Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, τελικά έγινε η γκέλα, και μπήκε η 6.0.1 στο Note της συζύγου. Παραπονιέται για:

 

α) αυξημένη θερμοκρασία (ισχύει κάτι τέτοιο?)

β) ότι ανοίγει τις φωτό με μια εφαρμογή. Όντως ότι ανοίξεις κάτι πρώτη φορά με μια εφαρμογή, μετά "κλειδώνει" και την ανοίγει πάντα με αυτήν?

 

Ευχαριστώ.... αρχίσανε τα δράματα...... Α... πως γράφεις σημείωση με σβηστή οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Μετά από ένα χρόνο χωρίς προβλήματα έφτασαν και σε εμενα κάποια και απευθύνθηκα στην Samsung .

Μετά από μια ώρα με κάλεσαν και μου είπαν πως δεν καλύπτει η εγγύηση γιατί είναι εισαγωγή Αλβανίας ( εκτός Ε.Ε. )

Το κινητό είναι αγορασμένο από το ποιο γνωστό κατάστημα που υπάρχει στο skroutz.

Περιμένω απάντηση από το κατάστημα για το κινητό .

Τελικά με την αγορά πρέπει να τσεκάρουμε από που έγινε εισαγωγή.

Σήμερα έγινε αντικατάσταση με καινούργια συσκευή από το κατάστημα ( Note 4 c )

Μπράβο στο κατάστημα . Η πρώτη δουλειά ήταν να πάρω την Samsung για να μου πουν πως είναι Πολωνικής εισαγωγής ( εντός Ε.Ε. ).

Όλα καλά με το που άνοιξα ήταν ήδη στην 6.0.1. Πολωνική ram .

Για όσους δεν το γνωρίζουν ( όπως και εγώ μέχρι τώρα ) με το που αγοράζουμε μια συσκευή από κατάστημα παίρνουμε τηλέφωνο στην Samsung να δούμε αν είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας γιατί με τόσο μεγάλες παραγγελίες που λαμβανουν τα καταστήματα δεν προλαβαινουν να ελεγξουν όλες αν είναι ευρωπαϊκές και μετά γίνονται παρεξηγησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά έγινε η γκέλα, και μπήκε η 6.0.1 στο Note της συζύγου. Παραπονιέται για:

 

α) αυξημένη θερμοκρασία (ισχύει κάτι τέτοιο?)

β) ότι ανοίγει τις φωτό με μια εφαρμογή. Όντως ότι ανοίξεις κάτι πρώτη φορά με μια εφαρμογή, μετά "κλειδώνει" και την ανοίγει πάντα με αυτήν?

 

Ευχαριστώ.... αρχίσανε τα δράματα...... Α... πως γράφεις σημείωση με σβηστή οθόνη?

 

Και στο δικό μου ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία. Για κάνα δεκάλεπτο κυνήγησα ένα Pokemon και τσουρουφλιστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά έγινε η γκέλα, και μπήκε η 6.0.1 στο Note της συζύγου. Παραπονιέται για:

 

α) αυξημένη θερμοκρασία (ισχύει κάτι τέτοιο?)

β) ότι ανοίγει τις φωτό με μια εφαρμογή. Όντως ότι ανοίξεις κάτι πρώτη φορά με μια εφαρμογή, μετά "κλειδώνει" και την ανοίγει πάντα με αυτήν?

 

Ευχαριστώ.... αρχίσανε τα δράματα...... Α... πως γράφεις σημείωση με σβηστή οθόνη?

 

α) Ελάχιστα πράγματα. Τίποτα το πολύ διαφορετικό με την 5 (παιχνίδια δεν παίζω).

β) Ναι, δυστυχώς! Μεγάλη μακακια από πλευράς google. Εντελώς χαζό!

 

Τι εννοείς πως γράφει? Όπως είναι σε stby (σβηστη οθονη), βγάζεις το πενάκι και γράφεις.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζω με torrent το download speed δεν ανεβαίνει πάνω από 100kB/s. Ξέρετε τίποτα επ'αυτού παίδες.;

Εγώ με μTorrent δεν έχω κανένα πρόβλημα, φτάνει όσο και το pc περίπου.. Μήπως να δεις τις ρυθμίσεις της εφαρμογής που χρησιμοποιείς μπας και έχει τίποτα εκεί;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α) Ελάχιστα πράγματα. Τίποτα το πολύ διαφορετικό με την 5 (παιχνίδια δεν παίζω).

β) Ναι, δυστυχώς! Μεγάλη μακακια από πλευράς google. Εντελώς χαζό!

 

Τι εννοείς πως γράφει? Όπως είναι σε stby (σβηστη οθονη), βγάζεις το πενάκι και γράφεις.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Για το πως γράφεις στην οθόνη είναι έτσι τραβάς πενάκι και γράφεις ΕΚΤΟΣ αν έχεις την θήκη της samsung s view ( έχω αυτήν με το μικρό παραθυράκι όχι το τετράγωνο ) και μ αυτήν δεν δουλεύει...... ανέφερα το πρόβλημα πριν κάποιες σελίδες,.... όταν την βγάζω η φοράω άλλη θήκη όλα πάνε τρένο.... συμπέρασμα......παράγγειλα νέα θήκη... για τα τα 1 και 2 όπως τα λέει ο φίλος η θερμοκρασία θα χαμηλώση αρκετά μετά από 4 με 5 πλήρης φορτίσεις της μπαταρίας που θα στρώσει....

