Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ναυαρχιδα μου βουλιαξε.

 

Εχω ενα P910i απο το φλεβαρη , ολα καλα και ολα ωραια μεχρι πριν 3 βδομαδες.

Με παιρναν τηλ και εβγαινε ο τηλεφωνητης , πηγαινα να παρω εγω τηλ. και δεν περνουσαν 4 στις 7 κλησεις. Γενικα ενω εδειχνε πληρης σημα δεν περνουσε τιποτα σχεδον καποιες στιγμες εκανε εναλαγες ενω ηταν ακινητο απο φουλ σημα σε 1-2-3 γραμμες. Τιμ εχω αλλα τα ιδια εκανε και με μια βονταφον σιμ. Και ενω το παλευα ξαφνικα εφαγε κατι κοληματα και δεν εκανε ουτε εκανεκινηση , βαλε βγαλε μπαταρια τιποτα. Το πηγα στο σερβις και το εστειλαν αθηνα μου το εστειλαν πισω και μου ειπε ο τυπος εδω οτι εγινε επιδιωρθοση στην πλακετα PCB λεει. Τελικα τζιφος , ανοιγει τωρα ,του εκαναν φορματ αφου χαθηκαν ολα , αλλα παλι τα ιδια με το σημα .

 

Θα το ξαναπαω να δουμε τι θα γινει. Αν μου το ξαναφερουν και δεν δειξει βελτιωση μπορω να απαιτησω νεα συσκευη ? Υπαρχει ελπιδα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ναυαρχιδα μου βουλιαξε.

 

Εχω ενα P910i απο το φλεβαρη , ολα καλα και ολα ωραια μεχρι πριν 3 βδομαδες.

Με παιρναν τηλ και εβγαινε ο τηλεφωνητης , πηγαινα να παρω εγω τηλ. και δεν περνουσαν 4 στις 7 κλησεις. Γενικα ενω εδειχνε πληρης σημα δεν περνουσε τιποτα σχεδον καποιες στιγμες εκανε εναλαγες ενω ηταν ακινητο απο φουλ σημα σε 1-2-3 γραμμες. Τιμ εχω αλλα τα ιδια εκανε και με μια βονταφον σιμ. Και ενω το παλευα ξαφνικα εφαγε κατι κοληματα και δεν εκανε ουτε εκανεκινηση , βαλε βγαλε μπαταρια τιποτα. Το πηγα στο σερβις και το εστειλαν αθηνα μου το εστειλαν πισω και μου ειπε ο τυπος εδω οτι εγινε επιδιωρθοση στην πλακετα PCB λεει. Τελικα τζιφος , ανοιγει τωρα ,του εκαναν φορματ αφου χαθηκαν ολα , αλλα παλι τα ιδια με το σημα .

 

Θα το ξαναπαω να δουμε τι θα γινει. Αν μου το ξαναφερουν και δεν δειξει βελτιωση μπορω να απαιτησω νεα συσκευη ? Υπαρχει ελπιδα ?

Αν το πρόβλημα συνεχίζεται κι εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση απαίτησε. Η Sony Ericsson έχει την τακτική να της αντικαθιστά (θυμάμαι το Τ39), όχι όπως η Nokia που το μόνο που σου κάνουν είναι αναβάθμιση λογισμικού.

Δεν ξέρω βέβαια με τον εκεί αντιπρόσωπο τι παίζει. Αν δεν βρεις άκρη απευθύνσου ο ίδιος στην αντιπροσωπεία της SE στην Αθήνα.

(Επίσης να σε ενημερώσω ότι η συσκευή αποσύρεται από την αγορά κι έτσι δεν ξέρω κατά πόσον θα είναι εύκολο να βρεθεί άλλη για να στην αντικαταστήσει.)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Η ναυαρχιδα μου βουλιαξε.

 

Εχω ενα P910i απο το φλεβαρη , ολα καλα και ολα ωραια μεχρι πριν 3 βδομαδες.

