Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έβαλα στο note 4 ένα tempered glass full body το οποίο τοποθετήθηκε τέλεια και λειτουργεί τέλεια και στην αφη αλλά ενώ εχει όλα τα κενά (με διάφανο γυαλί μιας και είναι full body) για όλους αισθητήρες, κάμερα δεν λειτουργεί σωστα ο αισθητήρας εγγυτητας δηλαδή με το που δέχομαι κλήση αμέσως απενεργοποιειται η οθόνη και δεν ξανά ανάβει είτε το έχω κοντά στο αυτί είτε όχι.... Αυτό δείχνει ότι κάτι κρύβει τον αισθητήρα αλλά που βρίσκεται αυτός εφόσον το γυαλί έχει ελεύθερους τους αισθητήρες... ή όχι?

Το λινκ για το γυαλί είναι αυτο

https://www.ebay.com/itm/Full-Coverage-3D-Curved-Front-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Series-/282139052078?var=&hash=item0

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο αισθητηρας είναι ακριβως δεξιά από το ακουστικό.

Στο glass της φώτο φαίνεται ότι το έχει καλυμμένο γι αυτό και κλείνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητηρας είναι ακριβως δεξιά από το ακουστικό.

Στο glass της φώτο φαίνεται ότι το έχει καλυμμένο γι αυτό και κλείνει η οθόνη.

 

Αν είναι εκεί τότε ναι έχεις δίκαιο.... Μα καλά τόσο νούμερα είναι οι Κινέζοι.... Δεν το ήξεραν ότι είναι εκεί? Τι να πω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και χρόνια πολλά.

Αποφάσισα να αγοράσω μία μπαταρία για το κινητό μου,διότι τελευταία έβλεπα ότι τερμάτιζε γρήγορα,και βρήκα ένα μαγαζί που λέει ότι πουλάει bulk original μπαταρίες και πήρα μία.

Ομως,ο κωδικός που γράφει πάνω,δεν είναι αυτός που δείχνει η φωτογραφία της στη σελίδα του Σκρουτζ,αλλά έχει ένα διαφορετικό τελευταίο γράμμα.Δηλαδή,αντί για EB-BN910BBE,αυτή γράφει EB-BN910BBU.Επειδή το πρόσεξα και το ρώτησα,μου είπαν ότι είναι ίδια με την άλλη,αλλά εγώ δεν την άνοιξα και γράφω εδώ για να είμαι σίγουρος.

Τι λέτε,ξέρει κανείς κάτι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στο site της Samsung την αναφέρει ως EB-BN910BB, οπότε τα τελευταίο γράμμα μάλλον αφορά κάτι άλλο και όχι τον τύπο της μπαταρίας. (ίσως εργοστάσιο κατασκευής)
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στο site της Samsung την αναφέρει ως EB-BN910BB, οπότε τα τελευταίο γράμμα μάλλον αφορά κάτι άλλο και όχι τον τύπο της μπαταρίας. (ίσως εργοστάσιο κατασκευής)

Ευχαριστώ πολύ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.:)

 

Φιλε μου ενδιαφερομαι και γω για αγορα. Εισαι ευχαριστημενος απο την αποδοση της; Ο σειριακος αριθμος της εχει ολα τα γρααμματα κεφαλαια;

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μόνο τη smartec θα εμπιστευόμουν για αγορά μπαταρίας Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μόνο τη smartec θα εμπιστευόμουν για αγορά μπαταρίας Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σου πω την αληθεια εκει καταληγω και εγω, μετα απο αρκετο ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ενδιαφερομαι και γω για αγορα. Εισαι ευχαριστημενος απο την αποδοση της; Ο σειριακος αριθμος της εχει ολα τα γρααμματα κεφαλαια;

Σε ευχαριστω

Oλα ίδια είναι εκτός από το τελευταίο,που είναι U αντί για Ε.

