Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους ,έχω ένα προβληματάκι: δεν μπόρω να κάνω backup στη κάρτα, μου λέει: "το backup για το αρχείο ....(όνομα αρχείου)απέτυχε.

Υπάρχει καμμία ιδεα για το τι φταίει?

και δεύτερον εάν κάνω αντιγραφή όλα τα αρχεία της κάρτας στον υπολογιστή με card reader μπορώ να τα ξαναπεράσω σε άλλη μεγαλύτερη κάρτα αποφεύγοντας έτσι το χρονοβόρο backup?

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους ,έχω ένα προβληματάκι: δεν μπόρω να κάνω backup στη κάρτα, μου λέει: "το backup για το αρχείο ....(όνομα αρχείου)απέτυχε.

Υπάρχει καμμία ιδεα για το τι φταίει?

και δεύτερον εάν κάνω αντιγραφή όλα τα αρχεία της κάρτας στον υπολογιστή με card reader μπορώ να τα ξαναπεράσω σε άλλη μεγαλύτερη κάρτα αποφεύγοντας έτσι το χρονοβόρο backup?

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας.

 

Για το πρώτο σου ερώτημα δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά για το δεύτερο μπορείς να το κάνεις χαλαρά, το έχω κάνει αρκετές φορές και με έχει σώσει!γενικά καλύτερα αποθήκευε τα όλα στην κάρτα.Εγώ έχω μια 2 γίγα κ έχω βρεί την υγειά μου..δεν ανησυχώ για χώρο κ έχω άπειρες εφαρμογές περασμένες...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να αποθηκευσω τα sms μου στο pc?
Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 4 GB κάρτες;εγώ ξέρω ότι υπάρχουν μέχρι 2GB.Μας δίνεις κάποιο link αν έχεις;

4gb δεν εχουν βγει ακομα δυστηχως:( :( .Αλλα καπου ειχα διαβασει οτι απο ιουνιο θα ερθουν.Εγω τωρα σε καμια βδομαδα θα παρω μια memory stick duo pro 2gb high speed!Θα την γεμισω.....

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος για να μην ποιανουν χωρο απο μικρα αρχεια τα προγραμματα,ακομα κι οταν αυτα τα εγκαταστουμε στην καρτα?Γιατι εγω εχω το p900 και το εχω μετατρεψει σε p910i και εχω μονο 16mb μνημη εσωτερικη και μου γεμιζει.Καποια βοηθεια?
The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,έχω ένα προβληματάκι: δεν μπόρω να κάνω backup στη κάρτα, μου λέει: "το backup για το αρχείο ....(όνομα αρχείου)απέτυχε.

Υπάρχει καμμία ιδεα για το τι φταίει?

και δεύτερον εάν κάνω αντιγραφή όλα τα αρχεία της κάρτας στον υπολογιστή με card reader μπορώ να τα ξαναπεράσω σε άλλη μεγαλύτερη κάρτα αποφεύγοντας έτσι το χρονοβόρο backup?

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας.

Το επαθα κι εγω σε καποια φαση και δεν ειχα βρει αλλη λυση. του εκανα επαναφορα εργοστ. ρυθμισεων και του ξαναπερασα ενα πιο παλιο backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,έχω ένα προβληματάκι: δεν μπόρω να κάνω backup στη κάρτα, μου λέει: "το backup για το αρχείο ....(όνομα αρχείου)απέτυχε.

Υπάρχει καμμία ιδεα για το τι φταίει?

και δεύτερον εάν κάνω αντιγραφή όλα τα αρχεία της κάρτας στον υπολογιστή με card reader μπορώ να τα ξαναπεράσω σε άλλη μεγαλύτερη κάρτα αποφεύγοντας έτσι το χρονοβόρο backup?

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας.

Synithos einai kapio $temp$ file 0kb sto root tou C: , kanto delete kai dokimase pali to backup :)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
@ αΛΕΧΟ τΟ Bluetooth sou paizei μετα την μετατροπή που του έκανες?

