Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το γυαλί δεν έχω άποψη αλλά όπως προείπε ο Μιχάλης, σε θέμα στο xda λίγα είναι αυτά που κάθονται καλά..

 

Όσον αφορά τη θήκη δεν σου έχω καλά νέα, πήρα παραπλήσια πάνω κάτω στην ίδια τιμή αλλά δεν έχει από πίσω τα σιδεράκια με αποτέλεσμα να μην στην αναγνωρίζει η συσκευή ως αυθεντική, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Έχει βέβαια ο κινέζος δική του εφαρμογή αλλά δεν είναι η ίδια αίσθηση και χρησιμοποιεί και άλλον αισθητήρα με αποτέλεσμα μιαν άλφα εξτρά κατανάλωση.. εξεπλάγην όμως γιατί σε 2 πτώσεις και μάλιστα η μια σε άσφαλτο από ύψος μέσης, επιβίωσε χωρίς ίχνος γρατσουνιάς γιατί δεν άνοιξε η θήκη Και βρήκε στο πλαστικό (γωνία). Στα επίσης θετικά το ότι κουμπώνει σαν πίσω καπάκι και δεν αγκαλιάζει τα πλαίσια, έτσι δεν αφήνει και τυχόν σημάδια στις ευαίσθητες περιοχές γύρω γύρω.

 

Με root (χάνεις εγγύηση, δεν συστήνεται) πάντως ενεργοποιούνται οι αισθητήρες και την αναγνωρίζει ως αυθεντική θήκη.

Για το γυαλί θα ενημερώσω μόλις το παραλάβω. Για την θήκη δεν έλεγε ότι θέλει εφαρμογή δικιά του.

Ποιο παλιά είχα πάρει μια θήκη για ΤΟ S5 έλειπε από πίσω ένα τσιπάκι.αγορασα από το ebay και δούλεψε μια χαρά.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το γυαλί θα ενημερώσω μόλις το παραλάβω. Για την θήκη δεν έλεγε ότι θέλει εφαρμογή δικιά του.

Ποιο παλιά είχα πάρει μια θήκη για ΤΟ S5 έλειπε από πίσω ένα τσιπάκι.αγορασα από το ebay και δούλεψε μια χαρά.

Αν δεν σου κάνει κόπο ενημέρωσε μας όταν παραλάβεις, μπορεί όντως να δουλεύει χωρίς πρόβλημα. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω καποια δερματινη wallet θηκη.Εχετε καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω καποια δερματινη wallet θηκη.Εχετε καμια προταση?

 

Ντίνο στο ebay, με αρκετό ψάξιμο, έχει για όλα τα γούστα. Η κορυφαία, αν και ακριβή, νομίζω ότι είναι η Mont-Blanc που πωλείται και στην Ελλάδα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο στο ebay, με αρκετό ψάξιμο, έχει για όλα τα γούστα. Η κορυφαία, αν και ακριβή, νομίζω ότι είναι η Mont-Blanc που πωλείται και στην Ελλάδα.

 

Φιλε Γιωργο μαλλον θα παω για την Zenus αυτην εδω http://www.zenuscase.net/smart-phones/galaxy-note-4/zenus-camo-wallet-case-for-galaxy-note4html .

 

Εχει χωρο για διπλωμα που θελω και κανα δυο καρτες που χρειαζετε να εχω μαζι μου.Επισης απο το επισημο site(στο λινκ πιο πανω)εχει δωρεαν μεταφορικα και δυο δωρα.Μαλλον σε αυτην θα καταληξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτή την κάρτα με αυτήν την χωρητικότητα http://www.egalaxy.gr/sandisk-extreme-plus-microsdxc-32gb-class-10.html και ήθελα να αυξήσω την χωρητικότητα της στα 64 GB και λόγου τιμής είδα αυτή

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-64gb-64gb-micro-sdxc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555754 και βέβαια δεν θα συμβιβαζομουν με πιο χαμηλής ταχύτητας, σαν κάρτα η Kingston είναι αξιόπιστη η έχει προβλήματα?δεν έχω δουλέψει ποτέ αυτήν την μάρκα! με την σαν SanDisk δεν είχα ποτέ αλλά με αυτήν την ταχύτητα και χωρητικότητας η SanDisk δεν λέει είναι ακριβή μόνο κάτι μετασιόν είδα στο eday.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτή την κάρτα με αυτήν την χωρητικότητα http://www.egalaxy.gr/sandisk-extreme-plus-microsdxc-32gb-class-10.html και ήθελα να αυξήσω την χωρητικότητα της στα 64 GB και λόγου τιμής είδα αυτή

