Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να φλασαρεις οποία Ρομ θέλεις, αρκεί να είναι για το C. Επιλεγεις δηλαδή οποία γουσταρεις απο το λινκ που έδωσα.

Γιατί όμως να γυρίσεις σε 5? Δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Μια χαρά είναι η 6, γιατί να γυρίσεις πίσω σε κάτι παλιότερο.

Η ουγγρική που φοραω εγώ για παράδειγμα, ειναι άψογη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

fanaticos σε ευχαριστώ! Το google μου είναι πολύ σημαντικό για τις επαφές μου που τις έχω ομαδοποιημένες και είναι το μόνο που μου τις επαναφέρει όπως ακριβώς τις έχω. Χωρίς google πως γίνεται; Το παρακάμπτω σαν μην έχω λογαριασμό μέχρι να στήσω το κινητό και μετά ενεργοποιώ τον λογαριασμό για να κατεβάσω τις εφαρμογές που πολλές από αυτές τις έχω πληρωμένες; Από το google τι προβληματικί μπορεί να περάσει; Από εφαρμογές ή από κάτι άλλο;

 

Έπίσης να πω ότι δεν μπορώ να κατεβάσω την ρομ σαν απλός χρήστης με όσες προσπάθειες έκανα γιατί μετά από ώρα μου λέει ότι απέτυχε. Θα δοκιμάσω και από άλλο υπολογιστή να δω τι γίνεται.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Επαναφορά δεν θα κάνεις. Οι επαφές δεν έχουν κάποια σχέση.

Όταν θα το ξεκινήσεις μετα την εγκατάσταση και θα βάλεις το google account, θα σου ζητήσει να κάνεις αν θέλεις ολική επαναφορά του κινητού απο αντίγραφο που έχει κρατήσει (αν έχει κρατήσει). Εκεί θα του πεις όχι και θα προσχωρήσεις να περάσεις χειροκίνητα τις εφαρμογές που θέλεις απο το store.

Τις επαφές σου θα τις βλέπεις κανονικά. Δεν θα εχεις πρόβλημα. Όταν τελειώσεις θα πας στις επαφές και θα του πεις απο που να σου τις δείχνει.

 

Περίεργο αυτό που λες για τις Ρομ. Θα δοκιμασω να κατεβασω και εγώ τώρα.

 

EDIT: Βρε τι βρίσκει κανείς όταν ψάχνει παλιούς φακέλους! Να και drivers για τα windows, για το τηλέφωνο!

https://www.dropbox.com/s/jryg66jreyspor0/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe?dl=0

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Από χθες είδα πως δεν λειτουργούσαν οι υπέρυθρες ir , διάβασα αρκετά site και είχαν αρκετοί το ίδιο πρόβλημα, έτσι ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν.Άλλοι έλεγαν πως με καθαρισμό case της εφαρμογής peel smart έφτιαχνε, άλλοι κάνοντας wipe case partition, άλλοι απλά έβαζαν άλλη εφαρμογή από το play store, τα δοκίμασα όλα αλλά τίποτα, διάβασα ακόμα και την ακραία λύση να το πάνε για σέρβις. Ψάχνοντας λοιπόν και μην έχοντας να χάσω τίποτα βρήκα αυτό το βίντεο

διάβασα στα σχόλια την λύση που σε εμένα δούλεψε. Πήγα εφαρμογές πάτησα να φαίνονται όλες οι εφαρμογές του συστήματος και έκανα διακοπή τον Samsung λογαριασμό. Άνοιξα το peel smart και δούλεψε....ελπίζω να βοήθησα
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι και δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα..Εχω το 910c.Πριν είχα το galaxy s2 αλλά και σε άλλα κινητά όταν είναι σβησμενη η οθόνη και πατηθει κατά λάθος το κουμπί home η power ανάβει η οθόνη και παραμένει ανοιχτή για λίγο πχ15 δευτερολεπτα και μετά κλείνει πάλι, στο note4 δεν γίνεται αυτό αλλά παραμένει η οθόνη ανοιχτή για όσο χρόνο έχω βάλει να είναι ενεργή η οθόνη πχ 2 λεπτά και μετά κλείνει με αποτέλεσμα να χαλάω τσάμπα μπαταρία χωρίς λόγο.Έχω βάλει και την επιλογή η οθόνη να παραμένει ανοιχτή όσο την κοιτάω αλλά και πάλι αυτό το εικονίδιο που βγαίνει "ματάκι" πάλι στα 2 λεπτά βγαίνει και κλείνει η οθόνη.το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; είναι κάποιο σφάλμα;

Βρήκα λύση και γι'αυτό το πρόβλημα που είχα. Μόλις έβγαλα το widget του peel smart remote που εμφανιζόταν στην οθόνη κλειδώματος και πλέον στα 10δευτερόλεπτα κλείνει η οθόνη σε περίπτωση που πατηθει κατά λάθος το κουμπί δεν μένει αναμμένη πολύ ώρα η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Μετά από ένα χρόνο χωρίς προβλήματα έφτασαν και σε εμενα κάποια και απευθύνθηκα στην Samsung .

