελληνικά η ακόμα και αν υποστηρίζει expose framework & gravity box??? Και γενικότερα αν λειτουργεί σωστα η έχει βρει τρελά bugs με την όποια ρομ ειναι..... Να ξέρουμε εμείς που είμαστε στο τσακ να το πάρουμε τι να περιμένουμε...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφέρεται η συσκευή αυτή πλέον υπάρχει σε δυο καταστήματα. απλά να ξέρετε ότι δεν είναι dual sim active αλλα standby
Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφέρεται η συσκευή αυτή πλέον υπάρχει σε δυο καταστήματα. απλά να ξέρετε ότι δεν είναι dual sim active αλλα standby

 

Dual Active σε high end smartphone μονο σε Huawei...

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφέρεται η συσκευή αυτή πλέον υπάρχει σε δυο καταστήματα. απλά να ξέρετε ότι δεν είναι dual sim active αλλα standby

Δηλαδή; Δεν παίζουν και οι δύο ταυτόχρονα;

Link από τα καταστήματά;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Δεν παίζουν και οι δύο ταυτόχρονα;

Link από τα καταστήματά;

link εδω

σημαινει ότι για να λαμβανεις κλησεις στη δευτερη ενώ εισαι στη πρωτη μονο με εκτροπη κλησης. δηλαδή κοστος για σενα. ετσι το αντιλαμβάνομαι εγω. μπορει να κανω λαθος δεν είμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα πως αν μιλας στην μια γραμμη και σε παρουν τηλ στην αλλη,δειχνει κατειλημμενο! Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα πως αν μιλας στην μια γραμμη και σε παρουν τηλ στην αλλη,δειχνει κατειλημμενο!

 

Φίλε μου επειδή όπως καταλαβαίνεις μπορεί να είσαι και ο μοναδικός κάτοχος της συσκευής ίσως και σε ολόκληρη την Ελλάδα καλά θα ήταν αν έχεις χρόνο και θες να μας κάνεις ενα πιο αναλυτικό review της συσκευής και να μας απαντήσεις σε κάποιες από τις ερωτήσεις πιο πανω.... Και γιατί όχι αν μπορείς να ανεβάσεις λινκ με οδηγίες root. custom recovery, gapps, stock roms κτλ....

Πάντα φιλικά..... Ευχαριστούμε...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα πως αν μιλας στην μια γραμμη και σε παρουν τηλ στην αλλη,δειχνει κατειλημμενο!

Ευχαριστούμε φίλε, πάντως εμένα δεν με νοιάζει αν μιλάω στην μια γραμμή τι κάνει η άλλη. . Αλλά αν μπορώ να δεχθώ/κάνω κλήσεις και στα δύο. Δηλαδή αν είναι ενεργές και όχι να δουλεύει μια μια

 

Επίσης φτιάξε ένα review για τον λαό. .;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε, πάντως εμένα δεν με νοιάζει αν μιλάω στην μια γραμμή τι κάνει η άλλη. . Αλλά αν μπορώ να δεχθώ/κάνω κλήσεις και στα δύο. Δηλαδή αν είναι ενεργές και όχι να δουλεύει μια μια

 

Επίσης φτιάξε ένα review για τον λαό. .;)

 

Είναι dual sim standby (one party convertation only)....δηλαδή και οι 2 ενεργες ταυτόχρονα και για να κανεις και να δεχθείς κληση...αλλα όταν η μια είναι απασχολημενη (π.χ. μιλας) και σε καλεσουν και στην άλλη τοτε δειχνει απενεργοποιημενη....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο να έχεις πχ τη μια γραμμή cosmote για ομιλία και την άλλη γραμμή f2g wind για σύνδεση Internet ταυτόχρονα παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο να έχεις πχ τη μια γραμμή cosmote για ομιλία και την άλλη γραμμή f2g wind για σύνδεση Internet ταυτόχρονα παίζει?

νομιζω όχι. πρεπει να εχεις active dual sim κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο να έχεις πχ τη μια γραμμή cosmote για ομιλία και την άλλη γραμμή f2g wind για σύνδεση Internet ταυτόχρονα παίζει?

