Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όχι. Μέχρι το ντοα αν πάθει κάτι μετά δεν παθαίνει. Εγώ το έγραψα :D

 

Το ίδιο πιστεύω και γω, αν στο μήνα δεν εμφανίσει κάτι, μετά δεν το φοβάμαι, άλλωστε αν και μικρός έχω ασχοληθεί με πολλές συσκευές και την εγγύηση έχω χρησιμοποιήσει 1 φορά(κάτι που εμφανίστηκε περίπου 20 μέρες από την αγορά.)

Το θέμα είναι ότι συσκευή με γραμμένο ΚΝΟΧ χάνει πολύ από τη μεταπωλητική της αξία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω από τα Χριστούγεννα δεν έχει βγάλει κάτι! Θα δείξει θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή άμα δεν βγει τπτ να δω πως θα είναι το νοτέλι 5 και αμα αξίζει η αναβάθμιση δεν το κάνω για να δώσω το 4αρι αλλιώς το κάνω κατευθείαν! Ελπίζω όμως να βγει τπτ! Δεν ξανά είχα σειρά νοτε έχει γενικά υποστήριξη πάνω σε αυτό το θέμα η βγαίνει ένα και μετά δεν ξανά ασχολείται κανένας ;
Link to comment
Share on other sites

με βάζεις στη πρίζα δημήτρη, χθές παρέλαβα ρουμάνικο C,με τρώει το χέρι μου έχεις δοκιμάσει κατι αξιόλογο sofar?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυνατότητα να αλλάξεις το grid της αρχικής οθόνης όπως στο launcher του galaxy s6;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος ενδεδειγμένος τρόπος για να αλλαξω τα dpi σε stock lolli του c?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ!

Το εχεις δοκιμάσει? Βασικα είμαι απλα rooted χωρις εξτρα recovery για να κρατήσω nandroid :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

με βάζεις στη πρίζα δημήτρη, χθές παρέλαβα ρουμάνικο C,με τρώει το χέρι μου έχεις δοκιμάσει κατι αξιόλογο sofar?

Ναι αλλά πρέπει να βάλεις recovery..πάντως είναι πολύ όμορφη με τα καλούδια του s6

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος ενδεδειγμένος τρόπος για να αλλαξω τα dpi σε stock lolli του c?

Αλλάζεις με textdroider. Άλλαξα εγώ. Αλλά έχεις θέμα με dialer camera .θα σου κρασαρουν. Πρέπει να βάλεις αλλά πράγματα και μπλέκεις μετά. .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ο philz δεν εχει βγάλει recovery για το C η δεν τον βρίσκω?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του Νοτε4.

Θα ήθελα να μου πείτε

1)τι να προτιμήσω 4 ή 8 πυρινες και ποίος είναι ο κωδικός του;

2)Θα δω διαφορά που να αξίζει από το Νοτε3;

Με ενδιαφέρει το ρουτ και μου αρέσει να φλασαρω ρομ κερνελ κτλ

3)υπάρχει ποικιλία στο xda?

 

Συγνώμη αν κουράζω και δεν ψάχνω μόνος απλά τα αγγλικά μου είναι πολύ χάλια.

Ευχαριστώ και καλή ανάσταση σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του Νοτε4.

Θα ήθελα να μου πείτε

1)τι να προτιμήσω 4 ή 8 πυρινες και ποίος είναι ο κωδικός του;

2)Θα δω διαφορά που να αξίζει από το Νοτε3;

Με ενδιαφέρει το ρουτ και μου αρέσει να φλασαρω ρομ κερνελ κτλ

3)υπάρχει ποικιλία στο xda?

 

Συγνώμη αν κουράζω και δεν ψάχνω μόνος απλά τα αγγλικά μου είναι πολύ χάλια.

Ευχαριστώ και καλή ανάσταση σε όλους.

Εάν θες να φλασαρεις παίρνεις το μοντέλο F με snapdragon

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να μου πει πια είναι η διαδηκασια που πρεπει να ακολουθησω (snapdragon 805) για να μπορω να αποθηκευω βαρια και μεγαλα παιχνίδια όπως και Gps προγραματα στην memory card (data-obb κτλ) και να τρεχουν από εκει???Δηλαδη εάν χειαζετε ρουτ και αν αυτό από μονο του είναι αρκετο!!!
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να μου πει πια είναι η διαδηκασια που πρεπει να ακολουθησω (snapdragon 805) για να μπορω να αποθηκευω βαρια και μεγαλα παιχνίδια όπως και Gps προγραματα στην memory card (data-obb κτλ) και να τρεχουν από εκει???Δηλαδη εάν χειαζετε ρουτ και αν αυτό από μονο του είναι αρκετο!!!

Με ρούτ θα μπορέσουν όλες οι εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στην εξωτερική μνήμη αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα μπορέσεις να βάλεις τα πάντα να τρέχουν απο εκεί.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Με ρούτ θα μπορέσουν όλες οι εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στην εξωτερική μνήμη αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα μπορέσεις να βάλεις τα πάντα να τρέχουν απο εκεί.

