Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τέτοιο

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=201327249458&alt=web

 

 

Θα λειτουργήσει θετικά ή θα καταστρέψει το κινητό;

 

Δες στο θέμα με τα αξεσουάρ έχω βάλει θηκη με μπαταρία που είναι 10.000 mha βάζεις αυτό και καθαρίζεις για μέρες αλλά δίνει όγκο στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες στο θέμα με τα αξεσουάρ έχω βάλει θηκη με μπαταρία που είναι 10.000 mha βάζεις αυτό και καθαρίζεις για μέρες αλλά δίνει όγκο στο κινητο

καλημερα και απο μενα.θα ηθελα να μαθω και γω αυτο που ρωτησε ο φιλος πιο πανω,αν υπαρχει καποια μπαταρια μεγαλυτερης χωρητηκοτητας στις ιδιες ομως διαστασεις με τη γνησια,χωρις να πρεπει να αλλαξουμε καπακι πισω.αν εχει παρει κανεις καλο θα ηταν να ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

στις ιδιες διαστασεις οχι δεν υπαρχει! για περισσοτερα καλυτερα εδω παιδια! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403129
Link to comment
Share on other sites

τελικα μεγαλη δουλεια η custom rom.αυτοι ειναι οι χρονοι μου με custom rom και kernel.φωτεινοτητα στο μειον 3 στο αυτοματο.νομιζω οτι καλυτερα εινναι δυσκολο να βγαλω
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το push στα emails;

Τα exchange services μου διαλύουν τη μπαταρία.

 

Καταναλώνουν πολύ περισσότερο από την οθόνη με total connection time 3,5 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε καθόλου data ή μόνο wifi?

Οπως φαινεται κι απο τα screenshots που παρεθεσε, χρησιμοποιησε το παιδι και δεδομενα και wifi.

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ακομα και στις καστομ ρομ διατηρειται αυτη η ασπριλα της λολιποπ ή αν υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης σε μαυρο και απλως δεν το εκανες. Ειναι κριμα σε οθονη με το απολυτο μαυρο να μη μπορεις να το χαρεις. Ανησυχω γιατι ερχεται και στο tab S η λολιποπ και η ασπριλα παντου ειναι σημαντικο μειον για μενσ.

Link to comment
Share on other sites

αν λες για μενα ναι wifi και 4g

Ναι για εσενα λέω. Αν είναι μικτή η χρήση είσαι πάρα πολύ καλά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά μου κάνει κάτι τέτοια και δεν γίνεται να μην το αγαπώ. Μισή ώρα GPS, μισή ώρα τηλέφωνα, πολλές φωτογραφίες γιατί πήγα σε βαφτίσια και τραβούσα. Πολύ 3G και αρκετό WIFI . Φωτεινότητα στη μέση και αυτόματο.

 

[ATTACH]60412[/ATTACH][ATTACH]60413[/ATTACH]

 

Με αυτό το 10% που μένει σίγουρα θα με βγάλει ένα ακόμα μισάωρο με WIFI.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω δει τίποτα περίεργο με την μπαταρία όλα κυλούν ομαλά και γενικά δεν με αφήνει σε μια ημερα
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το push στα emails;

Τα exchange services μου διαλύουν τη μπαταρία.

 

Καταναλώνουν πολύ περισσότερο από την οθόνη με total connection time 3,5 ώρες

 

Παρον!

Να φανταστω hotmail κ συ.

Δοκιμασα με Gmail app κ τρωει λιγο λιγοτερο... αλλα και παλι πολυ.

Σημερα δοκιμαζω Cloudmagic...

Δοκιμασε κ συ κανα αλλο mail app να βρουμε το λιγοτερο ενεργοβορο!

Τσεκαρω με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.WazaBe.android.BatteryDrain&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26ut

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται κι απο τα screenshots που παρεθεσε, χρησιμοποιησε το παιδι και δεδομενα και wifi.

Εγω αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ακομα και στις καστομ ρομ διατηρειται αυτη η ασπριλα της λολιποπ ή αν υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης σε μαυρο και απλως δεν το εκανες. Ειναι κριμα σε οθονη με το απολυτο μαυρο να μη μπορεις να το χαρεις. Ανησυχω γιατι ερχεται και στο tab S η λολιποπ και η ασπριλα παντου ειναι σημαντικο μειον για μενσ.

 

ασπριλα ειναι σε καποιες rom που ειναι απο s6 αλλαζει χρωμα λογο θεματων.στο tablet μην βιαστεις να την βαλεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι για εσενα λέω. Αν είναι μικτή η χρήση είσαι πάρα πολύ καλά.

 

ναι μικτη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 4 μηνες με το Νοτe (smapdragon) και ενώ δεν ειχα κανενα θεμα με την μπαταρια χθες μετα από αρκετο καιρο το εβαλα κλειστω να φορτιση (με ανοιχτη την γρηγορη φορτιση) μετα από 1,5 ωρα περιπου ηταν ετοιμο...το αφησα και κανα τεταρτο παραπανω....και παρατηρησα

1)Η θερμοκτασια στο σημειο της μπαταριας ηταν αρκετα παραπανω από τοι συνηθως

2)Από το 100% εως το 82% εκανε μολις 10 λεπτα χωρις να το πηραξω του εκανα power off & on και σημερα ειδα...