Προς το παρόν,καλά δουλεύει.Και κάτι ακόμα,αν και δεν το παίρνω τοις μετρητοίς,η συσκευασία της εταιρίας που το πουλάει,(αφού είναι bulk,και δεν έχει την κανονική συσκευασία), γράφει πάνω original.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Να παρετε μια που να εχει και το φωρτιστη μαζι μπορει να μην δουλευει ως παουερ μπανκ αλλα το εχετε οπου και να πατε βγαζει 2 μερες μεσα στο νερο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αγορά? Αν ναι ποιες είναι οι εντυπώσεις κι από που έγινε η αγορά?

 

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Να παρετε μια που να εχει και το φωρτιστη μαζι μπορει να μην δουλευει ως παουερ μπανκ αλλα το εχετε οπου και να πατε βγαζει 2 μερες μεσα στο νερο.

 

Αυτη θα ηταν η καλύτερη επιλογη, δυστυχώς ομως πλεον δεν ειναι διαθεσιμη.. την έφερνε το eshop νομιζω μέχρι το καλοκαιρι.

Τις επομενες μερες θα πεταχτω απο σμαρτεκ να αγορασω (αφού τους κανω ενα τηλ για διαθεσιμότητα). Ελπιζω να εχουν

Edited by giannis_lo
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σημερα εγω.Διαθεσιμοτητα υπαρχει και κοστίζει 22€.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σημερα εγω.Διαθεσιμοτητα υπαρχει και κοστίζει 22€.

 

 

 

Εχει πεσει η τιμη εγω το ειχα παρει 32 ειναι καλη ευκαιρία για αγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδιά. Μόλις απέκτησα ένα Note 4 και περιμένω να μου έρθει. Ψάχνω για την συσκευή κάποια αξεσουάρ, αλλά έτσι πρόχειρα που κοίταξα έχω ψιλοχαθεί.

1) Λογικά για δεύτερη μπαταρία θα απευθυνθώ στην smartec και αν δεν είναι ακριβή θα πάρω μία γνήσια. Καλού κακού όμως όποιος έχει υπόψιν του κάποια καλή ας δώσει Link.

2) Φορτιστή μπαταρίας κάποιον που να την φορτώνει σχετικά γρήγορα.

3) Ζελατίνα και όχι τζαμάκι όποιος έχει δουλέψει και ξέρει κάποια καλή ας προτείνει.

4) Θηκούλα πορτοφόλι με παράθυρο όπως οι αυθεντικές της samsung. Εχω απορία. Αν πάρω μία όπως αυτή ας πούμε http://telmarket.gr/product/usams-flip-viva-series-preview-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-galaxy-note-4-black/ ή αυτή https://www.stoucky.gr/thermatine-theke-vivlio-smart-cover-me-ensomatomeno-kapaki-mpatarias-yia-samsung-galaxy-note-4-n910-ma-ro.html θα δουλεύουν οι συντομεύσεις της samsoung στο παράθυρο ή θέλει οπωσδήποτε την αυθεντική? Κι εδώ όποιος έχει να προτείνει κάτι ας το κάνει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μόλις απέκτησα ένα Note 4 και περιμένω να μου έρθει. Ψάχνω για την συσκευή κάποια αξεσουάρ, αλλά έτσι πρόχειρα που κοίταξα έχω ψιλοχαθεί.

1) Λογικά για δεύτερη μπαταρία θα απευθυνθώ στην smartec και αν δεν είναι ακριβή θα πάρω μία γνήσια. Καλού κακού όμως όποιος έχει υπόψιν του κάποια καλή ας δώσει Link.

2) Φορτιστή μπαταρίας κάποιον που να την φορτώνει σχετικά γρήγορα.

3) Ζελατίνα και όχι τζαμάκι όποιος έχει δουλέψει και ξέρει κάποια καλή ας προτείνει.

