Jump to content

Vero Tab w10i 10"(32GB)


7710nmvx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την αναβάθμιση όλα πήγαν καλά. Όταν όμως έκανα clean install για να ελευθερώσω χώρο, είχαν μείνει μόνο 2gb ελεύθερα, σταμάτησε η αυτόματη περιστροφή της οθόνης και δεν έχω και ήχο.

Αν κάποιος μπορεί ανεβάσει κάπου drivers κάρτας ήχου και γραφικών από τα win 8.1 θα ήμουν ευγνώμων.

Μην κάνετε πάντως αναβάθμιση πριν πάρετε αντίγραφα των drivers με κάποιο πρόγραμμα για να μην πάθετε αυτά που έπαθα εγώ.

Η εταιρία δεν έχει drivers for win 10 όπως με ενημέρωσε μέσω ενός email που τους έστειλα, πάντως θα προσπαθήσουν σε συνεννόηση με την κατασκευάστρια εταιρία να βγάλουν στο μέλλον στο site τους http://www.veropc.gr.

Τώρα σε ότι αφορά τα win 10 ως λειτουργικό στην δική μας συσκευή μην Περιμένετε και πολλά. Ο νέος browser edge μάλλον θα σας κάνει τη ζωή δυσκολότερη σε σχέση με τον metro ie.

Α.,και,υπομονή. Η πρώτη αναβάθμιση μου πήρε πάνω από 2,5 ώρες.

Μετά την αναβάθμιση είχες λίγο χώρο μάλλον γιατί δεν είχες σβήσει τα παλιά Windows.old; Που θα έσβηναν σε ένα μήνα μόνα τους.Καλά εκεί στην οκταμπιτ δεν έχουν δώσει drivers ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για drivers δοκιμάστε το driverpack solution. Λογικά θα βάλει τους κατάλληλους drivers και το πολύ με μια επανεκκίνηση θα είστε έτοιμοι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τα windows εναι bing edition η κανονικα?

Bing edition.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]51954[/ATTACH]

τετοια θύρα εχει μήπως υπαρχει κατι συμβατικο με αλλα tablet που να κανει!

εχει τετοια θυρα αλλα συνδεεται και με πληκτρολογια Bluetooth

Για το ειδικο πληκτρολόγιο:

https://www.skroutz.gr/c/1608/thikes-tablet.html?keyphrase=vero+keyboard

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οντως δεν καταφδερα να δω πως να περασω τις εφαρμογες του store στιν καρτα αλλα τα υπολοιπα παιχνιδια η εφαρμογες που εχω και στο pc με ρωτισε και του εβαλα root την καρτα!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πολυ ωραιες θηκες αλλα me touchpad θα υπαρχει αραγε?:worry: δλδ να ειναι σαν του surfase που κουμπωνει πανω και δενμδεσμευει την usb!

 

https://www.skroutz.gr/c/1608/thikes-tablet.html?keyphrase=vero+keyboard

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες,

 

εκανα clean install σε windows 10 και τώρα δεν λειτουργει τίποτα,no touch,no sound,no keyboard,no battery,no sd card.

δεν λειτουργει τίποτα,βοηθεία χριστιανοί...........................................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες,

 

εκανα clean install σε windows 10 και τώρα δεν λειτουργει τίποτα,no touch,no sound,no keyboard,no battery,no sd card.

δεν λειτουργει τίποτα,βοηθεία χριστιανοί...........................................

Διάβασες το ποστ 136 λιιιιγο πιο πάνω; έκανε αυτό που προταθηκε;

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και έβαλα το online και μου βρηκε μόνο drivers το 7zip, teamviewer και κάτι τέτοια προγράμματα.

όχι κάτι σημαντικό.

κατέβασες δηλαδή το driverpack solutions του ποστ 136? Αν δεν βγάλεις άκρη τηλέφωνο στην εταιρεία.γι'αυτό είναι αφού έχεις εδώ Ελλάδα εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Για drivers δοκιμάστε το driverpack solution. Λογικά θα βάλει τους κατάλληλους drivers και το πολύ με μια επανεκκίνηση θα είστε έτοιμοι.