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

 

εννούσα το off screen memo. Το υποστηρίζει αυτόματα, ή πρέεπι να εγκαταστήσω και κάτι extra ?

 

To έχεις ενεργοποιήσει απο τις ρυθμίσεις?

Settings - S Pen - Screen off memo

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

 

εννούσα το off screen memo. Το υποστηρίζει αυτόματα, ή πρέεπι να εγκαταστήσω και κάτι extra ?

 

To έχεις ενεργοποιήσει απο τις ρυθμίσεις?

Settings - S Pen - Screen off memo

Σωστός ο παίκτης!

Θεωρούμε ότι το έχεις ενεργό.

Δεν θέλει κάτι άλλο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ,note 4 φιλου όταν φτάνει στο 15% πέφτει μετά στο 3 μερικές φορές ή κλείνει απότομα κ μετά δεν φορτίζει πέφτει ή μπαταρία αντί να ανεβει. 14 μηνών είναι δικαιουτε άλλη μπαταρία λόγω εγγυησης? Να αγοράσουμε αλλη ρωταω γιατί μ το έκανε και σε note 3 παλιά και αλλάξανε φορτιστή και ήταν ενταξει μετά. Να κάνω κάποια άλλη δοκιμή ? Ας πούμε τότε τα παιδιά μου είχαν πει να κατεβασω ένα πρόγραμμα να δούμε με πόσο δύναμη φορτίζει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία.

Παλιά,όταν τελείωνε η φόρτιση με ασύρματο τρόπο,ακουγόταν ένας ήχος,οπότε έβγαζα το τηλέφωνο από τη βάση του.Τώρα όμως,με την αλλαγή σε 6.0.1,που συνοδεύτηκε με σβήσιμο δύο φορές των πάντων για να κάτσει καλά η νέα έκδοση,ο ήχος αυτός χάθηκε,και έτσι πρέπει να περνάω το χέρι μου πάνω από την οθόνη για να ανοίγει και να βλέπω που έχει φτάσει η φόρτιση.

Υπάρχει κάτι που έχω παραλείψει να κάνω;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ,note 4 φιλου όταν φτάνει στο 15% πέφτει μετά στο 3 μερικές φορές ή κλείνει απότομα κ μετά δεν φορτίζει πέφτει ή μπαταρία αντί να ανεβει. 14 μηνών είναι δικαιουτε άλλη μπαταρία λόγω εγγυησης? Να αγοράσουμε αλλη ρωταω γιατί μ το έκανε και σε note 3 παλιά και αλλάξανε φορτιστή και ήταν ενταξει μετά. Να κάνω κάποια άλλη δοκιμή ? Ας πούμε τότε τα παιδιά μου είχαν πει να κατεβασω ένα πρόγραμμα να δούμε με πόσο δύναμη φορτίζει

Πρώτα φίλε μου ελέγχεις την φόρτισή σου και εφόσον είσαι οκ εκεί, στρεφεσαι στην μπαταρία.

Βέβαια με 14 μήνες στην πλάτη σίγουρα δεν θα είναι και στα καλύτερά της.

Τώρα για εγγύηση ... Εντάξει άστο. Δεν παίζει κάτι τέτοιο. 6 μήνες max!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω κατι.

 

Υπαρχει κανεις που να χρησιμοποιει microsoft exchange active sync account με push ειτε με την stock email εφαρμογη, ειτε με gmail;

 

Αν ναι, στην καταναλωση της μπαταριας πόσο σας τρωει; Εμενα ο outlook λογαριασμος και στις δυο εφαρμογες που αναφερω μαζι με τα exchange services, ειτε τον σεταρω σε imap ειτε με active sync, ειναι στις πρωτες θεσεις καταναλωσης, πιο πανω και απο την οθονη!!! Το total connection time ειναι ωρες ολοκληρες. Δεν εχω το ιδιο προβλημα ουτε στο Ν7000 με CM13, αλλα ουτε στο galaxy tab pro που εχω με kit kat. Σε αυτες τις συσκευες η mail εφαρμογη και τα exchange services ουτε που εμφανιζονται στην καταναλωση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω κατι.

 

Υπαρχει κανεις που να χρησιμοποιει microsoft exchange active sync account με push ειτε με την stock email εφαρμογη, ειτε με gmail;

 

Αν ναι, στην καταναλωση της μπαταριας πόσο σας τρωει; Εμενα ο outlook λογαριασμος και στις δυο εφαρμογες που αναφερω μαζι με τα exchange services, ειτε τον σεταρω σε imap ειτε με active sync, ειναι στις πρωτες θεσεις καταναλωσης, πιο πανω και απο την οθονη!!! Το total connection time ειναι ωρες ολοκληρες. Δεν εχω το ιδιο προβλημα ουτε στο Ν7000 με CM13, αλλα ουτε στο galaxy tab pro που εχω με kit kat. Σε αυτες τις συσκευες η mail εφαρμογη και τα exchange services ουτε που εμφανιζονται στην καταναλωση της μπαταριας.

