Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπαταρία βρες από σκρουτζ. αυθεντική είναι χωρίς κουτί. καλύτερα 10Ε.εγω με αυτές που πήρα ήμουν καταευχαριστημένος. εκτός από το placebo effect κατά τα άλλα η μπαταρία είναι ίδια - όσο αυθεντική και της smartec και θα έχει την ίδια διάρκεια (αποφόρτισης καθημερινά αλλά και ζωής)

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Οι περισσότερες φθηνιάρες στο skroutz είναι μαιμού.

Έχω πέσει και εγώ στην παγίδα 2 φορές.

Πλέον σμάρτεκ ή σε γνωστό μεγάλο κατάστημα και μόνο retail στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χεχε, ναι αλλα ακομα κι η σμαρτεκ σε bulk (σακουλακι) τις πουλα. Γνησιες μεν, σε σακουλακι δε.
Link to comment
Share on other sites

Χεχε, ναι αλλα ακομα κι η σμαρτεκ σε bulk (σακουλακι) τις πουλα. Γνησιες μεν, σε σακουλακι δε.

 

Για το κατάστημα (εκτός σμαρτεκ) ήταν το retail. Το ξεχώρισα, αλλά μάλλον δεν το έγραψα καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος αυτή την original θήκη της Samsung και δεν την χρησιμοποιεί ή δεν την θέλει;

 

Ας μου στείλει ένα PM plz :)

 

Pdpdefault-ef-pn910blesta-600x600-C1-052016?$product-details-jpg$

 

Εχω την μαύρη αλλά μείνε συντονισμένος γιατί σύντομα θα βγάλω στο "σφυρί" 15-20 θήκες που έχω για το note 4 και δεν της χρησιμοποιώ πλεον οπότε θα της δώσω σε τιμή ευκαιρίας… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω την μαύρη αλλά μείνε συντονισμένος γιατί σύντομα θα βγάλω στο "σφυρί" 15-20 θήκες που έχω για το note 4 και δεν της χρησιμοποιώ πλεον οπότε θα της δώσω σε τιμή ευκαιρίας… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και για τη μαύρη ακόμα στείλε μου πριν τις βγάλεις plz.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια ψαχνω για μπαταρια για το note ...διαβασα οι περισσοτεροι εδω μεσα συστηνουν την smart tech...εχω βρει το σωστο site ?

 

https://www.smart-tech.gr/Samsung-original-battery-3.85v-3220mAh-mobile-EB-B800BE.html

 

Επισης καποια παιδια πιο πανω ανεφεραν ενα πακετο με φορτιστη...υπαρχει αυτο πουθενα?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις εκ των προτερων

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ψαχνω για μπαταρια για το note ...διαβασα οι περισσοτεροι εδω μεσα συστηνουν την smart tech...εχω βρει το σωστο site ?

 

https://www.smart-tech.gr/Samsung-original-battery-3.85v-3220mAh-mobile-EB-B800BE.html

 

Επισης καποια παιδια πιο πανω ανεφεραν ενα πακετο με φορτιστη...υπαρχει αυτο πουθενα?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις εκ των προτερων

 

Αυτό είναι το site της Smartec. Μπορείς να βρεις μπαταρία και από οποιοδήποτε άλλο service Samsung.

Δεν θα σου πρότεινα την αγορά μπαταρίας Samsung μέσω ebay και skroutz, καθώς έχω πέσει σε απομίμηση και στις 2 περιπτώσεις και ας έλεγαν ότι είναι genuine/original.

Link to comment
Share on other sites

Το Accubatery μου διχνει οτι η μπαταρια ειναι στο 79% του capacity της( 2540 Mah/ 3220 Mah)...υπαρχει καποιο καλυτερο app για την μετρηση της? Εσεις γενικά ποτε την αλλαξατε? Το κινητο το εχω 3 χρονια περιπου.

 

Αυτό είναι το site της Smartec. Μπορείς να βρεις μπαταρία και από οποιοδήποτε άλλο service Samsung.

Δεν θα σου πρότεινα την αγορά μπαταρίας Samsung μέσω ebay και skroutz, καθώς έχω πέσει σε απομίμηση και στις 2 περιπτώσεις και ας έλεγαν ότι είναι genuine/original.

 

Σε ευχαριστω ..εχεις να μου στειλεις καποιο αλλο λινκ απο εξουσιοδοτημένο μαγαζι (φτηνοτερο ισως?)...επισης το πακετο που βλεπω και λενε με φορτιστη που το βρισκω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησα σημερα εγω.Διαθεσιμοτητα υπαρχει και κοστίζει 22€.