Μια χαρα λειτουργει το Bluetooth!Βεβαια ειχε ακουστει οτι με αυτη την αναβαθμιση δεν υποστηριζονται τα Bluetooth ακουστικα.Τωρα αυτο δεν το εχω δοκιμασει να ξερω για να σου πω.Παντως με την 2 γιγα καρτα που του βαλα,το κινητο λειτουργει μια χαρα!Ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργει το Bluetooth!Βεβαια ειχε ακουστει οτι με αυτη την αναβαθμιση δεν υποστηριζονται τα Bluetooth ακουστικα.Τωρα αυτο δεν το εχω δοκιμασει να ξερω για να σου πω.Παντως με την 2 γιγα καρτα που του βαλα,το κινητο λειτουργει μια χαρα!Ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

Φίλε μου από ποιότητα οθόνης πως πάει; Είδες διαφορά;

Στο 9volto έκανες την αναβάθμιση; Πόσο έκανε και πόσο καιρό άφησες το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω να αγορασω μια μπαταρια ιδιας ή μεγαλυτερης χωρητικοτητας..ξερετε κανενα μαγαζι με ειδικες τιμουλες ;)???

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με το P910i που έχω. Λόγω επαγγελματικής χρήσης του κινητού, εχω περασμένες γύρω στις 450 επαφές με πλήρη στοιχεία, μέσω συγχρονισμού με το Outlook 2003. Το πρόβλημά μου είναι, οτι δεν μου περνάει τις καταχωρίσεις γενεθλίων που υπάρχουν σε κάθε επαφή, αλλά ούτε και τις αυτόματες καταχωρίσεις γενεθλίων που δημιουργούνται από τις επαφές του Outlook στο ημερολόγιο του Outlook κατά το συγχρονισμό του με το ημερολόγιο του P910i :mad:

Μήπως κάποιος γνωρίζει πως θα μπορέσω να περάσω αυτές τις καταχωρίσεις?

Με ενδιαφέρει περισσότερο η εμφάνισή τους στο ημερολόγιο το κινητού.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απάντηση για το παραπάνω θέμα???

 

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα.

Με το P900 που είχα μπορούσα και έκανα ενημέρωση του Worldmate για ισοτιμίες νομισμάτων και τον καιρό καθώς και του λογαριασμού mail στο yahoo. Με το p910i δεν μπορώ να κάνω τις παραπάνω ενημερώσεις. Η σύνδεση είναι ίδια (Vodafone) και έχω περάσει τις ρυθμίσεις για internet (Vf GPRS - Vf Internet και Vodafone wap).

Μπορώ να δω άλλα sites όπως της SonyEricsson, Vodafone κ.α.

Που κάνω λάθος???

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καρτα η συνδεση? Με καρτα απλα δεν μπορεις να συνδεθεις με GPRS. Τα sites τα βλεπεις με τον ενσωματωμενο browser και μπαινεις μεσω WAP(και οι χρεωσεις ειναι απιστευτες). Αν δοκιμασεις να μπεις με Οπερα δεν θα μπαινει.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καρτα η συνδεση? Με καρτα απλα δεν μπορεις να συνδεθεις με GPRS. Τα sites τα βλεπεις με τον ενσωματωμενο browser και μπαινεις μεσω WAP(και οι χρεωσεις ειναι απιστευτες). Αν δοκιμασεις να μπεις με Οπερα δεν θα μπαινει.

Έχω σύνδεση όπως και με το P900 απλά άλλαξα πρόγραμμα κι από 240' πήγα στα 500' δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Πως μπορούμε να επιλέξουμε τμήμα κειμένου με το πενάκι σε κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας (πχ quickword, σημειωματάριο ή magic text);

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από ποιότητα οθόνης πως πάει; Είδες διαφορά;

Στο 9volto έκανες την αναβάθμιση; Πόσο έκανε και πόσο καιρό άφησες το κινητό;

ΟΛΟΙΔΙΑ ΜΕ ΟΘΟΝΗ P910i.ΟΛΟΙΔΙΑ!262.000 χρωματα!ΒΑσικα ηταν σαν να αλλαξα κινητο!Το μενου ηταν διαφορετικο!Νταξει οχι τρελες διαφορες...Επιτελους,ειχα ρυθμιση αντιθεσης της οθονης!Ναι,στο 9volto έκανα την αναβάθμιση!Μου ηρθε 22 ευρω,που το εστειλα και μου ηρθε,και η αναβαθμιση και τα μεταφορικα μου πηρε γυρω στις 4 μερες!Το στειλα με ελτα,μου το στειλαν με κουριερ!Πολυ εξυπηρετικοι!Μια μερα το κρατησαν αυτοι!Κατευθειαν...