 

Ναι έχω εγώ. Σε exchange active sync. Και είναι όπως τα λες.

Έχω κόψει τα push notifications γενικά και το έχω βάλει να συγχρονίζει κάθε 15min στις ώρες αιχμής.

Μετριάζονται κάπως τα πράγματα αλλά με 5 λογαριασμούς να συγχρονίζουν ειναι παντα κοντά στην κορυφή.

Δεν μπορώ όμως να κάνω και αλλιώς. Ήδη και το τέταρτο κάποιες; φορές ειναι πολύ.

 

 

 

Σας ευχαριστώ (για τη βοήθεια στο screen off memo) !

 

Είσαι ΟΚ δηλαδή?

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.παλιος κατοχος νοτε2 ,δεν προχωρησα λογο ελλειψης ραδιου,τωρα με α5 2016 και λεω μαζι με αυτο να παρω το νοτε4,Ηθελα να ρωτησω ποια προγραμματα πλοηγησης παιζουν απροβληματιστα στο 4αρι?.Καλα το here maps το ξερω,αλλα οσες φορες δοκιμασα στο igo στου φιλου μου δεν καταφερα να το λειτουργισω σωστα,προφανως φταει η αναλυση της οθονης.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,ειχα καιρο να γραψω εδω μιας και ειμαι πλεον κατοχος ευτηχης ενος LG V10.

Πηρα ομως την notera μας μετεχειρη στην γυναικα.

Παρατηρησα ομως οτι η οθονη του ειναι λιγο κιτρινη συγκρινοντας το με το V10 μου και ενα samsung Α5 2016.Εχει τυχη σε καποιον αυτο ?

να το στειλω για σερβις?την γκρινια της γυναικας σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω εγώ. Σε exchange active sync. Και είναι όπως τα λες.

Έχω κόψει τα push notifications γενικά και το έχω βάλει να συγχρονίζει κάθε 15min στις ώρες αιχμής.

Μετριάζονται κάπως τα πράγματα αλλά με 5 λογαριασμούς να συγχρονίζουν ειναι παντα κοντά στην κορυφή.

Δεν μπορώ όμως να κάνω και αλλιώς. Ήδη και το τέταρτο κάποιες; φορές είναι πολύ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποιείς gmail app ή την stock για το active sync account?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.παλιος κατοχος νοτε2 ,δεν προχωρησα λογο ελλειψης ραδιου,τωρα με α5 2016 και λεω μαζι με αυτο να παρω το νοτε4,Ηθελα να ρωτησω ποια προγραμματα πλοηγησης παιζουν απροβληματιστα στο 4αρι?.Καλα το here maps το ξερω,αλλα οσες φορες δοκιμασα στο igo στου φιλου μου δεν καταφερα να το λειτουργισω σωστα,προφανως φταει η αναλυση της οθονης.....

 

Το sygic που δουλεύω φίλε λειτουργεί μια χαρά… (Είμαι με 5.1.1 ακόμα βέβαια αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα και με την 6).

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το sygic που δουλεύω φίλε λειτουργεί μια χαρά… (Είμαι με 5.1.1 ακόμα βέβαια αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα και με την 6).

 

Και εγώ Sygic & Navigon που έχω είναι μια χαρά.

 

Με τον συγχρονισμό των email με την εργοστασιακή εφαρμογή πλέον έχω και εγώ θέμα. Αργεί πολύ να τον κάνει και πολλές φορές τον κάνω χειροκίνητα. Το έχω να κάνει συγχρονισμό κάθε 5 λεπτά, χωρίς ώρες αιχμής.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποιείς gmail app ή την stock για το active sync account?

Την στοκ. Την gmail την έχω απενεργοποιήσει.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τείνω να πιστέψω ότι μετράει λάθος τις καταναλώσεις η εφαρμογή. Και αυτό γιατί μετρώντας τα mAh που έχουν καταναλώσει οι εφαρμογές, σύμφωνα με την εφαρμογή της μπαταρίας, βγαζω πάνω απο 2500 και έχω ακόμα 50% μπαταρία. Πράγμα αδύνατο μιας και η μπαταρία είναι 3220mah. Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πιστεύω αυτό. Πάντα έπαιρνα μια ιδέα για το τι ακριβώς γίνεται και όχι λεπτομέρεια.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μTorrent δεν έχω κανένα πρόβλημα, φτάνει όσο και το pc περίπου.. Μήπως να δεις τις ρυθμίσεις της εφαρμογής που χρησιμοποιείς μπας και έχει τίποτα εκεί;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Τελικώς, έφταιγε το modem (TP-LINK W8960N). Με το καινούριο, TP-LINK W9980, πάει σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...