Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπάρχει όπως υπαρχει και για το note 4:

 

To tell your Note 5 to turn memos or text into actions, you must use the Link to Action option.

 

Tap Air Command.

Tap Action memo.

Create a new memo.

Tap MORE.

Tap Link to action and select your preferred action

Draw around the content that you want to use for the preferred action. The selected content is highlighted.

Go to the menu bar that pops up and tap the options presented like Contacts, Phone, Messages, Email, Internet, Map, and Task.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι υπάρχει όπως υπαρχει και για το note 4:

 

To tell your Note 5 to turn memos or text into actions, you must use the Link to Action option.

 

Tap Air Command.

Tap Action memo.

Create a new memo.

Tap MORE.

Tap Link to action and select your preferred action

Draw around the content that you want to use for the preferred action. The selected content is highlighted.

Go to the menu bar that pops up and tap the options presented like Contacts, Phone, Messages, Email, Internet, Map, and Task.

κανε μια ερωτηση στο xda στο θεμα της ρομ.

 

με τον r22 emotion kernel στη ρομ απο note 5.ειμαι σταθερα στις 5:30 ωρες με 3 φορτισεις.με στοκ κερνελ πως παει ?

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα στο 910c sixperience v2 (Port note 5) με ultimate kernel και το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο.

Αυτη τη φορα clean install κι οχι πανω απο την αγαπημενη μου simplrom.

Το μονο που υστερει ειναι η καμερα του, αλλα στην ν3 θα βαλει παλι την καμερα του ΝΟΤΕ4.

Τις 7 ωρες που κοιμηθηκα εχθες, η μπαταρια επεσε μολις 3% (απο 40 σε 37%).

Link to comment
Share on other sites

Όντως στα του F πάντως εκπληκτική η light έκδοση kyubi του Note 5, παρ'όλα τα προβλήματα της είναι εντυπωσιακή.

 

Θα καταλάβω αν η Samsung δεν μας δώσει το καινούργιο framework, αν με deodexed και πειραγμένο λογισμικό βγάζει τέτοια απόδοση, με σωστά στημένο το επίσημο δεν θα άλλαζα συσκευή για τα επόμενα 2 χρόνια σίγουρα..

 

Βγαίνει λογικά και ενημέρωση σήμερα με μικροδιορθώσεις.

Προσωπικά το μόνο που με ενοχλεί είναι η γρήγορη φόρτιση την οποία και δεν θέλω και η μόνιμη επιλογή προεπιλεγμένων εφαρμογών. Κατά τ'άλλα εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στα του F πάντως εκπληκτική η light έκδοση kyubi του Note 5, παρ'όλα τα προβλήματα της είναι εντυπωσιακή.

 

Θα καταλάβω αν η Samsung δεν μας δώσει το καινούργιο framework, αν με deodexed και πειραγμένο λογισμικό βγάζει τέτοια απόδοση, με σωστά στημένο το επίσημο δεν θα άλλαζα συσκευή για τα επόμενα 2 χρόνια σίγουρα..

 

Βγαίνει λογικά και ενημέρωση σήμερα με μικροδιορθώσεις.

Προσωπικά το μόνο που με ενοχλεί είναι η γρήγορη φόρτιση την οποία και δεν θέλω και η μόνιμη επιλογή προεπιλεγμένων εφαρμογών. Κατά τ'άλλα εξαιρετική.

μολις κατεβασα την v2 για να δουμε τι λεει

Link to comment
Share on other sites

V2 clean install πολλα fc με το spen (direct input)και δεν υπαρχει το link to action για το action memo... Edited by slaybas
Link to comment
Share on other sites

Έκανες dirty flash η όλα από την αρχή παλι;

παντα clean install.αλλα απ'οτι βλεπω θα παρει ποδι.ειναι πιο αργη απο την v1 και οταν αλλαζεις θεμα system ui fc.

Link to comment
Share on other sites

V2 clean install πολλα fc με το spen (direct input)και δεν υπαρζει το link to action για το action memo...

Κανένα fc, το link για action memo δυστυχώς δεν υπήρχε ούτε πριν.

παντα clean install.αλλα απ'οτι βλεπω θα παρει ποδι.ειναι πιο αργη απο την v1 και οταν αλλαζεις θεμα system ui fc.

Το ίδιο γρήγορη, κανένα πρόβλημα στην αλλαγή θεμάτων, εγκατάσταση πάνω από την v1.

Ουσιαστικά βέβαια βλέπω μηδέν διαφορές για να είμαι ειλικρινής.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γρήγορη, κανένα πρόβλημα στην αλλαγή θεμάτων, εγκατάσταση πάνω από την v1.

