Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πρόσφατα αγόρασα το N910C και - αν θυμάμαι καλά - είναι από Ουγγαρία.

 

Έχω σύνδεση Cosmote, και έχω παρατηρήσει, ότι όταν καλώ κάποια συγκεκριμένα άτομα, με cosmote και αυτοί, μου κάνει κάποια παράσιτα, σαν μεταλλικό θόρυβο. Εϊναι τόσο έντονα, που πρακτικά δεν μπορώ να μιλήσω και το κελινω αμέσως.

 

Το τηλέφωνο είναι 2 μηνών περίπου, άνοιξε με kit-kat αλλά μετά από 2, 3 ώρες, κατέβασε μόνο του lollipop.

 

Έχει έκδοση android 5.01, N910C, Kenrel: 3.10.9-4456638, LRX22C.N910C.XXU1BOC3

Το έχει ξαναπάθει κανείς?

Εχω το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο,που κατέβασε μόνο του την λολλιποπ,κλπ κλπ,και είναι μιά χαρά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κι εγω εχω ακριβωσ το ιδιο προβλημα. εμενα το κινητο μου ειναι απο πολωνια . αλλα σε μενα δεν εχει κατεβει το lolipop.

κωδικοσ μοντελου: SM-N910C

ΕΚΔΟΣΗ ΒΑΣΙΚΥ ΦΑΣΜΑΤΟΣ : N910CXXU1BOC3

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω ακριβωσ το ιδιο προβλημα. εμενα το κινητο μου ειναι απο πολωνια . αλλα σε μενα δεν εχει κατεβει το lolipop.

κωδικοσ μοντελου: SM-N910C

ΕΚΔΟΣΗ ΒΑΣΙΚΥ ΦΑΣΜΑΤΟΣ : N910CXXU1BOC3

Lollipop είναι αυτό.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρόσφατα αγόρασα το N910C και - αν θυμάμαι καλά - είναι από Ουγγαρία.

 

Έχω σύνδεση Cosmote, και έχω παρατηρήσει, ότι όταν καλώ κάποια συγκεκριμένα άτομα, με cosmote και αυτοί, μου κάνει κάποια παράσιτα, σαν μεταλλικό θόρυβο. Εϊναι τόσο έντονα, που πρακτικά δεν μπορώ να μιλήσω και το κελινω αμέσως.

 

Το τηλέφωνο είναι 2 μηνών περίπου, άνοιξε με kit-kat αλλά μετά από 2, 3 ώρες, κατέβασε μόνο του lollipop.

 

Έχει έκδοση android 5.01, N910C, Kenrel: 3.10.9-4456638, LRX22C.N910C.XXU1BOC3

 

Το έχει ξαναπάθει κανείς?

 

α οκ.. ειμαι λιγο ασχετη με αυτα απο οτι καταλαβεσ. ναι αλλα εγω συνεχιζω και εχω προβλημα.

Δοκιμάστε με μια άλλη κάρτα sim , διαφορετικού παρόχου (έστω κάποιου γνωστού σας), να δείτε αν συνεχίζει να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εβαλα vodafone και ειναι μια χαρα... με την cosmote εχω προβλημα...

 

Νομίζω πρέπει να είναι καθαρά θέμα δικτύου και από ότι θυμάμαι παλιά είχε αναφέρει πάλι ένας φίλος παρόμοιο πρόβλημα πάλι με cosmote...Εγώ με wind δεν έχω το παραμικρό θέμα...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι βαζω την cosmote στο s3 που εχω και δεν μου κανει κανενα προβλημα.... αυτο ειναι που με προβληματιζει..... γτ δεν ειναι θεμα εταιριασ
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι βαζω την cosmote στο s3 που εχω και δεν μου κανει κανενα προβλημα.... αυτο ειναι που με προβληματιζει..... γτ δεν ειναι θεμα εταιριασ

 

Έχουν βγει άλλες 2 διορθωτικές πολωνικές εκδόσεις lollipop. Η τελευταία είναι η BOE3. Για κάνε μία αναζήτηση μέσω των ρυθμίσεων για να σου εμφανίσει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote δεν είχα κανένα θέμα με τις κλήσεις πάντως σε καμία έκδοση. Ούτε σε kitakat ούτε σε Lollipop boc3 και boe3 τώρα.