 

Τελικά το ρουταρα.... Ολα πιγαν καλα... Εβαλα και το root checker και μου έβγαλε οτι είμαι ροοτ αλλα..... Η συμπεριφορά του τηλεφώνου δείχνει το αντίθετο.... Ο Es Explorer οταν πάτησα το κουμπί για ρουτ του εδωσα άδεια και αμεσως μετα απενεργοποιηθηκε από μόνο του λέγοντας οτι δεν ειναι δυνατή αυτή η λειτουργία στην συσκευή μου... Και με την στοκ εφαρμογη οταν μεταβαλω ενα αρχείο απο την εξωτερικη κάρτα μνήμης δεν μου το σώνει εκεί αλλα με παραπέμπει να το σώσω στην εσωτερικη.... Το Knox απο τις ρυθμίσεις το εχω απενεργοποιημενω.....Παντως μετά την εγκατάσταση του Supersu μολις ανοιξα το πρόγραμμα δεν μου εβγαλε μνμ για update binaries....

Τι γίνεται μηπως ξερει κανεις?

Edited by truckman
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το sd kitkat fixer από το store και τρέξε το για να φτιάξει την πρόσβαση στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Από μόνο του το ρουτ δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το sd kitkat fixer από το store και τρέξε το για να φτιάξει την πρόσβαση στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Από μόνο του το ρουτ δεν κάνει τίποτα.

 

οκ...όλα καλα....το μονο που δεν εχω καταφερει να δουλεψει είναι τι igo primo 2.4.....δουλευη μονο στην εσωτερικη καρτα....

Αν γνωριζει καποιος κατι ας με ενημερωση...Ευχαριστω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

οκ...όλα καλα....το μονο που δεν εχω καταφερει να δουλεψει είναι τι igo primo 2.4.....δουλευη μονο στην εσωτερικη καρτα....

Αν γνωριζει καποιος κατι ας με ενημερωση...Ευχαριστω....

Μπορείς να δοκιμάσεις με την εφαρμογή Foldermount αλλά για να λειτουργήσουν και όλοι οι υποφάκελοι θέλει την επί πληρωμής έκδοση.

Προϋποθέτει root.

Εγώ έτσι δοκίμασα μόλις με το Navigon και τους χάρτες στην εξωτερική και δεν είχα κάποιο πρόβλημα, το ίδιο και με το nfs nl παιχνίδι (obb φάκελος στην εξωτερική).

Link to comment
Share on other sites

Το Ble Notifications service γνωριζει καποιος που υπαρχει για να το ενεργοποιησω ?

 

Μεχρι εχθες ορκιζομαι οτι το ειχα κατω απο την καρτελα ρυθμισεις--ασφαλεια μιας και εχω το βραχιολακι mi band και με ειδοποιουσε για sms, κλησεις κτλ. και φυσικα το ειχα ενεργοποιημενο.

 

Για καποιο λογο μετα απο reboot που εκανα δεν βλεπω την συγκεκριμενη επιλογη με αποτελεσμα να μην λαμβανω στο βραχιολακι ειδοποιησεις.

 

Αν μπορει καποιος ας τσεκαρει που βρισκεται αυτο το service γιατι θα χασω το μυαλο μου... :X

 

Ακυρο παιδια το παραπανω μυνημα.

 

Το βρηκα και ειναι στους ηχους και ειδοποιησεις η τελευταια επιλογη.

 

Ημουν σιγουρος οτι ηταν στο μενου ασφαλεια....

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παιδιά ,

Rooted με bobcat rom 5.0.1 και boc3.

 

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το να ξετικαρεις την γρηγορη φορτιση μειωνει την καταναλωση της μπαταριας..

Σε μεγαλο βαθμο μαλιστα.

χθες με ολα ανοιχτα και πολυ χρηση επιασα 5:30 ωρες οθονη.

:-)

 

Και αργη φορτιση εκανα χθες το βραδυ κ σημερα βλεπω πολυ μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας ηδη..

απο το πρωι στις 10 το χω πεθανει κ εχω ακομα 71%.

 

 

δοκιμαστε το!

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι με την lolliopo 5.0.1 και επιδει την ξαναπερασα θυμαμαι ότι ειχα βρει καπου το μενου για τα sms 160 χαρακτιρες που αλλαζεις από automatic σε unicode....ε τωρα δεν μπορω να το βρω πουθενα........
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι με την lolliopo 5.0.1 και επιδει την ξαναπερασα θυμαμαι ότι ειχα βρει καπου το μενου για τα sms 160 χαρακτιρες που αλλαζεις από automatic σε unicode....ε τωρα δεν μπορω να το βρω πουθενα........

Μηνυματα.ρυθμισεις.sms.εισαγωγη λειτουργειας

Link to comment
Share on other sites

Μηνυματα.ρυθμισεις.sms.εισαγωγη λειτουργειας

 

Μηνυματα, Ρυθμισεις, Sms και εκει εχω μονο 3 μενου...Αναφορες παραδοσης, Διαχειριση μηνυματων, Κεντρο sms....θα τρελεθω που πηγε το μενου οεεεοοο....την ιδια ακρυβος ρομ εχω που ειχα......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...