Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει κάποια εφαρμογή πριν καιρό για να κόβει διαφημίσεις αλλά δεν θυμάμαι ποια. Σίγουρα δεν είναι adguard. Επίσης δεν είμαι root ενημερωτικά. Ότι κι αν έχω βάλει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά γιατί δεν βλέπω ποτέ διαφημίσεις και στην επίσημη εφαρμογή του YouTube δεν έχω δει ΠΟΤΕ διαφήμιση. Στις ρυθμίσεις - >εφαρμογές δεν βρίσκω κάτι. Καμία ιδέα για το που να κοιτάξω; Δυστυχώς δεν θυμάμαι τι έχω βάλει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει κάποια εφαρμογή πριν καιρό για να κόβει διαφημίσεις αλλά δεν θυμάμαι ποια. Σίγουρα δεν είναι adguard. Επίσης δεν είμαι root ενημερωτικά. Ότι κι αν έχω βάλει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά γιατί δεν βλέπω ποτέ διαφημίσεις και στην επίσημη εφαρμογή του YouTube δεν έχω δει ΠΟΤΕ διαφήμιση. Στις ρυθμίσεις - >εφαρμογές δεν βρίσκω κάτι. Καμία ιδέα για το που να κοιτάξω; Δυστυχώς δεν θυμάμαι τι έχω βάλει

 

Και χαίρεσαι?

Μαμώ τις εφαρμογές είναι!

 

PS: Μην μου πεις ότι θέλεις να το ξηλώσεις? :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μα θέλω να το βρω ώστε μετά από επαναφορά ή αλλαγή κινητού να το ξαναβάλω όπως επίσης να το βάλω σε κινητό φίλου που με ρωτάει. Απλά δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα. Root δεν είμαι. Απορώ τί έχω βάλει. Πάντως ειδικά youtube δεν έχω δει ποτέ ούτε μια φορά διαφήμιση
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω που το πας.

Δεν ειπα οτι αυτος που το πουλησε το εκανε απαραιτητα επιτηδες αλλα και παλι αυτο δεν αλλάζει το γεγονος οτι πουλησε συσκευή με θεμα.

 

Με αρνητικη αξιολογηση θα τιμωρήσεις ειτε την πονηρια του ειτε την απροσεξία του.

Και η απροσεξία για ενα πωλητη μειονεκτημα ειναι. ;)

 

Δεν αντιλεγω , ουτε υποστηριζω οτι η αγνοια απαλλασει τον πωλητη απο ευθυνες.Απλα τονιζω οτι δεν υπαρχει παντα δολος , μια που θα μπορουσε ανετα στην περιπτωση του πωλητη να ηταν ο φιλος μου !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα θέλω να το βρω ώστε μετά από επαναφορά ή αλλαγή κινητού να το ξαναβάλω όπως επίσης να το βάλω σε κινητό φίλου που με ρωτάει. Απλά δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα. Root δεν είμαι. Απορώ τί έχω βάλει. Πάντως ειδικά youtube δεν έχω δει ποτέ ούτε μια φορά διαφήμιση

Σου λέει κάτι αυτό? ;)

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2726443

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι κομπλέ στο YouTube τουλάχιστον είναι σουπερ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Από χθες είδα πως δεν λειτουργούσαν οι υπέρυθρες ir , διάβασα αρκετά site και είχαν αρκετοί το ίδιο πρόβλημα, έτσι ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν.Άλλοι έλεγαν πως με καθαρισμό case της εφαρμογής peel smart έφτιαχνε, άλλοι κάνοντας wipe case partition, άλλοι απλά έβαζαν άλλη εφαρμογή από το play store, τα δοκίμασα όλα αλλά τίποτα, διάβασα ακόμα και την ακραία λύση να το πάνε για σέρβις. Ψάχνοντας λοιπόν και μην έχοντας να χάσω τίποτα βρήκα αυτό το βίντεο

διάβασα στα σχόλια την λύση που σε εμένα δούλεψε. Πήγα εφαρμογές πάτησα να φαίνονται όλες οι εφαρμογές του συστήματος και έκανα διακοπή τον Samsung λογαριασμό. Άνοιξα το peel smart και δούλεψε....ελπίζω να βοήθησα