Με παιρναν τηλ και εβγαινε ο τηλεφωνητης , πηγαινα να παρω εγω τηλ. και δεν περνουσαν 4 στις 7 κλησεις. Γενικα ενω εδειχνε πληρης σημα δεν περνουσε τιποτα σχεδον καποιες στιγμες εκανε εναλαγες ενω ηταν ακινητο απο φουλ σημα σε 1-2-3 γραμμες. Τιμ εχω αλλα τα ιδια εκανε και με μια βονταφον σιμ. Και ενω το παλευα ξαφνικα εφαγε κατι κοληματα και δεν εκανε ουτε εκανεκινηση , βαλε βγαλε μπαταρια τιποτα. Το πηγα στο σερβις και το εστειλαν αθηνα μου το εστειλαν πισω και μου ειπε ο τυπος εδω οτι εγινε επιδιωρθοση στην πλακετα PCB λεει. Τελικα τζιφος , ανοιγει τωρα ,του εκαναν φορματ αφου χαθηκαν ολα , αλλα παλι τα ιδια με το σημα .

 

Θα το ξαναπαω να δουμε τι θα γινει. Αν μου το ξαναφερουν και δεν δειξει βελτιωση μπορω να απαιτησω νεα συσκευη ? Υπαρχει ελπιδα ?

δοκιμασες να του κανεις μονος σου αναβαθμηση και να το στησεις παλι απο την αρχη;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Η ναυαρχιδα μου βουλιαξε.

 

Εχω ενα P910i απο το φλεβαρη , ολα καλα και ολα ωραια μεχρι πριν 3 βδομαδες.

Με παιρναν τηλ και εβγαινε ο τηλεφωνητης , πηγαινα να παρω εγω τηλ. και δεν περνουσαν 4 στις 7 κλησεις. Γενικα ενω εδειχνε πληρης σημα δεν περνουσε τιποτα σχεδον καποιες στιγμες εκανε εναλαγες ενω ηταν ακινητο απο φουλ σημα σε 1-2-3 γραμμες. Τιμ εχω αλλα τα ιδια εκανε και με μια βονταφον σιμ. Και ενω το παλευα ξαφνικα εφαγε κατι κοληματα και δεν εκανε ουτε εκανεκινηση , βαλε βγαλε μπαταρια τιποτα. Το πηγα στο σερβις και το εστειλαν αθηνα μου το εστειλαν πισω και μου ειπε ο τυπος εδω οτι εγινε επιδιωρθοση στην πλακετα PCB λεει. Τελικα τζιφος , ανοιγει τωρα ,του εκαναν φορματ αφου χαθηκαν ολα , αλλα παλι τα ιδια με το σημα .

 

Θα το ξαναπαω να δουμε τι θα γινει. Αν μου το ξαναφερουν και δεν δειξει βελτιωση μπορω να απαιτησω νεα συσκευη ? Υπαρχει ελπιδα ?

 

Αν και ειμαι οff topic εντελως .Το ιδιο ειχα παθει και γω με ενα ΝΟΚΙΑ 8210...

Ακριβως τα ιδια πραγματα...ουτε sms εστελνε ουτε τιποτα..μετα απο τρεξιμο πολλων μηνων(8) μου εδωσαν καινουργια συσκευή.

 

Δοκιμασε οπως λεει ενα παιδι να περασεις ξανα μια εκδοση λογισμικου...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Paidia exo mia megalh aporia, exo to 910 apo xtes to vradu alla thelo na mou peite giati einai toso argo... exei to diko mou kapoio provlima h einai etsi ola? gia na anoixei mia eikona thelei 2-3'', molis pathso mia epilogh apo to menu pali to idio kai perissotero, eixa to p800 kai to 900 alla den htan etsi, xerete ti ginete?
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

για το πρώτο είναι απλώς ένα bug του προγράμματος.δοκίμασε βάλε βγάλε το κινητό και περίμενε λίγη ώρα όσο "παίζει" η διακεκομένα γραμμούλα και μετά ίσως σου εμφανίσει το κινητό ;) αλλιώς restart και ξαναβάλτο!

για το δεύτερο μάλλον πρέπει να το έχεις καταχωρήσει το νούμερο σαν σταθερο.άλλαξέ το σε κινητο και θα στο εμφανίζει :)

OK Thanks men to provlima li8ike...

Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω πρόβλημα κατά τη σύνδεση του P910i μου με τον υπολογιστή. Ενώ ο υπολογιστής αναγνωρίζει την βάση κανονικότατα, και όταν τοποθετώ επάνω το κινητό ανάβει το πράσινο λαμπάκι, δεν μπορώ να συνδεθώ για να πάρω backup ή να κάνω setup άλλα προγράμματα (δηλ. δεν αναγνωρίζει το κινητό ως συνδεδεμένο). Όποιος έχει αντίστοιχη εμπειρία θα παρακαλούσα να με βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω πρόβλημα κατά τη σύνδεση του P910i μου με τον υπολογιστή. Ενώ ο υπολογιστής αναγνωρίζει την βάση κανονικότατα, και όταν τοποθετώ επάνω το κινητό ανάβει το πράσινο λαμπάκι, δεν μπορώ να συνδεθώ για να πάρω backup ή να κάνω setup άλλα προγράμματα (δηλ. δεν αναγνωρίζει το κινητό ως συνδεδεμένο). Όποιος έχει αντίστοιχη εμπειρία θα παρακαλούσα να με βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το ειχα παθει και εγώ...

Για δοκιμασε ΑΥΤΟ. :O

Εγω (και πολλοι αλλοι) ετσι το ελυσα το συγκεκριμενο προβλημα... :rolleyes:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA SE OLOYS.

 

paidia signomi ean grafo se allo post.

apla exo ena tromero provlima me to kinito moy p910

 

extes moy epese mesa se nero. !!! kai ta eftise to kakomiro...

 

stin karta memory omos exo ola ta bukcup to tilefoniko moy katalogo kai prepei me kapio tropo na ta diavaso.

 

i prepei na valo tin karta se kapio allo tilefono p900 i p800

 

i na vro kapio emulator programma gia to PC to opoio na kanei ti doyleia toy kinitoy moy.!!

 

mipos mporei na me voithisi kapios sas parakalo ???

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA SE OLOYS.

 

 

stin karta memory omos exo ola ta bukcup to tilefoniko moy katalogo kai prepei me kapio tropo na ta diavaso.

 

i prepei na valo tin karta se kapio allo tilefono p900 i p800

 

i na vro kapio emulator programma gia to PC to opoio na kanei ti doyleia toy kinitoy moy.!!

 

mipos mporei na me voithisi kapios sas parakalo ???

Μια λύση είναι να παρεις την memory stick σου ,να βρεις κανεναν φίλο σου ή κανεναν γνωστο και να πατε σπιτι του να βαλεις στο κινητο του ,την μνημη σου να το φορτωσετε στο pc suite να κανεις συνχρονισμο με outlook και απο εκει να παρεις ολες της επαφες σου.

 

Πιστευω να βοηθησα...

:worry:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

ή να αγοράσεις ένα card reader

γύρω στα 20€ έχει και πραγματικά αξίζει μια τέτοια αγορα;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

paidia sas eyxaristo gia tis liseis poy moy eipate.. !!

 

 

epla thelo na matho ean eiparxei kanena programma gia PC poy kanei eksomiosei to symbian oste na fortoso to programma poy exo kanei bakcup me ta tilefonna poy exo.

!!

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA SE OLOYS.

 

paidia signomi ean grafo se allo post.

apla exo ena tromero provlima me to kinito moy p910

 

extes moy epese mesa se nero. !!! kai ta eftise to kakomiro...

 

stin karta memory omos exo ola ta bukcup to tilefoniko moy katalogo kai prepei me kapio tropo na ta diavaso.

 

i prepei na valo tin karta se kapio allo tilefono p900 i p800

 

i na vro kapio emulator programma gia to PC to opoio na kanei ti doyleia toy kinitoy moy.!!

 

mipos mporei na me voithisi kapios sas parakalo ???

η κατεβασε αυτο εδω το προγραμμα και ανοιξε ενα παλιο backup και δες τα ολα χωρις card reader στον υπολογιστη σου..... http://sistoolse.hollosite.com/
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ayto to programma to katevasa file mathios

 

omos ayto molis vazo to programma .sis moy leei oti den exo sindemeno to tilefono me to PC

 

ego apla exo to backup me to arxeio toy katalogo moy. sto compiuter moy alla den exo tropo na to diavaso giati mono mesa apo to kinito mporo na do ta tilefona moy..

opote mallon prepei na vro kapion poy exei. P 800/900/910 gia na me voithisi na paro ton katalago pali.!!

alla den exo kanenan.....

gamtoo.. kapio emu gia pc toy leitoyrgikoy toy p910 eiparxei... vre paidia???