Μετά από μια ώρα με κάλεσαν και μου είπαν πως δεν καλύπτει η εγγύηση γιατί είναι εισαγωγή Αλβανίας ( εκτός Ε.Ε. )

Το κινητό είναι αγορασμένο από το ποιο γνωστό κατάστημα που υπάρχει στο skroutz.

Περιμένω απάντηση από το κατάστημα για το κινητό .

Τελικά με την αγορά πρέπει να τσεκάρουμε από που έγινε εισαγωγή.

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Odin για Mac βρήκα μόνο το jodin. Να προχωρήσω; το έχει κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες το πήρα ξανά απόφαση και έκανα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και wipe cache 2 φορές καλού κακού (λέω εγώ τώρα...) και το έστησα ξανά. Λύθηκαν τα θέματα που προέκυψαν από την ασφαλή λειτουργία, συν ένα θέμα που είχα όταν επέλεγα τις ενεργές εφαρμογές όπου μόνο εκεί δεν δούλευε η αυτόματη περιστροφή οθόνης και έμενε όπου την έβρισκε (οριζόντια ή κάθετη λειτουργία). Επίσης διαπιστώνω πλέον ότι το τηλέφωνο στήθηκε καλύτερα από άλλες φορές (θα τρελαθώ εντελώς), δημιουργώντας πάλι τους φακέλους με τις κατηγορίες εφαρμογών με τα ίδια χρώματα-σειρά που είχα πριν. Σε κάποιους φακέλους περιέργως μπήκαν και λίγες εφαρμογές που αντιστοιχούσαν, με τις περισσότερες όμως να είναι εκτός. Το πληκτρολόγιο βγάζει καλύτερες προτάσεις σε κάποιες περιπτώσεις (πχ όταν πάω να γράψω ένα από τα 3 email που έχω βγάζει και τα 3 για να διαλέξω!!), μου είχε για 1η φορά ήδη ρυθμίσει τα ξυπνητήρια όπως ακριβώς τα είχα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο! Άντε να δω στην συνέχεια! Με λίγα λόγια από ότι καταλαβαίνω σχεδόν ποτέ δεν κάθετε μια ρομ με τον ίδιο ακριβώς τρόπο όπως και οι ρυθμίσεις που είχε το κινητό πριν την επαναφορά!:wacko:

 

Τα υπόλοιπα στη συνέχεια....

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Μετά από ένα χρόνο χωρίς προβλήματα έφτασαν και σε εμενα κάποια και απευθύνθηκα στην Samsung .

Μετά από μια ώρα με κάλεσαν και μου είπαν πως δεν καλύπτει η εγγύηση γιατί είναι εισαγωγή Αλβανίας ( εκτός Ε.Ε. )

Το κινητό είναι αγορασμένο από το ποιο γνωστό κατάστημα που υπάρχει στο skroutz.

Περιμένω απάντηση από το κατάστημα για το κινητό .

Τελικά με την αγορά πρέπει να τσεκάρουμε από που έγινε εισαγωγή.

 

Πάντα κατά την αγορά πρέπει να τσεκάρεις αν υπάρχει και το GR μέσα στα κουτάκια που αναφέρουν τις χώρες εγγύησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε θα φλασαρω από το γραφείο μεWindows.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε, ναι βρε φίλε. Για σιγουριά. :happy:

Δεν ήξερα ότι είχες μακ. :worry:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα φίλε φανατικός

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως επειδή είμαι του αθλήματος γενικά έχω κολλήσει που δεν μπορώ να βρω τι κρατάει το wifi always on. Έχω στραβώσει τόσο που θα περάσω την 6 και μετά αν συνεχίζει κιτ κατ. Πάντως είδα στο Google ότι παίζει πολύ τι θέμα. Δεν είχα χρόνο να διαβάσω πολλά.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Πάντα κατά την αγορά πρέπει να τσεκάρεις αν υπάρχει και το GR μέσα στα κουτάκια που αναφέρουν τις χώρες εγγύησης.

Δεν φαίνεται από εκεί αν έχει γίνει εισαγωγή για Ε.Ε. αλλά μόνο με κλήση στην Samsung για να δουν το imei της συσκευης . Μετά από τόσες αγορές από το skroutz και χωρίς να έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα τώρα το πήρα το μάθημα μου .

Να δούμε πότε θα απαντήσουν και τι .

Link to comment
Share on other sites

Tώρα θυμήθηκα να γράψω κάτι,που συμβαίνει όταν πάω στο σπίτι της αδελφής μου.Εκεί λοιπόν,όταν πάω να μπω στο wifi του ανηψιού,πέφτει το ρούτερ.Πάντοτε.

