Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia! eimai kai egw enas katoxos(kai xaroymenos):p P910i edw kai 2 meres!

exw dio erwriseis:

1) poy mporw na vrw to blacklist gia to p901i( akoysa oti exei privlimata kai kolaei to kinito otan to xrisimopoieis)

2) APORIA: otan paw na steilw minima, gia na vrw ena onoma, otan pataw gia na paei ston katalogo, moy bgazei 7-8 onomata kai tipote allo!!! kai otan paw prwta stin epafh kai kanw copy to onoma kai meta paste sto paidio toy minimatos, den to anagnwrizei kai den to grafei katholoy!!

apadiste kapios!!!

MAK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν τραβαω βιντεο παραπανω απο 5 λεπτα περιπου καποια στιγμη μου βγαζει ενα μηνυματακι που λεει ''σε χρηση'' και σταματαει να τραβαει και ετσι πρεπει να ξαναπατησω να αρχισει να τραβαει παλι,πως γινετε να το κανω να τραβαει συνεχως βιντεο και να μην μου το διακοπτει?

Αυτό το μήνυμα το είδα και στο thread για το Κ700, σε ποιο κινητό αναφέρεσαι;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paidia! eimai kai egw enas katoxos(kai xaroymenos):p P910i edw kai 2 meres!

exw dio erwriseis:

1) poy mporw na vrw to blacklist gia to p901i( akoysa oti exei privlimata kai kolaei to kinito otan to xrisimopoieis)

2) APORIA: otan paw na steilw minima, gia na vrw ena onoma, otan pataw gia na paei ston katalogo, moy bgazei 7-8 onomata kai tipote allo!!! kai otan paw prwta stin epafh kai kanw copy to onoma kai meta paste sto paidio toy minimatos, den to anagnwrizei kai den to grafei katholoy!!

apadiste kapios!!!

Giati profanos ta tilefona einai kataxorimena sta pedia pou anaferontai se stathero tilefono. Etsi afou ta SMS apeythinontai se kinita emfanizei mono ta onomata gia ta opoia exeis dosei arithmo kinitou (i siskeyi sou diladi anagnorizei mono ayta ta 7-8 os kinita).

An de variesai kane ton kopo na ta peraseis ola sta sosta pedia. Analoga me to posa tilefona exeis tha sou parei to poly mia ora.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα που το κινητο μου εμφανιζει εδώ και 2 μέρες.

Μερικες φορές μόλις κλείσω μια συνομιλια μου ,το κινητο με βγάζει στο μενου που αποφασιζω αν θ΄΄ελ να το βάλω σαν flight mode ή να το κλείσω εντελώς.

Δεν παταω κάποιο κουμπι όσο μιλαω γιατι κυριως χρησιμοποιώ το Bt αλλά και πάλι όταν το κραταω είμαι σίγουρος ότι δεν πατάω κάποιο κουμπί...

 

Και κάτι λίγο άσχετο.Τι έγινε με την έκδοση νέου software που είχε ανεβάσει για λίγο καιρό η S.E και μετα απο λίγο καιρό την απέσυρε?

Εμένα σαν τελευταία έκδοση μου βγάζει την R4Α10.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα που το κινητο μου εμφανιζει εδώ και 2 μέρες.

Μερικες φορές μόλις κλείσω μια συνομιλια μου ,το κινητο με βγάζει στο μενου που αποφασιζω αν θ΄΄ελ να το βάλω σαν flight mode ή να το κλείσω εντελώς.

Δεν παταω κάποιο κουμπι όσο μιλαω γιατι κυριως χρησιμοποιώ το Bt αλλά και πάλι όταν το κραταω είμαι σίγουρος ότι δεν πατάω κάποιο κουμπί...

 

Και κάτι λίγο άσχετο.Τι έγινε με την έκδοση νέου software που είχε ανεβάσει για λίγο καιρό η S.E και μετα απο λίγο καιρό την απέσυρε?

Εμένα σαν τελευταία έκδοση μου βγάζει την R4Α10.

Εμένα πάλι την R3A10, τι πρέπει να κάνω για να περάσω έστω και την R4A10;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι την R3A10, τι πρέπει να κάνω για να περάσω έστω και την R4A10;
πριν απο ενα μηνα κατεβασα την R5A02 και το ηλεφωνο μου μετα απο μια εβδομαδα δεν πηγαινε καλα,κολλουσε,και γενικα ηταν αργο εκανα παλι αναβαθμηση και περασε παλι την R4A10 και τωρα ολα καλα. αλλα η εκδοση R3A10 νομιζω οτι ειναι vodafone live εκει θα περιμενεις πολυ για μια καινουργια....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

πριν απο ενα μηνα κατεβασα την R5A02 και το ηλεφωνο μου μετα απο μια εβδομαδα δεν πηγαινε καλα,κολλουσε,και γενικα ηταν αργο εκανα παλι αναβαθμηση και περασε παλι την R4A10 και τωρα ολα καλα. αλλα η εκδοση R3A10 νομιζω οτι ειναι vodafone live εκει θα περιμενεις πολυ για μια καινουργια....

 

Με δεν έχω Vodafone Live! συσκευή. :what:

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όταν μιλάμε για R3A10, μιλάμε για το αλφαριθμητικό που βρίσκεται μετά τον κωδικό CDA. Αυτή δεν είναι η έκδοση του firmware;

Εμένα για παράδειγμα γράφει CDA: CDA162006/49 R3A01

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όταν μιλάμε για R3A10, μιλάμε για το αλφαριθμητικό που βρίσκεται μετά τον κωδικό CDA. Αυτή δεν είναι η έκδοση του firmware;

Εμένα για παράδειγμα γράφει CDA: CDA162006/49 R3A01

Οχι δεν είναι αυτό.