 

Ναι,παιζει κανονικα.η μια card slot εχει 4G δυνατοτητα ενω η αλλη 2G.ετσι εχω και εγω τις καρτες μου,εχω βαλει στην πρωτη την καρτα με το προγραμμα του ιντερνετ και στην αλλη το προσωπικο μου νουμερο.ενεργα ταυτοχρονα.κανενα προβλημα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Είναι dual sim standby (one party convertation only)....δηλαδή και οι 2 ενεργες ταυτόχρονα και για να κανεις και να δεχθείς κληση...αλλα όταν η μια είναι απασχολημενη (π.χ. μιλας) και σε καλεσουν και στην άλλη τοτε δειχνει απενεργοποιημενη....

Ε τότε είναι κομπλέ! Για μένα. . Τα 700 € που έχει κολλήσει είναι το πρόβλημα μου για τώρα. . :p

 

Και μεγάλο μείον που έβγαλαν τους αισθητήρες θερμοκρασίας και υγρασίας. .

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχει κανεις που να το εχει να μπορει να δωσει περισσοτερες πληροφοριες για την λειτουργεια της συσκευης, προβλήματα , θετικα - αρνιτηκα κτλ????
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εγω το κινητο,χρονο δεν βρισκω για το εκτενες review που θα επρεπε!αν ειχε καποιος στα χερια του το ΝΟΤΕ 3 το duos ή το s4 duos θα καταλαβει αυτα που θα γραψω παρακατω!λοιπον:

2 sim stanby,οταν μλας στην μια και σε καλουν στην αλλη φαινεται πως μιλαει...

Slot 1 υποστηριζει κανονικα 4 G ενω η slot 2 υποστηριζει μονο 2G

Υπαρχει δυνατοτητα επιλογης απο ποια καρτα να καλεις μολις πατας την επαφη που θες,αλλα υπαρχει κ επιλογη να βαλεις οποια καρτα θες ως προεπιλογη και οταν κανεις swap στην επαφη να παιρνει κατευθειαν

Η συσκευη ειναι απιστευτα γρηγορη χωρις καθολου lag.51450 μου δειχνει στο antutu

Η μπαταρια διαρκει ευκολα 2 μερες κανονικης χρησης(ομιλια αρκετη,internet bluetooth λογω gear s),αν και η κανονικη χρηση ειναι υποκειμενικη.

Κανενα θεμα με υπερθερμανση δεν εχει εμφανιστει.

Υπαρχουν οι συσκευες που εχουν μονο κινεζικα κ αγγλικα χωρις google play και αλλες που ειναι Hong Kong edition που ειναι ολα προεγκατηστημενα οπως γλωσσες ,google play κλπ,πραγμα ομως που διορθωνεται και στο πρωτο μοντελο αν φλασαρεις την stock rom της hK edition και το κινητο ειναι unroot με ολες τις γλωσσες και ολα τα προγραμματα σαν να αγοραζες ευρωπαικο μοντελο με κανονικα τις ενημερωσεις λογισμικου.

Οθονη απιθανη και σε χρωματα-ευκρινια αλλα κ σε αισθηση

Η μεταλλικη κατασκευη καλη.

Ελπιζω να απαντησα σε αρκετες αποριες..ο,τι αλλο θελετεμε ρωτατε κ το απανταω!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ τελικά από Merimobile (θα είναι το 3ο τηλέφωνο που παίρνω από εκεί-έχει παρουσία στο φορουμ μας) στα 652€ αποστολή με. Singapore post (οπότε κατά 99‰ δεν περνάει τελωνείο - με τον ίδιο τρόπο έχω φέρει άλλα 10 τηλέφωνα από Κίνα χωρίς τελωνείο) και τους ζήτησα την "international Hong Kong version με multilanguage και playstore μου απαντησαν ότι οκ θα στείλουν αυτη....

Τώρα απο accessories παίρνει τα ίδια με το μονοκαρτο note4(εκτός την μπαταρία φαντάζομαι)???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια!με γεια!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ τελικά από Merimobile (θα είναι το 3ο τηλέφωνο που παίρνω από εκεί-έχει παρουσία στο φορουμ μας) στα 652€ αποστολή με. Singapore post (οπότε κατά 99‰ δεν περνάει τελωνείο - με τον ίδιο τρόπο έχω φέρει άλλα 10 τηλέφωνα από Κίνα χωρίς τελωνείο) και τους ζήτησα την "international Hong Kong version με multilanguage και playstore μου απαντησαν ότι οκ θα στείλουν αυτη....

Τώρα απο accessories παίρνει τα ίδια με το μονοκαρτο note4(εκτός την μπαταρία φαντάζομαι)???

Φίλε εάν πάνε όλα καλά στείλε μας ένα μήνυμα να μας ενημερώσεις. . :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...