 

Εγώ πάλι ήμουν μια χψ/αρα εκτός από τις κάμερες και μόλις έβαλα το παραπάνω DRIVER PACK τελείωσαν όλα...

 

χάθηκαν όλα touch,μπαταρία τα πάντα.

 

Όποιος βρει driver ας πει...

 

Η λυση βρεθηκε εδω

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/890857-Vero-w10i-(odys-wintab-v10)-(oktabit-refugees)

 

κατεβαζετε το αρχειο κάνετε εγκατασταση και δουλευουν ολα :lol:

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ήμουν μια χψ/αρα εκτός από τις κάμερες και μόλις έβαλα το παραπάνω DRIVER PACK τελείωσαν όλα...

 

χάθηκαν όλα touch,μπαταρία τα πάντα.

 

Όποιος βρει driver ας πει...

 

Κάτι λάθος έκανες ή έχει κάποια ασυμβατότητα το πρόγραμμα. Προσωπικά δεν μου έχει προκαλέσει ποτέ πρόβλημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος έκανες ή έχει κάποια ασυμβατότητα το πρόγραμμα. Προσωπικά δεν μου έχει προκαλέσει ποτέ πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα να κάνεις λάθος...σου αναφέρει τους driver που μπορεί να κάνει update πατάς install και τέλος...απλά είναι αναξιόπιστο. Προκειμένου λοιπόν μην χάσουν κάνα δίωρο και άλλοι χρήστες παράθεσα τους driver που βρήκα απο το άλλο forum για να κάνουν την δουλειά τους οι άνθρωποι.

 

Α επιπλέον η αντιπροσωπεία απαντώντας σε email μου που ζητούσα driver pack μου ανέφερε οτι δεν υπάρχει και θα έπρεπε να την στείλω την συσκευή εκεί ώστε να περάσουν ξανά windows 8.1 χωρίς χρέωση...:X:X:X:X

 

Εν έτη 2015 να μην παρέχουν στην ιστοσελίδα τους driver pack....αυτό τα λέει όλα ....

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Hello, στο παρακάτω link, στο tab "Support" υπάρχουν online για το W10i το manual, οδηγός αναβάθμισης σε Windows 10, το updated BIOS, οι Drivers και ο driver για το accelerometer.

 

http://www.veropc.gr/product_details.asp?productid=249-94-VRTAW10I

 

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Κάλιο αργά παρά ποτέ !

 

Είναι απίστευτα καλό το μηχανάκι και με την σωστή υποστήριξη απλά είναι ανίκητο στην κατηγορία του !

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

φτανουν τα 2 γιγα ραμ με ανοιγμα firefox(desktop version)?

το ειχα κατα νου μεχρι που βγηκε το teclast pro που εχει 4 γιγα ραμ

Ο εχθρός του καλου το καλύτερο,αρα τα 4gb είναι πιο επένδυση και future proof αγορά.

Πάντως τα 2gb είναι αρκετά για 4-6 καρτέλες για ομαλα πράγματα.

Άμα ανοίγεις πολλά παραπάνω δεν φτάνουν και ειδικότερα με άλλες εφαρμογές από πίσω να τρέχουν παράλληλα.

 

Αν και η αλεπού σε αφη είναι ψιλό μάπα.

Προτιμότερο ο Edge η chrome.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

φτανουν τα 2 γιγα ραμ με ανοιγμα firefox(desktop version)?