 

 

Same Sh1t...Different Day

 

Εχεις μηπως καποιο λινκ για αυτο φιλε μου

Edited by ison
Link to comment
Share on other sites

Το Accubatery μου διχνει οτι η μπαταρια ειναι στο 79% του capacity της( 2540 Mah/ 3220 Mah)...υπαρχει καποιο καλυτερο app για την μετρηση της? Εσεις γενικά ποτε την αλλαξατε? Το κινητο το εχω 3 χρονια περιπου.

 

 

 

Σε ευχαριστω ..εχεις να μου στειλεις καποιο αλλο λινκ απο εξουσιοδοτημένο μαγαζι (φτηνοτερο ισως?)...επισης το πακετο που βλεπω και λενε με φορτιστη που το βρισκω?

 

 

Θες να ρισκάρεις για να κερδίσεις πόσα; 2-3 ευρώ;

Πάρτο από την σμάρτεκ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Το Accubatery μου διχνει οτι η μπαταρια ειναι στο 79% του capacity της( 2540 Mah/ 3220 Mah)...υπαρχει καποιο καλυτερο app για την μετρηση της? Εσεις γενικά ποτε την αλλαξατε? Το κινητο το εχω 3 χρονια περιπου.

 

Σε ευχαριστω ..εχεις να μου στειλεις καποιο αλλο λινκ απο εξουσιοδοτημένο μαγαζι (φτηνοτερο ισως?)

 

Και εγώ το AccuBattery είχα χρησιμοποιήσει. Στα 2μιση χρόνια, ήταν στο 76% η δική μου.

 

Δεν έχω κάποιο άλλο μαγαζί να σου προτείνω. Η πρώτη μαϊμού από skroutz, ήταν για Note 3 στα €12. Η δεύτερη μαϊμού από ebay ήταν για Note 4 στα €17 μαζί με μεταφορικά. Και οι 2 πλασάρονταν σαν genuine/original. Από smartec αυθεντική στα €20.

Στο Note 4, είχα ήδη καταλάβει ότι ήταν απομίμηση, γιατί έλειπε το nfc chip και γιατί είχε χειρότερη ποιότητα εκτύπωσης και διαφορετική εκτύπωση το αυτοκόλλητο της μπαταρίας.

Παρόλα αυτά, την έλεγξα και με accubattery. Σε 10 φορτίσεις από 1-100, μου έδειχνε 2800mAh. Στην αυθεντική μπαταρία από Smartec, το ίδιο test έδειξε 3224mAh. Πήρα τα λεφτά μου πίσω, αλλά δεν αποζημιώθηκα για την ταλαιπωρία.

 

Στη θέση σου θα πήγαινα μόνο σε service Samsung για μπαταρία. Από εκεί και πέρα δικό σου είναι το κινητό, εσύ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σας, ξέρει κάποιος που υπάρχει διαθέσιμη η led case?

Έστω και μεταχειρισμένη αλλά λειτουργική

Έχω εγώ φίλε μου. Την γκρι και είναι σε άριστη κατάσταση και πλήρως λειτουργική. Έχω κάνα δυο ακόμα που μου έμειναν προίκα όταν πέθανε το 4αρι.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αν και πλησιάζουν Χριστούγεννα είπα να φέρω την Ανάσταση αυτού του θέματος...;) Πέρασαν 4 χρόνια με το note 4 και αν και έχω αγοράσει νέα συσκευή συνεχίζω να χρησιμοποιώ και το note μιας και είναι ακόμα λειτουργικό!Μου έχουνε μείνει πάρα πολλές θήκες σε άριστη κατάσταση με πολλές ακόμα στα κουτιά τους και ελάχιστα χρησιμοποιημένες από την μεγάλη συλλογή που είχα κάνει...Αν ενδιαφέρεται κανείς για καμία μπορεί να μου στείλει pm να τον ενημερώσω...Ενδεικτικά να αναφέρω μερικές:Spigen,MOTIMO Wallet Case,Samsung Protective Cover,Zenus Lettering Diary Wallet Case,Caseology και κάποιες unbranded...

 

[/img]

 

20161215-215235.jpg' alt='20161215-21523

 

*Μερικές από αυτές που εμφανίζονται στις photo δεν είναι πλέον διαθέσιμες...;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @unexpected (Θοδωρής ? Καλά θυμάμαι?) Μπαταρία γνήσια υπάρχει πουθενά να αγοράσω μια καινούργια γιατί η αρχική που είχε τα έχει πλέον παίξει και γκρινιάζει η σύζυγος?

 

Αυτή παίζει να είναι γνήσια ?