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-64gb-64gb-micro-sdxc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555754 και βέβαια δεν θα συμβιβαζομουν με πιο χαμηλής ταχύτητας, σαν κάρτα η Kingston είναι αξιόπιστη η έχει προβλήματα?δεν έχω δουλέψει ποτέ αυτήν την μάρκα! με την σαν SanDisk δεν είχα ποτέ αλλά με αυτήν την ταχύτητα και χωρητικότητας η SanDisk δεν λέει είναι ακριβή μόνο κάτι μετασιόν είδα στο eday.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp64d-eu-evo-64gb-micro-sdxc-class-10-p-PER.576941

29,80 για μια από τις καλύτερες 64αρες της αγοράς.

Διαφορετικά πας για την προ στα 55 ευρώ, αλλά με τις ταχύτητες των controllers των συσκευών δε θα την αξιοποιησεις ποτέ... Προχώρα άφοβα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απο τις original θηκες της samsung ποια προτεινεται;Λεω για την s-view ειναι χρηστικη;επισης μια απορια που ειχα παντα το μαγνητακι που εχει δεν κανει κακο στο κινητο,ο μαγνητισμος δηλαδη δεν προκαλει μακροπροθεσμα καποιο προβλημα; ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις σας
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο μαλλον θα παω για την Zenus αυτην εδω http://www.zenuscase.net/smart-phones/galaxy-note-4/zenus-camo-wallet-case-for-galaxy-note4html .

 

Εχει χωρο για.... και κανα δυο καρτες που χρειαζετε να εχω μαζι μου...

 

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά δεν μπορώ να μην την κάνω. Η μαγνητική ταινία της κάρτας δεν επηρεάζεται καθόλου από το ηχείο - κεραία του τηλεφώνου? Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απο τις original θηκες της samsung ποια προτεινεται;Λεω για την s-view ειναι χρηστικη;επισης μια απορια που ειχα παντα το μαγνητακι που εχει δεν κανει κακο στο κινητο,ο μαγνητισμος δηλαδη δεν προκαλει μακροπροθεσμα καποιο προβλημα; ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις σας

 

Νομίζω ότι η flip wallet led note 4 είναι μοναδική.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ο μαγνήτης της θήκης προκαλεί πρόβλημα στο s-pen δεν πιάνει σε όλα τα σημεία και δεν έχει σωστή λειτουργία! Τα μαγνητικια να βάλεις όπως της spingen που έβαλαν μερικοί νομίζω είναι όλα καλά δεν προκαλούν πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp64d-eu-evo-64gb-micro-sdxc-class-10-p-PER.576941

29,80 για μια από τις καλύτερες 64αρες της αγοράς.

Διαφορετικά πας για την προ στα 55 ευρώ, αλλά με τις ταχύτητες των controllers των συσκευών δε θα την αξιοποιησεις ποτέ... Προχώρα άφοβα...

 

49.80 θες να πεις..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά δεν μπορώ να μην την κάνω. Η μαγνητική ταινία της κάρτας δεν επηρεάζεται καθόλου από το ηχείο - κεραία του τηλεφώνου? Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?

 

Το έχουν εξελίξει αυτό το θέμα οπότε its OK.

Βέβαια σε προσωπικό επίπεδο και εγω το αποφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά δεν μπορώ να μην την κάνω. Η μαγνητική ταινία της κάρτας δεν επηρεάζεται καθόλου από το ηχείο - κεραία του τηλεφώνου? Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?

 

Δεν ειναι χαζη φιλε ειναι πολυ λογικη!

 

Μερικες θηκες μπορουν να επηρεασουν τις καρτες.Χθες καθως εψαχνα για θηκη ειδα ενα review απο μια θηκη που ειχα ενα χαρτι μεσα και ελεγε πως να τοποθετεις τις καρτες για να μην επιρεαζονται απο τον μαγνητη.Απο το ηχειο παντως δεν εχεις προβλημα αλλα απο τον μαγνητη που κλεινει την θηκη σιγουρα.

 

Ειχα παρει μια που ειχε μαγνητη στο πλαστικο που μπαινει το κινητο μεσα και στο καπακι που ανοιγε με αποτελεσμα να μην δουλευει το κινητο σωστα και το spen αλλα και το δαχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

πως σας φαινεται η παρακατω τιμη ? Εχετε ψωνισει απο αυτο το καταστημα ?