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το big ben στο Ρ910;Μου βγάζει συνεχώς ένα συγκεκριμένο πρόβλημα.Δεν με ειδοποιεί για χαμένες κλήσεις και μηνύματα με ήχο,κάτι που δεν μου κάνει τις πρώτες μέρες που το κάνω εγκατάσταση.Έχεις κανείς κάτι υπ'όψιν του;Αν έχει κανείς έκδοση νεότερη του 1.40 παρακαλώ να μου την στείλει στο e-mail seralex1980@yahoo.gr.Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Στο p910i έχω περάσει τις ρυθμίσεις για internet (Vf GPRS - Vf Internet και Vodafone wap) και ενώ με τον default browser μπορώ να συνδεθώ στο internet και να δω sites (wap???) με τον Opera δεν συνδέεται και

επίσης δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις για καιρό και ισοτιμίες με το worldmate, όπως επίσης δεν μπορώ να στείλω ή να λάβω email μεσω του λογαριασμού που έχω.

Στις πληροφορίες σύνδεσης, μου γράφει: "Συνδέθηκε με Vf GPRS - Απεστ.Δεδομένα 0Kb - Ληφθέντα Δεδομένα 0Kb" και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα "Communication Error - Check Connection".

Πήρα Vodafone και SE, μου έστειλαν κάποιες αυτόματες ρυθμίσεις αλλά τίποτα.

Η σύνδεση αυτή (Vf GPRS) όταν συνδέομαι με τη κανονική διαδικασία που έχει το P910i, λειτουργεί κανονικά.

Καμιά λύση???

Link to comment
Share on other sites

Στο p910i έχω περάσει τις ρυθμίσεις για internet (Vf GPRS - Vf Internet και Vodafone wap) και ενώ με τον default browser μπορώ να συνδεθώ στο internet και να δω sites (wap???) με τον Opera δεν συνδέεται και

επίσης δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις για καιρό και ισοτιμίες με το worldmate, όπως επίσης δεν μπορώ να στείλω ή να λάβω email μεσω του λογαριασμού που έχω.

Στις πληροφορίες σύνδεσης, μου γράφει: "Συνδέθηκε με Vf GPRS - Απεστ.Δεδομένα 0Kb - Ληφθέντα Δεδομένα 0Kb" και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα "Communication Error - Check Connection".

Πήρα Vodafone και SE, μου έστειλαν κάποιες αυτόματες ρυθμίσεις αλλά τίποτα.

Η σύνδεση αυτή (Vf GPRS) όταν συνδέομαι με τη κανονική διαδικασία που έχει το P910i, λειτουργεί κανονικά.

Καμιά λύση???

 

Ο browser του κινητου νομίζω οτι βλέπει μονο wap. Σιγουρέψου οτι σου στείλαν τις ρυθμίσεις για web browsing (ζητα τες ετσι) και επέλεξε αυτη ως default. Και εγω εχω voda και η ρυθμιση λέγεται VODA ISP GPRS. Aν έχεις αυτή εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi meno sthn ko kai den exoume 9volto pou allou mporo na vgalo to vodafone live apo to p910i mou ?o germanos ginete na mou to vgalei ?

Ο γερμανος αποκλειεται να στο βγαζει!Λογικα στο 9volto θα το κανουν αλλα παρε ενα τηλεφωνο πρωτα να το σιγουρεψεις....

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω 2 πραγματακια??

1)Πως γινεται με hands-free να ακουγεται το ringtone και απο το ηχειο γιατι δεν μπορω να το βγαζω για να ακουγεται η κληση και να το βαζω για να απανταω

2)&αν υπαρχει προγραμμα που να δημιουργει προφιλς ηχου γιατι νομιζω απο default δεν το υποστηριζει το κινητο μας

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω 2 πραγματακια??

1)Πως γινεται με hands-free να ακουγεται το ringtone και απο το ηχειο γιατι δεν μπορω να το βγαζω για να ακουγεται η κληση και να το βαζω για να απανταω

2)&αν υπαρχει προγραμμα που να δημιουργει προφιλς ηχου γιατι νομιζω απο default δεν το υποστηριζει το κινητο μας

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Με το στερεοφωνικό hands free του P910i δεν γίνεται.Πάρε ένα που να συνδέεται δίπλα από το σημείο φόρτισης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...