 

https://www.ebay.com/itm/New-Original-OEM-Battery-EB-BN910BBE-For-Samsung-Galaxy-Note-4-N910A-3220mAh-NFC/222874569144?epid=10016279029&hash=item33e45c09b8:g:pGMAAOSwFHZaolGc:rk:77:pf:0

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @unexpected (Θοδωρής ? Καλά θυμάμαι?) Μπαταρία γνήσια υπάρχει πουθενά να αγοράσω μια καινούργια γιατί η αρχική που είχε τα έχει πλέον παίξει και γκρινιάζει η σύζυγος?

 

Αυτή παίζει να είναι γνήσια ?

 

https://www.ebay.com/itm/New-Original-OEM-Battery-EB-BN910BBE-For-Samsung-Galaxy-Note-4-N910A-3220mAh-NFC/222874569144?epid=10016279029&hash=item33e45c09b8:g:pGMAAOSwFHZaolGc:rk:77:pf:0

Καλησπέρα φίλε! Ανδρέας... Το γράφω και στην υπογραφή... :) Από e-bay φίλε θα σου συνιστούσα να το αποφύγεις.Η συσκευή μας έχει κλείσει 4 χρόνια και τα accessories είναι δυσεύρετα πόσο μάλλον και τα αυθεντικά! Οπότε σίγουρα θα είναι αγνώστου προέλευσης η αγορά από εκεί και μεγάλο ρίσκο… Θα σου πρότεινα καλύτερα από Smartec Χαϊδάρι που είναι και εξουσιοδοτημένο από Samsung για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν έχουνε και αυτοί διαθεσιμότητα… Πρόσφατα χρησιμοποίησα μια μπαταρία που είχα πάρει από εκεί και την είχα backup να την δουλέψω μόλις παραδώσουν το πνεύμα τους οι παλιές…Το κινητό αναστήθηκε… :) Μία μέρα την βγάζει άνετα ενώ πριν δεν προλάβαινα να αλλάζω μπαταρίες…Αν και το note 4 το χρησιμοποιώ σαν 2ο πλέον λειτουργεί σαν σκυλί ακόμα… ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς (για το λάθος όνομα) Ανδρέα Σε ευχαριστώ, θα πάρω τηλ στη Smartec. Καλό βράδυ, Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ετοιμάζομαι να παραγγείλω μια αυθεντική μπαταρία για το κινητό και επειδή είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης έψαξα στο site της samsung αν υπάρχει κάτι επίσημο κοντά μου. Πήρα τηλέφωνο στην microtech και μου είπαν 31ευρω και μετά είδα ότι υπάρχει και 2ο κατάστημα με ονομα Αβραμίδης (https://imgur.com/a/erB2CfD) ο οποίος υπάρχει στο site της Samsung και αυτός την πουλάει 25€. Είναι δυνατόν να μην είναι αυθεντική η μπαταρία? Μίλησα με τον ίδιο και μου λέει είναι αυθεντική.Εχει κάνεις εμπειρια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ετοιμάζομαι να παραγγείλω μια αυθεντική μπαταρία για το κινητό και επειδή είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης έψαξα στο site της samsung αν υπάρχει κάτι επίσημο κοντά μου. Πήρα τηλέφωνο στην microtech και μου είπαν 31ευρω και μετά είδα ότι υπάρχει και 2ο κατάστημα με ονομα Αβραμίδης (https://imgur.com/a/erB2CfD) ο οποίος υπάρχει στο site της Samsung και αυτός την πουλάει 25€. Είναι δυνατόν να μην είναι αυθεντική η μπαταρία? Μίλησα με τον ίδιο και μου λέει είναι αυθεντική.Εχει κάνεις εμπειρια?
Καλημέρα φίλε, προσωπικά δεν έχω εμπειρία από τα συγκεκριμένα… Αλλά αν το έψαξες και σου βγάζει ότι είναι εξουσιοδοτημένα είναι ποιο αξιόπιστη επιλογή να κάνεις κίνηση από εκεί παρά από κάπου αλλού… ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο eshop που είχα πάρει πριν κάνα χρόνο, κάτω απο 20€ , μου βγήκε μια χαρά

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις την παρελαβα απο το εξουσιοδοτημενο service στη Θεσσαλονικη (Αβραμίδης) αλλα δεν ηρθε σε κουτι αλλα σε αυτη τη μορφή(https://imgur.com/a/8sALI4h)

Παιζει καποιο θέμα? Καλη φαίνεται στη λειτουργεια της και στη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις την παρελαβα απο το εξουσιοδοτημενο service στη Θεσσαλονικη (Αβραμίδης) αλλα δεν ηρθε σε κουτι αλλα σε αυτη τη μορφή(https://imgur.com/a/8sALI4h)

Παιζει καποιο θέμα? Καλη φαίνεται στη λειτουργεια της και στη φορτιση.

Λογικά σου ήρθε σαν bulk συσκευασία… Δεν τρέχει τίποτα… Η αυθεντική πρέπει να είναι… ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...