 

 

thanks

 

to provlima m oy einai megalo exo polla tilefona ston katalago poy prepei na paro.

Link to comment
Share on other sites

Cristofer rikse mia matia edw http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=49279 kai edw http://opl-dev.sourceforge.net/opldev.html#uiq

pantos diskolo (eos apithano...) na breis kati tetio. Monh lish einai na thn baleis se allo p###

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά , Ειμαι κάτοχος εδω και 10 μέρες του p 910 και εχω κάποιες απορίες .

Εχω βάλει 6 -7 προγράμματα στο c τα οποία ήταν απλά στην εγκατάσταση.

Αλλα δεν ξέρω πως θα χειριστώ τα application που για να δουλέψουν πρεπει

να εγκαταστήσω σε δευτερο χρόνο και ενα app.file .

Που τα εγκαθιστώ ? Στο c η στο d ( memory stick ) ?

Πως και που θα βαλω το δευτερο ( app.file ) ?

Μπορεί καποιος να μου δωσει οδηγίες σχετικά με την διαδικασια εγκατάστασης

αυτων των προγραμμάτων ?

Μεχρι τώρα τα μονα προγράμματα που έχω βάλει ειναι αυτα που έχουν μονο

ενα sis file και τα κανω απ'ευθειας εγκατάσταση στο κινητό .

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρον για ολα .

I love high -end devices
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά , Ειμαι κάτοχος εδω και 10 μέρες του p 910 και εχω κάποιες απορίες .

Εχω βάλει 6 -7 προγράμματα στο c τα οποία ήταν απλά στην εγκατάσταση.

Αλλα δεν ξέρω πως θα χειριστώ τα application που για να δουλέψουν πρεπει

να εγκαταστήσω σε δευτερο χρόνο και ενα app.file .

Που τα εγκαθιστώ ? Στο c η στο d ( memory stick ) ?

Πως και που θα βαλω το δευτερο ( app.file ) ?

Μπορεί καποιος να μου δωσει οδηγίες σχετικά με την διαδικασια εγκατάστασης

αυτων των προγραμμάτων ?

Μεχρι τώρα τα μονα προγράμματα που έχω βάλει ειναι αυτα που έχουν μονο

ενα sis file και τα κανω απ'ευθειας εγκατάσταση στο κινητό .

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρον για ολα .

 

Καλό είναι να εγκαθιστάς τις εφαρμογές στην μνήμη τηλεφώνου, ώστε αν βγάλεις το memory stick να μπορούν να δουλέψουν.

Οι εφαρμογές που εγκαθιστάς στο τηλέφωνο, αποθηκεύονται στον φάκελο c:\system\apps\ Σ' αυτόν τον φάκελο, βρίσκεις τον φάκελο εγκατάστασης της εφαρμογής που σ' ενδιαφέρει και βάζεις το αρχείο *.app

Για μεταφέρεις τα αρχεία *.app από τον υπολογιστή σου στον φάκελο του κινητού, μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιον file manager που θα δείχνει τα περιεχόμενα του κινητού στον υπολογιστή. Από το link της υπογραφής μου μπορείς να κατεβάσεις έναν file manager.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

ayto to programma to katevasa file mathios

 

omos ayto molis vazo to programma .sis moy leei oti den exo sindemeno to tilefono me to PC

 

ego apla exo to backup me to arxeio toy katalogo moy. sto compiuter moy alla den exo tropo na to diavaso giati mono mesa apo to kinito mporo na do ta tilefona moy..

opote mallon prepei na vro kapion poy exei. P 800/900/910 gia na me voithisi na paro ton katalago pali.!!

alla den exo kanenan.....

gamtoo.. kapio emu gia pc toy leitoyrgikoy toy p910 eiparxei... vre paidia???

 

 

thanks

 

to provlima m oy einai megalo exo polla tilefona ston katalago poy prepei na paro.

