Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας είχα γράψει για το θέμα με τα κόλπα της μπαταριας που έκανε στο note 4 σε ένα φίλο. Ή μπαταρία κλείνει είτε καμία φορά απότομα από το 20 τις εκατό ή παρακάτω ή κατεβαίνει αντί να ανεβαίνει όταν πέσει χαμηλά . Ξεκινησαμε να ψάχνουμε τι φταίει σε παλιότερα note μου έφταιγε ο φορτιστής όταν το έκανε αυτό. Ένας τεχνικός που το είπα μου είπε θα φταίει ή μπαταρία .. το πήγα σε έναν άλλο κ άρχισε να μας λέει φταίει το κλιπακι στο κινητό που φορτίζει από κάτω και θέλω 40 ευρώ.. σε αυτόν είχα ρωτήσει για το doogee x5 της μάνας μ που έσπασε το τζάμι και είπε θέλει 40+ ευρώ για να το φτιάξει υπόψιν 37 έχει καινούργιο από κινα. Το πήγαμε στη wind αφαίρεσε κάτι προγράμματα και έναν λαντσερ και είπε θα είναι οκ. Αν στον προηγούμενο πάω και του κατεβασω καμία τζαμαρια και ένα φτύσιμο στην μάπα θα εφταιγα εγώ..??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, μην βιάζεσαι. Δες πρώτα ότι όντως θα φτιάξει και μετά κατέβασε την τζαμαρία. (Που λέει ο λόγος, εννοείται )!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην βιάζεσαι. Δες πρώτα ότι όντως θα φτιάξει και μετά κατέβασε την τζαμαρία. (Που λέει ο λόγος, εννοείται )!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν είναι απίθανο ναμη φτιάξει αλλά για το κλιπακι 40 ευρώ??Και ο ίδιος ο στιβ τζομπς να το έφτιαχνε απτον αάγιο πετρο τόσα δε θα ζητούσε..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Χε, χε!

Αν κρίνω από τα fans, μάλλον θα πλήρωνες τα διπλά και θα ήσουν και ευχαριστημενος γιατί στο έφτιαξε ο Στιβ! :lol:

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό νομίζω. Έχει και 14 μήνες στην πλάτη της.

Ποτέ δεν ξέρεις, όμως!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, της συζύγου το note της βγάζει ένα μήνυμα μόλις ανοίξει το internet, ότι και καλά έχει 4 ιούς, να τους αφαιρέσει με ένα πρόγραμμα και λοιπές ιστορίες.

 

Να το κατεβάσει και να το τρέξει? Μπορώ βέβαια, να ανοίξω νέα καρτέλα και να σβήσω μετά την καρτέλα που τις βγάζει το μήνυμα αυτό. Αλλά το βγάζει συνέχεια και είναι λίγο σπαστικό...

 

Δεν έχει συνδεθεί κάπου περίεργα, μόνο έχει κατεβάσει κάτι παιδικές εφαρμογές, παραμύθια, παζλ κλπ για τα παιδιά από τότε που τις το έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, της συζύγου το note της βγάζει ένα μήνυμα μόλις ανοίξει το internet, ότι και καλά έχει 4 ιούς, να τους αφαιρέσει με ένα πρόγραμμα και λοιπές ιστορίες.

 

Να το κατεβάσει και να το τρέξει? Μπορώ βέβαια, να ανοίξω νέα καρτέλα και να σβήσω μετά την καρτέλα που τις βγάζει το μήνυμα αυτό. Αλλά το βγάζει συνέχεια και είναι λίγο σπαστικό...

 

Δεν έχει συνδεθεί κάπου περίεργα, μόνο έχει κατεβάσει κάτι παιδικές εφαρμογές, παραμύθια, παζλ κλπ για τα παιδιά από τότε που τις το έδωσα.

