Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με την πρώτη φόρτιση. Το αφήνω να κλείσει από μπαταρία και το φορτίζω 8 ώρες ;

 

Όχι μόνο να πάει 100%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτόματη φωτεινότητα χωρίς root,greenify συν χρονισμοί από δυο mail ανοιχτοί πάντα χρήση facebook,viper,tapatalk,browsing

[ATTACH]58219[/ATTACH][ATTACH]58220[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη φωτεινότητα χωρίς root,greenify συν χρονισμοί από δυο mail ανοιχτοί πάντα χρήση facebook,viper,tapatalk,browsing

[ATTACH]58219[/ATTACH][ATTACH]58220[/ATTACH]

F ή C ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

F ή C ?:worry:

 

Μόνο WiFi από το πρωί.. Αλλά το έχω λιώσει.. Δεν το έχω αφήσει απ πο το χέρι μου..

Πως σας φαίνεται η μπαταρία;;;;η φωτεινότητα στην μέση 50%

Link to comment
Share on other sites

Μόνο WiFi από το πρωί.. Αλλά το έχω λιώσει.. Δεν το έχω αφήσει απ πο το χέρι μου..

Πως σας φαίνεται η μπαταρία;;;;η φωτεινότητα στην μέση 50%

 

και εγω εκει ειμαι περιπου με παιχνιδι 2 ωρες και 3λ στο 48%

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.. Γιατί το έχω λιώσει.. Και το φορτίζω μια φορά την μερα σίγουρα..

 

εγω με παιχνιδι πανω απο 4 ωρες δεν ειδα ποτε παντως!! και μιλαω για παιχνιδι 2 ωρες οχι ενα 15' ! το φορτισα στην μερα !

Link to comment
Share on other sites

Μικτή χρήση, συγχρονισμοι ανοιχτοί. Ταπατοκ Viber fb, messenger browsing ,κλπ. Εξοικονόμηση μπήκε στο 20%

Η Αυτονομία τα σπάει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μόνο WiFi από το πρωί.. Αλλά το έχω λιώσει.. Δεν το έχω αφήσει απ πο το χέρι μου..

Πως σας φαίνεται η μπαταρία;;;;η φωτεινότητα στην μέση 50%

 

Μονο wifi?Το πρωί είχες 100% μπαταρία ? Αν ναι τότε δεν βλέπω να είναι καλός χρόνος αυτός..εγώ είμαι 74% μπαταρία με 1ωρα ιντερνετ με 4g, 30 λεπτά κλήση και έχω οθόνη 1:30

Link to comment
Share on other sites

Μονο wifi?Το πρωί είχες 100% μπαταρία ? Αν ναι τότε δεν βλέπω να είναι καλός χρόνος αυτός..εγώ είμαι 74% μπαταρία με 1ωρα ιντερνετ με 4g, 30 λεπτά κλήση και έχω οθόνη 1:30

 

παιζει ρολο και η φωτεινοτητα η ωρες αναμονης που εχεις τι εφαρμογες τρεχουν συχρονισμοι κλπ κλπ! με 66% μπαταρια εχω βγαλει 3 ωρες αλλα συνολικα 4 απο το βγαλσιμο του φορτιστη ! τωρα αμα βγαζεις 2 ωρες μεχρι το 50% και εχεις απο πισω 9 ωρες αναμονης ειναι φυσιολογικο θα ελεγα εγω!

Link to comment
Share on other sites

Μονο wifi?Το πρωί είχες 100% μπαταρία ? Αν ναι τότε δεν βλέπω να είναι καλός χρόνος αυτός..εγώ είμαι 74% μπαταρία με 1ωρα ιντερνετ με 4g, 30 λεπτά κλήση και έχω οθόνη 1:30

Αν δεν είναι καλή τότε τι φταίει;; τι προτείνεις;;

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα έχω στην μέση και εγώ...Το C έχεις εσύ? Να τονίσω πως εγώ συγχρονισμό έχω απενεργοποιημενο. Σε κάθε φόρτιση μου πιάνω από 6 μέχρι 6:30 οθόνη με σχεδόν δύο μέρες εκτός μπριζας. Προερχόμενος από Ζ2 όπου είχα 7ωρα οθόνης φοβομουν στην αρχή για το note. Τελικά τζάμπα,διότι από μπαταρία και στην κιτ κατ και τώρα στην lollipop το 6ωρο το πιάνω. Βέβαια παίζουν πολλά ρόλο πως έχει στήσει και φορτίσει ο καθένας το κινητό μας..