Υπαρχει ετοιμοπαραδοτο καπου αλλου στην ιδια η καλυτερη τιμη ?

 

http://buy-more.gr/samsung-ef-pn910b-el-2.html

 

Εβαλα παντως μια παραγγελια και βλεπουμε μιας και δεν εχω βρει πουθενα καλυτερη τιμη. Μενει τωρα να δουμε αν θα με ενημερωσουν να παραλαβω καποια στιγμη...

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτην εδω ειναι αριστη ! και δεν εχει και διαφορα απο την verus ειναι ιδιες πανω κατω

http://www.ebay.com/itm/Spigen-Samsung-Galaxy-Note-4-Case-Neo-Hybrid-SERIES-/271652295791?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3f3fbd146f

 

 

Kαι εχει βγει και neo hybrid metal με μεταλλικο περιβλημα

 

http://www.ebay.com/itm/201253483714?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=500450624778&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση σας, οι ανταλλακτικες μυτες που εχει στη συσκευασια το Note4 δεν ειναι απλα για αντικατασταση αν μας χαλασει αυτη που εχει πανω το πενακι.

 

Οι 2 γκρι ειναι για να γλυστρουν πανω σε μεμβρανες προστασιας και οι υπολοιπες 3 που ειναι στο χρωμα του τηλεφωνου ειναι για χρηση σε γυαλινη επιφανια (γυμνη οθονη η tempered glass).

 

Δοκιμαστε και θα δειτε την διαφορα ...

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση σας, οι ανταλλακτικες μυτες που εχει στη συσκευασια το Note4 δεν ειναι απλα για αντικατασταση αν μας χαλασει αυτη που εχει πανω το πενακι.

 

Οι 2 γκρι ειναι για να γλυστρουν πανω σε μεμβρανες προστασιας και οι υπολοιπες 3 που ειναι στο χρωμα του τηλεφωνου ειναι για χρηση σε γυαλινη επιφανια (γυμνη οθονη η tempered glass).

 

Δοκιμαστε και θα δειτε την διαφορα ...

 

Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις την iloome tempered glass?λεει στο xda πως εφαρμοζει αψογα..ή καποια αλλη ζελατινα ή τζαμι δοκιμασμενα?οπως και για το paintbull?επισης καποια εμπειρια σχετικη?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τηλεφωνημα στο καταστημα με ενημερωσαν οτι ειχαν θηκη και πηγα και παρελαβα.

16 ευρω για την συγκεκριμενη θηκουλα θεωρω ειναι τρελη τιμη μιας και κατω απο 23 δεν παιζει πουθενα.

Εκτος αυτου ταιριαζει γαντι στο κινητο χωρις να του προσθετει μεγεθος η βαρος και δειχνει πολυ ωραιο.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τηλεφωνημα στο καταστημα με ενημερωσαν οτι ειχαν θηκη και πηγα και παρελαβα.

16 ευρω για την συγκεκριμενη θηκουλα θεωρω ειναι τρελη τιμη μιας και κατω απο 23 δεν παιζει πουθενα.

Εκτος αυτου ταιριαζει γαντι στο κινητο χωρις να του προσθετει μεγεθος η βαρος και δειχνει πολυ ωραιο.

 

εγω θελω να βρω την μαυρη! αλλα πουθενα ρε παιδι μ! 2-3 και αυτα την εχουν 35 ευρω!θα σκασω :lol::lol: :p:p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία!

σωστος ο φιλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς ενημερωση σας, οι ανταλλακτικες μυτες που εχει στη συσκευασια το Note4 δεν ειναι απλα για αντικατασταση αν μας χαλασει αυτη που εχει πανω το πενακι.

 

Οι 2 γκρι ειναι για να γλυστρουν πανω σε μεμβρανες προστασιας και οι υπολοιπες 3 που ειναι στο χρωμα του τηλεφωνου ειναι για χρηση σε γυαλινη επιφανια (γυμνη οθονη η tempered glass).

 

Δοκιμαστε και θα δειτε την διαφορα ...

φιλαρακι ακολουθησα την πληροφορια σου και πλεον τα σπαει το πενακι πανω στην μεμβρανη..το γκρι δλδ πενακι....ευγε...απλα δεν υπαρχει...μπραβο σου..

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο φιλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλαρακι ακολουθησα την πληροφορια σου και πλεον τα σπαει το πενακι πανω στην μεμβρανη..το γκρι δλδ πενακι....ευγε...απλα δεν υπαρχει...μπραβο σου..

 

;) Να σαι καλα φιλος

--NickB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...