Ουσιαστικά βέβαια βλέπω μηδέν διαφορές για να είμαι ειλικρινής.

αυτο μου κανει εντυπωση ειναι η ιδια ρομ.και την περασα 2 φορες clean install.εχεις καταλαβει τι καινουργιο εχει ?
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου κανει εντυπωση ειναι η ιδια ρομ.και την περασα 2 φορες clean install.εχεις καταλαβει τι καινουργιο εχει ?

 

Από το επίσημο θέμα της ρομ

 

CHANGELOG V2 requires full wipes

* Fixed smart stay

* Added all camera modes and functional

* USSD codes arranged

* Fix email composer added

* Emergency sms sending arranged

* Some accessibility options arregaladas

* Edge notification favorite people

* Fixed lens

* Check rom 0

* Fixed connection hdmi

* Added more ways SNotes

* Fixed alarm sounds including timer, etc ...

* Fully functional energy saving mode and the keys are turned off

 

Δυστυχώς δεν διόρθωσε κάποιο από τα 2 προβλήματα που ανέφερα παραπάνω, τη κρατάω όμως προς το παρών ψάχνοντας μήπως βρω άκρη ο ίδιος..

 

Edit: Και εδώ για όσους θέλουν κάποια από τα εξτρά θέματα που κυκλοφορούν μόνο σε Κίνα κλπ. και δεν θα τα βρείτε στο Theme Store. Προτείνω το Material Dark για τους aosp/CM fans (το οποίο υπάρχει και στο Theme store). :cool:

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4-5 βρώμικα φλασαρίσματα διαφορετικών roms, αποφάσισα σήμερα να στήσω από την αρχή την kyubi V2, μια και μου φάνηκε πως αξίζει τον κόπο.

Πράγματι, είναι εξαιρετικά καλή, χωρίς να έχουν λυθεί τα προβληματάκια που ήδη υπήρχαν.

-Το S note δεν αναβαθμίζεται

-Το screen off memo εξακολουθεί να έχει τις δύο κάθετες μπλε γραμμές στις άκρες

-αυτά που ήδη αναφέρατε

Παρόλα αυτά σίγουρα την κρατάω, χαλάλι οι τρεις ωρίτσες!..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4-5 βρώμικα φλασαρίσματα διαφορετικών roms, αποφάσισα σήμερα να στήσω από την αρχή την kyubi V2, μια και μου φάνηκε πως αξίζει τον κόπο.

Πράγματι, είναι εξαιρετικά καλή, χωρίς να έχουν λυθεί τα προβληματάκια που ήδη υπήρχαν.

-Το S note δεν αναβαθμίζεται

-Το screen off memo εξακολουθεί να έχει τις δύο κάθετες μπλε γραμμές στις άκρες

-αυτά που ήδη αναφέρατε

Παρόλα αυτά σίγουρα την κρατάω, χαλάλι οι τρεις ωρίτσες!..

 

Το snote όντως συνεχίζει να έχει πρόβλημα, το screen off διορθώθηκε, φλασαρε το ανάλογο πακέτο από το bloatware v2 (με snote, scrap book κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Το snote όντως συνεχίζει να έχει πρόβλημα, το screen off διορθώθηκε, φλασαρε το ανάλογο πακέτο από το bloatware v2 (με snote, scrap book κλπ.).

Επειδή ρώτησες και στο θέμα στο xda όταν ανοίγω πχ μια εικόνα από τον es file Explorer βλέπω αυτό

[ATTACH]64354[/ATTACH]

Άρα είναι θέμα στο myfiles μάλλον!

 

Το ίδιο από Dropbox

 

 

[ATTACH]64355[/ATTACH]

 

Φταίνε οι εφαρμογές της Samsung τι να πω

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησες και στο θέμα στο xda όταν ανοίγω πχ μια εικόνα από τον es file Explorer βλέπω αυτό

Άρα είναι θέμα στο myfiles μάλλον!

Το ίδιο από Dropbox

Φταίνε οι εφαρμογές της Samsung τι να πω

 

Σε άλλες περιπτώσεις συμβαίνει, σε άλλες όχι. Μέσα από χ,ψ explorer όντως οι επιλογές εμφανίζονται, όταν ανοίγω έναν σύνδεσμο όμως πχ. και έχω 2 browsers δεν μου εμφανίζεται η επιλογή αυτή αλλά θέτει ως προεπιλεγμένο αυτόν που θα επιλέξω πρώτον. Το ίδιο γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις. Βέβαια είναι κάτι που διορθώνεται με ενδιάμεσο τρόπο οπότε μικρό το κακό.

