Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως όταν με πάρουν τηλέφωνο κόβεται τελείως το ίντερνετ ότι και να έχω 4G 3G H+. Οπότε αν θέλω να δω μια πληροφορία Online δεν μπορώ

 

Εμένα κατά τη διάρκεια των κλήσεων δουλεύει το internet με H και Η+. (Note 4 Exynos)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα κατά τη διάρκεια των κλήσεων δουλεύει το internet με H και Η+. (Note 4 Exynos)

 

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω? Δεν μπορώ να καταλάβω είναι πολύ άβολο για business phone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω? Δεν μπορώ να καταλάβω είναι πολύ άβολο για business phone

 

Είναι ανάλογα στον παροχή που έχεις και σε πια περιοχή είσαι η οποία πρέπει να έχει την κατάλληλη εκπομπή σήματος! Το 4G και να έχεις κλήση μαζί δεν υπάρχει ακόμα στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω? Δεν μπορώ να καταλάβω είναι πολύ άβολο για business phone

 

Άλλαξε το Network mode σε WCDMA/GSM.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό σταμάτησε να δέχεται και να λαμβάνει κλήσεις. Αντικατάσταση πλακέτας είπε το service. Παντως εγω κινητό samsung δύσκολα θα ξανα πάρω. Κρίμα... Νόμιζα μως το 4 θα είναι απροβημάτιστο σαν το 2. Κρίμα τα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό σταμάτησε να δέχεται και να λαμβάνει κλήσεις. Αντικατάσταση πλακέτας είπε το service. Παντως εγω κινητό samsung δύσκολα θα ξανα πάρω. Κρίμα... Νόμιζα μως το 4 θα είναι απροβημάτιστο σαν το 2. Κρίμα τα χρήματα

 

Να μας πεις τη μάρκα που δε χαλάει να πάμε όλοι να αγοράσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να μας πεις τη μάρκα που δε χαλάει να πάμε όλοι να αγοράσουμε.

 

Lg. Και αν χαλάσει το service ειναι υποδειγματικό. Από την αρχή ταλαιπωρούμε με το κινητό. Τουλάχιστον θα έπρεπε να ούτε δώσουν κινητό μέχρι να το φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Lg. Και αν χαλάσει το service ειναι υποδειγματικό. Από την αρχή ταλαιπωρούμε με το κινητό. Τουλάχιστον θα έπρεπε να ούτε δώσουν κινητό μέχρι να το φτιάξουν

 

Δεν κατάλαβες και το σέρβις της σαμσουνγκ είναι υποδειγματικό.

Δε θα ξαναπάρει σαμσουνγκ απλά επειδή χάλασε....

Και επίσης για την αλλαγή που λες, το συγκεκριμένο δεν εισάγεται καν.

Link to comment
Share on other sites

Lg. Και αν χαλάσει το service ειναι υποδειγματικό. Από την αρχή ταλαιπωρούμε με το κινητό. Τουλάχιστον θα έπρεπε να ούτε δώσουν κινητό μέχρι να το φτιάξουν

 

Ειδικά στα Lg ψάχνεις να βρεις ποια συσκευή δεν χαλάει :lol:

Και το υποδειγματικό service είναι λίγο σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες και το σέρβις της σαμσουνγκ είναι υποδειγματικό.

Δε θα ξαναπάρει σαμσουνγκ απλά επειδή χάλασε....

Και επίσης για την αλλαγή που λες, το συγκεκριμένο δεν εισάγεται καν.

 