Απλά αν το πρωί είχες 100 μπαταρία μέχρι το 50 μόνο με wifi ένα 3ωρο έπρεπε χαλαρά να το είχες..Το σκ αν δεν ξεχάσω θα το λιώσω με wifi από 100 μέχρι 50% να δω τι οθόνη θα πιάσω. Σύνολο πόσο οθόνη βγάζεις φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα έχω στην μέση και εγώ...Το C έχεις εσύ? Να τονίσω πως εγώ συγχρονισμό έχω απενεργοποιημενο. Σε κάθε φόρτιση μου πιάνω από 6 μέχρι 6:30 οθόνη με σχεδόν δύο μέρες εκτός μπριζας. Προερχόμενος από Ζ2 όπου είχα 7ωρα οθόνης φοβομουν στην αρχή για το note. Τελικά τζάμπα,διότι από μπαταρία και στην κιτ κατ και τώρα στην lollipop το 6ωρο το πιάνω. Βέβαια παίζουν πολλά ρόλο πως έχει στήσει και φορτίσει ο καθένας το κινητό μας..

Απλά αν το πρωί είχες 100 μπαταρία μέχρι το 50 μόνο με wifi ένα 3ωρο έπρεπε χαλαρά να το είχες..Το σκ αν δεν ξεχάσω θα το λιώσω με wifi από 100 μέχρι 50% να δω τι οθόνη θα πιάσω. Σύνολο πόσο οθόνη βγάζεις φίλε?

 

με παιχνιδια, συχρονισμο 2 λογαριασμους συνεχομενα και παχνιδια να ειχες δεν νομιζω να επιανες τετοια αποτελεσματα! εγω μια φορα δεν πιανω ! το C εχω και εγω! το πιο πολυ που καταφερα να πιασω ποτε αλλα στις αρχες με λιγα πραγματα μεσα και στις πρωτες φορτισεις χωρις παιχνιδια ηταν 5 ωρες και 42 λεπτα! αλλα με συχρονισμους και ολα ανοιχτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια έχω να παίξω σε κινητό από το 2011..Έχω τα παιχνίδια στο tablet. Τουλάχιστον στις 10ίντσες είναι ξεκούραστο το gaming..

Εγώ εχω το F. Ένας συνάδελφος με το C κάνει κατά 95% την ίδια χρήση με εμένα,(στρωμενες και οι δύο μπαταρίες) και πάντα βγάζει λιγότερο από εμένα..Πάντως από την στιγμή που βγάζει άνετα μιάμιση μέρα το κινητό με κανονική χρήση(όχι να γίνει ένα με το χέρι σου το κινητό,)είμαστε μια χαρά.. Από αυτονομία και το C και το F τα πάνε υπέροχα..

Link to comment
Share on other sites

Το. C έχω και γενικά από μπαταρία νομίζω ΟΚ... Πάντα όμως το βάζω κάθε βράδυ για φόρτιση.. Πριν το βάλω τις περισσότερες φορές με normal χρήση έχω περίπου 40 με 50%
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από χθες έχω μπει και εγώ στην note4 (F) παρέα!! Θέλω να σας παραθέσω μερικά screen shots για να μου πείτε την γνώμη σας για την απόδοση της μπαταρίας μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από χθες έχω μπει και εγώ στην note4 (F) παρέα!! Θέλω να σας παραθέσω μερικά screen shots για να μου πείτε την γνώμη σας για την απόδοση της μπαταρίας μου.

 

Μετα απο 4 πλήρης φορτίσεις θα δεις κανονικά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε ότι μεγάλο ρόλο παίζει το σήμα. Εγώ στην Ελλάδα σε καθημερινή βάση έχω 5:30-6:00 ώρες οθόνη απο το πρωί μέχρι το βράδυ στις 10:00 που θα πάω σπίτι

Όταν βρίσκομαι στο εξωτερικό στις ίδιες ώρες λειτουργίας του κινητού έχω δει και 7:00 ώρες οθόνη.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

 

με χρήση 3g (όχι 4g) όλη μέρα και κλήσεις (1-2h)-internet-facebook-chat πόσο βγάζει? Χοντρικά μιλάμε..

 

Σκέφτομαι να περάσω από nexus 5 σε note 4 και ενώ αρχικά έβλεπα s6, με την μπαταρία που βάλανε ξενέρωσα

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

 

με χρήση 3g (όχι 4g) όλη μέρα και κλήσεις (1-2h)-internet-facebook-chat πόσο βγάζει? Χοντρικά μιλάμε..

