Jump to content

[Tablet] Google Nexus 9 (by HTC)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol: εδω ειμαστε και σε διαβαζουμε. Το ταμπλετ ειναι μια χαρα και παει σφαιρα με την Marshmallow!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις παρελαβα το ταμπλετ ειναι τελειο μπορω να πω ποιοτητα οθονη σαν πρωτη εντυπωση πολυ καλο.Το εχω βαλει και μου κανει τις αναβαθμησεις προς το παρον μου κανει την 5.0.2 λογικα θα μου κανει και την 6.0 σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια ημερα χρησης ενα θα πω το ταμπλετακι ειναι τελειο σε ολα ποιοτητα οθονη,ειναι nexus το ποιο σημαντικο για εμενα γιατι εχει υποστηρηξη και μπορω να πω οτι ειναι εφαμιλο με το ipad mini η air 2 δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα ταμπλετ τις apple.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα όμως υστερεί σε μπαταρία έναντι των ipad.
Όντως συμφωνώ στην μπαταρία το ipad είναι κορυφη δεν είναι όπως το περίμενα αλλά και πάλι την παλεύει.Πάντως είμαι ευχαριστημένος με την επιλογή μου και θα κατσω αρκετό καιρό με αυτο:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν έως τώρα το ταμπλέτ καλό όσο καιρό το έχω αλλά τρώει την μπαταρία για πλάκα και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου,παρόλο που είχα διαβάσει για την μπαταρία ότι έχει θέμα δεν το περίμενα τόσο χαλιά στο θέμα αυτό σε ένα κατά αλλά πολύ ποιοτικό ταμπλετ αλλά όπως έχω γράψει και ποιο πάνω θα το ανεχτω αυτό με την μπαταρία δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς τώρα πλέον. Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρόνια πολλά κ καλή χρονιά σε όλους εύχομαι.

Νέος κάτοχος κ εγώ. Από 5.1.1 εκανα μεταβαση σε 6.0.1 και πάει σφαίρα.

Είμαι σε όλα ευχαριστημένος.. Το μόνο που παρατήρησα ήταν ο μεγάλος χρόνος φόρτισης.. 7 με 8 ώρες.. Είναι φυσιολογικό?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν ειναι φυσιολογικο.

Πόσο είναι το κανονικό δηλαδή?

Επίσης αν το δουλεύω κ το φόρτιζω ταυτόχρονα δεν ανεβαίνει το ποσοστό για κανένα λόγο..απλά μένει σταθερο

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Από 5% σε 100% το δικό μου χρειάζεται 4 και κάτι ώρες.

 

Τέσσερις κ κάτι μου φαίνονται λίγες για μπαταρία 6700. Εδώ το m8 χρειάζεται σχεδόν 3 παρά κάτι ώρες για πλήρη φόρτιση με 2600 μπαταρία και τον ίδιο φορτιστή. Χτες που μέτρησα ακριβώς το nexus έκανε 5ωρες και 40λεπτα από 15 - 100

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

νεοσ κατοχος και γω,μπορω να πω οτι ειναι το καλυτερο ταμπλετ που εχει περασει απο τα χερια μου μεχρι στιγμης,ειμαι με 6.01 και θελω να κανω ρουτ και ισως και να περασω ρομ χωρις encryption .εχετε καμια προταση?
Link to comment
Share on other sites

νεοσ κατοχος και γω,μπορω να πω οτι ειναι το καλυτερο ταμπλετ που εχει περασει απο τα χερια μου μεχρι στιγμης,ειμαι με 6.01 και θελω να κανω ρουτ και ισως και να περασω ρομ χωρις encryption .εχετε καμια προταση?

 

pure nexus.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι. Δεν την έχω περάσει ακόμα στο Ν9, την έχω στο Ν6 μου και είναι απίστευτα καλή. Αλλά θα την περάσω σε 1 βδομάδα περίπου μόλις βγάλουν Update με το security patch του Ιανουαρίου

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ειναι ειναι ευκολο φιλε μου οταν τη βαλεις να γραψεις εδω τα βηματα?δε βλεπω να ειναι αναλυτικοί στο xda
Link to comment
Share on other sites

Ποσο ελευθερο χωρο αφηνει η 16αρα εκδοση ? Κατω απο 10-11 ?

 

Λίγο πιο πάνω από 11 εχω

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

saintpetrouil την εβαλες?

 

παιδι μου στειλε ενα Pm ! κατα τυχη το δα :p

 

Οχι, περιμενω την εκδοση φεβρουαριου για να την περασω καθαρα. Επειδη Σχεδον τελειωσε ο Ιανουάριος και έχω κόλλημα να τις περνάω καθαρές.

 

Αλλά πέρνα την άφοβα. Εχω την αντιστοιχη στο νεξους 6 και απλα πεταει. Απλα βεβαιώσου πριν την περασεις να φλασαρεις το No_force encryption boot img.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει ρομ μονο σε σαμσουνγκ ,αν μπορει καποιοςνα μας πει δυο λογια για το πως γινεται και το τι να προσεξουμε.
Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται ,εβαλα το pure nexus,ειναι τρομερά γρηγορο μέχρι στιγμής ελαφρυτερ και με καλύτερη διάρκεια μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται ,εβαλα το pure nexus,ειναι τρομερά γρηγορο μέχρι στιγμής ελαφρυτερ και με καλύτερη διάρκεια μπαταριας

 

Pure nexus- android δεν φοράει κ το 9?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...