Κάποια από αυτές τις εφαρμογές που κατέβασε σε "σπαμάρει" με διαφημίσεις όταν συνδεθεί στο ίντερνετ. Φυσικά και μη κατεβάσεις τίποτα από αυτά που σου προτείνει μιας και δεν έχεις κανένα ιό..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ok, εντάξει, κατάλαβα ότι αυτό με τους ιούς είναι μούφα, αλλά υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε?

 

Με το να απεγκαταστήσει τις παιδικές εφαρμογές ?

Link to comment
Share on other sites

ok, εντάξει, κατάλαβα ότι αυτό με τους ιούς είναι μούφα, αλλά υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε?

 

Με το να απεγκαταστήσει τις παιδικές εφαρμογές ?

Μόνο με κάποιο ad blocker που δουλεύει χωρίς ρουτ θα μπορείς να κόψεις τις διαφημίσεις. Γράψε στο γούγλη non root android ad blockers γιατί εγώ δε χρησιμοποιώ και δε μπορώ να σου προτείνω κάποιο συγκεκριμένο.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ok, εντάξει, κατάλαβα ότι αυτό με τους ιούς είναι μούφα, αλλά υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε?

 

Με το να απεγκαταστήσει τις παιδικές εφαρμογές ?

Δεν εχει σημασια αν ειναι παιδικες ή βρεφικες οι εφαρμογες. Ο δημιουργος μπορει να βαλει adware οπουδηποτε. Αν δεν ξερεις ακριβως τι κανει καθε adblock, θα σε συμβουλευα να τα αποφυγεις, καθως μπορει να σου μπλοκαρει και πραγματα που χρειαζεσαι, οποτε καλυτερο το uninstall των ενοχων εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε ενημέρωση απο το play και σβήσει η οθόνη, σταματάει και το download?

(Τα δεδομένα στο παρασκήνιο είναι ανοικτά)

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε ενημέρωση απο το play και σβήσει η οθόνη, σταματάει και το download?

(Τα δεδομένα στο παρασκήνιο είναι ανοικτά)

 

Όχι, κατεβάζει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το καβάλησε πάλι και κάνει νούμερα με το ΒΤ.Εκεί που είχε στρώσει,μετά τη δεύτερη λήψη του 6.0.1 στην αντιπροσωπεία,τώρα δεν επιτρέπει στο ΒΤ να καλεί τηλέφωνα που εμφανίζονται στην οθονίτσα του,ενώ παλιά,αυτό γινόταν μιά χαρά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μωρέ παιδιά, ήθελα να ξέρω, τα άτομα με iphone, έχουν άραγε τα ίδια προβλήματα? Λογικά, επειδή το hardware ή δουλεύει ή όχι, μάλλον είναι από το softaware όλα αυτά τα κουλά που εμφανίζονται στον καθένα από εμάς κατά διαστήματα.

 

Γιατί πότε η sammy πότε το android...όλο κάτι προκύπτει στην πορεία για να σου σπάει τα νεύρα. Αυτό από μόνο του κάνει αυτό που λέμε "εμπειρία χρήσης" ή αν θέλετε "ικανοποίηση χρήστη" να είναι στο μηδέν (για τους κατόχους samsung-android)

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα υπάρχουν παντού. Σε όλες τις πλατφόρμες! Και στο ios υπήρχαν και υπάρχουν θέματα. Και draining υπήρχε και crashaρισματα και οτι θέλεις.