το ειχα κατα νου μεχρι που βγηκε το teclast pro που εχει 4 γιγα ραμ

 

Τα πιτσιρίκια μου παίζουν διπλό minecraft στο μηχανάκι σε δίκτυο, και εμένα μου έπαιξε και το world of tanks. Δε νομίζω να κολλήσει στον Firefox. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή ψήνομαι για το μηχανηματάκι και εγώ μπορείτε να μου πείτε αν έχει θέμα με θερμοκρασίες και πόσες κανονικές θύρες usb έχει;

Επίσης έχετε παρατηρήσει κάποιο σημαντικό μειονέκτημα;

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή ψήνομαι για το μηχανηματάκι και εγώ μπορείτε να μου πείτε αν έχει θέμα με θερμοκρασίες και πόσες κανονικές θύρες usb έχει;

Επίσης έχετε παρατηρήσει κάποιο σημαντικό μειονέκτημα;

 

Δεν ξέρω σε τι τιμή το βρίσκεις αλλά πάνω κάτω στα ίδια χρήματα προτίμησε το Lenovo Miix 3.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι τιμή το βρίσκεις αλλά πάνω κάτω στα ίδια χρήματα προτίμησε το Lenovo Miix 3.

 

αυτο που λες ειναι 8 ιντσων...... ενω το vero 10

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι 8 ιντσων...... ενω το vero 10

 

Κυκλοφορεί και σε 10 το Lenovo.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406734

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

λαθος στο σκρουτζ στην αναζητηση μονο το 8αρι βρισκει?

Μάλλον γιατι εξαντλήθηκε.

Πρόσφατα το έδωσε ο germanos στα 199 ευρω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή ψήνομαι για το μηχανηματάκι και εγώ μπορείτε να μου πείτε αν έχει θέμα με θερμοκρασίες και πόσες κανονικές θύρες usb έχει;

Επίσης έχετε παρατηρήσει κάποιο σημαντικό μειονέκτημα;

 

Έχω πάρει 3 W10i (2 για τα μικρά, ένα για εμένα) και κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού χωρίς air condition δε μου παρουσίασαν πρόβλημα. Ζεσταίνεται αρκετά αν το έχεις και στη φόρτιση και παίζεις παράλληλα κανένα asphalt αλλά χωρίς να παρουσιάζει λειτουργικό πρόβλημα (π.χ. κολλήματα). Έχει 1 θύρα USB και 1 micro USB. Είδα πως έβγαλαν και το W102i που έχει καλύτερη πίσω κάμερα αλλά εμένα δε με νοιάζει, τραβάω με το κινητό μου. Το κακό είναι πως πουλάνε ξεχωριστά το πληκτρολόγιό του που κάνει dock με pins οπότε και ελευθερώνει τις 2 USB και πρέπει να το αγοράσεις και αυτό. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 3 W10i (2 για τα μικρά, ένα για εμένα) και κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού χωρίς air condition δε μου παρουσίασαν πρόβλημα. Ζεσταίνεται αρκετά αν το έχεις και στη φόρτιση και παίζεις παράλληλα κανένα asphalt αλλά χωρίς να παρουσιάζει λειτουργικό πρόβλημα (π.χ. κολλήματα). Έχει 1 θύρα USB και 1 micro USB. Είδα πως έβγαλαν και το W102i που έχει καλύτερη πίσω κάμερα αλλά εμένα δε με νοιάζει, τραβάω με το κινητό μου. Το κακό είναι πως πουλάνε ξεχωριστά το πληκτρολόγιό του που κάνει dock με pins οπότε και ελευθερώνει τις 2 USB και πρέπει να το αγοράσεις και αυτό. :worry:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το έχει προσφορά ο Κωτσόβολος στα 200 ευρώ μαζί με το πληκτρολόγιο που την θεωρώ μια αρκετά καλή τιμή. Ωστόσο φοβάμαι λίγο την αξιοπιστία του αν και τα περισσότερα σχόλια είναι θετικά για το tablet.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

off topic εγω ημουν ετοιμος να το παρω αλλα εχω μπει τωρα στο τρυπακι μεταξυ windows /android και δεν ξερω ποιο με βολευει!

Αρχές Νοεμβρίου θα είναι διαθέσιμο

http://www.geekbuying.com/item/Teclast-X98-Air-II-9-7--Dual-OS-Win8---Android-4-4-Tablet-PC-Intel-Z3736F-Quad-Core-2-16GHz-2048-1536-IPS-Screen-2GB-64G-HDMI-Bluetooth-WiFi---Sliver-350953.html

Ακόμα το σκέφτεσαι :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...