λαθος προγραμμα και λινκ σου εδωσα φιλε μου,sorry αυτο ειναι το σωστο...... λεγεται backup inspector.... http://utenti.lycos.it/afsoftware/bi/
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ibaxevan σε ευχαριστω για την άμεση απάντησή σου αλλα οπως ειπα είμαι ολιγον τι

άσχετος και δεν ξερω ποιό προγραμμα να κατεβάσω .

Εχω στο pc μου το pc suite tου κινητου αλλα δεν βλεπω τα αρχεια απο το κινητό.

Στο κινητό εχω το fileman ,το sman αλλα δεν καταλαβαίνω που θα πρέπει να το κατεβάσω αρχικά το app.file ?Μπορώ να το κατεβάσω στο d και μετά να το κανω copy στον φακελο που μου λες ?

I love high -end devices
Link to comment
Share on other sites

ibaxevan σε ευχαριστω για την άμεση απάντησή σου αλλα οπως ειπα είμαι ολιγον τι

άσχετος και δεν ξερω ποιό προγραμμα να κατεβάσω .

Εχω στο pc μου το pc suite tου κινητου αλλα δεν βλεπω τα αρχεια απο το κινητό.

Στο κινητό εχω το fileman ,το sman αλλα δεν καταλαβαίνω που θα πρέπει να το κατεβάσω αρχικά το app.file ?Μπορώ να το κατεβάσω στο d και μετά να το κανω copy στον φακελο που μου λες ?

 

Κι αυτό που λες γίνεται! Βάλε το αρχείο *.app στο d:\ και μετά με κάποιον explorer που έχεις εγκαταστήσει στο κινητό, το βάζεις στο φάκελο που έγραψα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ για όλα .

Κατι αλλο τωρα . εχω βαλει το ultra mp3 στο κινητο .ειχε και ****** αλλα μουβγαζει invalid code . που θα βρω κωδικο σωστό ?

Μάλλον ειναι λάθος που το ζητάω απο εδω . πειτε το μου εαν ειναι ετσι .

Δευτερον θελω να ρωτησω για το diskcleaner . το εχω στο κινητο και φαινεται να δουλευει αλλα οταν κανω scan στο c η στο d μου λεει οτι δεν βρεθηκε ο φακελος .

ΤΙ δεν κανω σωστα ?

I love high -end devices
Link to comment
Share on other sites

eyxaristo opioi moy lene tis liseis toys.

 

vasika den mporo na to liso giati... den exo kanei buckup apo to PC. alla mesa apo to p910 toy programmatos poy exo gia ta tilefona..

tha sas po pio einai ALON CONTACTGUIDE V. 1.6

TO OPOIO moy ekane backup ta tilefena stin karta mnimis. se morfi. " buckup.adb "

 

ayto to arxeio thelo na anikso..

 

opios vrei kapia lisi as me voithisi.

 

eyxaristo prokatabolika. !!

 

 

christosfer

Link to comment
Share on other sites

Mia erothsoula paidia!!! Ekana backup kai meta Update thn suskeyh mou, pao na kano restore kai mou leei monima pos h suskeuh einai apasxolimenh... gnorizei kapoios ti paizei?
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ για όλα .

Κατι αλλο τωρα . εχω βαλει το ultra mp3 στο κινητο .ειχε και ****** αλλα μουβγαζει invalid code . που θα βρω κωδικο σωστό ?

Μάλλον ειναι λάθος που το ζητάω απο εδω . πειτε το μου εαν ειναι ετσι .

Δευτερον θελω να ρωτησω για το diskcleaner . το εχω στο κινητο και φαινεται να δουλευει αλλα οταν κανω scan στο c η στο d μου λεει οτι δεν βρεθηκε ο φακελος .

ΤΙ δεν κανω σωστα ?

 

Για κωδικό για το Ultra mp3, μπορείς να ζητήσεις στο Apps & Games requests, σίγουρα θα βρεθεί κλ**δί. Αν θέλεις πάντως υπάρχει και το Unreal Player 2.6 full!

 

Για το diskcleaner, καταρχάς ποια έκδοση έχεις; Σε μερικά τηλέφωνα οι εκδόσεις 0.84 και 0.81 δεν δουλεύουν σωστά. Δοκίμασε να το εγκαταστήσεις σε διαφορετικό drive μήπως δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...