 

Σκέφτομαι να περάσω από nexus 5 σε note 4 και ενώ αρχικά έβλεπα s6, με την μπαταρία που βάλανε ξενέρωσα

Μέχρι βράδυ δεν πιστεύω να σε αφήσει χωρίς μπαταρία. Υπολόγιζε γύρω στις 4 ωρες οθόνη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα....είμαι κάτοχος του Note 4 dual sim...ειναι με τον snapdragon 805 και η μπαταρία ειναι λίγο μικρότερη δηλαδή 3000mAb...μετά από 6 φορτίσεις θεωρώ ότι η μπαταρία τα πάει αρκετα καλα...(με κλειστα δεδομενα,gps φωτεινοτητα στο αυτοματο +2) συνηθως εχω απο 100% φορτιση με ενεργοποιημενω το τηλεφωνο εως 15% χρήση 40 ωρες περιπου με 3,5 οθόνη 2 ωρες ομιλία 2 ωρες internet browsing & facebook καμια 10αρια sms και κανα 20λεπτο σκαλισμα..

Το θεμα είναι οτι μαλον δεν μου λειτουργει η γρήγορη φόρτιση μιας και φορτιζει περιπου σε 2ωρες & 15 λεπτα....ειτε ανοιχτο ειτε κλειστο περιπου...ενα αλλο παλικαρι με την ιδια συσκευή μου ειπε οτι με γρήγορη φόρτιση του παιρνη 1ωρα και 15 λεπτα περιπου....

Τι λετε να παιζει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα....είμαι κάτοχος του Note 4 dual sim...ειναι με τον snapdragon 805 και η μπαταρία ειναι λίγο μικρότερη δηλαδή 3000mAb...μετά από 6 φορτίσεις θεωρώ ότι η μπαταρία τα πάει αρκετα καλα...(με κλειστα δεδομενα,gps φωτεινοτητα στο αυτοματο +2) συνηθως εχω απο 100% φορτιση με ενεργοποιημενω το τηλεφωνο εως 15% χρήση 40 ωρες περιπου με 3,5 οθόνη 2 ωρες ομιλία 2 ωρες internet browsing & facebook καμια 10αρια sms και κανα 20λεπτο σκαλισμα..

Το θεμα είναι οτι μαλον δεν μου λειτουργει η γρήγορη φόρτιση μιας και φορτιζει περιπου σε 2ωρες & 15 λεπτα....ειτε ανοιχτο ειτε κλειστο περιπου...ενα αλλο παλικαρι με την ιδια συσκευή μου ειπε οτι με γρήγορη φόρτιση του παιρνη 1ωρα και 15 λεπτα περιπου....

Τι λετε να παιζει....

 

Όντως με γρήγορη φόρτιση χρειάζεται 1 ώρα και 20 λεπτά για να φθάσει από 1% - 100%.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα....είμαι κάτοχος του Note 4 dual sim...ειναι με τον snapdragon 805 και η μπαταρία ειναι λίγο μικρότερη δηλαδή 3000mAb...μετά από 6 φορτίσεις θεωρώ ότι η μπαταρία τα πάει αρκετα καλα...(με κλειστα δεδομενα,gps φωτεινοτητα στο αυτοματο +2) συνηθως εχω απο 100% φορτιση με ενεργοποιημενω το τηλεφωνο εως 15% χρήση 40 ωρες περιπου με 3,5 οθόνη 2 ωρες ομιλία 2 ωρες internet browsing & facebook καμια 10αρια sms και κανα 20λεπτο σκαλισμα..

Το θεμα είναι οτι μαλον δεν μου λειτουργει η γρήγορη φόρτιση μιας και φορτιζει περιπου σε 2ωρες & 15 λεπτα....ειτε ανοιχτο ειτε κλειστο περιπου...ενα αλλο παλικαρι με την ιδια συσκευή μου ειπε οτι με γρήγορη φόρτιση του παιρνη 1ωρα και 15 λεπτα περιπου....

Τι λετε να παιζει....

Βεβαιώσου ότι ο φορτιστής είναι ο original με quick charge 2.0 και ότι έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις το quick charging. Αν είναι όλα οκ, απενεργοποίησε μια από τις ρυθμίσεις, reboot, ενεργοποίησε ξανά. Shutdown και δοκίμασε όσο είναι σβηστό να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φόρτιση με lollipop και βλέπω ότι η μπαταρία είναι ίδια με κιτ κατ! Δεν το περίμενα μιας και πολλές άλλες συσκευές με λολι έχασαν σημαντικά από αυτονομία. Εδώ βλέπω ίδιο χρόνο και ίσως λιιγο καλύτερα ειδικά στην αναμονή.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...