 

Τι γίνεται με τα δίκτυα δεν ξέρω. Έλεος πάντως.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εμενα μονο σε ενα συγκεκριμενο ατομο μου το κανει αυτο σε κανεναν αλλο τοσο σε λολι οσο και σε κιτ κατ που ημουν!και το κανει μονο οταν το σηκωνει ο αλλος στα πρωτα δευτερολεπτα δεν μου το ξανακανει κατα την διαρκεια της κλησης που μιλαμε!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να είναι καθαρά θέμα δικτύου και από ότι θυμάμαι παλιά είχε αναφέρει πάλι ένας φίλος παρόμοιο πρόβλημα πάλι με cosmote...Εγώ με wind δεν έχω το παραμικρό θέμα...

 

sorry, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ, και θα σε πειράξω:

 

Φυσικά και δεν έχεις πρόβλημα με τη WIND, γιατί απλά η WIND δεν πιάνει πουθενά.... έλα..... πείραγμα είναι, αλλά έχει καεί η γούνα μου με τη WIND και της έχω απωθημένα......

 

Τελικά, από ότι βλέπω, μετά το τεστ της Ελένης, είναι θέμα δικτύου.....

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι βαζω την cosmote στο s3 που εχω και δεν μου κανει κανενα προβλημα.... αυτο ειναι που με προβληματιζει..... γτ δεν ειναι θεμα εταιριασ

Αφού δεν στο κάνει με την voda είναι θέμα παρόχου. Μην ξεχνάς ότι άλλο hardware έχει το s3 και άλλο το note. Ρίξε μια ματιά μήπως είναι ενεργοποιημένο το HD voice

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρόσφατα αγόρασα το N910C και - αν θυμάμαι καλά - είναι από Ουγγαρία.

 

Έχω σύνδεση Cosmote, και έχω παρατηρήσει, ότι όταν καλώ κάποια συγκεκριμένα άτομα, με cosmote και αυτοί, μου κάνει κάποια παράσιτα, σαν μεταλλικό θόρυβο. Εϊναι τόσο έντονα, που πρακτικά δεν μπορώ να μιλήσω και το κελινω αμέσως.

 

Το τηλέφωνο είναι 2 μηνών περίπου, άνοιξε με kit-kat αλλά μετά από 2, 3 ώρες, κατέβασε μόνο του lollipop.

 

Έχει έκδοση android 5.01, N910C, Kenrel: 3.10.9-4456638, LRX22C.N910C.XXU1BOC3

 

Το έχει ξαναπάθει κανείς?

Ναι σαν στατικό ηλεκτρισμό το οποίο μόνο όταν το σηκώνει ο άλλος και μετά φεύγει... Μόνο σε cosmote αριθμούς.. Λογικά θα διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

sorry, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ, και θα σε πειράξω:

 

Φυσικά και δεν έχεις πρόβλημα με τη WIND, γιατί απλά η WIND δεν πιάνει πουθενά.... έλα..... πείραγμα είναι, αλλά έχει καεί η γούνα μου με τη WIND και της έχω απωθημένα......

 

Τελικά, από ότι βλέπω, μετά το τεστ της Ελένης, είναι θέμα δικτύου.....