Επαναφέρω το θέμα γιατί σταμάτησαν πάλι οι υπέρυθρες να λειτουργούν, έκανα ό,τι ακριβώς και πριν για να τις επαναφέρω αλλά δεν έγινε τίποτα. Όποια απάντηση και λύση του προβλήματος δέκτη.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση την εφαρμογή της εθνικής I bank και με έβγαλε για αποτύπωμα αν έχει η συσκευή ότι μπορώ να το βάλω να ανοίγει έτσι χωρίς το password...! Δεν με έβγαλε καμιά επιλογή τέτοια όμως μόνο για να βάλω pin στο fast login ξέρει κανένας τπτ το εχει δουλέψει;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αλλά τσάμπα χάρηκα. Αν δεις στα σχόλια από κάτω δεν δουλεύει με το νοτελι.

 

Τι μακακια είναι πάλι αυτήν δλδ δεν μπορώ να καταλάβω! Αφού έχει αποτύπωμα και το νοτε

Link to comment
Share on other sites

θεμα της samsung ειναι,δεν εχει ενσωματωσει το fingerprint api το ιδιο ισχυει και στην τραπεζα πειραιως και στο paypal

 

Οτι να ναι.....! μια ζωη κατι να χαλαει δεν μπορει αλλιως....!

Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι.....! μια ζωη κατι να χαλαει δεν μπορει αλλιως....!

 

ελα ντε. ασε που αρχιζω και το βαριεμαι το νοτελι και αρχιζω να ξενοκοιταω για ανταλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση την εφαρμογή της εθνικής I bank και με έβγαλε για αποτύπωμα αν έχει η συσκευή ότι μπορώ να το βάλω να ανοίγει έτσι χωρίς το password...! Δεν με έβγαλε καμιά επιλογή τέτοια όμως μόνο για να βάλω pin στο fast login ξέρει κανένας τπτ το εχει δουλέψει;

Ενω εισαι ηδη μεσα στην εφαρμογη, Αν εχεις ενεργοποιησει το fast login Πήγαινε στις ρυθμίσεις του ibank και βρες το fast login εκεί διαλέγεις το δακτυλικο αποτύπωμα, σου έρχεται ο κωδικός στο κινητό και λειτουργεί κανονικά.

 

 

Edit

Νομίζω πρέπει να ενεργοποιησεις πρώτα το fast login και εκεί διαλέγεις pin ή δακτυλικο αποτύπωμα.

Εγώ το λειτουργώ κανονικά. Όπως και με την Πειραιώς το winbank wallet όπου με το nfc γινονται ανεπαφα οι αγορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6.0.1,παρατηρώ ότι πολλές φορές κάνει ενημερώσεις μόνο του,ενώ εγώ δεν έχω κλικάρει τις αυτόματες ενημερώσεις.Γιατί γίνεται αυτό;Κάποιες άλλες φορές όμως,μου ζητάει να κάνει και πατάω το κουμπί.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα το gear vr παίζει σε εμάς; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενω εισαι ηδη μεσα στην εφαρμογη, Αν εχεις ενεργοποιησει το fast login Πήγαινε στις ρυθμίσεις του ibank και βρες το fast login εκεί διαλέγεις το δακτυλικο αποτύπωμα, σου έρχεται ο κωδικός στο κινητό και λειτουργεί κανονικά.

 

 

Edit

Νομίζω πρέπει να ενεργοποιησεις πρώτα το fast login και εκεί διαλέγεις pin ή δακτυλικο αποτύπωμα.