 

Το βασικό είναι να εντοπίζονται τα προβλήματα και να επιλύονται και όχι να παρατανε τον χρήστη να παλεύει μαζί τους! Εκεί βρίσκεται η διαφορά!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα συνδεμενο στον στον browser τον λογαριασμό μου από τον Firefox! Άλλαξα κωδικό βγήκε και όταν πάω στις ρυθμίσεις>>λογαριασμοί>> Firefox και πάω να συνδεθώ δεν με συνδέεται με τπτ.... τ βάζω όλα σωστά και το email και τον κωδικό αλλά τπτ.... Η σύνδεση απέτυχε!καμιά ιδέα; έκανα και εκκαθάριση μνήμης από τον browser αλλά δεν άλλαξε τπτ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω μια βοήθεια. Αγόρασε ο κολλητός μου (μετά από δική μου προτροπή κιόλας) Note 4 C μεταχειρισμένο. Όταν μου το φερε να το δω, είχε μια περίεργη κιτρινίλα στην οθόνη. Και σε λευκό φόντο, στο κάτω μέρος της αχνοφαίνεται το πληκτρολόγιο..!! Burn in δεν λέγεται αυτό το φαινόμενο; Μάλλον ο προηγούμενος κάτοχος καιγόταν σε κάποια υπηρεσία messenger και εχει αποτυπωθεί μόνιμα το πληκτρολόγιο.

Φυσικά έχει πέσει σε κατάθλιψη ο δικός μου τώρα, γιατί σκίστηκε και να βρει τα λεφτά να το αγοράσει και το χω πάρει και λίγο πάνω μου αφού εγώ τον "έσπρωξα" στην αγορά.

Το καλό είναι πως έχει ακόμη εγγύηση πολλούς μήνες. Αν το πάει στην Smartech, του αλλάζουν την οθόνη δωρεάν, η παίζει να του πουν είναι δική σου υπαιτιότητα.

Το χει πάθει κανείς; Κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Το burn in καλύπτεται από εγγύηση.

Να το πάει & θα του το φτιάξουν. (Εφόσον, όπως λες, έχει εγγύηση)

 

Επίσης, αν αυτός που του το πούλησε δεν του το πε, είναι απαράδεκτος.

Link to comment
Share on other sites

Το burn in καλύπτεται από εγγύηση.

Να το πάει & θα του το φτιάξουν. (Εφόσον, όπως λες, έχει εγγύηση)

 

Επίσης, αν αυτός που του το πούλησε δεν του το πε, είναι απαράδεκτος.

 

Ακριβώς έτσι έγινε τελικά. Τώρα μίλησα μαζί του και μόλις το είχε παραλάβει από Smartech. Του αντικατέστησαν την οθόνη, αφού όντως ήταν μέσα στην εγγύηση και σε μια μόλις ώρα το παρέλαβε ευτυχής πια :D

 

Και ναι, ο τύπος που του το πούλησε, δεν του ξεστόμισε τίποτα. Όταν του είπα να τον πάρει και να τον κράξει, εκτός του ότι ντρεπόταν και δεν ήθελε και διενέξεις μαζί του, μου είπε ότι όπως τον έκοψε, έδειχνε άσχετος και αδαής. Σαν να μην ήξερε τι πουλάει ένα πράμα. Όποτε ο φίλος μου τα δικαιολόγησε όλα μετά απ' αυτό, λέγοντάς μου πως το πιο πιθανόν είναι να μην το ήξερε ούτε ο ίδιος :lol: Πολύ βολικό έτσι; Και πολύ απίθανο επίσης.

 

Τελικά όλα καλά. Όποτε ας το χουμε όλοι υπόψιν μας πως για το φαινόμενο Burn In των Super Amoled, το επίσημο σέρβις της Samsung αντικαθιστά την οθόνη αν είναι σε εγγύηση ακόμη η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πρέπει να του τραβήξει αρνητική αξιολόγηση.

Είτε ήξερε, είτε όχι έδωσε προιόν διαφορετικό από την περιγραφή, που επηρεάζει την αξία της συσκευής.

(Αν και εντάξει, αν είσαι στην εγγύηση, όπως τώρα το φτιάχνεις πρώτα & το πουλάς μετά.)

 

Όσο για το burn in, είναι πρόβλημα των amoled & το καλύπτει το service.

Πιστεύω όσο και ανθεκτικές και να γίνουν, κάποια στιγμή θα το εμφανίσουν.