 

Η εκδοση λογισμικου είναι το απο πάνω εκει που λέει

CXC ****** R4A10

Εμας μας ενδιαφέρεις το 'R4A10'.

Αυτο δείχνει ποια έκδοση software φοράει το Ρ910i.

:) :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι αυτό.

 

Η εκδοση λογισμικου είναι το απο πάνω εκει που λέει

CXC ****** R4A10

Εμας μας ενδιαφέρεις το 'R4A10'.

Αυτο δείχνει ποια έκδοση software φοράει το Ρ910i.

:) :)

Ευχαριστώ cellphone.

Επίσης έψαξα για το CDA μου στο uiqzone.com και ανακάλυψα ότι το έχει στις branded συσκευές, αλλά ως brand name έχεi unknown.

Δεν ξέρω τι να πω; Το κινητό το αγόρασα κανονικά δεν ήταν branded συσκευή. Σφραγισμένο στο κουτί της SonyEricsson κλπ.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα ερωτησούλα:

Εαν προχωρήσω σε online αναβάθμιση θα μου σβηστούν τα μηνύματα;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα ερωτησούλα:

Εαν προχωρήσω σε online αναβάθμιση θα μου σβηστούν τα μηνύματα;

 

Ναι, με την αναβάθμιση σβήνονται όλα τα δεδομένα, είναι πρακτικά σαν να κάνεις format τη μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την αναβάθμιση σβήνονται όλα τα δεδομένα, είναι πρακτικά σαν να κάνεις format τη μνήμη του τηλεφώνου.

Με ένα back-up όμως θα είμαι εντάξει, έτσι;

Θα επαναφερθούν όλα όπως ήταν πριν;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Με ένα back-up όμως θα είμαι εντάξει, έτσι;

Θα επαναφερθούν όλα όπως ήταν πριν;

με ενα restore θα επανελθουν ολα οπως πριν. οχι backup.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ΠΟια είναι η τελευταία έκδοση αναβάθμισης που κυκλοφορεί για το Ρ910;Είναι δωρεάν η αναβάθμιση στα Service;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες με βάση αυτα που λέει το site της S.E είναι η R4A10 .

ΝΟΜΙΖΩ ότι δεν είναι δωρεαν η αναβάθμιση αλλα χρεωνεσαι γύρω στα 15 €.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες με βάση αυτα που λέει το site της S.E είναι η R4A10 .

ΝΟΜΙΖΩ ότι δεν είναι δωρεαν η αναβάθμιση αλλα χρεωνεσαι γύρω στα 15 €.

 

Η τελευταία έκδοση λογισμικού νομίζω εξαρτάται και από τον αριθμό CDA που έχει το κινητό πχ. για έκδοση 162005/3 είναι η R4A10. Για άλλο CDA δεν είναι απαραίτητα αυτή η τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Στα service αν πεις ότι το κινητό παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα, πχ. ότι κολλάει συχνά, ότι κλείνει μόνο του κτλ. και εφόσον είναι εντός εγγύησης, συνήθως το αναβαθμίζουν χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να κάνω πριν λίγο back up για να παω να στήσω την R5A02,και μου έβγαλε το εξής πρόβλημα το κινητο.

 

Προγραμμα backuppro_00812B17

Κωδικος της αιτιας user.

Aριθμος κωδικου 30

 

Την ιδια στο pc μου έβγαζε errors...

 

Προφανεστατα κατι παιζει... αλλα τι ειναι αυτο...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα να κάνω πριν λίγο back up για να παω να στήσω την R5A02,και μου έβγαλε το εξής πρόβλημα το κινητο.

 

Προγραμμα backuppro_00812B17

Κωδικος της αιτιας user.

Aριθμος κωδικου 30

 

Την ιδια στο pc μου έβγαζε errors...

 

Προφανεστατα κατι παιζει... αλλα τι ειναι αυτο...

 

Για δοκιμασε ΑΥΤΟ. :O

Εγω (και πολλοι αλλοι) ετσι το ελυσα το συγκεκριμενο προβλημα... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

paidia ithela na kano update to p900 mou..pou mporo na matho gia tin teleftea ekdosi gia afto to tilefono?kai pos mporo na to kano meso internet..exo Lan 256kb/s..kapios analitika na mou eksigisi pos mporo na to kano giati eine proti fora ...efxaristo prokatabolika
Link to comment
Share on other sites

paidia ithela na kano update to p900 mou..pou mporo na matho gia tin teleftea ekdosi gia afto to tilefono?kai pos mporo na to kano meso internet..exo Lan 256kb/s..kapios analitika na mou eksigisi pos mporo na to kano giati eine proti fora ...efxaristo prokatabolika

 

Για το Ρ900, πηγαίνεις εδώ και πηγαίνεις κάτω δεξιά που λέει ''ξεκινήστε τώρα''. Ακολουθείς τις οδηγίες και προχωράς αν χρειάζεται στην αναβάθμιση. Καλό είναι να διαβάσεις και τις ''Συχνές ερωτήσεις'' που βρίσκονται πιο πάνω στην ίδια σελίδα της SE. Έχει αναλυτικές οδηγίες, δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...