Εγώ το λειτουργώ κανονικά. Όπως και με την Πειραιώς το winbank wallet όπου με το nfc γινονται ανεπαφα οι αγορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το εκανα πάλι και πουθενά το αποτύπωμα. Δεν υπάρχει καν σαν επιλογή

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα το note 4 (snapdragon) υπήρχε κανονικά αλλά δεν το είχα τσεκάρει ποτέ γιατί βολεύουν με το Pin. Τώρα που πήγα σε s7edge και το αποτύπωμα είναι μόνο touch και όχι slide το ενεργοποιήσα και αυτό. Η αλήθεια είναι ότι με το note δεν το είχα δοκιμάσει αλλά το έβλεπα σαν επιλογή. Μήπως εάν κάνεις κανενα restart για να τρέξει την εφαρμογή από την αρχή? Αλλιώς δεν ξέρω τι άλλο παίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το GEAR VR παίζει αλλά νομίζω όχι αυτό που κυκλοφορεί τωρα. Για το note ήθελε παραγγελία από έξω μια που δεν είχε έρθει στην Ελλάδα από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει ένα παιδί στο φόρουμ εδώ γι αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα το gear vr παίζει σε εμάς; ευχαριστώ

 

Όταν είχε πρωτοβγεί το note 4 το είχε φέρει η vodafone...Υπάρχει Gear VR για το note 4 αλλά πρέπει να βρεις το συμβατό...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενω εισαι ηδη μεσα στην εφαρμογη, Αν εχεις ενεργοποιησει το fast login Πήγαινε στις ρυθμίσεις του ibank και βρες το fast login εκεί διαλέγεις το δακτυλικο αποτύπωμα, σου έρχεται ο κωδικός στο κινητό και λειτουργεί κανονικά.

 

 

Edit

Νομίζω πρέπει να ενεργοποιησεις πρώτα το fast login και εκεί διαλέγεις pin ή δακτυλικο αποτύπωμα.

Εγώ το λειτουργώ κανονικά. Όπως και με την Πειραιώς το winbank wallet όπου με το nfc γινονται ανεπαφα οι αγορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή μόνο για το πιν έχει!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για πρώτη φορά σε 6.0.1 να πάρω backup σε PC μέσω smart switch και κολλάει στο contacts backup (0%). Δοκίμασα επανεκκίνηση σε PC και κινητό, επανεγκατάσταση του smart switch στο PC, επανενεργοποίηση όλων των disabled apps στο κινητό, απενεργοποίηση του finger security app, όλα μάταια. Αν βγάλω τα contacts από το backup, κολλάει λίγο πιο κάτω στο s planner backup. Υπόψη, την 6.0.1 την είχα περάσει με factory reset πριν και μετά το update.

 

Το έχει πετύχει κανείς αυτό; Εσείς παίρνετε κανονικά smart switch backup με την 6.0.1; Καμιά ιδέα για debugging ή άλλη εναλλακτική; Βασικά θέλω να μεταφέρω όλα τα δεδομένα από το νοτέλι στο παλιό μου s3.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος έκανα εγκατάσταση την 6.0.1... :X (την είχα κατεβάσει αλλά δεν είχα σκοπό να την περάσω άμεσα).Οπότε αναγκαστικά μπήκα στην διαδικασία να κάνω μια επαναφορά στην συσκευή μετά από 1 χρόνο σχεδόν πράγμα που βαριόμουνα αφάνταστα γιατί όλα μου δούλευαν άψογα και να στήσω ξανά το κινητό από την αρχή...Με πήρε 3-4 ώρες...Παραθέτω και εγώ τις εντυπώσεις μου από αυτό το update...Όλα καλά εδώ και 4-5 μέρες που το λειτουργώ,ωραίο το νέο interface του s-pen και στα θετικά επίσης η λειτουργία γραφής με σβηστή την οθόνη...Η μπαταρία πλέον βλέπω έχει πολύ καλύτερη διαχείριση ενώ ξανά πρόσθεσαν και τον χρόνο από την τελευταία φόρτιση που είχαν αφαιρέσει στην 5.Για τον ήχο παρατήρησα και εγώ μια μείωση στην ένταση.Για παράδειγμα και ενώ οι ρυθμίσεις είναι στο τέρμα για τον ήχο όταν κλειδώνει η ξεκλειδώνει η οθόνη ο ήχος που κάνει συσκευή είναι αισθητά ποιο χαμηλός σε σχέση με την 5...Anyway μικρό το κακό...Δεν είναι λόγος αυτός να πάω για το 7! ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...