Αυτό κατάλαβες εσύ? είπα πως το κινητό είχε πρόβλημα από την αρχή και μου έλεγαν πως Το κινητό ειναι μια χαρά και ότι φταίει ο πάροχος κτλ... Ώσπου και χάλασε για να μείνω χωρίς κινητό ποιος ξέρει ποσο καιρό χωρίς να μου δώσουνε ένα κινητό έστω των 30 ευρώ. Σε ίδια περίπτωση με lg μου δώσανε ένα κινητό και μάλιστα μου περάσανε και τις επαφές που είχα..... Για μένα αυτό ειναι υποδειγματικό service. Αλλαγή πλατετας τι σημαίνει ? παίζει να εχω πια f και όχι c?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες εσύ? είπα πως το κινητό είχε πρόβλημα από την αρχή και μου έλεγαν πως Το κινητό ειναι μια χαρά και ότι φταίει ο πάροχος κτλ... Ώσπου και χάλασε για να μείνω χωρίς κινητό ποιος ξέρει ποσο καιρό χωρίς να μου δώσουνε ένα κινητό έστω των 30 ευρώ. Σε ίδια περίπτωση με lg μου δώσανε ένα κινητό και μάλιστα μου περάσανε και τις επαφές που είχα..... Για μένα αυτό ειναι υποδειγματικό service. Αλλαγή πλατετας τι σημαίνει ? παίζει να εχω πια f και όχι c?

Αν το πήγαινες εσύ στη smartec θα το έπαιρνες πίσω το πιθανότερο σε μια ώρα. Αν το έστελνες με κούριερ απευθείας σε αυτούς θα το είχες πίσω σε 3-4 ημέρες (ο χρόνος του πήγαινε-έλα από το κούριερ δηλαδή). Οπότε για μηδενικό χρόνο επισκευής, τι συσκευή αντικατάστασης να σου δώσουν;

Όσο για την πλακέτα που ρώτησες, αν έχεις το f θα σου βάλουν πάλι f, αν έχεις c θα σου βάλουν c . Δε τοποθετούν ότι βρίσκουν μπροστά τους...

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη το πήγα ο ίδιος την Τετάρτη στην αντιπροσωπεία και μου είπαν για Δευτέρα μεσημέρι στην καλύτερη περίπτωση. Για την πλακέτα απλά ρωτάω γιατί το c που εχω δεν εισάγετε Ελλάδα. Πάντως για το service της Samsung γενικά εχω τις χειρότερες εντυπώσεις και από μια tv που αγόρασα πρόσφατα. Μου αρέσουν τα προϊόντα της αλλά θεωρώ πως χαλάνε πολύ εύκολα... Τουλάχιστον σε εμένα. Και το service σίγουρα δεν ειναι αυτό που έπρεπε να ειναι.

 

Αλλαγή πλακέτας τι σημαίνει? όλο το κινητό εκτός οθόνης αντικαθίσταται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το εν λόγω κινητό και στην γραφή χειρογράφου (όταν δηλαδή γράφω με το s Pen) δε μου αναγνωρίζει τα ελληνικά. Πήγα στις ρυθμίσεις και στη γλώσσα χειρογράφου αλλά ούτε εκεί υπήρχαν τα ελληνικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα κατεβάσω;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Οταν σου ανοίγει το χειρόγραφο τέρμα πάνω αριστερά δεν εχει να αλλάξεις την γλώσσα?

 

Γράφει en(uk) δηλαδή αγγλικά του Ηνωμένου Βασιλείου αλλά δεν αλλάζει. Πήγα στις ρυθμίσεις του χειρογράφου (γλώσσα και εισαγωγή->αναγνώριση χειρογράφου->γλώσσα αλλά μέσα στις επιλέξιμες γλώσσες δεν είναι η ελληνική

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Γράφει en(uk) δηλαδή αγγλικά του Ηνωμένου Βασιλείου αλλά δεν αλλάζει. Πήγα στις ρυθμίσεις του χειρογράφου (γλώσσα και εισαγωγή->αναγνώριση χειρογράφου->γλώσσα αλλά μέσα στις επιλέξιμες γλώσσες δεν είναι η ελληνική

 

Κάνεις την παρακάτω διαδικασία;

 

http://s1.postimg.org/fypssl6ln/Screenshot_s_pen_1_3.jpg"]http://s1.postimg.org/fypssl6ln/Screenshot_s_pen_1_3.jpg[/url]

 

http://s18.postimg.org/a5qatn0j9/Screenshot_s_pen_3_3.jpg"]http://s18.postimg.org/a5qatn0j9/Screenshot_s_pen_3_3.jpg[/url]