Η ουσία είναι να φτάσουμε σε ένα επίπεδο να το παθαίνουν μετά από 5-10χρόνια, που ουσιαστικά η συσκευή έχει πάει στον κάδο & δεν θα προβληματίσει κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει το SBH-50,αλλά εγώ που το έχω,βουρλίζομαι με ένα πρόβλημα που έχει,από τότε που πήγα σε 6.0.1.Δεν μπορεί δηλαδή να πάρει τηλ.,μέσα από την οθονίτσα του.Χρησιμοποιώντας δηλαδή τη μνήμη του ΒΤ,μπορούσα να παίρνω τηλ,βρίσκοντας κάποιο τηλ απ' αυτά που βρίσκονταν στη μνήμη ,και άρα εμφανίζονταν στην οθόνη,ενώ τώρα δεν μπορώ.

Το πήγα στη Samsung στη γειτονιά μου,του κάνανε επανεγκατάσταση δύο φορές,και τη δεύτερη δούλεψε.Αλλά μετά από ένα μήνα πάλι τα ίδια.

Το έχει κανείς αυτό το πρόβλημα,από τους έχοντες το συγκεκριμένο ΒΤ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πρέπει να του τραβήξει αρνητική αξιολόγηση.

Είτε ήξερε, είτε όχι έδωσε προιόν διαφορετικό από την περιγραφή, που επηρεάζει την αξία της συσκευής.

(Αν και εντάξει, αν είσαι στην εγγύηση, όπως τώρα το φτιάχνεις πρώτα & το πουλάς μετά.).

 

Αγορασαμε με διαφορα 15 μερες εγω και ενας φιλος μου το note 4c .

 

Σε εξοδους μας κτλ , λογο οτι το κινητο ηταν το ιδιο , δεν ασχοληθηκαμε ο ενας με του αλλου (περα απο θηκες και κανα wallpaper) .

 

Η αγορες εγιναν καλοκαιρι(αρχες) του 2015 , και πριν απο 1 μηνα, που εβλεπε κατι στο κινητο μου παιρνει χαμπαρι οτι στη δικια του οθονη το ασπρο χρωμα κιτρινιζει ενω σε εμενα ειναι....ασπρο.Πηγε αντιπροσωπια και την επομενη το πηρε με καινουρια οθονη και ολα οκ .

 

Το παλικαρι ειχε 1 χρονο σχεδον το κινητο και νομιζε οτι ετσι ειναι η οθονη στα νοτε.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασαμε με διαφορα 15 μερες εγω και ενας φιλος μου το note 4c .

 

Σε εξοδους μας κτλ , λογο οτι το κινητο ηταν το ιδιο , δεν ασχοληθηκαμε ο ενας με του αλλου (περα απο θηκες και κανα wallpaper) .

 

Η αγορες εγιναν καλοκαιρι(αρχες) του 2015 , και πριν απο 1 μηνα, που εβλεπε κατι στο κινητο μου παιρνει χαμπαρι οτι στη δικια του οθονη το ασπρο χρωμα κιτρινιζει ενω σε εμενα ειναι....ασπρο.Πηγε αντιπροσωπια και την επομενη το πηρε με καινουρια οθονη και ολα οκ .

 

Το παλικαρι ειχε 1 χρονο σχεδον το κινητο και νομιζε οτι ετσι ειναι η οθονη στα νοτε.

Καταλαβαινω που το πας.

Δεν ειπα οτι αυτος που το πουλησε το εκανε απαραιτητα επιτηδες αλλα και παλι αυτο δεν αλλάζει το γεγονος οτι πουλησε συσκευή με θεμα.

 

Με αρνητικη αξιολογηση θα τιμωρήσεις ειτε την πονηρια του ειτε την απροσεξία του.

Και η απροσεξία για ενα πωλητη μειονεκτημα ειναι. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...