4) Θηκούλα πορτοφόλι με παράθυρο όπως οι αυθεντικές της samsung. Εχω απορία. Αν πάρω μία όπως αυτή ας πούμε http://telmarket.gr/product/usams-flip-viva-series-preview-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-galaxy-note-4-black/ ή αυτή https://www.stoucky.gr/thermatine-theke-vivlio-smart-cover-me-ensomatomeno-kapaki-mpatarias-yia-samsung-galaxy-note-4-n910-ma-ro.html θα δουλεύουν οι συντομεύσεις της samsoung στο παράθυρο ή θέλει οπωσδήποτε την αυθεντική? Κι εδώ όποιος έχει να προτείνει κάτι ας το κάνει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φίλε μου δεύτερη μπαταρία δεν θα χρειαστείς αν είναι σε καλή κατάσταση η πρώτη.Και φυσικά ούτε εξωτερικό φορτιστή.Το quick charge είναι εξαιρετικά γρήγορο και μπορώ να σου πω οτι μετά απο 3 χρόνια χρήσης,δεν εχω ξεμείνει ποτέ απο μπαταρία,εκτός κι αν είσαι extreme heavy user.Τώρα οσο αναφορά τη θήκη,κάποιες μαιμού που είχα πάρει,δεν λειτουργούσε τίποτα απο συντομεύσεις.Με την αυθεντική τη samsung που κλείνει σαν πορτοφόλι,έχεις και εξαιρετική ποιότητα και όλες τις λειτουργίες. Εγώ βέβαια χρησιμοποιώ θήκη της spigen την neo hybrid που προστατεύει απίστευτα το τηλέφωνο.Τζαμάκι και ζελατίνα δεν εχω βάλει 3 χρόνια και η οθόνη είναι πένα. Μάλλον το gorilla glass προστατεύει καλά,αλλά είμαι κι εγώ λίγο προσεκτικός.Γενικά πιστεύω οτι σε ενα τηλέφωνο που πάει την 4ετία,δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για τίποτα extra.Το χαίρεσαι όπως είναι και οσο πάει.Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για κάρτα μ΄νήμης για το note 4 της συζύγου. Έχει το N910C. Αναγνωρίζει 128 GB? Σκέφτομαι να πάρω αυτήν...

 

https://www.skroutz.gr/s/11603264/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-128GB-U3-with-Adapter.html

 

Ευχαρσιτώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για κάρτα μ΄νήμης για το note 4 της συζύγου. Έχει το N910C. Αναγνωρίζει 128 GB? Σκέφτομαι να πάρω αυτήν...

 

https://www.skroutz.gr/s/11603264/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-128GB-U3-with-Adapter.html

 

Ευχαρσιτώ !

Αυτή έχω από την αρχή και φυσικά την αναγνωρίζει κανονικά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που αγόρασε μπαταρία τον τελευταίο καιρό και έμεινε ευχαριστημένος μετά από 1-2 εβδομάδες χρήσης; Ρωτάω γιατί ψάχνοντας, βλέπω ότι όλες οι bulk εκδόσεις της Samsung ( αν είναι όντως Samsung ) που κυκλοφορούν δεν είναι ότι καλύτερο!

 

Αν ναι ας πει μαγαζί και τιμή είτε σε pm είτε εδώ στο ποστ.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που αγόρασε μπαταρία τον τελευταίο καιρό και έμεινε ευχαριστημένος μετά από 1-2 εβδομάδες χρήσης; Ρωτάω γιατί ψάχνοντας, βλέπω ότι όλες οι bulk εκδόσεις της Samsung ( αν είναι όντως Samsung ) που κυκλοφορούν δεν είναι ότι καλύτερο!

 

Αν ναι ας πει μαγαζί και τιμή είτε σε pm είτε εδώ στο ποστ.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Tapatalk

 

Αναγκαστικά δε θα πας σε bulk αν θες τη γνώμη μου..

Retail κι ας είναι αρκετά τα 30€, θα είσαι ευχαριστημένος "λογικά" με την απόδοσή τηςβγια τα επόμενα 2 χρόνια, διαφορετικά θα είσαι με 15€ και μέτρια απόδοση για ένα χρόνο.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία γνήσια κατόπιν παρότρυνσης της SAMSUNG στην SMARTEC με 21 ευρώ και όλα καλά. Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

μπαταρία βρες από σκρουτζ. αυθεντική είναι χωρίς κουτί. καλύτερα 10Ε.εγω με αυτές που πήρα ήμουν καταευχαριστημένος. εκτός από το placebo effect κατά τα άλλα η μπαταρία είναι ίδια - όσο αυθεντική και της smartec και θα έχει την ίδια διάρκεια (αποφόρτισης καθημερινά αλλά και ζωής)

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...