 

http://s16.postimg.org/nuk9gf7k1/Screenshot_s_pen_2_3.jpg"]http://s16.postimg.org/nuk9gf7k1/Screenshot_s_pen_2_3.jpg[/url]

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Unexpected με εσωσες. Έκανα αυτά τα βήματα κι από τις επιλογές πάτησα λήψη ελληνικών και κατέβασε 62 γλώσσες εκ των οποίων μια ήταν ελληνική. Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη το πήγα ο ίδιος την Τετάρτη στην αντιπροσωπεία και μου είπαν για Δευτέρα μεσημέρι στην καλύτερη περίπτωση. Για την πλακέτα απλά ρωτάω γιατί το c που εχω δεν εισάγετε Ελλάδα. Πάντως για το service της Samsung γενικά εχω τις χειρότερες εντυπώσεις και από μια tv που αγόρασα πρόσφατα. Μου αρέσουν τα προϊόντα της αλλά θεωρώ πως χαλάνε πολύ εύκολα... Τουλάχιστον σε εμένα. Και το service σίγουρα δεν ειναι αυτό που έπρεπε να ειναι.

 

Αλλαγή πλακέτας τι σημαίνει? όλο το κινητό εκτός οθόνης αντικαθίσταται?

 

εχει κανονικα εγγυηση και το c στην ελλαδα..το n910u δεν εχει εγγυηση εδω

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια βγηκε τπτ για το ποτε θα παρουμε 6.0 ;

Πιστευω θα αργησει.. η Samsung δυστυχως δεν το παιζει σωστα με τα updates και προτιμαει να δινει στα νεοτερα μοντελα της πιο γρηγορα το λογισμικο..

Ελπιζω εστω αυτη τη φορα να κανει κατι καλο και να μας δωσει τον νεο 'ελαφρυ' TouchWiz του S6.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα αργησει.. η Samsung δυστυχως δεν το παιζει σωστα με τα updates και προτιμαει να δινει στα νεοτερα μοντελα της πιο γρηγορα το λογισμικο..

Ελπιζω εστω αυτη τη φορα να κανει κατι καλο και να μας δωσει τον νεο 'ελαφρυ' TouchWiz του S6.

 

Γιαυτό ακριβώς το λόγο πέρασα custom rom NOTE 5 και το κινητό απλά δεν έχει αντίπαλό. Η Samsung πιστεύω μετά τον Μάρτιο θα φέρει το 6.0 σε Νοte 4.Κλασικά όπως κάνει κάθε χρόνο στις αναβάθμισεις της .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ποια περασες? Αν μπορεις στειλε μου πμ link για να μην ψαχνω. Επισης πως παει με αυτη τη rom εχει τπτ bugακια ή δουλευει πενα?

 

Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ακριβώς το λόγο πέρασα custom rom NOTE 5 και το κινητό απλά δεν έχει αντίπαλό. Η Samsung πιστεύω μετά τον Μάρτιο θα φέρει το 6.0 σε Νοte 4.Κλασικά όπως κάνει κάθε χρόνο στις αναβάθμισεις της .

 

Και εγω θελω παααρα πολυ να το πειραξω... το Note II απλα το ειχα κανει πυραυλο..

Απλα αυτη τη φορα στεναχωριεμαι για την εγγυηση και δεν θελω να την χασω.. ηδη εχω καποια θεματακια οπως ανεφερα και θελω να το παω στο service.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για βοηθήστε λίγο.

Την Πέμπτη το κινητό 29/10 σταμάτησε να λαμβάνει και να κάνει κλήσεις. Από το service μου είπανε για αντικατάσταση πλακέτας πιθανόν την Δευτέρα 2/11. Σήμερα Τρίτη με πληροφόρησαν πως το ανταλλακτικό δεν υπάρχει και πιθανή μέρα επισκευής είναι 9/11 !!!

Θέλω να ρωτήσω. Τι μπορώ να κάνω ? Το κινητό είναι και σε εμένα όπως και στον περισσότερο κόσμο εργαλείο εργασίας. Αυτή την στιγμή δυσκολεύομαι να πάρω καινούργιο κινητό. Νομίζω είναι μια απαράδεκτη πολιτική. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...