Η αλήθεια είναι πως την έστησα και τη κράτησα για καθημερινή χρήση, μεγάλη υπόθεση το νέο framework όπως και το theme store.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες περιπτώσεις συμβαίνει, σε άλλες όχι. Μέσα από χ,ψ explorer όντως οι επιλογές εμφανίζονται, όταν ανοίγω έναν σύνδεσμο όμως πχ. και έχω 2 browsers δεν μου εμφανίζεται η επιλογή αυτή αλλά θέτει ως προεπιλεγμένο αυτόν που θα επιλέξω πρώτον. Το ίδιο γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις. Βέβαια είναι κάτι που διορθώνεται με ενδιάμεσο τρόπο οπότε μικρό το κακό.

Η αλήθεια είναι πως την έστησα και τη κράτησα για καθημερινή χρήση, μεγάλη υπόθεση το νέο framework όπως και το theme store.

 

αφου φλασαρα ισα με 4 φορες την v2 επιτελους εστρωσε.νομιζω οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου.και δεν ξερω αν κανω λαθος αλλα ειναι οτι πιο γρηγορο και smooth υπαρχει ως τωρα.και χωρις lug.νομιζω οτι και εγω θα την κρατησω για καθημερινη χρηση.to theme store ολα τα λεφτα εγω την εχω καταβρει με το weyo

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ίδιο ισχύει και στο note 5!Μπαρούφα νομίζω της Sammy εδώ

 

[ATTACH]64370[/ATTACH]

Edited by polo1400
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς ιδέα γιατί? Φοράω simplrom και άμα έχετε καμιά καλή πρόταση για costum rom έχω μοντέλο με snapdragon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς ιδέα γιατί? Φοράω simplrom και άμα έχετε καμιά καλή πρόταση για costum rom έχω μοντέλο με snapdragon

 

H πιο hot rom αυτή τη στιγμή πιστεύω πως είναι η kyubi V2.2..

 

Edit: Ανέβηκε και η rom του Dr.Ketan, αλλά προσωπικά δεν την περνάω, η Kyubi είναι πάρα πολύ καλή και δεν έχω διάθεση για καινούργια στησίματα.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...το status bar επάνω αναβοσβήνει και επανέρχεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα σαν να θέλει να βγάλει κάποιο μνμ....αλλά δεν βγαίνει τίποτα....τι μπορεί να συμβαίνει????σαν θέλει μια εφαρμογή να βγάλει κάποιο μνμ αλλά είναι κενό και το κάνει σχεδόν πάντα...τι μπορεί να συμβαίνει? ??
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για την kyubi, το xposed δουλεύει σωστά πλέον;

Γενικότερα, γιατί το χρησιμοποιείτε; Έχω καιρό να το εγκαταστήσω και, από όσο θυμάμαι, μόνο για κάτι επουσιώδη το χρησιμοποιούσα, για να κάνω πιο ομαλή την κίνηση της progress bar και να αλλάξω θέση στο ρολόι της status bar. Ο λόγος που το έψαχνα για το Note 4 ήταν για να αλλάξω χρώματα στα μενού, αλλά πλέον με το theme store δεν υπάρχει αυτή η ανάγκη. Έχει κάποια άλλη μεγάλη χρησιμότητα τώρα, ιδίως αν χρησιμοποιεί κανείς κάποιον launcher;

Link to comment
Share on other sites

H πιο hot rom αυτή τη στιγμή πιστεύω πως είναι η kyubi V2.2..

 

Edit: Ανέβηκε και η rom του Dr.Ketan, αλλά προσωπικά δεν την περνάω, η Kyubi είναι πάρα πολύ καλή και δεν έχω διάθεση για καινούργια στησίματα.

 

Τι ακριβώς κατεβάζω μπορείς να μου πεις?

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κάποιος την Echoe v14.2?

μέχρι στιγμής δουλευει πολυ καλά,παίζει και το Link to action στο action memo...

στο screen off memo έχει τις δυο μπλε λωρίδες στα πλάγια..Μοbile tethering και nfc δουλευουν...

Edited by slaybas
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κάποιος την Echoe v14.2?

μέχρι στιγμής δουλευει πολυ καλά,παίζει και το Link to action στο action memo...

στο screen off memo έχει τις δυο μπλε λωρίδες στα πλάγια..Μοbile tethering και nfc δουλευουν...

 

οσο καλη και να ειναι η ρομ.με τους συγκεκριμενους μακρια και αγαπημενοι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...