Με το iPad Air2 που έχω καμιά φορά όμως,δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Τι να συμβαίνει άραγε;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα και επιβεβαιωνω δεν έγραψε ο νοξ. Φαίνεται και το WiFi έσβησε επιτέλους. Όλα δείχνουν ότι έστρωσαν. Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο γμτ. Ενώ είχε λυθεί το θέμα μόλις μπήκε στην φόρτιση ενεργοποιηθηκε το bug και δείχνει το WiFi on. Ωστόσο δεν είδα αντίκτυπο στην κατανάλωση. Θα το αφήσω έτσι βαρέθηκα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/774f7508945026f6c8fb3660e437b771.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο γμτ. Ενώ είχε λυθεί το θέμα μόλις μπήκε στην φόρτιση ενεργοποιηθηκε το bug και δείχνει το WiFi on. Ωστόσο δεν είδα αντίκτυπο στην κατανάλωση. Θα το αφήσω έτσι βαρέθηκα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/774f7508945026f6c8fb3660e437b771.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ποια ρομ είσαι; Αυτό ήταν bug της 5.1.1 και περιοριζόταν στο διάγραμμα, το wifi δεν άνοιγε, απλά έτσι το έδειχνε.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε, εντάξει, τι να πω! Έχω κουφαθεί εντελώς με όλα αυτά τα bug που διαβάζω! Δεν θα έπρεπε να συμβαίνουν αυτά! Δεν μιλάμε για χθεσινή συσκευή τώρα! :worry:

Φτου, φτου, φτου μη το ματιάξω το δικό μου (Ουγγρικό) είναι μια χαρά! :cool:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/eb1854558363a62d83ca84a4173532ba.jpg

 

PS: Τώρα που το βλέπω στο δικό μου, κάτω από το σήμα δικτύου, έχει το GPS αντί για την κάμερα. Χωρίς χρήση βέβαια. Περίεργο .....

Αν δεν έστεισες, γιατί δεν βάζεις την Ουγγρική?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με πολωνική είμαι παιδιά κι όπως έχω ξαναγράψει αν και στην εγκατάσταση μου έγραψε κάτι κουλά ότι δεν εγκαταστάθηκε επιτυχώς, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, το κινητό πάει καλύτερα από ποτέ και η μπαταρία είναι σε καλύτερα επίπεδα από τη 5.1 .. factory από πέρυσι τον Ιούνη που το πήρα δεν έκανα ποτέ, πέρασα αμέσως τη πολωνική με odin πάνω στην ουγγρική κι από τότε όλα ota μόνο με wipe cache.. πραγματικά διαβάζω καθημερινά όλα αυτά που γράφεται κι είναι λες κι έχουμε άλλα τηλέφωνα...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά διαβάζω καθημερινά όλα αυτά τα που γράφεται κι είναι λες κι έχουμε άλλα τηλέφωνα...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Νομίζω οτι τα είπες όλα με αυτό!

Και εγώ απορώ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω να δειτε. και με clean install k wipe πριν και μετα. Τι να πω.

ψαχνωντας επεσα σε ενα παρομοιο θεμα παλιοτερα στο xda. Τελικ εφταιγε το viber! ειχει επιλογη μεσα για always on wifi.

Aπορω πως δεν το σκεφτηκα.ολα καλα!

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό το viber το θυμάμαι απο εποχής s5 που κυριολεκτικά το είχε ρημάξει το τηλέφωνο και φυσικά σφυριζαν αδιάφορα! Μπαζοεφαρμογη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω να δειτε. και με clean install k wipe πριν και μετα. Τι να πω.

ψαχνωντας επεσα σε ενα παρομοιο θεμα παλιοτερα στο xda. Τελικ εφταιγε το viber! ειχει επιλογη μεσα για always on wifi.

Aπορω πως δεν το σκεφτηκα.ολα καλα!

Μα αυτή είναι η δουλειά του. Να είναι μονίμως ανοιχτό. Δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει τόσο εντύπωση...

Καλά, αυτό το viber το θυμάμαι απο εποχής s5 που κυριολεκτικά το είχε ρημάξει το τηλέφωνο και φυσικά σφυριζαν αδιάφορα! Μπαζοεφαρμογη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Καμία σχέση. Η εφαρμογή δεν καταναλώνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή είναι η δουλειά του. Να είναι μονίμως ανοιχτό. Δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει τόσο εντύπωση...

 

Καμία σχέση. Η εφαρμογή δεν καταναλώνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Ποιο πρέπει να είναι μονίμως ανοικτό? Tο WiFi?

 

Και τι σχέση έχει η κατανάλωση στο viber? Δεν είπα εγώ τίποτα για κατανάλωση. Άλλα πράγματα και θαύματα έκανε τότε, στο ταλαίπωρο S5. Πολύ σοβαρότερα από μια απλή κατανάλωση.

Τότε είχαμε φτιάξει ξεχωριστό τόπικ, μόνο και μόνο για να δώσουμε κάποια λύση έστω και προσωρινή μέχρι τα τζιμάνια τους να βρουν τι φταίει και να το φτιάξουν!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...