3)Από το 82% στο 52% από της 2 τα ξημερώματα εως σημερα στις 7 το πρωι

Wifi και δεδομενα τα ειχα κλειστα σε ολη αυτή την διαρκεια...

Δεν κατεβασα/εγκατεστησα καμια εφαρμογή από την προιγουμενη φορτιση...

Το μονο update που μου ηρθε ηταν των Google Maps το οποιο μετα την εγκατασταση του και για τις επομενες περιπου 16 ωρες δεν ειχα κανενα πρόβλημα...

Τι λετε παω για επαναφορά εργοστασιακών???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Tragic. Μου φαίνεται θα το γυρίσω σε manual το συγχρονισμο

 

Δοκιμασε το Cloudmagic.

Ειναι νομιζω το πιο οικονομικο mail.

Εκλεισα καρτες google now,

καποιους αχρηστους συγχρονισμους και

απενεργοποιησα Ασφαλεια> Διαχειρηση συσκευης Android.

Η καταναλωση το 9ωρο πηγε 10% απο 20% που ηταν πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο έχει η γνήσια μπαταρία ξέρει κανεις; Επίσης αν έχει κάποιος δοκιμάσει και κάποιον καλό εξωτερικό φορτιστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ποσο έχει η γνήσια μπαταρία ξέρει κανεις; Επίσης αν έχει κάποιος δοκιμάσει και κάποιον καλό εξωτερικό φορτιστη.

Σκέτη η μπαταρια 25 με τον φορτιστή 33 σε προσφορά από το eshop.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σκέτη η μπαταρια 25 με τον φορτιστή 33 σε προσφορά από το eshop.

 

Ευχαριστω πολύ, μια χαρά τιμή είναι. Αν είναι θα πάρω μαζί με τον φορτιστή, αλλιως θα είναι ταλαιπωρία βάλε βγάλε και για την φόρτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα....είμαι κάτοχος του Note 4 dual sim...ειναι με τον snapdragon 805 και η μπαταρία ειναι λίγο μικρότερη δηλαδή 3000mAb...μετά από 6 φορτίσεις θεωρώ ότι η μπαταρία τα πάει αρκετα καλα...(με κλειστα δεδομενα,gps φωτεινοτητα στο αυτοματο +2) συνηθως εχω απο 100% φορτιση με ενεργοποιημενω το τηλεφωνο εως 15% χρήση 40 ωρες περιπου με 3,5 οθόνη 2 ωρες ομιλία 2 ωρες internet browsing & facebook καμια 10αρια sms και κανα 20λεπτο σκαλισμα..

Το θεμα είναι οτι μαλον δεν μου λειτουργει η γρήγορη φόρτιση μιας και φορτιζει περιπου σε 2ωρες & 15 λεπτα....ειτε ανοιχτο ειτε κλειστο περιπου...ενα αλλο παλικαρι με την ιδια συσκευή μου ειπε οτι με γρήγορη φόρτιση του παιρνη 1ωρα και 15 λεπτα περιπου....

Τι λετε να παιζει....

 

επιβεβαιώνω και γω με dual sim τα παραπάνω

 

ψαχνομαι ομως για μεγαλύτερη μπαταρία

1. Οι μπαταρίες οι κλασσικές του F λογικά και ταιριάζουν σωστά?

2. Ποιες οι άποψεις σας για μπαταρίες σαν αυτές? http://www.ebay.com/itm/3900mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-N9100-Galaxy-Note-4-IIII-/331453961638?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d2c3215a6

ή κάποιες gold που ειχα δει στα 4500? (παλιότερα στο glaxy s2 που ειχα, είχα αλλάξει την ροριτζιναλ με μια τετοια 3πλης χωριτικότητας και όντως ξεχναγα να το φορτίσω)

 

μαλλον επρεπε να το ποσταρω στα αξεσουαρ.... σορυ παιδια

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και γω με dual sim τα παραπάνω

 

ψαχνομαι ομως για μεγαλύτερη μπαταρία

1. Οι μπαταρίες οι κλασσικές του F λογικά και ταιριάζουν σωστά?

2. Ποιες οι άποψεις σας για μπαταρίες σαν αυτές? http://www.ebay.com/itm/3900mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-N9100-Galaxy-Note-4-IIII-/331453961638?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d2c3215a6

ή κάποιες gold που ειχα δει στα 4500? (παλιότερα στο glaxy s2 που ειχα, είχα αλλάξει την ροριτζιναλ με μια τετοια 3πλης χωριτικότητας και όντως ξεχναγα να το φορτίσω)

 

μαλλον επρεπε να το ποσταρω στα αξεσουαρ.... σορυ παιδια

 

Απλα θα πρεπει να σου πω οτι καμια άλλη μπαταρία δεν κανει για το dual sim....η δικια μας ειναι λιγο μικροτερη σε μέγεθος (και σε mAb) απο ολα τα αλλα Νote 4....Θα πρέπει να βρεις ακριβώς τον ιδιο τυπο με τον ιδιο κωδικο....ππροφανος περισσότερο από alixpress παρα απο ebay....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

α η συγκεκριμένη που βρήκα δηλ δεν παίζει?

http://www.amazon.com/gp/product/B00RB41I6S/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1TFBV0BMYGD7Y

 

ούτε η zerolemon?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...