 

Κι' όμως φίλε προσωπικά δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο αν εξαιρέσω μόνο το σήμα με το 4G που ακόμα δεν έχει επεκταθεί παντού καλύπτομαι και με το 3G… Ακόμα και στην επαρχία που μετακινούμε συχνά έχω H+ ενώ με άλλους παρόχους δεν είχα ούτε H… Πιστεύω σχετικά είναι αυτά και έχουν να κάνουν με την κάλυψη του δικτύου που έχει ο κάθε πάροχος… :)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν αλλαξω rom χανω την εγγυηση... ετσι δεν ειναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγγνωμη παιδια λαθος.... αλλου πηγαινε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη ειμαι λιγο ασχετη τι ειναι το HD VOICE??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως κανω αναβαθμιση στο lollipop?? Στισ ενημερωσεις λογισμικου μου ειπε οτι εχουν εγκατασταθει οι πιο προσφατες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ...ειμαι νεο μελος οποτε δεν ξερω αν γραψω και στο σωστο θεμα τωρα! Σε κανα δυο μερες θα παραλαβω ενα note 4 910c και θα ηθελα να το ξεκλειδωσω θα ειναι ευκολο? Ευχαριστω γιαννης!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ...ειμαι νεο μελος οποτε δεν ξερω αν γραψω και στο σωστο θεμα τωρα! Σε κανα δυο μερες θα παραλαβω ενα note 4 910c και θα ηθελα να το ξεκλειδωσω θα ειναι ευκολο? Ευχαριστω γιαννης!

Γειά σου Γιάννη και καλώς ήρθες. Τι εννοεις με το να το ξεκλειδώσεις?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εμενα μονο σε ενα συγκεκριμενο ατομο μου το κανει αυτο σε κανεναν αλλο τοσο σε λολι οσο και σε κιτ κατ που ημουν!και το κανει μονο οταν το σηκωνει ο αλλος στα πρωτα δευτερολεπτα δεν μου το ξανακανει κατα την διαρκεια της κλησης που μιλαμε!

 

Και εμένα ακριβως το ίδιο κάνει. Μονο στην αρχή της κλήσης και για 2 ατομα με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μαθω πως μπορω καποιες εφαρμογες να τις βαζω στην microsd.ευχαριστω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να μαθω πως μπορω καποιες εφαρμογες να τις βαζω στην microsd.ευχαριστω!!

 

Αυτο που γραφουν βρε παιδια για τα κινεζικα κινητα unlocking mobile! Αυτο εννοω!

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Επειδη ειμαι λιγο ασχετη τι ειναι το HD VOICE??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως κανω αναβαθμιση στο lollipop?? Στισ ενημερωσεις λογισμικου μου ειπε οτι εχουν εγκατασταθει οι πιο προσφατες...

 

το hdvoice ειναι υπηρεσια του cosmote.εαν το υποστηριζουν και οι 2 συσκευες,η συνομιλια ειναι πεντακαθαρη και για τους δυο..!!

 

εαν δεν σου βγαζει λολι οta(μεσω wifi δηλαδη)συνδεσε το τηλεφωνο σου στο Pc και λογικα θα την βρει το Kies.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παρελαβα το κινητο ολα καλα μια χαρα δουλευει ....…να κανω τωρα ομως μια χαζη ερωτηση πως ξερω αν ειναι γνησιο ? Εκανα δοκιμη στο atutu και ολα δειχνουν ενταξει ..οποτε να μην ανυσηχω ε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παρελαβα το κινητο ολα καλα μια χαρα δουλευει ....…να κανω τωρα ομως μια χαζη ερωτηση πως ξερω αν ειναι γνησιο ? Εκανα δοκιμη στο atutu και ολα δειχνουν ενταξει ..οποτε να μην ανυσηχω ε?

 

κανε εγκατασταση αυτο εδω και δες τα παντα ;) https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Link to comment
Share on other sites

κανε εγκατασταση αυτο εδω και δες τα παντα ;) https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

Α οκ ευχαριστω θα το δοκιμασω!! .........μολις το εκανα ολα καλα μου λεει ομως χωρα παραγωγης βιετναμ???????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...